Човекът, който има само пари, е най-големият бедняк на планетата
Щом нямаш какво хубаво да оставиш след себе си и на семейството ти, а само едни пари и господстване, животът ти до някъде наистина е бил напразен.

Не си направил света по-добро място.

Запитайте се: Защо се присламчвате към нещо или към някого?

От какво най-много ви е страх?

Кой ви убеждава, че сами сте безпомощни и безполезни?

Кай ви убеждава, че ви трябват много пари и тяхното основно предназначение е охолство?

Човек винаги има какво да даде. Никога не е истински беден, ако с даровете си помага на други хора.
Ако с възможностите си подава всеки ден ръка на някого с нещо малко. Това всъщност е достатъчно добро.

Човешкото предназначение всъщност НЕ Е да има връзка или пари. А е да бъде полезен!

Връзките са сложни и непрекъснато се провалят, защото хората се обвързват само заради страх от нещо. Най- често заради нужда от пари, от слугиня, или страх от самота. И трите вече водят до провал!

И да имаш много пари, и да имаш и връзка, отново ще се чувстваш беден. Защото ще видиш колко временен е техният бляскав ефект.
Само в себе си ще намериш предназначението, което търсиш.

Останалото си разбирайте сами, не, не очаквам НЯКОЙ да ме чуе, тези думи са омразни за обикновения човек..

Коментари

1.   Здравей,

С риск да убия темата ти ще кажа, че предвид, че хората сме некви примати, на неква скала в Големия Космос... най-вероятно целия ни живот НЯМА АБСОЛЮТНО НИКАКВО ЗНАЧЕНИЕ!

И да си некъв мега убиеца и измамника, и да си достоен човек с добро семейство, дал на обществото - накрая нищо което си направил НЯМА ДА ИМА ЗНАЧЕНИЕ!

Нищо което човечеството е направило няма значение отвъд Слънчевата Система (а горе долу и почти нищо, отвъд Земята).

Но ако разсъждаваш от гледна точка на това "колко е важен животът на тая планета".

Да - богатите дето нямат деца, верно са много по-зле от бедните с деца.

Но реално погледнато - и едните и другите НЯМАТ ЗНАЧЕНИЕ!

Поздрави!

2.   Заглавието прекрасно, тезата ужасно тъпа, изреченията не свързани с никаква логика!
Какво е това хубавото което не е свързано с пари което да оставиш на семейството СЛЕД СЕБЕ СИ? И защо непременно свързаш парите с господстването?
Само неможковците могат да стигнат до извод, че парите са лошо нещо, че било хубаво да дадеш на близките си, без да казва какво да им дадеш. Клишета като да им дадеш любов или емоции не сработват на гладен стомах, без покрив и без пари! Нали затова работим за да спечелим пари с които да създадем добри емоции в семейството и така д апокажем любов? Или предпочиташ безработен с години мъж който да лежи до теб, в легло което ти си подсигурила и да ти повтаря само на думи "обичам те"
Защо на хора като автора не им идва на ум че имащия пари е положил усилия хем да спечели/изработи имането, хем да спести, да не излапа на момента парите си и затова ги има.
Всъщност съм от хората които не са се "присламчвали" никога към никого! Не ме е страх от нищо! Мой родител се опита да ми каже веднъж че не ставам за нищо и се наложи да докажа че той без мен е безпомощен и на него ще му се налага да ме моли а аз никога не помолих за нещо. И не позволявам на никого да ме убеждава какво е предназначението на моите пари!
Това с незаслуженото раздаване нещо ми убягва, какво да давам и на кого?
Ако твоето предназначение е да бъдеш полезен на непознати, прави го, защо реши че моето предназначение е такова???
Моите връзки не са сложни, а семейната ми връзка е от близо 25 год и няма признак за провал. Проблема че не можеш да задържиш човек до себе си е в самия теб!
До колко временен е ефекта от 25 годишната ми връзка и парите ми, при мен май ще е до живот, да животът ми също е отрязък от време затова можем да наречем всичко временно, но за мен е достатъчно че бласкавия ефект ми е докато сме живи аз и семейството което създадох.
С всичко казано до тук исках да ти обясня че проблемите ти са само в твоята глава!

4.   до 1

Не е вярно!

Човек е създаден от Бога с безсмъртна душа и за вечен живот, така че земния ни живот има огромно значение, защото според него на Страшния Съд - ще се определи къде ще прекараме вечния си живот!

до Автора

Така е, авторе! Парите не само не са важни, но изобилието им е опасно, защото сам Господ Иисус Христос казва, че много трудно богат ще влезе в Небесното Царство!

Според мен, относно парите, най-добър е средния вариант - да имаш достатъчно за нормално съществуване, да си покриваш наличните разходи на семейството!

Ако имаш много е лошо - трябва да ги управляваш и ги мислиш постоянно, и душата ти се уврежда от това.

Ако ги нямаш съвсем(или имаш крайно недостатъчно) - пак е лошо, защото пак ще ги мислиш и ще се тормозиш пък от липсата им.

5.   Да кажеш, че парите не са всичко, е ок, всеки ще се съгласи. Обаче и от връзка да нямаш нужда, ми е в повече. Всеки има нужда от хора и от чувства. Това май го е писал някой без пари и без близки хора с цел да се самоуспокои колко е добре, а колко зле и зависими са другите.

6.   Като видях заглавието, се настроих за нещо наистина смислено, но след прочитане на темата останах разочарован.

7.   Естествено, откриваш топлата вода.

8.   Човек, който има пари, е почти изключено да има САМО тях. А даже и случайно да ги е получил, то ще ги попилее. Да, има много интелигентни хора, които са бедни, но богатите като правило имат и друга стойност освен парите си.
(от една бедна жена)

9.   Някои за малко пари, глупости въртят, вместо да се ориентират към нормална работа и да изградят успешна кариера и добър стандарт на живот.

11.   Тоя дето дрънкат как парите не са всичко и ала бала - дано не им се налага да трябва да събират гадните пари дето не са всичко за операция за тях или близък така както нямат. Или според онзи фанатик номер 4 трябва да викат Исус и да се молят за спасение а не да разчитат на лекари и операции

12.   Абсолютно подкрепям номер 8 и 11. От един бивш бедняк, който никога не е отричал силата на парите.

13.   Ми номер 6, никой не е писал този пост за теб. Ти си един никой..

А

14.   Парите са нужни само, когато не вредят. А заради тях светът е водил цели войни. Брат е убивал брата. От "връзка" да нямаш нужда се има предвид любовна. Защото тя не е смисъла, хората въобще не могат да се траят и са все наранени.

Авторката е обвързана. Има си любящи родители. Как може да правите заключения без да знаете нищо? !