Той очаква аз да го търся
Бяхме се разделили преди няколко месеца и от няколко дни си "възобновихме отношенията" така да се каже.
То той очаква аз да го търся. Била съм живеела до работното му място, да съм идвала аз.
Отидох веднъж, типично в негов стил "утре си измисли отново нещо да минеш случайно"
Тоест все едно ми се подиграва, а пък ми беше казал аз да идвам.
Според вас да му кажа ли в прав текст, че ако иска да се виждаме, ще се наложи той да ме търси?
Или изобщо да не се занимавам с него?

Коментари

1-50 от 51

1.   Какво се занимаваш с него? Пише ли? Обажда ли се? Не се явявай и да видим дали ще те потърси. Явно те е ядосал...

2.   Не се занимавай. Кефи се, че бившата се вълнува от него, че му идва на крака. Мъжът трябва да преследва, а не обратното. Обратното е извращение.
Да, подиграва ти се, защото това изглежда отчаяно. Ако иска вторият ви шанс да не е напразен, трябва и той да прави нещо. А така излиза, че го преследваш един вид, че му досаждаш. Не се занимавай с нарцистични дечковци.

3.   Замени го. Ще си намериш някой по-хубав и по-висок.

4.   Изобщо не го търси и нищо повече не му казвай.
Усещам нарцистични черти в него.
Спираш всякаква комуникация и да се чуди какво става.
Ако те потърси след това, ще го играеш много заета. Подметни му, че излизаш с други хора. Деликатно му подметни, че си много търсена и не ти остава време да минаваш през офиса му.

5.   Не, не се занимавай.

6.   Никога не съм се изтърсвала на работното място на мъжа ми.
Колегите ще го скъсат от майтапи после.
Веднъж ( и то трябваше да го изчакам за нещо важно) наближих офиса им, звъннах, че съм долу и му казах:
- Върши си спокойно нещата, аз ще си намеря някъде кафенце тук и ще те чакам.
Това ходене по работите на хората… много ми е странно.

Не го търси ти и готово. Не му досаждай! Ако иска да е с теб, ще те покани, ще организира, ще те търси… ако не иска и пред работата му да заживееш… все тая.
Не се унижавай! И го остави да е мъжа във връзката.
Ако откаже - няма да го бъде. Не е твоят човек.

7.   Директно го зарежи този.

8.   Италианците са го казали: "Манджата никога не трябва да се претопля" Един път съм се връщала при бивш и беше най-голямата глупост, която съм правила. Веднъж нещо счупило ли се е, значи е имало защо и да се връщаш в миналото не е никак здравословно. Късай и гледай напред!

9.   Кажи му какво очакваш.
Жените винаги предполагате, че мъжете можем да ви отгатваме мислите и желанията. ТОВА Е НАПЪЛНО НЕВЪЗМОЖНО!
Кажи какво искаш, какво очакваш и как се чувстваш - Според резултата си прави изводите - дали да продължавате или не.

10.   Нищо не казвай, а показва с действия или в този случай с без действия.
Не се занимавай с него. Мъжът е ловец и трябва да е водещ във връзката. Ако този не иска ще иска друг, а ако и друг не иска, по-добре сама. Освен, ако не искаш ти да си бъдеш в мъжката роля.

11.   Ако ти си инициаторката на раздялата, поведението му е оправдано, т. е. пробва те дали си сериозна. Кой възобнови комуникацията ви отново? Ако ти си го направила и си била инициатор на раздялата нормално да изгубил доверие в теб. Каква е била и причината за вашата раздяла?

12.   Ако авторката не може да прецени адекватно такава банална ситуация и се допитва до "мъдростта" тук, е ясна работата.

Номер 3, какво правим ако въпросния човек е висок 190см? Или и това е твърде ниско за теб и задължително трябва да се търси" по висок и хубав"? :)

Женската лакомия и посредственост са необятни, наистина :)

13.   Използва те, не те уважава, не те пбича, вдига си самочувствието с теб и си осигурява безплатен секс, докато те зареже заради друга. Осъзнак е, че си хлътнала по него и се възползва като те разиграва като кукла на конци.
Никой не заслужава подобно унижение.
Затвори тази врата от живота си завинаги, блокирай го - мобилен, Viber, WhatsApp, Instagram, email, TikTok и др. и си търси гадже, което да те уважава и да те обича.
Този не е способен на дълбоки чувства, нарцистичен и егоистичен тип е, а и помияр.
Не си заслужава да мислиш за него, още по-малко да пишеш.
"Ловци били мъжете", ха-ха-ха, ами да хващат пушката и да отиват в гората.
Това нещо не е мъж, махай го от живота си!!!

