С какви хора живеете
Здравейте!
От едно известно време се чудя как сте вие във вашите семейства.
Смисъл какви са ви взаимоотношенията.
Аз живея с моя мъж от 9 години.
Имаме дете на 5 години, от както се е родило и ангажименти ни нараснаха, някак си не вървят много нещата/ спокойни хора сме като цяло /не се караме, но просто все едно аз гледам в друга посока.
Амбициозна съм искам да живеем по добре/ не съм алчна нещо за коли, къщи/ просто да имаме някакъв стандарт все пак, детето си има нуждите, аз като жена също говоря за обикновените неща.
Докато той прибира се от работа работи за малко под 2 хиляди и хваща телефона да гледа филми.
Аз примерно работя и допълнително събота и неделя, но не е в това проблема/ смисъл не ми тежи/.
Просто това, че стои на едно място, не е глупав никак, а няма грам желание за нищо. Имам някакви идеи за дребни доходи имаме ипотека, нещо да падат пари, като му кажа ме гледа все едно съм казала, че ще отварям мол... абе никакво желание за нищо.
Не сме възрастни на 34 години сме....

Коментари

1.   Може да е изморен. За девет тодини не сте ли се опознали и да знаеш какво и защо мисли? Ако не сте - опознайте се, говорете.

2.   Мъжът ти е нисък тостестерон и доста ниско самочуствие.

Жена ми е с 20 години по-млада, но ми е изцяло подчинена, защото аз съм водача в нашата глутница. Аз носа парите в нас, развивам бизнес, не искам да бъда повече наемник роб някъде. Аз въртя администрацията в нас. Давам и насоки и тя да започне свои бизнес. Аз организирам почивките през годината. Аз взима всички главни решения. Аз решавам всички проблеми в нас. Спортувам, и тя започна покрай мен да спортува. Тя е интроверт и по-пасивна и трябва често аз да я побутвам и тикам напред. Реално аз съм моторът в нашето семейство. И сме си добре. Тя си гледа детето, къщата свети, грижи се да съм наяден и изпразнен, и с чисти дрехи. Всяка вечер ми прави масажи и си знае мястото и задълженията като жена. Доволен съм.

3.   В София ли живеете или извън София? Защото тези доходи трябва да се съпоставят на разходите.

4.   Здрасти. Това е често срещано в семействата в наши дни. Разбираемо е една жена да има нужди, все пак е жена. Ако има и дете вече става работа нон стоп. Ние имаме две деца. Жена ми изкарва повече пари от мен, но и е доста по-умна от мен. Аз пък компенсирам с грижа за семейството, жестове към нея, почивки организирам, гледам децата за да може тя да излиза с приятелки, да ходи на маникюр. Готвя често.
Имам приятели, които се прибират, сядат на дивана с телефона и са не ме закачай, че съм изморен. Всеки е изморен, но ако си създал семейство е отговорност и на двамата да се грижат за него.
Не искам да съм от мъжете, които не си гледат децата или жената.

6.   Еми добре са му доходите, не всеки иска на две места, а пък и на детето трябва внимание. То с 200/300 лв отгоре с тях и без тях. Ако е минимална заплатата са важни де.

7.   Рутина това е.
И ти малко прекалява, работи 8 часа, достатъчно, по-скоро, че е пасивен само с филма и това е.

8.   Свободното време е по ценно от парите, когато имаш 2000 лв на месец. За какво са ти 1000 лв отгоре, кога ще се прибираш пребит, без желание за каквито и било развлечения и да нямаш събота и неделя?

9.   Колко познато...
Вечно работи, вечер телефона и залози на мачове.
После що няма пари...
Работи почти без почивка и все няма, познай къде са парите...
То писва.

10.   Моят мъж също седи на едно място. 40 г. Хората от неговата професия с деца хващат работа към 2500 лв., той седи за малко над 1000. Като му се говори за стандарт, почивки и нормални неща, които са важни и за детето, ме подиграва, че съм "по почивките". Жилището е от нов страна. Прави се, че много помага (физически), но има много доказателства, че се преструва за пред хората на добричкия баща, хваща детето за ръка, аз го оставям уж да му се радва, а вкъщи не Саддам до лягане, позволява си да го бие, което е против моите правила за гледане на деца, за лятото никога не му е измислил разнообразие, понеже имал да помага на техните, а е всъщност, защото е стиснат и ако не е една къща на въздух да го заведа, мама да е нищо. Трудно се изкарва и ще видим колко време и как с човек егоист, без грам обич към половинката си и фалшива обич за детето си.

