Една мила дума не ми е казал, откакто се е родило детето
Вече минаха три години откакто родих, но моят мъж продължава да е все сърдит, една мила дума не ми е казал. Всеки ден е в лошо настроение, а когато поискам да поговорим са само крясъци и обиди. В началото гледах да го гушкам, да го съблазнявам, но той ме отблъскваше с ръка и в последствие изстинах към него. Много сме обвързани и на този етап раздяла е почти невъзможна. Но съм толкова нещастна, че реших да си го споделя..

Коментари

1.   Хвани си любовник и престани да му се умилкваш на твоя съпруг. Идеалния вариант е да се разведете, ама щом викаш че не може, разрешението е любовник. Всеки има право да бъде щастлив.

2.   3 години са много време някой да е нон-стоп сърдит. Ако си в положение тип - няма мърдане, финаносва и жилищна зависимост - и да ти изневерява по-добре да не знаеш.
Имам една такава приятелка с изневеряващ и безучастен мъж, но тя живее в неговото жилище /на майка му е жилището/ и няма как да изтегли кредит и да вземе свое. Ми започна да си води отделен живот, излиза си с детето и така. Дори на майка му каза, че него го оставя на любовницата му, ония уж се раздели с любовницата, сигурно само за пред майка си.

3.   Трябва да има причина за това негово поведение, най-вероятно си му изневерила преди време и не може да го преодолее. Чуди се дали детето е от него.

4.   Детето е вече на 3, т. е. достатъчно голямо за детска градина, ако не ходи, намери начин да го запишеш, а ти си намери работа и малко по малко се подготвяй да станеш финансово независима и когато си готова, подаваш молба за развод. Това не е живот! Да не говорим, че ще навредиш и на детето си, защото един ден той или тя ще смята, че това са нормални отношения в семейството. А със сигурност не са! Така, че действай! Няма да стане по-добре, но по-зле със сигурност. Или ще чакаш кога вербалната агресия ще стане физическа и ще почне и да те бие. Начертай си план, ако имаш роднини, които да ти помогнат, помоли за помощ и давай. Направи го поне заради детето си. За да не отровиш неговия живот и детство.

5.   1 - И после ще се чудим какво стана като я намерят на парчета в някой куфар.

6.   Номер 5, глупости. Ако мъжа е психопат, не е нужно да му изневери, за да я нареже на парчета. Не всички мъже са психопати. По-голямата част не са. Психопатия има при определен процент от населението и този процент е много малък. Колко жени изневеряват постоянно и нищо им няма. Недей да паникьосваш хората без повод. Тоя нейния мъж ако беше хахо, отсега отдавна да е дал признаци: да я следи, да не и разрешава да излиза сама без него, да я бие... Това че е вечно намусен, не означава че е психо.

7.   До 5.
Колко жени в куфар си чувала да са намерили?
Айде стига с това демонизиране на мъжете, а?

8.   Защо е все намусен? Това не е нормално поведение. Изморен от работа, притеснен от разходите около детето? Какво бяха отношенията преди детето?

Ти работиш ли вече?

9.   Нищо няма да е като в началото. Наедря ли, разшири ли се след раждането, работиш ли вече и ако не защо. Близки сте си били!? Това определение ми звучи несериозно. За развод не става дума, а аз и не виждам повод от споделеното от теб, освен, ако ни спестяваш основната информация или проблем!?

10.   Българския мъж не става за семейство, не иска да поема отговорности и да се лишава от комфорта си. Иска си чалготеките да друса кючеци, а жената е длъжна да му подсигури поколението и да го издържа. Такова е свиквай.