Изневяра и заплахи
Здравейте!
Ще разкажа накратко цялата история. Имам връзка от една година с моя приятел, който е най-свястното момче! Преди началото на нашата връзка излизах чисто по задължение с един мъж, който е по-голям от мен и общо взето излизах с него само защото не ме оставяше на мира и мислех, че това е начин да спре поне за малко да ме тормози. Лошото обаче е че с времето се привързах към него. Преди връзката с едногодишния ми приятел бях прекратила отношенията си с този човек, но скоро след това ги възобнових и аз нямам адекватен отговор защо…може би защото наистина бях много привързана към него и го приемах като много добър приятел. С течение на времето преспах с него няколко пъти, изневерих на свястното момче! Сега този човек ме тормози и заплашва, че ако не съм с него ще каже на приятеля ми за изневерите и ще съсипе живота ми. Та общо взето или да кажа на приятеля си, че го оставям или той ще му каже. Но аз не искам да прекратявам отношенията си с приятеля ми, защото осъзнах какво е за мен и грешката, която съм направила. Седнах и обясних на приятеля ми, че е имало човек, с който съм имала някакви отношения преди връзката ни да стане сериозна, но съм ги прекратила (излъгах). Прие го нормално и застана зад гърба ми, но не знам как да се отърва от онзи, който ме заплашва. Способен е и наистина мисля, че ще разкаже всичко на приятеля ми, има наши чатове, а ние с него закупихме общо жилище на ипотека. Не искам да съсипвам връзката ти заради едно огромно недоразумение. Дай ми съвет какво да правя!

Коментари

2.   Ако е истина, нямам съвест за теб. Абсолютна тъпотия някаква, с очаквано развитие и ще е с кофти край. Това доброто момче ще си му чудесен урок.

3.   Яко си затънала!
Спри да живееш в лъжа и бъди честна.

4.   Кажи му, че приятеля ти вече знае за това или, че сте в някаква отворена връзка и не ти пука дали ще му каже.

5.   Изневеряващите имате една основна грешка, че мислите, че развитието на връзката със свестните до вас е във вашите ръце и зависи от разговора, който ще проведете или не. Спри връзката с любовника си, който наричаш приятел. Дали да говориш с приятеля ти, ако искаш да запазите връзката си? Не, приеми поуката си и не му казвай, личен съвет. Изневярата може да разбие сърцето на всеки обичащ във връзка и повечето пъти той ще скъса с другия, така че няма смисъл да му казваш.

6.   ? Общо жилище на ипотека?

8.   Е няма как всичко да е както си написала "едно голямо недоразумение". Разбирам те, има доста голяма вероятност да паднеш от двата стола, но каквото си надробила това ще сърбаш. Ще си научиш урока и при следващия "свестен" няма да правиш така. И настоящия ти приятел ще се научи, че за 1 година човек не може да се опознае.

9.   Дано историята да е измислена, защото, ако не е, съжалявам, че живея сред такива хора като теб.

10.   Авторката: как да не му кажа като вероятността да разбере от онзи е огромна? Може би ако намеря начин поне да изтрия чатовете, които има, то тогава ще е неговата дума срещу моята.

11.   Всеизвестно е че жените хресват за секс лошите момчета.
За връзка и евентулно семейство хващат доброто момче.
Но продължават да се плющят с лошите.
Явно един мъж не може да удовлетвори всички мераци на жената.
Авторке, карай си с и двамата. Живей с единия пък се чукай с другия.
Просто такава е природата на жените.
Нищо ново под слънцето.

13.   Онзи може да блъфира.

14.   Ах, това ми звучи като един мой бивш психопат, само че аз не съм изневерявала.

Просто си признай истината. Защо лъжеш? Тая връзка е обречена така или иначе вече. За да изневериш е имало причина. Остави човека да си намери нормална жена, която няма да му изневери и да го лъже най-брутално. Задлужаваш онзи да му каже.

Ж31

15.   Махни се от живота на тома момче, незабавно. Ако останеш с него ще му съсипе живота, защото все така ще си я караш.

16.   Човек, каквото сам си направи, никой друг не може да му го направи.

Хитрата сврака, с двата крака... и т. н.

Рано или късно, по един, или по друг начин "свястното момче" ще разбере що за боклук има до себе си.

Ти вече си го загубила, въпрос на време е. Единственото, което можеш да направиш, е поне да му спестиш подробностите. Защото, ако разбере нещата от тъпкача и от чата му с теб, ще ги разбере и тях.

Ясно е, и че ти достойнство нямаш. Ако имаше, нямаше да търсиш съвети тук, а щеше да си се измела от живота на момчето веднага след първото "преспиване" още.

И последно, когато не знаеш, какво искаш, обикновено получаваш едно голямо, дълго и дебело нищо. Лошото е, че такива, като теб винаги разбиват поне още един живот на напълно невинен човек.