14.   Въди жената във връзката, другото няма смисъл.

15.   Като всяка млада и залюхана жена, си си избрала готин мъж, на който не му се налага да търси която и да е. Защо му е да те търси?

16.   С изключение на номер 6(много адекватно включване, моите поздравления), останалите коментари са съвсем стандартни крайни изказвания на жени с крехко самочувствие, навярно съвсем оправдано макар и не дотам осъзнато. Например номер 4 - да била лъжела авторката, че всъщност е много търсена и няма време. Чудесен съвет, напълно в тон с цялата ти същност - една безкрайна лъжа, във всякакви форми и нюанси. "На лъжата краката са къси". Май сте забравили тази стара поговорка. Тва "усещаш" ли го, номер 4? :)

Типично стаден отгвор на повечето жени. Що ли си мисля, че повечето от тях даже не са и във връзка и любимото им занимание е да "съветват добронамерено" приятелките си "че заслужават повече от текщия охлюв с който са в момента". Разбира се, причината за тези "доброжелателни" съвети е простичкия факт, че ако нашите "психоложки" с доста пиперлив език, се прибират сами в квартирката си и няма на кого да обелят и една дума а вечерта си лягат рано сами и гледат някой малоумен сериал или видеа с котенца, другите жени поне имат едно рамо на което могат да се облегнат. Може и при тях да не е шампанско и рози, но поне имат с кого да се опитат да оправят нещата. И кого да прегърнат. Това е основната разлика която е истинската причина за този патос на стадото което веднага изстрелва "Зарежи го, ще си намериш по хубав". Типичната женска завист и интригантство.

На никого не хрумва простичката истина, че монетата има две страни. Един съвсем логичен прочит на тази тривиална история е, че пича си има съвсем конкретни причини да няма кой знае къв интерес към авторката и затова тя да е "бивша". Имайте предвид, че мъжете по принцип имат много занижени изисквания спрямо жените, особено що се касае просто секс. И ако един мъж проявява такова ниско ниво на заинтерисованост, означава, че и авторката не е баш фаворит за "Мис Вселена". Тва чисто информативно за онези "принцеси" дето си мислят, че заслужават "по хубав и по висок принц". Щото и тези "принцове" си имат своите изисквания. И фактът, че още не сте се омъжили за такъв, значи, че не ги покривате, чисто и просто. А най крещящият сигнал, че може би имате мааалко по височко самочувствие, е че повечето мъже даже не ви и търсят след пръвия секс. Някой припознал се, хм?

В общи линии, повечето мъже искат жената да не прилича на караконджул, че да не можеш и да го вдигнеш дори, да я нагъзят, изпразнят в нея и чао. Ако и затова не ставате, се почва едно лениво "флиртуване" което просто значи, че въпросната жена даже не си заслужава и това усилие. Това е началото. После спират дори и такива лениви опити за флирт. После даже не ви и поглеждат. Наричат го "стената" и не е красива гледка като я удариш тази стена. Без значение колко усилия и грим полагате, че да скриете грозната истина за себе си.

17.   16, и какво помогна с тази логорея?
Днешните мъже станахте жени. Да ви свалят, да ви се кланят. Да ви се извиняват. Да ви се молят. И за какво? Нито външен вид, нито ум, нито характер, нито пари. Само един орган.
То повечето българки са с робска психика, защото им се втълпява как не заслужават друго. Заслужанат много повече, отколкото получават.

18.   Номерче 16, усещам, че си лика-прилика с лирическия герой. Манипулативно нарцисче като него. Много те заболя егото от коментара ми, а? Комплексите си ги избивай другаде. Грозната истина за твоя характер сам я разкриваш с публикацията си тук. Авторката може сама да прецени по реакцията на номер 16 адекватността на коментара ми и въздействието му върху нарциси. :)))) Знам къде ги боли най-много.