11.   Общо взето слаб мъж. На жаргон Бета към. Реално ти го побутваш като дете. И това така като те чета почва да те подтиска и да се иска да с някой силен мъжкар, за да се почустваш жена, а не със слаб и ти да бъдеш мъжът в семейството.

12.   Неподходящ е за теб, щом така мисли, трябвало е да гледаш като си се ангажирала с него, ако имаш познати с тях прави бизнес, това е решението.

13.   Мъжът ти е безгръбначен и без амбиции. Не си луда ти, съвсем нормално мислиш, не си с претенциите и “по почивките”.
Решенията са: или да го търпиш и да се мъчиш, или го заменяш с друг по-амбициозен мъж или стартирай своето с друг човек без да му даваш обяснения.

14.   До номер 2: Жена ти гледа нейното дете, а ти твое имаш ли? кой го гледа? Ти гледаш ли го?

15.   От авторката благодаря за споделеното.
Той инъче е много добър баща наистина, но просто другите неща куцат.
До номер 8 аз работя събота и неделя сладки пари повече от 2 часа не съм ангажирана, а дохода е добър хората работят цял ден за тях. Винаги ако искам да ходя някъде аз си решавам и не работя в почивните дни.
До номер 9 кофти работа... това е много сериозно с хазарта под всякаква форма! При мен поне това няма зависимостти освен към филмите

16.   От авторката
До номер 11 като цяло е това и го знам просто не съм си и помисляла, при условие, че е доста умен, език знае на високо ниво има умения в доста сфери и така да дреме...
До номер 12 Ами не съм предполагала, че е до такава степен мързелив ли и аз не знам... след като ни станаха повече общите задължения покрай детето го виждам, че едвам бута.

17.   От номер 2 към 14

Детето е мое, но аз се грижи за парите за него. Иначе като чета, как ги търпите тия мухльовци не знам.

18.   Колко хора в БГ взимат добри пари? Едно е на приказки, друго е сблъсъка с реалносста.
Типично женски разсъждения. Някои още сънуват и си мислят, че БГ има някакъв стандарт!
Прав е номер 6 и какво, като му се повишат с 200, 300 или 500 ще се издигне в очите на слепите, че е по-амбициозен.!?
Разбираемое само ако се е отказал от работа с двойно зяплащане за да му се търсят кусури.
Жена която си позволява да поставя такива ултиматоми в тези условия, заслужава да бъде и да и бъде отправено предупреждение за развод или да бъде напусната.
Човека ще е голям добряк. Не се срещат много такива. Оставете го на мира да гледа филми. Горкият.

19.   Мотивирай съпруга си по накакъв начин. Роди му второ дете. Нямаш си на идея колко щастлива жена си, но не го осъзнаваш. Не търси под вола теле и не ги слушай другите, нищо не знаят от живота, просто си дрънкат. Преди 30 години загубих при автомобилна катастрофа съпруг и две деца. Не съм била с тях, а трябваше. Сега съм на 64 и още не мога да ги прежаля, сама си останах. Така, че се съвземи о оцени това, което имаш.
Желая ти щастие от сърце!

20.   От авторката
До номер 10 Съжалявам, че си в такава ситуация просто явно има и такива хора, някак сме мислили, че са правилните.
До номер 18
В какви очи на слепи става на въпрос... тук говорим да имаш желание за нещо на 34 години.... ами примерно 500лв е една ипотека, но явно другите са големи богаташи, че 200/300/500.. нищо не са за вас.... но типично българска черта целия в батаци ама да се опита по така нещо не може.!
До номер 19
Много съжалявам за това което ви е сполетяло и ви разбирам дано намерите утеха, но тук са други нещата пък за второ дете не искам и да чувам!

21.   От моите наблюдения жените които не се задоволяват със стандарта който имат, са способни за това да обвиняват мъжете си. Само че ако тези мъже пак са на дивана, обаче дават кинти, тогава не е проблем. Значи все пак говорим за кинти и възприятие.
Бил добър баща ама непреспективен и лежал. Ми ще лежи, мислиш ли че той не си дава сметка какво се случва? Мислиш ли че не иска да те заведе навсякъде или да направи най-доброто за детето си? Лежи точно защото знае тези неща, мислиш че не се сдухва и депресира от това?
Ако тръгне по кръчми с приятели по-ще ти изнася. Мислиш ли че ако си хване втора работа да блъска по 12-15 часа на ден, след едно време няма да ги върне за лекарства?

