Да простя ли
От близо месец излизам с един мъж с 8 години по-голям от мен. Уж много добър, много свестен, но се случи нещо, което не ми дава мира. Онзи ден беше Осми март и решихме да излизаме с него и неговата братовчедка на заведение. Цял ден нямах търпение да стане време и да видя какво ще ми подари на Осми март и останах учудена, когато дойде да ни вземе не носеше нито подарък, нито дори по едно цвете за мен и братовчедка му. Естествено, когато влязохме в заведението нямах никакво желание да празнувам и дори не му говорих. А той най-нагло ми каза да не си го изкарвам на него заради лошото ми настроение, а аз му казах, че той е виновен да нямам настроение, като дори едно цвете не ми е подарил. Естествено си хванах такси и се прибрах. И вече два дена ми се моли да му простя. Каза ми, че не ми е купил цвете защото през деня ходил на кино с неговия най-добър приятел и не е имал време.
Даже вчера през нощта дойде да ми се моли и да ми се извинява.
Чудно ми е как може да иска да има сериозна връзка, а предпочита приятелите си. Бясна съм. Според майка ми съм трябвало да му простя защото бил добро момче, но аз искам да ме уважават.
В сайта постоянно чета, че на добрите момчета не им обръщат внимание жените. Е как искате да ви обърнат внимание, като сте толкова смятани, че не знаете как да се държите с една жена?
Според вас да му простя ли затова, че приятеля му от детство е по-важен от мен и ако му простя какво според вас ще случи в нашата връзка? Забравих да кажа, че освен че не знае как да уважава жените е безперспективен, работи в завод и живее с техните на 40 години, а аз съм с висше образование. Имам ли въобще бъдеще с него, защото колкото и да е добър и скромен, това, че не се държи, като мъж ме отблъсква дори и да го харесвам?

Коментари

1.   Не. Просто не е искал да подарява нищо. В нашият град на всеки ъгъл имаше цветя, така че неговото оправдание е кухо. А цветето е най-малкото, което може да подариш. Просто му се е досвидяло.

2.   Този не е никакво добро момче, а поредния ганьовц.

3.   Мъжете не могат да ти четат мислите - ако ти е толкова важно да получиш цвете и подарък, кажи му го. Не го намеквай, обясни му го - че това те кара да се чувстваш желана, обичана... Прочети за 5-те езика на любовта, твоят най-силен сигурно е в подаръците. Щом идва да ти се извинява, значи съжалява и не е искал да те нарани...

А вече дали е безперспективен, е съвсем друг въпрос... Ако е така, какво правиш с него?

4.   Ако съм на негово място такава ще ти тегля.
И съм жена.
Не знам как ви търпят глезотиите, честно

5.   С тия очаквания за подаръци и почивки до никъде няма да стигнете.

6.   На кино с най-добър приятел на 8ми март? :) По-скоро има приятелка, за която не знаеш, с която е бил на кино и на която е подарил цвете, ако ме питаш... Но няма как да се каже със сигурност, естествено. Остави го този - мъж, който не уважава жената, няма място до такава.

8.   Какво значи "няма време". Точно на 8-ми март цветя има на всеки ъгъл. Тоя няма възпитание, няма уважение, няма обноски, няма желание. Бил на кино - толкова в тъп, че дори не му се занимава да измисли по-адекватно извинение. Ако простиш, забравиш и продължиш отношения с него не очаквай нищо. Все ще има подобни малумни оправдания. Питай го на майка му занесъл ли е цвете. Макар че се съмнявам. Днешните дебили искат само да получават. Ако продължиш връзката ще трябва ти да му подаряваш цветя. Махай го тоя. Цени себе си и не се занимавай с бунаци.
ж, 26

9.   Ако се държиш така, няма да си намериш и смотан приятел дори. Цветето е жест, но цветето не е задължително. Важното е да имате отношение и да се уважавате, в случая умът ти прави номера, седнала си да го ревнуваш и да търсиш повод за раздяла!

10.   Май няма да станат нещата. Това не само е неуважение, но и го издава какъв е като личност. Явно не взима жените за нищо, щом и на братовчедка си не е подарил едно цвете. Тогава за какво излиза с вас на заведение? Да си лафите като приятелки? Това е много отблъскващо поведение. Търси друг.

М

11.   Мъж съм, ама някои коментиращи прекаляват. То жената вече и за едно цвете на 8-ми март, че иска, я изкарват ебати отрепката. Вие още малко ще кажете, че не трябва и да си говорят.

12.   Н 11, и после реват, че жените били "феминистки" а не, че те нямат нищо мъжко, че да претендират за жени...
Авторке, трябвало е ти да му подари цвете на него, а може и приятелят му да му е честитил вече... дали в киното, дали в спалнята.
Никакви компромиси особено в началото! Само си помисли за напред какво можеш да очакваш от такъв.

13.   Или е забравил, или е предпочел парите да изхарчи за кино

В следващите дни не му пиши и не му предлагай да се виждате.

Кажи му извинение приемаш от него само като дойде с цвете в ръка:)

14.   Не е искал да подарява. Другото е оправдание. Остави жеста, но това показва един много стиснат мъж в бъдеще. Дали е добър? Въпрос на гледна точка. Добър ли е човек, който знае, че ще разстрои другия при липсата му на елементарен жест с оправданието, че е бил на кино? Хубаво, бил е. Цветя на всеки ъгъл. Същото важи и за немалкото мъже, които не уважават именни дни на половинките си и Св. Валентин (за да не й купят нещо, не за друго), ако знам, че ще зарадвам другия, защо да не го зарадвам? Ами защото господинчото е стиснат.

15.   Авторке виж сега, не е хубаво да се съди, хората грешат. Не казвам, че постъпката му е правилна. Може да се е притеснявал какво да ти купи, или да са го ангажирали с други работи и да е забравил случва се. Аз мисля че е по - добре да му простиш, защото теб ще те трови това вътрешно. Ако наистина е добро момче и не е някакъв пропаднал пияница и наркоман не го зарязвай. Защото тези пияниците и пропадналите, манипулаторите, тези, които обиждат жените си, те са по - лошите. Ако поне се опитва да се промени и искрено съжалява му дай втори шас. Ако не се опита да се промени, тогава го зарежи. Аз просто давам съвет, но решението си е твое.

16.   Цял ден нямах търпение да стане време и да видя какво ще ми подари на Осми март

Това е измислена история, нали?
Не може да има такива жени наистина… отказвам да повярвам, че 40 годишен мъж ще се моли на вратата на такава.

18.   И като си с висше образование какво от това? Трябва да ти се кланят хората ли? Не се е сетил за цвете, голяма работа. Сигурно не те харесва чак толкова, че да се сети.

19.   Не. Ако ставаше въпрос за 18-23 годишмо момче, да си кажеш че е грешка на младостта, залисал се е и да простиш. А то 40 годишен дъртак, стар ерген живеещ с родителите ти. Стана ли ти ясно защо никоя не го е поискала? Ако беше добър все щеше някоя да се излъже. Тоя нехранимайка търси някой да го дундурка когато родителите му вече не могат. Изобщо какво бъдеще виждаш с тоя тип? Хванал е последния влак с теб и вместо да те носи на ръце той се стиска за един букет. Защо позволяваш да ти губи времето? Бии му шута докато е време. До 40 години щом не се е научил на обноски няма и да се научи. Вечно ще има тъпи извинения и ще те изкарва теб виновна, затова че искаш. Ти трябвало да му кажеш, казва се на 5 годишно дете какво да прави. А не на 40 годишен дъртак.
ж, 23