Тя е по-малка от мен
Здравейте!
Преди една година се запознах с едно страхотно момиче.
Тя е приятелка на моя братовчедка, по-скоро тя ни запозна. Завързахме приятелство. Много умно и интелигентно момиче е, не е типичната кифла.
От тогава имам силни чувства и симпатии към нея, но не знам дали да й призная
Тя е на 19, а аз ще правя 29.
В момента тя следва в София, а аз съм си в Пловдив.
Няма си приятел, доколкото знам.
Колебая се дали да й кажа за чувствата си, или може да загубя приятелството й?
Ще съм благодарен за съветите ви!

Коментари

1.   Връзките от разстояние не са перспективни. Ако искаш опитай, но най-много да ти пусне за няколко пъти.

2.   Не я тормози. Не знам какво е това желание на българският мъж да опорочава по-свестните момичета. Почти 30-годишен ще сваля 19-годишна, която му се вижда добро момиче. Тоест ще я развалиш с твоят дългогодишен опит с жени кифли. Накрая ще я захвърлиш с разбита психика, защото пак ще хукнеш след кифла.
Твоите т. н симпатии са по-скоро нуждата от нещо ново и невинно. Тя за теб е такава-по-млада, може да е по-земна и това ти се струва интересна. Като музеен експонат. Като и се наситиш, ще я захвърлиш.
Нашенецът не се е узрял за връзка с умно, интелигентно момиче. Не става за връзка с жена, която не е кифла, а само се пъне. Пъне се как иска свястна, вярна жена, а реално като я намери, я пречупва и очаква тя да е като любимите му кифли. Доскучава му и я разбива.

3.   Не и признавай нищо, а я покани на среща. Бъди по-нахален и уверен и ще имаш успехи.

4.   Да не смее човек да представи приятелки дори на роднини, че веднага наточват пиш*ите...

5.   Разликата е огромна. Тя тепърва ще иска да опознава света, а ти ще искаш семейство. Не подкрепям такова ограбване на младостта. Имала съм възможност да съм със 7/12 години по-млади мъже. Но съм ги отблъсквала. Просто не е честно. Ако на теб когато си бил на 19 ти се натрапваше 30 годишна как би се почувствал? След 10 години тя ще в още млада, а ти ще си 40 годишен чичо.
ж, 30

6.   Птичето каца веднъж на рамото...

7.   До Автора:

Пич, не ги слушай тея дето ти говорят за "разликите във възрастта".

Най-добрият ми приятел наскоро направи 32, а е с 23 годишна от близо 3 години.

Нема да ги слушаш. Идеално момиче си си избрал стига да ти върже.

Иначе какво - да си избереш неква "оборотна" на 30 дето да ти къса нервите!? :D

Айде моля ти се! Тея жените на твоята възраст дето не са се ориентирали - нема да се ориентират скоро и без това. А и след като минат 30 - и ти няма да ги искаш.

Мъжете искаме МЛАДИ ЖЕНИ, а не РАЗПОРЕТИНИ! :)

И наистина - сега е модерно да има такива "разлики във възрастта". Много мъже имат връзки с много по-млади от тях жени.

Но за едно са прави - връзката от разстояние не е вариант, тъй че трябва да помислиш дали да не дойдеш в София. Вероятно ще ти е по-добре в перспектива и на теб - дори да не си с това момиче.

8.   Към номер 3
Благодаря ти!

9.   Към номер 1
Не искам да я използвам просто за единия секс
Имам силни чувства към нея

11.   Ти какво очакваш от нея? Сериозна връзка и семейство? Вероятността тя да е готова за това в момента е твърде малка. Ще иска да завърши първо. След 3 години тепърва ще си търси работа, може и да запише магистратура. Най-рано след 5 години вероятно ще започне да се замисля за семейство. Готов ли си да я чакаш? 34 години не е твърде късно да станеш баща, но това е най-оптимистичният сценарии. Все пак, ако смяташ, че и тя има интерес, не е чак толкова безнадеждно.

12.   Разпитай братовчедка си за нея, като и признаеш, че харесваш приятелката и. Разбира се при дискретност от нейна страна.

13.   9, имаш силни чувства, защото си мислиш, че заслужаваш такава жена-свястна, добра и умна. Като видиш, че не ставаш, ще я зарежеш. Ама междувременно ще си я прецакал.

