Стана ми тъжно...
Вчера както си разглеждах Фейсбук и попаднах на reel от профила на един ресторант.
Пуснах си клипа, по едно време гледам... моят т. нар. приятел и неговите приятели, всички с жените си.. освен него.
Не знаех, че е отишъл, тъй като от няколко дни сме с много обрана комуникация, защото според него прекарваме много време заедно и това щяло да го задуши.
Честно казано ми стана тъпо и не, защото ме няма там... аз реално не ги познавам тези хора и няма какво да правя с тях на една маса, а защото всеки един от тези други мъже е преглътнал нещо си, направил е компромис, за да я има там жена му, а даже имаше и две деца.
А нашият сам на централното място, точно като някой патриарх свекър.
Същевременно аз си стоя също сама вкъщи и не знам за какво си губя времето да го чакам да се "сети", че съществувам.
Просто исках да споделя.

Коментари

1.   Иска да е ергенче пред другите. Не иска никой да те познава, явно даже не знаят, че си има гадже. Това не са отношения.

2.   Щом ти е казал, че да прекарва време с теб щяло да го "задуши", отписвай го. Мъжът за теб би ти казал, че се задушава, единствено във връзка с това, че му спира дъха, като те види. И въпреки това ще иска да прекарва всяка възможна секунда с теб.

3.   Ами има ги такива мъже, гадно е, тъпо е, но е факт. Има такива мъже и с деца, които ходят сами на събиране за собствения им рожден ден, без жената, само защото свекървата мрази жена му. Не го вярваш ли? Има ги. Но ги има и другите. Уж неща не кой знае какво, тук да преглътнеш, там да преглътнеш, но се оказва, че си преглъщаш сериозни неща. Тъпо е постъпил, да. И то не защото двойките семейни или не трябва да са залепени нон стоп, такова нещо няма, но има неписано правило по сватби, кръщенета, тържества и някои празненства да са заедно. Как ти ще отидеш и ще ти е приятно, че другият е сам вкъщи? На мен не би ми било приятно, но има хора без съвест, които си правят каквото решат, стига само на тях да им е кеф и добре.

4.   Питай го, така ще знаеш отговора.

5.   Номер 1, знаят, че ме има, защото той говори за мен пред тях... чувала съм го по телефона, но не сме се срещали с повечето. С някои само сме се "засичали".
Той живее. в друг град.

6.   5, ОК, знаят. А как говори за теб? Като за приятелката му/ гаджето? Или по име те споменава само? Имате ли снимки в социалните мрежи?
Другият град няма значение. Разстоянието няма значение, България не е толкова голяма. Има междуградски автобуси, коли, влакове.
Трябва да се събирате с компании по хижи, заведения, рожденни дни и т. н. Познаваш ли родителите му? Роднини?
Струва ми се, че ти седиш в твоя град, той си води друг живот в неговия си.

7.   Споменава ме по име, снимки нямаме. Родителите не ги познавам, виждала съм майка му преди, но те знаят за мен по принцип. Ама има ли значение, след като не съм при него реално... може да има и други.

8.   7, споменаването по име нищо не значи. Може да те знаят както комшийката, колежката и т. н. Не те ли определя като приятелката, като гаджето, нищо не сте. Пак може по име, но трябва и титлата приятелка.
Какво значи, че знаели? Той ли ти казва така? Знаенето го разбирам като да си ходите на гости, родителите ви да се познават, да има общи гостита. Виждането 1-2 пъти нищо не значи.
Може да върти други, определено има нещо нередно.