От н. 4

19.   Номер 4, случайно да знаеш причината да са се разделили? Я си представи, че авторката му е разбила сърцето без той да е направил нещо. Ти би ли инвестирала каквото е да е време в такъв човек. Хиляди причини, които нито ти, нито останалите знаем. Да не говорим, че тя не е споменала дали са официално заедно, или не, той не й е длъжен за нищо. Номер 16 ти представи суровата истина, а най-добрият съвет, който можеш да дадеш, е авторката да разправя лъжи на мъжа само и само да си повдигне стойността. Велик съвет, възхищавам ти се. Да не говорим, че още повече може да го отблъсне, не всички мъже мислим еднакво. Номер 17, а ти какво точно предлагаш, че ти е толкова голяма устата? Простият отговор "не ме познаваш и не знаеш" можеш да си го повтаряш всеки път като почваш да слагаш всички под общ знаменател - не всички мъже се славят само с "органа си". И какво викаш станали сме жени и искаме да ни се молят и кланят, вие това ли искате от нас? До въпроса на авторката, най-добрият съвет е да говориш с него и да се изясните. Признавам, това е мъжка работа, но в твоя случай ти трябва да си инициаторката. Хората не сме математика, няма само едно правилно решение на проблема, изцяло зависи от мненията на субектите в отношението как да се продължи напред

20.   Не е мъжко поведение това, ами женски фасони. Остана да купиш и един букет да му занесеш като отиваш да го търсиш. Бий му шута.

21.   19 от 17
Личи си, че мислиш като жена, а уж не си. Връзка и помиряване става от двама. Когато започнете да се държите като мъже, тогава и жените ще са жени. Като искаш да си жена, има си начин вече.

22.   А ти случайно да знаеш причината, Номер 19?
Сподели ни тогава, осветли ни по темата!
За разлика от теб, аз не гадая, а отговарям само по информацията, представена в публикацията на авторката.
Мъжът се опитва да си вдигне изкуствено самочувствието пред жената. Това се вижда от поведението му в историята. Жената се чувства подиграна. Останалото са твои догадки и лични интерпретации.
Нека го отблъсне, то това е целта. Защо й е "мъж", който си играе с достойнството й?

От номер 4

23.   Номер 21, много мисъл имаше в заключението ти, че съм жена, още един достоен модел за подражание. И как се държат точно истинските мъже, защото аз явно не знам - кланят се на жените ли?

22, не случайно казах "нито ти, нито останалите знаем", четенето с разбиране много не ти се отдава. И ако толкова разчиташ на представената ситуация, а не логичния контекст, довел до нея (щом са се разделили, явно е имало причина и то не от мъжа, иначе авторката нямаше да го търси толкова, той щеше да търси нея), обърни внимание, че авторката не е използвала думата "връзка" никъде. Възобновили се отношения може да означава и приятели, но нека се спрем на твоята хипотеза. Ако пак са се събрали, не ти ли светва лампичката, че той щеше да се държи по-добре с нея. Как изобщо според теб са се събрали - монолог от авторката "здрасти, айде да се съберем отново, ок супер". Нали и двамата трябва да го искат еднакво. Никъде не е споменато, че той се възползва от авторката, как тогава я използва?

24.   Номер 22, що ти не ни обясниш как лъженето, че си много "търсена и желана и нямаш време" не е "изкуствено повдигане на самочувствието"? :) Или това важи само когато мъжете го правят? :) А в същото време жената може да се цапоти с грим до неузнаваемост, да си боядисва косата, да ходи с подплънки и повдигащ сутиен, токчета, притискащи клинчета които да и приберат целулита, за по напредналите - силов тунинг по гърди, устни, гъз, и тн и тн. Всичкото това е "естествена красота" и в никакъв случай "изкуствено"?

Понякога имам чувството, че цялото това евтино внимание с което ви обсипват, наистина ви промива мозъците и вие почвате много да си вярвате, неспособни да правите елементарни логични връзки с реалността.

Другото което ме забавлява е, че ми говориш на умалително, навярно мислейки, че си много "голяма". Лично аз не искам да споря и да си го меря с теб (по обясними причини) но се съмнявам и в това. Не мисля, че сме съизмерими в нито един аспект - години, елементарно умение да се общува със събеседник, речник, телосложение, обща култура. За моралната страна на нещата вече сме сигурни - аз никога не прибягвам до лъжа докато при теб лъжата очевидно е първосигнален рефлекс към който ти прибягваш доста бързичко. Това не мисля, че би се квалифицирало като "морално" в какъвто и да е смисъл на думата и не подлежи на "усещания".