14.   А защо не си търсиш някоя на твойте години? Защото никоя не те иска. Надяваш се да е глупава и да я вържеш за слугиня. 30 годишен льохман навъртял кой знае колко бройки, емоционално обременен решил че иска сериозна връзка с момиче, което тепърва навлиза в живота и не е видяло нищо. Вместо да е с връстниците си по барове, екскурзии и купони ще ти готви и чисти. Такива като теб, които не си знаят мястото са най-отвратителното племе. Слез на земята и не се занимавай с деца

15.   7. А за какво им е на младите момичета 30 годишен лаладжия завирал си пикалника къде ли не? Това чисто 19 годишно момиче заслужава чисто момче. То е ясно, че с годините жените поумняват затова не ви искат. Той искал, ама не мисли че не заслужава това, което иска. 30 годишни овършали дестеки разпоретини и се сетили че искат невинно ммомиче. Телата ви са същите като на 30 годишните "разпоретини'', които не искате. Еднакво изхабени сте.
Дано момичето наистина е умно и те отхвърли, авторче.

16.   Разликата е нормална!

Съпругата ми също е с 10г по-малка от мен и това не е проблем, защото имаме общи цели, възгледи, приоритети и виждания по-най-важните неща в живота!

Създали сме си много добро, сговорно, сплотено и задружно семейство и живеем в мир, разбирателство и любов!

Не й признавай така директно за чувствата си!

Тя от Пловдив ли е?

Ако е от Пловдив - като си дойде сега за Рождество Христово, покани я на среща и действай внимателно... И би трябвало да усетиш накъде вървят нещата? - ще стане ли или не!

17.   Аз не мога да го разбера това, , признаване" на чувствата и тези, , приятелства" между мъже и жени. Като ти харесва някоя жена, каниш я на среща, излизате, правиш и комплименти и ако видиш, че и тя откликва, целуваш я в удобен момент и това е.

А приятелство между мъж и жена както и от тук се вижда, няма.

За разликата за възрастта, ти прецениш и тя. Може да пробваш, но колкото по-голяма е разликата, толкова по-трудна става връзката. Добре е в твоя случай, че ти си по-големият, защото жената като е по-голямата, е много по-трудно.
М31

18.   Братле, като бях на 25 започнах връзка със 17 годишна. Правех всичко за нея, а тя ме заряза. Сега на 27 години съм един нещастник, все още обичаш една пикла

19.   Годините са цифра, аман от сметки. Като те тегли нещо към това момиче, опитай се. След това каквото излезе. Рискът е за теб по-голям. Ще съжаляваш много повече ако не пробваш.
Женен съм от 25г за по-възрастна жена. От позицията на опита и времето, бих предпочел аз да съм по-възрастния и виждам много повече полза. На 46 аз се грижа за децата (какви деца, внуци чакам) тя за болните си родители. На мен кръвта ми кипи, тя очаква пенсия. Само мога да си мечтая за визията на жена ми, когато бе на 35. Колкото и да примитивно, физическата връзка и дадености имат много значение.
Един мъж е мъж не заради годините заради онова което прави и постига. Само ползи би имал от трайна връзка с по-младото момиче. Ти си х харесал, ако и тя те харесва, ще стане. От завист и криворазбиране на живота много хора ще са срещу вас. Нейните родители, нейните приятели, че и твоите. Няма да в леко, но за любовта няма прегради. Успех.

20.   До 15. Всеки може да иска всичко. Ако може да го постигне, да го постигне. Всеки си заслужава късмета и щастието и трябва да ги преследва. Това генерализиране е много противно. Кой какво заслужава не знам. Всеки има право да си нареди картите и д си ги изиграе. Факт, със слаби карти силна ръка не се прави. Ако момчето няма какво да предложи на момичето... кой от къде е. Въпрос на търсене и предлагане, както е било откакто свят светува. Кое е реалистично, нека автора да си прецени. Само ограничаването (бездействието) води до разочорование. Отхвърлянето на чувства води до още по-голямо разочарование. Разликата обаче, че в първият случай ще те гложди десетилетия, а във втория дни, седмица, месец, година. И ще мине. Хайде със здраве.

21.   Авторе, какво стана? Опита ли? Получи ли се нещо?

22.   До 21 Хванала си е приятел

24.   1, е това малко ли е? ! На повечето мъже това им е достатъчно, даже им е главната цел, без никакви ангажименти!!!