Запознах се с момиче и след това ме блокира
Здравейте, преди време видях едно момиче на работа, с което си говорех няколко пъти и днес я питах за инстаграма й, тя се съгласи, говорехме си още малко и си казахме "чао" и като си отворих инстаграма видях, че ме е блокирала, дори без да съм й писал. И естествено сега ми е доста гадно за това, защото беше точно мой тип и имахме сходни интереси, пък и не даваше знаци, че съм и неприятен. Та според Вас защо го е направила? Просто не съм й харесал и не е искала да ме отреже директно или обстановката не е била подходяща(работя в голям магазин) пък и бях доста притеснен като я питах. И също ми е интересно колко често се случва, затова ако Вие сте имали същата ситуация, може да споделите Вашият опит.

П. С. На 19 съм, и сега съм студент в София.

Коментари

1.   Може би не те е харесала поради някаква причина, но не ѝ е било удобно да те отреже директно, ами е постъпила мишкарски. По-лесно е да блокираш някого в интернет, отколкото очи в очи. Много хора изпадат в подобни ситуации, защото не могат да отказват на момента, пък то обидата не е по-малка, даже обратното...

2.   Инстаграм е личен.
Ти си кокега и имаш директен контакт вече с нея. Защо държиш дабривиш в инстаграма й и защо изобщо си й го искал?

3.   Кой знае какво ѝ е филмчето в главата. Като си представиш, че тая ще стане майка след няколко години.

4.   Искала е да се оттърве от теб, затова ти е каазала инстаграма си. Иначе щеще да настояваш. Правила съм го, за да се спася и съм си давала и телефона даже. Като се измъкнах и блокирах. Някои от вас са много досадни. Това е единственото спасение. Логиката ви е че щом няма връзка една жена няма причина да не ви даде достъп до профилите си или телефона си. Някои от нас не можем да сме груби и да кажем "не ме кефиш", затова даваме с идеята да ви блокираме като ви видим гърбовете.
ж, 25

5.   До 4. Предполагам автора е бил прекалил с желанието да ѝ се хареса, но не е това начина. Най-вероятно ѝ е станал досаден. Момичето е било любезно с него. Гледала е да запази добри колегиални отношения. Жените усещат притеснението и неувереността. Лично аз предпочитам да ме отрежат директно, вместо да имам някави надежди. Според мен това е по-лошия сценарий. Аз съм директен, защото в противен случай може да развие чувства, а когато ги има боли много.
М 25

6.   Очевидно не е била твой тип и нямате сходни интереси. Недей да правиш грешката на повечето хора да генерализираш на базата на един 5-минутен разговор. Разбирам, любов от пръв поглед, ама чак толкова...

7.   Ако ще ти е по-лесно - фантазирай си, че много те е харесала, но в инстаграма и има неща, които някой толкова харесван човек като теб по-добре да не вижда.
Иначе работата е ясна - разкарала те е по най-лесния начин. То иначе как - ако ти откаже докато си говорите, може да станеш агресисивен или да и правиш някакви номера. Сега ще имаш време да осъзнаеш всичко, преди да я видиш пак и ако имаш поне малко акъл - няма да и досаждаш повече.

8.   Авторе, разбра ли каква била работата? Нямало да приемеш отказ.
Абе, истината е друга, ама като узрееш още малко ще я разбереш. Подобни на колежката ти си имат цена и обяви, ще си спестиш много главоболия след време, после ще ти се чудят защо нямаш интерес и ще идват да ти се пускат самички, но ти не се връзвай лесно на номера. Действай само с онези жени, които със сигурност ще легнат с теб и знаят какво искат. В игрички не влизай, ама ти сам ще го разбереш. Гърмян заек съм и ти гарантирам, че положението е такова.

9.   Не търси логика в такива работи. Питай я някой път като се видите на работа.

10.   Значи ти си говорил лично с нея, на живо, фейс то фейс както се казва и не си направил повече усилия за комуникацията реално? Нали знаеш, че това е най-добрата форма на общуване, така забелязваш скрити знаци, фрази, погледи, искри.... Какво ще разбереш от нея в антисоциалните мрежи? Ще те върти като праз в тикви и нищо няма да стане. Винаги съм се учудвала на подобни "мъжки" прийоми. Човека е от плът и кръв до теб, а ти го пращаш на майната си. В аналогични трагикомични ситуации аз също си давам телефона, за да се отърва час по-скоро.