В същото време прави впечатление, че всички искат амбициозен и пробивен. В такива среди съм от 15 години, като заплатите варират от 5К до много повече.
Единия син на старо величие, викат че е амбициозен, а реално му подариха бизнес и той пак си клати краката, просто има кой да го дондурка. Уникална жена, 2 дечица, само че с тия пари скоро го омота по-млада и по красива от жена му. На него не му е проблем, остави на жена си апартамент и солидна месечна издръжка и си живее с по-младата, която вероятно ще замени с друга по-млада златотърсачка някога. Към жена си има условие, да не чува и вижда да е с друг мъж, иначе остава на улицата без пукнат лев. Познавам човек в подобна схема, вече е на години, построи кооперация за всички жени от които има деца и ги храни и ги облича. ГТолчма идилия.
Втория учил, с позиция в сериозна фирма, изкарава 10 К на месец, само че жена му иска всичко, почивка в чужбина, по няколко морета ей така за по-няколко дни да не се чувства депресирана. апартасмент на изплащане, 2 нови коли за нея и него, викаш си идеалия живот. Да ама отиде благата му позиция и падна рязко на земята, замина и апартамента и колите. Не след дълго жена му реши че имат несходство в характерите и че нищо не става от него.

Искате повече пари? Няма да ви стигнат, колкото и да си вдигате стандарта, тествано и доказано. Преди исках средностатистическа кола на 10 години, после исках на 5, сега се кислея на нова, щото между нова и нова разликата има няма 100 К. Не бях такъв, ама като гледам в парите това е резултата. Не усещая кога се увличаш. Пък най добре си се чувствам на село, сред миризма на сено и животинки, а там не ми трябва нищо.

Имате спокойни и добри семейства с любов и затривате всичко от лакомия, щото модерното ви завладя и искате да сте по-по от комяийката или колежката които носи скъпи чанти и карат хубави коли, ама хич не ви еня, че при вас има дом, някаква сплотеност и спокойствие, а онази се хванала заради парите, за емоция не е чувала и че ако ще по 3 чанти да носи, няма да има вашето.

22.   Уважаема госпожо, препоръчвам Ви да окажете повече натиск върху съпруга си. Та той е лигав плужек. Моята съпруга е подобна на Вас, отлична математичка на инженерно ниво, винаги е била отлична ученичка, като под отлична разбирам, пълно отличие за всяка година и за всеки учебен срок. С грамоти от олимпиади по математика и физика. Влезнала в ТУ, а тогава ВМЕИ "Ленин" с бал 36 от възможен 36. Работохоличка както в службата, така е в къщи, много високо организирана. Не обича дълги разговори, тя по принцип е мълчалива, интроверт. Някога на млади години стана най-младата ръководител отдел и то на най-тежкият. По- късно започнаха всякакви игри, преструктурирания, понижиха я, беше като трън за тях, защото казва истината, колкото и да е болезнена. Минаха години, едни от тези срещу нея се пенсионираха, колкото и да не искаха, други минаха на някакви глухи длъжности и отново дойде нейното време. Стана технически директор на иновативна фирма, ръководи над 300 мъже. Аз като млад научен сътрудник също полагах усилия за развитие. Отговорен конструктор на изделие, водещ на друго, писане да статии за научни списания, участие на конференции и симпозиуми, командировки в Съветският съюз, за пускане в действие на нашие разработки-Купони, , динамичен живот. Работехме много по ТНТМ, много дори хонорари, малко сън, вече и тренирах джудо много по малко, събота и неделя почти по цял ден в института. Закриха института, но това, което бях научил и натрупал като ноу-хау, и помогна да си намеря друга работа. Въпреки това поработвах като консултант към разни фирми, имах вече доста контакти и най-вече работех с много високо-качествена и рядка апаратура, която ползвах като своя. Ако някоя фирма искаше някаква сума, от друга фирма да И реши някакъв технически проблем, аз исках примерно 4-5 пъти по-малко да свърша същата работа. Освен това бях и хоноруват преподавател към разни технически университети. Разбира се специализации в "Сименс", "Алкател", "Ериксон", "Серагон " и т. н. Трябва да се работи, иначе човек деградира и плавно се превръща в лумпен. //Fallschirmspringer//-- Десантчик--"Навсякъде, по всяко време"

23.   Не е добре, когато се разминават двама души по такива теми. От една страна, от мъжа традиционно се очаква той да е активният, да изкарва, да подсигурява, да дърпа семейството напред.