Бъзика настрана, аз всъщност съжалявам такива хора. Защото въпреки, че те много обичат да съдят другите и да им лепват различни епитети, те всъщност не познават дори себе си. Не може зрял и нормален човек да съветва останалите да лъжат и след това да обвинява другите в "манипулативност" (ако все пак човек прояви елементарна наблюдателност, ще види, че аз всъщност никъде не съветвам когото и да е било, да прави каквото и да е било).

Та такъв вид поведение за мен е крещяща проява на шизофрения и лицемерие. И след като такъв човек не е способен да осъзне тези очевидни крайни противоречия у собственото си поведение, как тогава би могъл да прецени правилно другите? В този смисъл той не е достатъчно квалифициран да съди другите защото очевидно няма нужния капацитет и неговото мнение не струва нищо.

Другото за което ги съжалявам е, че навярно нямат и приятели които да ги придърпат и да кажат, че не може така да лъжеш хората за щяло и нещяло. Мен лично преди доста време са ме учули на това през първите ми 7 години, не знам как е сега във вашето поколение. И от това време са ми останали малко приятели които ако тръгна все пак да се цепя така неадекватно, да ме дръпнат назад, да ми набият един шут в гъза и да ми кажат "Пич, не си прав, не се прави така", че да се посъвзема аз от този транс и мааалко да помисля, преди да говоря следващия път. Стигнал до простичкия извод, че такива хора са ти много по полезни отколкото всички онези ласкатели които те обсипват с празни комплименти. А може би и те го правят по тази твоя лайсна - "деликатно" ти говорят неща които просто не са верни. А може би просто нямат нужният капацитет за да преценят реално. Или не им пука толкова за теб. Във всеки случай, да нямаш човек до себе си който да ти посочи такива големи дупки в поведението ти, си е страшно. И самотно.

А кой колко се излага, е по добре да не говорим. Смятам, че дотук казаното е напълно достатъчно за да може страничен наблюдател да си изгради някакво мнение и по този въпрос.

25.   23, истинските мъже не се държат като описания в темата, нито като теб.

26.   Не ги търсете такива изобщо - и мъже, и жени. Имате ли усещането, че усилията са едностранни, не си заслужава.

Не говоря, разбира се, за сериозни ангажименти или тежък период, тук можеш да проявиш разбиране. Но има хора, които обичат игрички, адреналин, безсмислено флиртуване, без да влагат нищо, а само да минава времето, или пък си повдигат самочувствието, докато ти го възприемаш като сигнал, че си специален. Не се замислят с такива номера колко могат да наранят човека.

Затова, мъж или жена, няма значение, просто не им се играе по техните правила и толкова. И ние имаме достойнство, и ние имаме сърце. Жена съм и никога не съм си го позволявала с мъжете, а мъж да разиграва жени е ужасно жалко поведение.

27.   24, много ти личат комплексите. Веднага почна с пасивната агресия. Припознаваш ли се в лирическия герой от разказа на авторката? Ако не, ако си честен, както пишеш, защо веднага започваш да търсиш оправдания за поведението му? Тенденциозно заемаш неговата страна и се сърдиш, че чак възмущавяш, че давам съвет на авторката как с достойнство да излезе от ситуация, в която тя се чувства унизена. Боли те нещо, а? Че жените слагали грим??? Това ли ти е проблемът? Приличаш ми на един друг потребител с кифленски прякор, но той слагаше повечето запетаи на място, за разлика от теб.
Никога не прибягваш към лъжа??? И онзи потребител така твърдеше. Докато не му доказах нагледно как шофира без книжка. Everybody lies. The only variable is about what.

Скачай колкото искаш срещу мен, "съжалявай" ме лицемерно, манипулирай пасивно-агресивно, обръщай всяка моя дума, тупай се в гърдите с честност, почтенност и т. н. Нито те познавам, нито нещо имам против теб, нито има значение.

28.   23, чети с разбиране. Напъни се малко. Не е трудно.
За теб какво значи да си измислила повод да мине пак? Подигравка е, гледа колко е отчаяна. Кефи се на унижението и. Използването не е само физическо и финансово. Ама мъж това не може да го вдене.

