Връзка с много по-голям мъж - 40 години разлика
За да бъда точна, аз съм на 24, навърших ги този месец, а той е 57-ми набор. Цял живот бях стеснително момиче, смея да кажа, че защото имах тежка травма и имах частична инвалидност останах девствена до миналата година, не съм срещала момчето за мен. Мъжът е доктор на висок пост - разведен, има дъщеря 3 години по-голяма от мен. Много се сближихме и се влюбих, започнах да го търся и така и стана работата. Не публикувам това за шокова история или провокация, а защото искам да споделя. Той изглеждаше много добре тогава за мъж на почти 65 (сега е на 66). Висок, бил е рус, още естествено изглежда, не е сбръчкан, сега 40-45 бих му дала, но не повече. Та аз започнах да се гушкам, да му благодаря, започнахме да излизаме и просто беше уникален с думи, поведение, той ми взе девствеността. Не съм грозна изобщо, но както казах имах тежки здравословни проблеми свързани с двигателната дейност. Сега съм добре, ходейки на физиотерапия и лечение. Той много помогна. В леглото винаги е бил толкова нежен, пита ме за всяко нещо. Обаче тук идват сериозните ми притеснения. Майка ми знае за отношенията ми и едва ги прие, но крием от баща ми. Мъжът е по-голям от двамата с 10 и 11 години. Не знам какво бъдеще имаме, но съм щастлива, а аз и като цяло с друг не мога да си представя бъдеще. Той ме разбира, защото е работил с пациенти, емпат е, не като 90% от наборите ми и като цяло невежите хора, на които не им ли вършиш работа, те отписват. Но това са 42 години разлика! Разведен е отдавна. Обаче сега повече ми говори за семейство и че би искал едно момче от мен. Баща ми никога няма да приеме това добре. Под наем съм в София и той постоянно е при мен или аз при него. Забелязах, че ме научи много внимателно как да се грижа за домакинството и помага, насърчава ме и да уча, но много не му се иска да работя уж от здравословна гледна точка. Аз фактически съм добре. Не знам. Знаем, че много хейт ще ми се налее, но съм много влюбена, а се притеснявам, че разликата наистина е огромна и дори щастието ни може да не е дълго.

Коментари

1.   Лично аз не бих тръгнал да те упреквам, защото хората са го казали, че за любовта граници няма, а и като ти прочетох историята се сетих за много, ама много подобна история с лекар от моя квартал!

На около 60 години е, достатъчно осигурен откъм пари и имоти и си хвана много млада жена(може би около 30), вече имат и дъщеря на 3 годинки, отделно той има от стар брак голяма дъщеря на 29.

Разказвам ти историята, за да видиш, че има и. Други такива случаи, да естествено при вас разликата е още по&-голяма.

В случая с лекаря от моя квартал... Хората по-скоро говорят зле за жената, а не за мъжа - че се била хванала с него заради парите, завъртяла му главата и т. н.

Т. Т.

2.   Ако това е истина....
Дядото се възползва от емоционално нестабилно момиче и си отглежда прислужница. Вика му се grooming.
Щом се притесняваш, значи не си съвсем съгласна. Спасявай се.

3.   Типично за лекар. Почти всички са с по няколко развода и извънбрачни деца.

4.   Това истинска история ли е?

5.   Аз не бих могла да излизам с човек с такава голяма разлика.
Всеки трябва да реши какво да прави, ти ще си с него, не баща ти. Докторите имат добри доходи, така че ще си добре.
Имам приятелка с мъж на годините почти на баща и. Имат и дете.

6.   Ами сега си влюбена, но след време такава разлика ще започне да дава отражение. Скоро той няма да може да те задоволява сексуално. Ако имате деца, той едва ли ще е здрав да ги изгледате. Увлякла си се, няма лошо. Изживейте си го. Но приеми, че това е моментна емоция.

