Каква е разликата между първата и последната любов?
Коя според Вас е по - силна? Първите трепети, непознатото, чистото и неопетненото тогава от живота, а и връзките, остава в сърцето на човека. После кръговратът те завърта, работата, ангажиментите… тук чета различни истории за например разлики във възрастта и ми стана интересно- може ли наистина човек да се влюби на 50, 60 със страстта на младия човек? Да го има копнежа, желанието, страстта, наивната често жертвоготовност? Или зрялата любов е красива, уравновесена и търсеща комфорта и спокойствието- с една дума, повече приятелство, отколкото любов. На каква възраст любовта може да ни тресне в пълния смисъл на думата като за последно?

Коментари

1.   Не е до първи и до последен, а е до силата на привличането, тръпката, четенето ма мисли, съвпадението и т. н.

2.   И аз се чудя същото и даже мислех да пускам тема.

Според мен на повечето хора до около 30 годишни вече поне няколко пъти са се разочаровали и не могат да обичат както първите пъти.

Според мен най-истинската любов е през младостта, после вече се появяват сметки, интереси, кой колко е дал, всеки започва да влиза във връзките с едно наум.

Разбира се не знам как е по-натам, защото нямам 40 години още, но мисля, че никой не обича на десетия път да речем както първите 2-3.

Т. Т.

3.   Мен първата ме "трясна" на 12. Сега съм на 30 и все още не мога да се възстановя - повръща ми се от жени (поне от тези ширини). Който какъвто му е късмета...

4.   Първата е страстна, неудържима, "луда", а последната е всичко това, но и истинска!
Ж

5.   Всяка възраст си има своят чар. Когато се влюбиш за пръв път си още наивен, неопитен, лесно се впечатляваш и всичко ти се струва много сериозно. Хормони, емоции. С възрастта ако имаш акъл ще станеш по-емоционално интелигентен, ще си по-добър партньор, следователно можеш да избираш по-подходящ. Всяка любов е различна и ти дава нещо различно, важното е да чувстваш, че си с правилният човек, да има баланс между привличане и разбиране, подкрепа, спокойствие. Първата любов се помни цял живот, но рядко просъществува, по-скоро ти се случва, за да те научи на нещо и да се усъвършенстваш като човек след нея.

6.   Всяка любов е различна, както всеки човек е различен. Различни неща ти се случват с всеки, различни емоции и мисли предизвиква всеки. Какво пречи най-голямата и разтърсваща любов да е третата, например?
Съгласявам се с номер 1.

7.   След първата е сигурно, че ти остава още доста живот. Докато след последната това не е толкова сигурно.