Искам да изпратя анонимно писмо по куриер
Здравейте, бих искала да попитам някой дали е запознат може ли да се изпрати анонимно писмо или картичка по куриер?

Коментари

1.   Що? Антракс ли искаш да разпространяваш?

Офертирай някой ром на улицата дали ще се навие да изпрати писмо от негово име срещу парично възнаграждение. Даваш му половината в аванс, хващаш го под ръка и го водиш в офиса на куриерската фирма или пощенския клон, влизаш с него - казваш на служителката, че въпросният те е спрял случайно с молба за съдействие - да му напишеш писмото, щото е неграмотен, и че иска да го изпрати до друг човек - куриерът взима писмото и данните на циганина, и изпраща пратката. След това излизате навън - ти му даваш на циганина останалата част от уговореното и после кой от къде е. Ти ще си анонимна.

Надявам се само да не е някаква любовна картичка до някой, че ще се получи неловко за получателят (предполагам мъж) да получи любовно обяснение я от Васко, я от Цеко, Кирчо и т. н. (или там каквото ще е името на циганина). :)))

2.   Не може анонимно.

3.   В Български пощи когато пращаш писмо не ти искат ЛК. Можеш да пишеш което и да е име или фирма като подател и да пратиш писмото.

4.   Не, по куриер няма да стане!

Пробвай по пощата - може да има някакъв вариант!

5.   Мисля, че не може.
Не съм сто процента сигурен дали не можеш през Български пощи да се изпрати анонимно. Провери там.
Но ако знаеш точния адрес можеш да отидеш и да пъхнеш в пощенската кутия на получателя писмото.

6.   Единственото, което ми хрумва е да поръчаш картичката онлайн, да я платиш чрез карта и все едно си я поръчваш ти, но даваш данните на човека, за когото е.
От куриерската фирма ще му пратят съобщение, ще отиде и ще си го получи

7.   По куриер малко трудно. Напиши нормално писмо и го изпрати по БГ Пощи. Чувала ли си за тях?

8.   От пощенска кутия може, но няма да е по куриер.

9.   Не знам. Но можеш да изпратиш по пощата, като обикновено писмо, ако знаеш адреса на получателя. Ако не пишеш подател от пощата няма да го изпратят, затова може да измислиш фалшиво име и адрес.

10.   По нормален начин няма начин. Още повече има камери навсякъде. Най-лесно с куриер от врата до врата и на фиктивен адрес нещо забаламосваш човека, който ти пратят.

11.   От авторката: Благодаря на всички за съветите! Не е задължително да е по куриер, съгласна съм по всякакъв метод, стига да е анонимно. Идеите ви са добри. Ще пробвам и ще пиша.

12.   Използвам темата да попитам има ли начина анонимно да изпратя пари на човек, който живее в далечен град.

13.   12, можеш да изпратиш пари, но е малко рисковано. Чрез български пощи с обикновено писмо, но ги сложи в картичка или лист хартия и запечатай добре плика. Ако ползваш аериран плик мисля, че е по-скъпо и ще трябва да отидеш в пощата при служител, където могат да ти поискат ЛК.

14.   Пиши какво и станало, но е добре да кажеш кои си, така, има точност.

15.   Авторке, с тези анонимни викове за внимание така ме беше наплашил един на времето, че накрая като се разбра кой е, му теглих едни майни..
Със сигурност на друго се надяваше човекът, но то писма, смс, подаръци на тогавашната ми работа, поне тях можех да върна по същият куриер.
Когато според него вече достатъчно ме е "ухажва" анонимно, аз бях на "само да ми падне, ще го навра... " и така и стана.
Не прекалявай с анонимността, особено ако не е свободен човекът, както беше в моят случай!

16.   Искаш да напишеш нещо или да направиш подарък обясни ни повече!? !

18.   До номер 15 от авторката: Ще напиша само 3 думи в писмото. Няма да го правя системно, нямам намерение да тормозя никого. Не съм и нахална, имам гордост. Просто искам да му видя реакцията и да разбера ще се сети ли дали съм аз, или ще седне да мисли кое ли от 500-те момичета аджеба го е пратило.

19.   Сега се замислям няма ли да е по-лесно просто да отида в 3 часа сутринта до тях и да оставя писмото върху колата му под чистачките

21.   С Български пощи анонимно само с марка, друг вариант няма.

22.   Ако се надяваш да пратиш анонимен сигнал до властите, да знаеш, че най-вероятно ще го игнорират.

23.   Много е тъпа идеята ти с анонимното писмо! Какво, ако се сети коя си? Какво, ако не се сети коя си? Какво те интересуват реакциите му? Абе, хора, научете се да общувате нормално, не е трудно!

24.   До номер 22:Боли ме сливата за властите. Въобще не бих се занимавала с такива неща. В момента съм хлътнала като глупачка и нищо друго не ме интересува.

25.   Авторке, много психарско звучи. Вместо да застанеш и очи в очи да му кажеш нещото, то схеми мислиш, то чудо.

26.   До номер 25: Така е по-романтично.

27.   26, страшна романтика. По-скоро налудничаво.

28.   Няма начин да изпратиш анонимно писмо по куриер.
Ако не чакам доставка от куриер, никога не я и приемам, освен ако не ми кажат предварително от кого е.

29.   Ако знаеш къде живее ти лично му остави писмото в пощенската кутия или под вратата с написани неговите имена за получател.