29.   Включвам се в дискусията.
Момичета, никога няма да направите един мъж “свой” ако го манипулирате.
Право е момчето с дългите коментари - жените винаги съветват приятелките си по един стаден начин. “Я го играй недостъпна. ”
Точно така загубих един мъж, когото обичах. Бях млада.
Сега имам щастлив, успешен брак с мъж, с когото никога не си позволих да играя. Базата трябва да е уважение, приемане, свобода и любов.
Ще го изманипулирате. Лесно е в повечето случаи, защото мъжете ни го позволяват. Но това не означава нищо. И да прави секс с вас, и да ви запознае с майка си, и да ви предложи брак, и деца да ви направи… съжалявам, но това не означава нищо. Нито едно “връзване” не е необходимо, нито успешно.
Най-Великото и красиво нещо, на което ни учи обичта е, да можете да оставите човека - да бъде себе си, да бъде щастлив, да го приемате и разбирате.
И ако е решил да се дърпа от вас…. Оставете го! Пожелайте му щастие и продължете. Не е вашият. И ако успеете да го изманипулирате и вържете - няма да получите щастие.

От номер 6

30.   28, затова казах, че авторката трябва да говори с него, вместо да слуша съветите ти, има хиляди причини той да се държи така и това са отношения, които само той и авторката разбират напълно. Да не говорим, че това е версията, представена от авторката (не е напълно ясна фактическата обстановка), неговата може да е било просто един майтап, който не е бил приет добре. Той как да знае, като авторката търси съвети от форуми вместо да го информира. Ако слуша теб има риск още повече да си прецакат отношенията, ако хипотетично приемем, че коментарът му е бил майтап. Ако наистина й се е подигравал, мисля, че е очевидно, че това не е човекът за нея и не знам какво ново авторката иска да чуе. Целият ми аргумент във всичките ми коментари е, че никога не се знае какво точно е имал предвид човек с коментара си освен ако не се говори с него, това е най-добрият съвет. Сега сравни моето решение на проблема с твоето - единия се разбира като с другата страна без външна намеса, другия лъже и манипулира, защото си мисли, че монетата има само една страна. Ако и това не го схванеш, се отказвам да ти налея малко акъл, надявам се авторката да е разбрала принципа не само за отношенията с мъжете, а и с хората като цяло - изслушвай версията на другия и чак тогава взимай решения. За другия коментар, където ме наричат жена без кой знае какви смислени аргументи, дори не трябва и да пиша много. Честно си мисля, че е някакъв трол. Ако е писан насериозно, най-вероятно авторът му е леко невменяем

31.   30, ако с говорене ставаше, нямаше да са тоя хал. Няма нужда да се пита какво е искал да каже, то е очевидно. Ако е шегичка, значи наистина не става. Страшен майтап. Само мъж би го разбрал и харесал.
Наистина мислиш като жена. Ама то повечето станахте жени, та е нормално.

32.   31, в историята е написано, че не са говорили по тази тема. Четете малко... Май верно си невменяема

33.   "Момчето с дългите моментари" ми хареса :) Ще гo приема като комплимент и конструктивна критика :) Виновен по всички параграфи :) Скоро не бяха ме наричали "момче" и ти благодaря за спомените които предизвика у мен когато това беше точно определние :) Някой тук спомня ли си как мирише прясно окосена от теб самия трева в ранното утро, без миризмата на бензин? Песента на лястовичките които ги няма вече?

Сега серизоно - Аз си мисля, че номер 29 е най важният коментар тук и останалите може най спокойно да бъдат изтрити, вклучая моите. За да може бъдещите четци да попият есенцията на десетилетия мъдрост и да не допускат нашите грешки. В крайна сметка само това има значение. Останалото са просто шепоти на далечни духове от миналото. Които може би е най добре да си останат в миналото....

Номер 29, имам една молба - би ли споделила различните фази през които си минала за да стигнеш до тези заключения? Знам, малко странен и личен въпрос, прости ми. Причината поради която питам е, че уж на теория всички знаем тези простички истини но някак си като че ли не ги "чуваме". Не разбираме пълната им тежест и важност. Някак си все така се получава, че трябва да направим своите грешки за да стигнем до онези простички изводи които ако бяхме запомнили (и най важното - разбрали) в онези повратни точки на своя живот, може би щяхме да си спестим доста главоболия. За нас и за остналите.