11.   От автора

Забравих да спомена, че не ми е колежа, а клиентка. Донякъде знаех, че ще стане така, защото супермаркет не е подходящо място за такива неща, (като бях барман правех същото и почти винаги работеше). Но това е единственото място на което имахме контакт. Още ми е странно, че все пак не даваше знаци, че съм ѝ досаден, и даже изглеждаше щастлива като я питах за инстаграма ѝ, но явно за в бъдеще ще трябва да се науча да различавам учтивост от проявяване на интерес.

12.   Приятелче, просто тя не те харесва. Какво има да се чудим защо го е направила и как е възможно. Недей повече да я заговаряш, защото само ще се изложиш. Какво да се направи? ! Не може някой да те хареса насила.

На практика, не трябва да искаш нещо толкова скоро. Жените не обичат мъжа да иска от тях. Така изглеждаш нуждаещ се и попадаш в унизителна позиция. Освен това ако е по-хубавичка, е свикнала много мъже да искат контакти с нея и с това ти ставаш просто поредния.

13.   Разкарала те е по-безпроблемно за нея. Аз бих го направила директно, без соц. мрежи и увъртания. Отношенията трябва да са ясни и точни.

14.   Посланието е ясно - не те харесва и не иска да има нищо общо с теб. И под "нищо" визирам дори най-обикновен разговор очевидно.
В горното няма драма по принцип. Но проблемът е, че те е отрязала по начин, който не ти спестява неудобството изобщо, доста грубо се е отнесла. Смятам, че стига човек да е възпитан и да го е грижа поне малко за чувствата на другите, не би постъпил така.
Не губиш много с нейното отсъствие от живота ти като цяло.

16.   Номер 4 интересно ми е само така като отрязваш мъжете, как ще си намериш някой? Или толкова са те мачкали в миналото мъжете, че си решила да си бъдеш сама за цял живот?

Към автора: разбирам те приятел, но не се занимавай, Те повечето момичета днешно време не знаят какво искат и предпочитат някакви смешни комплексари с едва 2-3 думи в речника пред някой свестен пич, с когото могат да си говорят за много неща.

П. п. Знам че няма много общо с темата, но дано си схванал намека ми.

М20

17.   16, само защото някой не те харесва и те е отрязал, не значи, че не знае какво иска и т. н. Що за глупави, комплексарски разсъждения!

18.   На 19 някога бяхме в казармата и ни учеха на отговорности и дисциплина. Със сигурност се държахме мъжки, иначе системата те изплюваше.
Какво значение има защо го е направила? Ще ти бъде ли по-добре ако разбереш? Ще се промениш ли, ако тя ти отговори и ти даде конкретна причина?
Аз съм любопитен какво е отношението ти към самия теб, щом някой те отхвърля по крайно нелогичен и смешен начин, а въпреки това ти се интересуваш от този човек още.

19.   Автора, в супера хората (и жените в това число) ходят да си купят нещо за ядене, пиене, пране, чистене и пр, . плащат и излизат. Не да си правят свалки с обслужващия персонал. Тоест по необходимост, не за кеф и развлечение като в бара. Това, което е минавало там, не минава навсякъде.

20.   4 до 16 Длъжна ли съм "да си намеря някой" и да бъда с някого когото не харесвам само за да не съм сама? Такава гледна точка е толкова жалка, жалка ще съм аз, жалък ще е мъжа. Някаква притурка на жена, която не го харесва. При мен няма как да стане. По-добре да съм сама.

21.   От номер 16 до 17 не съм глупак и комплексиран първо и второ това, че вие жените не можете да приемете истината и се чудите с какво да се оправдатете си е изцяло ваш проблем!

22.   Тоест вече и да се пазарува спокойно не може...
А да е се изказал един сдухан, че момичето вероятно се продава в инстаграма ххаххаха
Айде да се спрете вече, а? !
На улицата, на работа, във фитнеса, сега и в магазина--е, как да ви върже нормална жена на такива? !

23.   От номер 16 до 4 и 20: никога не знаеш дали някой мъж ще ти хареса, ако не се запознаеш с него и не се опознаете. Но ти си решаваш. Само не си избивай комплексите, защото съм виждал и други твои коментари в подобни теми, в които наричаш мъжете "навлеци". Но както казах, решението си е твое!

24.   Не иска с теб, ясно е.
И при мен имаше един такъв нахалник преди време. Не ми допадаше. Пътувахме заедно и ме засипваше с приказки. Накрая ми поиска телефонния номер, още тогава гледах да се измъкна и отказах деликатно, но беше много настоятелен. Дадох си номера и даже 1-2 телефонни разговори проведохме през няколко дни, че ми беше неудобно и не исках да се получи неприятна ситуация да блокирам. Накрая просто казах, че съжалявам, но има друг мъж (не е вярно) и затова не искам и след това вече не ме е търсил и се отървах.