А и животът стана толкова скъп за кратко време, че искаш или не, търсиш по-добра работа и заплащане, не те питат сметките почива ли ти се, гледа ли ти се филм и т. н.

От друга, преумората и нервите в един момент избиват в здравословен проблем и тогава се питаш дали цялото напъване е имало смисъл. Този човек от работа кога ще има време дори да се видите, да прекарате малко време, да се почувства съпруг и баща? Филмите, хобитата и т. н. са отдушник, това е необходимо на човека за психическото му здраве. Не може като земеделските животни работа-храна-сън. Не сме и роботи - включване и изключване.

Лошо би било да те вижда, че се оправяш и сама с всичко и да лежи на дивана - това, уви, е все по-често срещано. Лошо е мъж да е стиснат, когато има семейство. Лошо е да пръска пари по хазарт. Другото е поносимо и нормално. Може и по принцип лесно да се уморява.

Ти като искаш фирма, намери сътрудници и работи. Ако е проблем, че изкарваш повече, просто заделяй разликата в сметка, а той да компенсира с домашните задължения и детето. Пак добре, че не е от мъжете, които спъват развитието на жените си от комплекси - и това го има.

Не е толкова зле картинката.

24.   От авторката благодаря за споделеното от Вас!
Всеки има гледна точка и е нормално.
Като цяло е лесно да се каже ама това ли е най важното или пък разделяй се! Истината е някъде по средата. Такъв ми бил късмета и аз не знам как да кажа. Като цяло за мен просто човек е такъв какъвто е, в моя случай за съжаление имаше коментари, че е слаб мъж така е и две мнения няма. Не съм навлизала в подробностите, но и мъжките неща по един апартамент битовизми занемарява единствено което прави е, че е поне ходи на работа / не е тежка работата на компютър е и не му е напрегнато като цяло ( той казва, че нищо не е правил на работа/ и обръща внимание на детето. Като цяло това което е обидното, че винаги го подкрепям не му говоря лошо или нещо и пак филми лежане и това е
Дълга е темата. Кой е крив, кой е прав... просто не знам как ще стане за напред. Все пак човек нали затова е с друг човек, за да си бъдат партньори ама късмет както казах.

28.   До авторката 24, от 21.

Докато не се научиш да не служиш на предразсъдъци, нищо добро не те чака. Жените се адски объркани в днешно време. Цялата заобикаляща информация ви побърква. Фейсбуци, други такива, приятелки, познати, всички знаят.
Мъжът трябвало да е пробивен, амбициозен, улегнал, да няма зависимости. Ако е сам значи не става нищо от него, ако е с някоя пак не става нищо от него, защото не бил точно от мъжете алфи, бил бета или нещо друго. В същото време тия дето най-много разтягат подобни локуми, най-яките мъже при тях, някакви плужеци, дебелаци, грозници, то и за това толкова се врат в чуждите животи, иначе на думи са страхотни и точно тяхното е най-уникалното, чекиране от всякъде, селфита с изкуствени усмивки, само те са с алфите, пък те едни алфи да се смееш с глас. Пък ако всичко им е перфектно, мислиш че ще се натрапват с това колко им е готино, вместо кротко да си живеят живота.
И такива като теб, порядъчни жени някак започват да търсят смисъла, как другите били супер, пък твоето толкова трагично, с обичайно ежедневие и проблеми, а можеше да е друго. Можеше мъжа ти да е по-амбициозен, буквално да не го виждаш щото бачка някъде, пък ти да се чудиш дали е на кръчма или с някоя друга, а не на дивана. Ама хем да е амбициозен, хем да се грижи добре, хем да има време да е с теб, хем дори изморен да обръща внимание на детето и на теб. Ми няма как да стане, не случайно матрицата е такава. Имаме ограничено време и няма как един мъж да е всичко, ско е едно, ще те дразни друго, гаранция. Тогава какво е важното? Ти си отговори. Мъдрите хора казват, че най-важното е да можеш да си позволиш това, което и парите не могат да купят. А днешното щастие като гледам все е свързано с пари, ама не е точно така, казва ти го човек с пари и без проблеми.

29.   Здравей. Мъжът ти не се вълнува от развитие или друг стандарт на живот. А и всякаш е загубил интерес към теб.