7.   Хм, до 20 години разлика някак си мога да го приема, но 40 вече ми се струва наистина екстремно!
Много е сложна математиката при вас, особено за дете. Имай предвид, че за пълноценното отглеждане на едно дете си трябват минимум 20 години. Дори и веднага да забременееш, ще родиш чак след година. Тогава той ще е на 67. Като добавиш 20 (времето за отглеждане на детето), той ще е на 89, почти на 90... Провери колко хора от 1000 доживяват тази възраст и ще се отчаяш... Ако можеш да преглътнеш факта, че ще ти се наложи да отглеждаш детето си почти сама - давай, но иначе...
Наистина - продължителността на живота с всеки 6-10 години се увеличава. Ума вече статии и опити да се достигне до 120. На този фон желанието ви да сте заедно вече не изглежда толкова невъзможно, но пак помислете и добре си направете сметката!
И друго нещо ще ти кажа - едно дете не расте и не се развива добре, когато е самò... Братче и/или сестриче е почти задължително, а оптималното семейство ми изглежда такова с 3 деца.

8.   Лилиййййй!
Та вие дори не сте от различни поколения!
Вие сте ПРЕЗ ЕДНО поколение!
Когато аз съм се родил, дядо ми е бил на 45 години!

9.   Виж разликата е голяма.
На 24 обаче ти си възрастен човек, изживей си връзката и подкрепата и той и ти имате нужда явно. Не очаквай и не трябва да очакваш одобрение от родители ти. Решенията ги взимаш ти, много си зависима от вашите, ти си трамвирана от тях. Ако живееш с тях отдели се възможно най-скоро.

10.   Живеи си живота мила. Живей и обичай. Създайте семейство и деца. Втори път няма да го изживееш същото и надали ще обичаш някога толкова. Хората нека си говорят. Аз ти го казвам от личен опит, защото бях като теб - притеснителна и затворена. Имах травми и страхове. До 20 бях девствена. Сега съм на 33 и съм омъжена за мъж, който е 29 години по-голям от мен. Изправих се срещу всички. Родителите ми така и все още не са се запознали с него. Но мъжа ми е с 15-17 години по-малък от родителите ми. Не бих го заменила с друг. Един ден ако нещо се случи не зная как бих живяла без него. Никой няма да бъде като него. Изживейте живота си заедно, на кой колкото му е писано от съдбата. Човека е сериозен къб теб и те обича и не го изпускай.
Хорското мнение го остави. Живей както би искала и бъди щастлива!
От сърце ти желая всичко най-добро

11.   Не се надявай на нищо друго, освен секс. Помисли трезво по въпроса.

12.   Ужас. Докторът е постъпил много неетично и те е манипулирал. Сега те манипулира да му станеш болногледачка един ден. Такъв живот ли искаш? Очевидно е много амбициозен щом е готов и бебе да ти направи на тези години. Но кои сме ние да те съдим. Според мен късай. Намери си по-млад лекар.

13.   Доктор в София значи е милионер. Забременявай бърже, тоя ще убие пукала след 10 тина години и детето ще дели сичко със другара дъщеря. И аз имах игра с един дърст кардиолог в София, имаше 5 апартамента и незнайни наличности по банкови сметки. Давай смело. Ж. 28 г.

14.   Ама ако беше нещастен общак от Люлин без кола и апартамент, шкембелия, с прошарена коса и наливащ бира пред кварталния хоремарг, щеше да го заплюеш и да си речеш "аа, тоя Ганьо ли уе, ауе бегай го оттука тоя неможко", нали???

15.   Ако е достатъчно богат и готов да ти остави сериозна сума или да се ожените официално, би могло да се получи нещо. Но е ясно, че или ще си млада вдовица или след 10г ще започнеш да имаш проблеми. Отделно детето или ще е без баща или ще расте с притеснение колко време още ще го има. Имаше история от жена, на която бащата е бил на 60г като се е родила. Живял е докато стане на 18-20г, но през всичките години тя е била с притеснения. Иначе и Чарли Чаплин имаше последно дете някъде над 70г.