Може би въпросът ми е малко абстрактен затова ще се опитам да го фокусирам - би ли споделила как точно се опита да "играеш" първия си мъж? Кога той се отказа от тази глупава игра? Кое беше повратната точка за него? Какво точно ти промени в общуването си с мъжете което доведе до "успеха" ти с втория ти мъж?

И за финал, един малко по трудничък и още по личен въпрос, за който се извинявам защото напълно съзнавам, че е малко удар под кръста. Но пък от друга страна съм сигурен, че и ти си го задаваш дълбоко в себе си. Какво би направила ако този "първи" мъж се появи на врата ти и прояви желание за втори шанс за вас двамата?

34.   32, пише се вЯрно. Учи се в малките класове. Ми да говорят, ама едностранно не стават нещата. Ти явно искаш всички жени да изкараш някакви злодейки, манипулаторки и прочие. Някакви суперзлодеи, които по цял ден мислят за какво и кого да измамят.
Просто темата е написана от объркана жена, която явно сама се бори за някакви отношения. Най-правилното е да се откаже, да не го забавлява повече.

35.   Авторката е.
Не съм чела всички коментари от край до край, но разбирам, че повечето клонят към "не се занимавай с него".
И вероятно сте прави.
Ще трябва да внеса малко яснота относно причината за раздялата ни. Не е по мое желание. Той си чатеше с колежка, за която знаех, че са в приятелски отношения отпреди нашите.
Не знам какво си е говорил точно с нея, но това ме дразнеше изключително много. Не издържах един ден и просто му зададох няколко въпроса в тази връзка. Той започна за отрича естествено (може и да е било както казва, не мога да знам на 100%), но аз продължих да задавам въпросите дни наред.
После разбрах, че се е оплаквал от мен на приятел и така се скарахме, което доведе до раздялата. Интересното е, че прдължихме да се държим все едно сме си заедно без някои неща разбира се. Питала съм го да ми каже истината за нея впоследствие, той продължи да отрича, макар че вече нямаше какво и от кого да крие.
И преди един месец аз напуснах, защото повече не можех да търпя това положение и имах ш разногласия с ръководството.
Той веднага ми се обади да ми държи сметка защо съм го направила и че щял да убеди мен, и шефовете да съм се върнела. Последва дълъг телефонен разговор. Държеше се все едно не сме се разделяли. В следващите дни не ме потърси обаче.
Трябваше да си взема заповедта за прекратяване и се видяхме тогава. После той предложи да ме закара. В колата буквално ми се натискаше. Каза, че сме щели да говорим.
После последва отново мълчание няколко дни, в които бях решила, че няма да го търся изобщо. До момента, в който ми се обади един друг колега и ме извика да сме се видели, че на целия офис им било домъчняло. Отидох там, но въпросният, който ме покани, го нямаше. Реших, че е нарочно, че да се видя с бившия.
И така прекарах почти целия следобед там... с какъв акъл и аз не знам. Той се държеше все едно всичко си е постарому. Попитах го защо не се обади.... той ми заяви, че съм била по-малката и аз трябвало да го търся, и че както казах съм живеела на две крачки и какво ми пречело да идвам.
След това отново ме закара до вкъщи и отново взе да ми се натиска, което за мен е странно, защото не предприема никакви действия.
В следващите два дни имах работа буквално до офиса, превеждах документи. Минах да се обадя, защото просто ме виждаше и не беше нормално да минавам оттам и подминавам като малка гара. Тогава ми каза, че си търся поводи да минавам и взе да се смее.
Казах му, че заминавам в чужбина... той взе да ми казва да съм отидела да видя какво е и после да съм го вземела с мен.
Каза ми още "мислех да ти се обадя, ама много ще ти стане всеки ден".
Това беше по-миналата седмица, а предходната ме нямаше до четвъртък в страната. Той ми беше поръчал да му купя парфюм. През цялото време му изпращах снимки, за да си избере. Инициативата за разговорите беше моя.
Като се прибрах му писах, че в петък може да дойде да си го вземе или аз да го донеса. Той отговори, че ще се разберем.
В петък следобед ми писа да съм отидела, ако съм била свободна.
Отидох, за да занеса купеното.
Започна да ме разпитва как ми минало пътешествието. Впоследствие започна да разказва какво правил той, как бил напрегнат от работата, как го изнервили родителите му и тем подобни. Дори по едно време изтърси "скоро не съм си писал, мисля да подновя... малко да те подразня". Нищо не му отвърнах, само го погледнах. После ми каза нещо от сорта на "вчера щях да ти се обадя да си говорим", а аз му отвърнах "аха, отново исках, ама нямах желание".
Останах няколко часа и накрая отново предложи да ме закара до вкъщи, макар че не е особено далеч.
В колата ми каза "щях да те заведа на кафе, ама днес прекарахме пак много време заедно, ама ако искаш, няма проблем". Отвърнах му, че нещо не съм много добре и по-добре да се прибирам. Пак ми се натискаше нещо.
После посегна да ме целуне по бузата и успя. Това беше точно преди да изляза.
Останах на вратата малко и му казах - оттук нататък ако ми пишеш, ще си пишем, ако се обадиш, ще си говорим... и ако ме поканиш, ще дойда... но ако не го направиш, нищо от тези неща няма да се случи".
Той само каза "добре" и "айде". И така се разделихме. Оттогава не ме е търсил и честно казано не знам дали си струва изобщо.
Аз му казах, че няма да го търся изобщо.

