Как разбираш, че си срещнал точния човек
Здравейте, малко тъп въпрос задавам, но в предишни теми във форума на тема "Любов и изневяра" съм попадал на коментари от рода на "когато срещнеш подходящия/ата, сам/а ще разбереш" и винаги съм се питал - КАК? Как разбираш, че си срещнал човека без да сте се допуснали един до друг, без да сте се запознали/опознали и прочие?
Искам да чуя и вашето мнение по въпроса.
За инфо: на 24 съм, мъж, необвързан

Коментари

1.   Ако не мислиш за никой друг или друга, значи ди с точния човек.

2.   Усеща се. Няма точна формула.
Не е просто влюбване. То е ясно.
По-различно е. Просто знаеш… и даже няма значение дали ще останете заедно или не.
Светът е по-пълен щом го/я има.
Може би това, което различава специалният човек от всички други любови - знаеш, че искаш само той/тя да е добре. Само да е добре, щастлив, здрав… без значение дали си част от това.

3.   Никак. Всичко е време. Не "как", а "кога".

Ще го разбереш, когато станеш на 84.

Ако още сте заедно и общите спомени ви топлят в студената есен на вашият живот, значи някога си срещнал точния човек.

4.   Това, че ще разбереш са глупости. Предполагам имат предвид споделено влюбване. Това не значи, че ще прерасне в любов, различно е. Два пъти преди настоящият съм била влюбена споделено.
Единият се оказа болестно ревнив. Другият реши, че може да взема решения вместо мен за мен.
Проблемът е, че когато бушуват хормоните, се случи тази силна химична реакция, разумът е в кома. Виждаш дори недостатъците в другият като "ооо, колко сладко". После поутихнат хормоните, задоволи се малко нагонът и опаа: виждаш човека в цялата му прелест.
За това са задължителни тестовете.
Дали имате общи цели, интереси, дали ще се сработите и като партньори, важните неща за всеки да се проверят още в началото.
Иначе моят случай е разпознаване от пръв поглед--буквално.
Ние си се влачим трети живот вече, но само в този можахме да сме заедно... Знам, че може да ти звучи откачено, но е така.
И двамата бяхме като в транс време след като се видяхме за пръв път. Той дори не помни как се е прибрал. Аз въобще не можах да работя него ден, трябваше да правя едни документи и съм започнала да рисувам неща по листите без да се усетя.
Няколко дни ни трябваха и на двамата да се окопитим поне малко, за да функционираме в ежедневията си. Той идва да ме види всеки ден с надеждата, че каквото и да се случва, ще е временна мъгла и ще е минало следващият път като ме види. Аз се надявах на същото.
Ами не, та ние се познаваме от няколко минали епохи...
Въпреки това 4 месеца го тествах. И тестовете бяха много повече от колкото с други преди него, просто защото знаех, че е ТОЙ, няма връщане назад и да си знам точно в какво влизам.

5.   Ако е супер красив, и рептилният ти мозък казва - прави луд секс с него/нея веднага... т'ва е "точния човек"... поне за огромното мнозинство. Интересен факт е, че тези първичните животински преживявания се усещат всъщност в стомаха. Там е примитивният "мозък" на човека. Затова казваме примерно - присви ме стомаха. Американците пък имат израза - "gut feeling".

За природата, всичко е ясно от пръв поглед. Тя ти казва дали някой е "красив" или "грозен", дали ти я приятен или не. Това не е до опознаване, не е до логика или дори реален опит. Репродукцията е инстинкт, случва се на момента като реакция базирана на дълги еволюционни процеси. Вече дали можеш да си приятел с тоя човек, той какъв е като характер, може ли да се разчита на него, какво иска от живота, пасвате ли си и т. н... това природата не я интересува. Нея я интересува да ти напълни умът с хормони и да направиш най-ирационалното нещо в живота - поредното дете. Естествено, чисто субективно всеки си обяснява тоя процес както реши...

Ако говорим за "точен човек" на психологическо ниво, нещата там са доста по-сложни, и толкова малко хора в днешно време се интересуват какъв си като човек, че не си струва да се обсъжда.

6.   Суровата истина: никой никога няма да срещне точния човек за него през целия си живот. Шансът му е ~ едно към четири милярда.

7.   На твоите години съм и аз се питам същото. Имал съм приятелки, бил съм влюбен в различни момичета, но никога не е било от пръв поглед да си кажа да това е момичето. По-скоро с времето ми допадат характерите им и така. Случвало ми се е да харесам много дадено момиче от пръв поглед, но чак любови да изпитвам и да си правя изводи ми се струва много несериозно.

8.   Когато и двамата слушате една и съща чалга и сте на кредит - един за друг сте.

9.   Точният човек е грешно определение.
Можеш да срещнеш човек, с когото имаш химия от пръв поглед, усеща се като токов удар при среща на погледите, като магнитно притегляне, кати силна топлинна енергия, много е трудно да се опише, бо може да ти се случи няколко пъти в живота, разбира се много по-рядко от обикновено привличане на ниво външен вид.
Някои сме склонни да създаваме връзки само с такива, с които усешаме "ток и жици", затова тези връзки са дълги и в тях има много секс. Но сексът при такива връзки е на коренно различни ниво.

10.   Без да сте се опознали, запознали и прочие няма как да разбереш, че е точния човек за теб. Ние се търсихме години например, но след само 6 месеца прекарани с него, знаех, че искам деца от него и че искам да сме заедно докато си отидем от този свят.
И понеже познавам начина на мислене в този сайт: не, той не е богат, не, той не ме издържа, не, той не е батка, лошо момче и не знам още какво. Да, знам, че ви е странно и не, не ме интересува.

11.   До 9
Наскоро имах такова преживяване с една жена!
Не знам какво се случи- този поглед беше преди 2 години, но още ми държи влага и н нея май също!
Не се случи нищо между нас, но напрежението все още се усеща!
Запознахме се, но аз успях да се спра.... поне за момента.

12.   Номер 10 е напълно права

13.   При мен беше като я видях да проявява на силен характер в комбинация с детско лъчезарно излъчване на 21годишна възраст. Това ме порази като гръм. И след това постепенно с много търпение и постоянство и ненатрапване я накарах да се влюби в мен. Тъй като естествено имаше обожатели, но те бяха нетърпеливи, непостоянни, натрапчиви и вятърничави. Но със сигурност повече парично и социално успели и подплатени с богати родители.