Съпругът ми е на възрастта на твоя, винаги е бил амбициозен и целеустремен. Още от самото ни запознанство е такъв. Обичам го с цялото си сърце и душа. Най-милият мъж.

Той е с 5 цифрена заплата, моята бледнее изключително. Спокойна съм, защото ми предстои раждане, а сега се наложи да съм болничен до раждането и съответно ме гледа като писано яйце. Имах моменти, в които ми беше много притеснено и зле физически - веднага е реагирал.
Когато се прибере от работа първото нещо, което прави е да дойде веднага да ме целуне, а след това си птваря биричка и си говорим. Разказва ми как е минал работния ден и после примерно си гледаме нещо, което и двамата сме избрали. Освен това нашия апартамент той го ремонтира. Ще прави и детската стая.
Но моят съпруг генерално е такъв.
Пробвала ли си да говориш с него? Опитайте да започнете да правите неща заедно, постепенно.
Най-вече без общуване двупосочно не става.

30.   20 аз съм работила две години на две места. Ами с Тея пари от втората работа не мога да кажа, че съм направила нещо или съм спестила. Взимам под 2000 лв, стигат ми. Предпочитам да изхарча по- малко, отколкото да работя повече. Те парите не се помнят, харчат се. Ако искам нещо скъпо, ще спестявам. Ценя си свободното време. Иначе си обичам и работата.

31.   Моят мъж е като на номер 29, все едно аз съм го писала преди да родя. И аз съм на 34, при нас е обратното. Мъжът ми работи твърде много, има свой бизнес и аз работя при него. Все ми казва да измисля как да развивам още бизнеса, а аз нямам никаква енергия. Имаме 3 деца, едното е в градина, а двете по-големи са на училище само до 12 или 13 часа. Иска ми се да им обръщам повече внимание и затова не стоя много във фирмата, обикновено по 4 часа. Днес не ми се ходеше и не отидох въобще. Малко ме гризеше съвестта. Той работи повече, дори събота и неделя когато се налага. Като е вкъщи подхваща нещо да ремонтира. Сега по празниците даже подреждаше и чистеше в детските стаи с децата, като му кажа да направи нещо, го прави, няма проблем
да пазарува, дори онзи ден ми помогна да сгъна едни дрехи. Обикновено аз правя нещата в домакинството, но като си е вкъщи или като сме на почивка правим всичко заедно. Не знам от къде има толкова енергия, не се спира. А аз съм мързелива в сравнение с него, но се опитвам да го убедя, че има и по-важни неща. Трябва да има баланс, не може само да се работи, нека да се наслаждаваме на живота, да ходим някъде с децата или само двамата, да се виждаме с приятели. Не може само работа. Всичките ни познати са по-добре материално, има и такива, които са много богати, но аз не виждам те да имат нещо повече, не са по-щастливи, пак имат своите проблеми.. Така че смятам, че не трябва да се ядосваш на мъжа си. Щом ти си двигателят във вашето семейство, ако намали темпото, може пък той да се задейства. За стандарта на живот, за който говориш, би трябвало да ви стигат две заплати. Най-важното е да сте здрави и да си помагате! Всичко добро на вашето семейство!

32.   Няма как да се окаже натиск на мързеливи мъже, разберете го, работа има за всички, начини има да се съберат пари за две почивки годишно или нов гардероб, спалня, но ако не ходеха по проститутки или не си даваха тайно пари на мама си няма да е така. Лишават детето, децата си, за да дават тайно на майките, сестрите си или да ходят на масажистки с освобождаване или изневеряват. Хайде да не сме го видели? Един мъж ако иска и почасово ще работи, а не да изкара по цели дни при майка си, да му готви гозби "каквото жената не може да готви" и да си приказва сладки приказки. На свестните мъже децата и са с хубави дрешки, и ги записват на занимания спорт, танци, рисуване, език и ходят по лагери или по почивки с родители. За жената се говори, че по време на майчинство лежи на дивана. Айде някой без деца или мъж да пробва това лежане на дивана и че сядане няма? Няма как да се мотивират мързеливи мъже, те майките им така са ги програмирали

33.   От 3. Авторке, прочетох много коментари. Аз съм близък до вашата възраст, малко по-млад. Донякъде съм съгласен с 28. Много хора ще ти кажат истории за много розов живот, който не съществува. За мен такива като 29 рисуват абсолютно нереална и изкривена картина. За мъж да изкарва 5 цифрена заплата (не бизнес, а заплата), той много вероятно трябва да е на 40 години и нагоре, както и да е страшно зает. Да не може почти да се вижда с жена си. Затова изобщо не вярвам на такива розови истории.