16.   Предвид психеското ти състояние, най-добре се събери с този човек и веднага му роди дете. Едва ли ще имаш друг подобен шанс. Пък и твой връстник не може да ти осигури такъв живот. Ще видиш свят, курорти, разни екстремни преживявания.

ОГРОМЕН плюс е, че на тази възраст вероятно ти ще си му последната. Ако беше десетина години по-млад, щеше да си просто поредната.

И въпреки написаното по-горе, цялата история е гнусна и е възможна единствено заради милионите, които този престъпник е откраднал и стотиците семейства, които е почернил.

17.   Добре се справяш с предназначението си да си обслужващ персонал и да задоволяваш половия нагон на един успял мъж. Най-добре му роди дете, че едва ли сама ще можеш да прокопсаш в живота.

18.   Обичаш го, защото се е грижел за теб и те е карал да се чувстваш добре. Може да си му благодарна, но не си длъжна да му посветиш години от живота си и после да останеш сама.

Имаш си свой живот, ще искаш да станеш майка в близките години. С баща на 67, ако въобще успееш да заченеш, рисковете от генетични аномалии, спонтанен аборт и други усложнения са значително високи. Още повече, че не е въпросът само да родиш. Детето няма да се отглежда само. Няма да ти е лесно, ако бащата не може да помага активно. Може да си много влюбена, но помисли дали е честно спрямо теб, твоето бъдеще и това на детето, което желаеш да имаш.

19.   Здравей, авторке. Баща ми е на 71. Жена му е на 43. Заживяха заедно, когато тя беше на 26, колкото сестра ми. Към днешна дата имат дете на 5г. и на 8 месеца. Всички са щастливи. За един мъж, ако е здрав годините не са особен проблем. Имай предвид, че и двете деца той си ги направи. Справя се чудесно с това да ходи на работа и да си гледа двете деца. Аз смятам, че всичко идва от жена му. Тя го кара да лети и най-вече секса им е на ниво. Майка ми след 45 стана скучна, недоволна и мрънкаща. След 8 години баща ми просто избяга и не му се сърдя.
Бъдете живи и здрави!

20.   Авторке и защо го написа това?

Какво очакваш да прочетеш? - Браво! Супер! Така се прави?
Омъжвайте се за дядовците си и ще бъдете щастливи, това е правилното и разумното!

Аз това не го приемам и смятам, че не е редно, не е правилно и не е разумно! Дори смятам, че е безумно!

Да, чували сме за такива случаи - има такива редки изключения, но дали жената в подобен брак наистина е щастлива? Аз не вярвам в това! Дори и така да отговори някоя такава жена, когато я попитат - аз смятам, че тя просто лъже, за да не признае пред другите, че жестоко се е заблудила и е сгрешила!

Според мен максимално допустимата разлика за създаването на добро семейство е мъжът да е по-голям от жената максимум 10-12г. Оттам нататък говорим вече за хора от различни поколения, а при теб дори за през поколение - тоест още по-зле!

Така, че според мен - ако го направиш - си съсипваш живота! Знам, че няма да се съгласиш и да ме разбереш, защото когато човек е влюбен - е заслепен и не разсъждава трезво, но това е истината и аз ти я пиша такава, каквато е!

Желая ти да се вразумиш и отрезвиш!