36.   35, хайде сега да пише ония, който обвинява жените в манипулации, номера и прочие, да се изкаже как жената е гадна. Човек обвинява хората в това, което сам прави.
Авторке, тоя не е читав. Направила си много повече, отколкото трябва.

37.   Е, авторке, това вече е друго. Не го търси повече, несериозен е. Ето тук вече жените в коментарите са прави. Чак ми става смешно как ще почнат да се хвалят. Ама разбери ни и нас, от първоначалната ти история не беше изяснена фактическата обстановка и стигнахме до различни хипотези

От другото момче с дълги коментари

38.   37, всички в темата разбраха за какво става въпрос, само ти обвиняваш в манипулации жената.

39.   Лошото е, че ако те потърси, веднага ще се втурнеш към него... На теб вътрешно ти се иска той да направи нещо. Това му е пределно ясно и знае, че си му в кърпа вързана. Такива игрички показват, че той е доста незрял и ненадежден. В същото време на някоя друга щеше да сваля звезди. Видял е, че си добра и мила жена и злоупотребява с теб като ти се подиграва. Разбрал е и че си ревнива, не е трябвало да го разпитваш за колежката. Той те мисли за неуверена, а това го отблъсква. Ако изобщо пак се видите, по-добре ти го помоли за услуга. Не е трябвало да му купуваш парфюм. Следващия път като заминеш не му разказвай с подробности какво си правила, нека той да се чуди малко. Дръж го в неведение, знам, че ти е трудно, но трябва да си твърда и да се отдръпнеш от него.
Аз съм се държала точно като теб и никога не е свършвало добре за мен. Затова се научих поне да се правя на уверена.

40.   38, ако може да ми цитираш къде точно съм обвинил авторката в манипулация и имай предвид, че истинско обвинение представлява коментар на реална ситуация. "Обвиних" я в хипотетична ситуация, която беше грешна. Пределно ясно е, че не си разбрала какво искам да кажа. Ако не беше толкова първична и гледаше нещата обективно, щеше да го разбереш. Сега, признавам, една от моите хипотези беше грешна само защото поведението на мъжа в историята е нелогично, но не е като да не съм представил и случая тя да е правата, а той в грешка. Не можеш да ми кажеш, че съм против авторката, просто гледам монетата от двете й страни. При недостатъчно представени факти за ситуацията е напълно нормално. Я си представи авторката беше в грешка, тогава "всички в темата" щяха да са дали грешен съвет

41.   35 - хубаво си му казала накрая, макар, че е трябвало да го направяш по-рано. Въпросът е да намериш воля да се откъснеш съвсем. Не му дължиш нищо, дори да ти се обади не си длъжна и да се отзоваваш и веднага да търчиш да се виждате. Този е нагъл простак, не е нужно да му подхранваш егото.
Апропо, едно благодаря каза ли за парфюма? И поне предложи ли да си го плати?

42.   Авторката е.
Вчера ми писа към 20ч и нещо да съм отидела до офиса да проверя дали е заключено.
Преди съм го правила, явно си мисли, че ще продължа.
Както и да е.
Та, казах му "ооо ти се сети за мене".. и той ми отговори "да, ама май ти не се сещаш"
И аз "ама ти искаш аз да се сещам, така ли".... той "не е лошо и ти да пишеш".
Само не знам кое не е разбрал от онова изречение, което му казах преди да затворя вратата.
Може би си мисли, че ще го ухажвам още и още. Пълен нарцисист.