Аз съм в ИТ сектора, работя от вкъщи и реално вадя 3000 и нещо нетно. Това е реалната заплата за няколко години опит, където не се скъсвам от работа и имам време. И приятели имам с подобен опит, подобни пари вадят, дори и да са на малко по-трудни позиции от моите. Знаеш, че нашият сектор е един от най-високо платените. Ако започна да вадя 8000 лева и нагоре, няма да мърдам от компютъра или ще съм под много стрес. Отделно към това, вероятно ще съм вече на много по-голяма възраст. Това са реалностите по отношение пари и заплати, който каквито иска глупости да ми говори.

Вече ситуацията наистина не ви я знам, не знам какво работи съпруга ти, в каква сфера, колко може да напредне. Това трябва да го уточните или да кажеш конкретно, за да придобием представа. Просто ти ги казвам тези факти конкретно, за да разбереш, че разни жени тук, които говорят за, , алфа", , , бета", , , гледа ме като писано яйце", изобщо положението не е такова. Хора с такива астрономически заплати (не бизнес), много често са на възраст, в която вече имат пораснали деца, семейство отдавна и са супер заети. Никой не е станал милионер за един ден.

34.   Номет 30 ми се струва неразвит в сферата си. ИТ с 3000 е смехория, брат. Явно си мидлевъл. И ако няколко години си мидлевъл, ужас.

И още да знаеш, че големите пари ги взимаме и такива като теб не стигат далеч. Доста злоба и завист. Няма да успееш с тях. Щом за няколко години си стигнал едва 3к, замисли се, че грешката е у теб, един посредствен работник. Недей обяснява глупости, след като едва си си топнал чушлето в сферата. ;)

35.   От 33 до 34. Първо, не казах 3000, а над 3000. Второ, масовите заплати в България са точно такива като на съпруга на авторката. В ИТ сектора масовото е 3-4 хиляди нетно. Общо взето, колкото изкарвам и аз. Мои приятели също взимат в този диапазон с подобен опит от 2-3 години. Това го казвам като човек, който има приятел, професионално занимаващ се с гледане на заплати и наемане на хора от ИТ сектора и от други сектори, както и приятели одитори. Средната в сектора я дават около 4000 нетно, което включва и заплатите на ИТ архитекти.

Забелязвам, че тук всеки си пише всякакви глупости и затова реших и аз да пиша, за да стане ясно на авторката, че чудеса няма и астрономически пари не се взимат от всеки.

36.   Ами авторке, слаба работа е мъжа ти като съпруг и това. Не си прави илюзии, че ще се промени. Просто е мързелив. Добре че поне го бива като баща. Такъв си го избрала и щом е баща на детето, няма как, налага се да го приемеш такъв какъвто е.

С баща ми работите стоят по същия начин и не мърдат от 30 години. Изкарва малко, а иначе има много добро образо и е доктор на науките. Не е тъп, но просто го тресе мързела. Майка ми цял живот се бъхта напред-назад да работи, от понеделник до неделя, защото парите никога не стигаха дори за елементарни нужди. Говорила му е, поставяла му е ултиматуми, карала се е с него... без никакъв резултат. Такива хора не се променят.

Щом имаш амбиции, наблегни на тях. Започни някакъв малък бизнес ако имаш идеи и се възползвай от факта че съпруга ти е добър баща, та поне да гледа децата, ако ти работиш допълнително. Майка ми така правеше: татко работеше по-малко часове от нея или стоеше безработен. Тя работеше повече часове и тогава той ни гледаше.

37.   От авторката
До номер 36
Благодаря за споделеното, явно не е само в нашето семейство.
Прав си, че е до човека, а мързела не се лекува за съжаление!
Благодаря още веднъж и успех за напред!

38.   Авторке, разбирам мъжа ти да стои по цял ден на дивана и да не ходи на работа или да бачка за 1000 лв да се оплакваш ама твоето малко на алчност мяза... Човека си бачка и изкарва прилични пари за България особено ако не сте в София.. В крайна сметка не може всеки да е ИТ или с голям бизнес

39.   Авторката, не е до късмет, ами до избор. Твоят явно не е бил удачен, но за това не виниш себе си, а мъжа си. Вместо да мрънкаш по анонимните сайтове, което не ти помага с нищо, се разбери окончателно с мъжа си или кой от където е.