21.   Аз съм авторката. Значи относно тези отговори, свързани с финансови възможности - буквално казвам, че се влюбих, защото гледам на този мъж като на мой спасител - факт е, че в медицинската сфера много връзки издърпа много преди да си покажа чувствата и да имаме отношения, но родителите ми не са изпаднали хора, а напротив - те го и познават, просто баща ми не знае, че имаме отношения. Те са в имот до София. Спомням си след една интервенция бях замаяна и си мислех колко е красив, търсех го по име (доктор... ). Говорим за емоционални отношения. Аз също се уча за програмист, а родителите ми са заможни хора, но това няма значение. Проблемът е във възрастта и плановете ни! Нима общаците не мечтаят за Адриана Лима и няма бързо да оставят болна жена? Аз съвсем обаче не мисля за деца, а той е убеден, че може едно момче да направим, но за сега ме разбира. Взехме общо куче. Познавам се с дъщеря му и тя като широкоскроена мацка ме приема, бившата му не съм я виждала, няма и за какво. Развели са се заради взаимни изневери, почнати от нея. Дава повече зор да съм при него, да живея при него. Разбирам го и от неговата гледна точка - аз първа се влюбих, заложено е на мъжете малко или много да желаят млади жени и той като нищо можеше да ходи с моделка, но е избрал мен, защото притежава и емпатия освен добра визия и възможности. Не виждам и грешно това да му върна услугата, че ме е гледал/помогнал ми е като аз направя същото. Но дете точно в коментарите казахте - колко това дете ще се наслади на баща си и в каква възраст ще е този баща. Страх ме е, че ще го и загубя. В моите 30, той ще е в своите 70....

22.   Коментарът на номер 6 е точен.

23.   Преди години имах наистина невероятна любов с мъж с 36 години по-голям от мен. Бях на 25 тогава, бащата на тогавашното ми гадже беше милионер и масон, аз изобщо не съм грозна, даже съм си хубава, публична личност съм и всеки месец ще ме видите я по телевизията, я чуете по радиото, обаче с този "дядо" като се видяхме, и веднага се разпознахме от минал живот. Беше момент като на кино. Никога не съм била по-щастлива в леглото, обожавахме се, аз много исках да се оженим и да имаме деца, но не се случи. Живяхме заедно 2 г. Той почина и до ден-днешен много си го обичам и ми е ужасно мило, като си мисля за него. Моят съвет е да слушаш сърцето си. На никого нищо не дължиш в този живот освен на себе си. В никакъв случай не се разделяй с него заради хорските приказки, а за децата помисли много добре. Ако си готова на големи жертви (защото наистина ще има такива, да сте живи и здрави), давай смело! Прегръдки!

24.   Първо се подсигури, като ритне камбаната дъщерята като нищо ще те остави на улицата. Задължително подпис и апартамент на твое име. След това мисли за нещо по-сериозно. Иначе дядката може да си прави кефа с тебе до безкрай. За бебе е много рисково, а ако се роди с увреждания заради скапаната сперма на дъртия? Мисли как максимално да изжлечеш ползи от тоя, без чувстава, без емоции.
ж, 23

25.   От начина на писане ми се струваш инителигентно момиче. Изживеи си я тая връзка, пък каквото стане, сатне.

26.   Ами то и на 30 г мъж няма гаранция колко ще живее, може да го блъсне кола.
Не слушай другите, живей както си решиш, щом има и пари е добре, за детето може и детегледачка да наеме.

27.   26, викаш има вероятност доктора да изкара до 120.

30.   Замисляла ли си се, че факта, че си си паднала по набор на дядо ти, говори за сериозни психологичесик проблеми? В този ред на мисли по-скоро търси решение на проблема си, вместо да се вкарваш в още няколко такива.

31.   Ами има и доста минуси от това, че е толкова по-голям, но въпреки това ако наистина смяташ, че човекът си заслужава, не го губи. Може да се беше хванала с някой на твоята възраст и да се окаже пълен боклук.. До човека е основно, не до възрастта.

32.   Авторката,
аз имам връзка с двама, съпругът ми на32 и другият на 77. Аз самата съм на 25. Съпругът ми познавам от 7 години, докато другият от дете.
Още първият път със съпругът ми констатирах огромната разлика. Макар и по- голям от мен, съпругът ми просто е пълна нула като любовник.
С другия- стар приятел го правя от 14 годишна. До ден днешен с него съм много по- доволна и задоволена, от колкото мъж ми или друг приятел.
Имам си философия, когато настъпи момента на раздялата, ще му благодаря. За в момента е още изумително способен.
Не виждам защо се притесняваш от родителите си. Те също утре, ще си отидат и тогава... Изживей си това което ти е поднесъл живота.