43.   40, все искаш да си прав, а?
Фактът, че всички разбраха какво е станало и без разяснение, а само ти си държиш на тезата, че го манипулирала, че е гаднярка, и да си бъбрели, да му търсела обяснение, значи, че изхождаш от твоя си любовен живот. Или твоето поведение.
Прикалено много шансове му е дала и прекалено много е направила.

44.   Парфюмът си го плати, то беше с идеята да ми го плаща, не да го подарявам. Макар че съм подарявала преди, но сега съм и без работа... не мисля, че може да се надява аз да го плащам.

45.   Номер 43, от авторката.
Това е моята гледна точка само. Вярвам, че и той има своя, която може и да звучи по друг начин.
Но истината е, че човекът просто е закотвен в сегашния се начин на живот и няма никакво намерение да излиза от това русло.
То и да не съм аз в картинката.... от почти 2г. нагоре се познаваме, та, веднъж коментирахме с друг колега, който го познава дори от повече следното - ти виждала ли си го някога с жена, някога да говори за жена... да му звъни жена.
И като се замисля - не, не съм.
И колегата ми продължи - ами знаеш ли, че още преди да започнеш работа... се опитах да го уредя с една и знаеш ли какво направи той... по телефона и говори пълни глупости, баджаци-козунаци... в хотел да отидели и т. н. И тази после ме направи на нищо, каза "къде ми го намери този ненормалник".
И сега като се върна назад и на мене ми ги говореше тези преди да се "съберем", и ме правеше на луда калинка като умишлено не им говореше с дни от нищото, просто да ме държи в напрежение (негови думи впоследствие).
И все трябва да отидем тук-там, ама никога не казваше "ела в еди кой ден, този час, на това място... ", чакаше все на мен.
Може би му има нещо.

47.   Авторке, аз съм номер 4 със "скандалния" коментар как да изглеждаш заета в очите му. Първо мислех да те посъветавам да го оставиш на Seen, но като препрочетох последните ти два коментара, ти предлагам да го оставиш на Unseen, за негово възмущение и още повече на нарцисите в темата. Проклинайте ме колкото си щете. :))) Яд ви е, че ги разобличавам от мъничко що за хора са.

48.   От номер 13 до номер 16.
Време е да прочетеш какво е написала авторката по-надолу. И първото изречение е достатъчно, за да си изясниш картинката.
Нейният възлюбен нарцис, си бил чател с колежка, после пък и звънял в 20 ч. вечерта, за да ходи тя да проверява дали офисът е заключен.
И вероятно да отиде съвсем случайно и той на проверка, и съвсем случайно да си поуска безплатен секс.

Написах и пак ще напиша, жалкото човече си търси лесен секс.

Ако авторката е твърде самотна и я устройва само секс без ангажименти, в който очевидно за нея има тръпка, но няма да доведе до истинска връзка, да се възползва.
В момента, в който възлюбеният срещне друга, която му е интересна, авторката ще бъде забравена.
Ако приеме тези взаимоотношения като взаимоизгодна симбиоза и не влага излишни чувства и напразни надежди, нека да се възползва.
Разбира се, ако сексът с него е бил хубав, свършвала е с него, защо не, по-добре задоволена, отколкото самозадоволена.
Но без излишни очаквания!

49.   Номер 48, авторката е.
Не се уточних... не че има някакво значение де.
Той не живее в града, затова ме моли да проверя... , а не защото ще дойде "случайно" да ме причака.
Но както е да е, идеята е ясна.

50.   От номер 48:

Търси си елементарни поводи за обаждане, опипва почвата дали няма да си поредната секс абонатка. Нищо сериозно. Типично поведение на мъж, който търси неангажиращ секс.
И въпреки това, ако работата е в София, а той живее в Перник или става дума за подобно малко разстояние, нищо чудно и да се появи.

51.   До 48 от авторката. Прав/а си.
Проблемът е, че не се познаваме от вчера... проблемът е, че знае какъв човек съм.
Онзи ден ме кани на обяд... ама само виж как го прави. Пише ми "готова ли си"... нито здравей, нито нищо. Отговарям "за какво да съм готова". Той "пак питаш".

1-50 от 51