33.   Честно казано аз не разбирам подобна връзка. Разликата е страшно много, какви общи интереси имате? Той на тези години вече нито му се излиза, нито иска нещо(освен секс) не го разбирам честно. Явно има някаква изгода от теб, която ще разбереш с времето ако останеш с него, за теб е ясно, че той ти е помогнал с заболяването и ти си се влюбила…но неговата изгода каква е за секса ясно но явно има още нещо.

34.   Честно казано, не очаквах такава голяма подкрепа за авторката. Явно обществото ни все пак еволюира бавно :)
Аз те подкрепям също, имам дори в момента подобни отношения, но с мъж на 60. Моят съвет обаче е просто да си изживеете връзката, но ти да си търсиш паралелно мъж на твоята възраст от когото да имаш дете. Потготвяй се отсега, че пълно щастие с младия може и да нямаш. В живота не може да получи човек всичко, и този с който си сега винаги ще ти липсва. Секса с него имам предвид.

Ж33

35.   Напомнящ на мен. Аз съм на 26г и обичам мъж с 30 г по- голям от мен. М ги слушай хората! Ще срещнеш само завист и злоба! Такива мъже са най свестни мъдри и внимателни! Кой каквото иска да си дрънка! Никой няма да те разбере защото никой днешно време не е способен да обича и да мисли за някой друг осв н за себе си! Това е рискът на истинската любов! Не зна ш колко дълго щ ст заедно! Но по - добре с него и да поемеш този риск отколкото след години да с питаш какво щеше да бъде! Впусни с в това уникално приключение и му д наслади докрай на всяка секунда с този човек любим и близък на сърцето ти! Няма да срещнеш друг ( особено връстник който би ти давал напразни обещания и да то губи времето да си го една от многото ) мъж! Той има сериозни намерения и те иска за жена! Какво по - хубаво от това? ! Създайте си щастливо и здраво семейство и бъдете щастливи! Ако и моята мечта с сбъдне и аз бих искала да си имаме син с човека на жи ора ми! Разбирам те много добре и те подкрепям! Остави баща ти какво ще мисли! Ти си пълнолетна и имаш право да си изградил живота както ти си прецениш! Не с страхувай! Смело напред! Дерзай! Защото страхът е най големият враг на мечтите! Ти си една от късметлийските на които съдбата е била благосклонна да те дари със прекрасен човек! Да те оцени и обикне дотолкова че да иска дете от теб! Вярвай му че е сериозен и не си играе с теб! Както би постъпил един незрял Дечко на нашите години!

Успех и щастие ви желая!

Жена на 26

36.   34 ако мъжа е такъв, че няма пари, а има две деца да гледа, няма да я подкрепим.

37.   33 моят мъж е само 7 години по- голям от мен, но никъде не иска.
Секса също никъде го няма, годините не са гаранция. Важно е хората да искат едно и също.

38.   Не разбирам защо при такива истории ако има критики, то те са все към жената. "Защо си с баща си/дядо си? ", "Защо си с по-млад мъж? " И тук ги има. Жената споделя, че е влюбена, не, психически проблеми имала.. Или се допуска все тънки сметки, или я обвиняват в разврат. Дразнещо е. Все едно мъжът в такива отношения няма думата, жената е виновната. И мъжът е можел да си избере връстничка, нали?

И за мен подобна разлика е огромна, особено, ако има и чувства. Но животът е шарен. Не може винаги да се харесват искрено и без "сметки" мъж и жена с "класическа" разлика от 2-4 години. И да са на една вълна за всичко. Гаранции няма за нищо.

Ако и двамата са били свободни към момента, или не лъжат никого, какво лошо има пък? Все пак, говорим за отдавна пълнолетна жена. Не е ученичка, прелъстена от възрастен мъж.

Не е добре да крие от родителите си. И за работата не позволявай да те спира да се развиваш, това е важно за самата теб.