Хубавите ябълки прасетата ги ядат
Здравейте! Забелязали ли сте, че буквално хубавите ябълки ги ядат прасетата? Почти винаги най-свестните, читави, добри и интелигентни хора ги третират като най-големите боклуци? Защо се получава така? Не може ли свестните да ги харесват свестните и боклуците да се хващат с боклуци?

Коментари

1.   Мъжете нямат голям избор (каквато го хареса, такава ще вземе в повечето случаи), а жените масово си падат по "лоши" момчета.

2.   И аз това съм се питала доста често. Но мисля, че не, не може.
Предимно, защото смятам, че те са активните търсещи, що се касае до отношения. И който търси - обикновено намира.

Лично на мен ми се е случвало супер безличните и нискоинтелигентни хора да ме проучат онлайн или по друг начин и огледално да ми имитират характера така, че аз да си помисля, че си приличаме по нещо и да ми спечелят интереса. Впоследствие като разбера реално що за стока са, прекъсвам контакт, но то времето не се връща назад. Направо съм в шок на какви хора съм обръщала внимание (дори и да е било само с разговори) просто, защото съм ги смятала за такива, каквито не са.

Та така - боклуците винаги си търсят хора, които да ги представят в добра светлина и да им вдигат самочувствието, да са им красивият трофей, с който да се хвалят. Защо им е да търсят човек като тях? Хитри са в това отношение и понякога успяват добре да заблудят човека отсреща, поне за някакъв период от време. И това е причината за ситуацията "хубавите ябълки все прасета ги ядат".

Просто жените трябва да сме по-мислещи в това отношение и да си вдигнем стандартите, като си избираме партньори по-умно. Същото е валидно и за мъжката част, разбира се. Да е хубава и да си отваря краката лесно не трябва да са ви единствените изисквания за партньорка - гледайте малко повече и в характера, в потенциала.

3.   Проблемът на добрите хора е, че те се поставят на мястото на другия, но от другата страна, никой не се поставя на тяхно място. Така, че добрите хора не е достатъчно да са мили и любезни а трябва да изградят и качеството да изграждат здравословни граници. Казвам го като човек, който в момента се старае да изгради такива. Това за ябълките не е вярно, просто нормалните хора са пълни с комплекси, защото знаят слабите си страни, а простия човек се просяга за ябълката, защото той не го мисли толкова, защото толкова му е и умствения капацитет.
Истината е, че и добрите хора трябва да се просягат за ябълки и това не е арогантно или егоистично а е необходимо.

М29

4.   Абсолютно не е вярно това. Всеки сам отговаря за себе си и щом е допуснал някой гавра с него си, значи си заслужава всичко.
Иначе този израз често се използва за празноглави хубавелки, хванали се с някакви Шрекове, там е комично дори визуално да не говорим за отношения.

5.   Първо не е винаги така!

Ти, явно си някой младок авторе, щом така ги виждаш нещата.

По мои наблюдения е точно обратното! Аз не съм забелязал свестните хора да са зле третирани! Напротив - всички ги ценят и ги уважават!

Освен това има нещо друго, което е много важно!
В добрите семейства нещата се балансират: значи примерно, ако единият е по-буен - другият е по-кротък, разбираш ли ме?

Аз това съм забелязал: че добрите семейства не се създават от хора със сходни характери!
А със сходни: възгледи, цели, виждания по най-важните неща в живота!

6.   Абсолютно е така. Това е обикновено поради комплексите на т. нар. боклуци, които видят, че хванали свестен човек, верен, хубав, вече едната цел е постигната. Но правят сравнението. Те до този човек са нищо и тук не е само външен вид злоба и куп неща. И почват да наговарят семейството си против него, познати, него да го обиждат едни раднички уж шегички ама все на гърба на другия. И накрая този човек става и си тръгва, какво да отговаря да обяснява, защо е чел, има образование, визия и куп неща тези неща за подигравка ли са? Ще ти забрави уж случайно празник, ще страни, ще се държи тъпо. Любовта е взаимност, а не ред пил игрички.

7.   В повечето случаи такива хора са скромни, свити, примирени и характерите им не позволяват дори да се самозащитят, когато попаднат на кофти човек

8.   Така е, казвали са ми, че изглеждам добре, а в интернет ме свалят само някакви арабки и негърки.

9.   Еми не, не може. Това е вселенски закон, просто такава е закономерността във Вселената, абсолютно винаги без нито едно изключение.

10.   Хубава логика, но за съжаление не е така.
В днешно време просто по големия процент хора са боклуци, следователно малкото свестни попадат на боклуци.
Решението е просто, свестните да си седят самички, доста по лесно е, няма да си хабят нервите и чувствата за някой, който не заслужава.

11.   Нищо подобно, когато си готин, винаги привличат някои квалитетен човек за отношения, има баланс в отношенията винаги.

12.   Има го този момент, даже лично съм го изпитвала на гърба си, като от дистанция на времето си давам сметка, че и аз съм си виновна донякъде по простата причина, че имаше червени знаци, че човекът е боклук, но пуста заблуда от емоции и снижени граници. Беше си тежък, но добър и полезен урок. Така че ако трябва да гледаме позитивно на това, мога да кажа, че и боклуците си имат своята положителна роля в живота-действат като катализатор по-задълбочено да се вгледаш в себе си, да оправищ някои слаби места, да преценяваш по-добре хората.

13.   Така е, защото животът не е това, което се вижда на повърхността.
Идваме тук с товарите си (дълговете си) от минали животи.
Който смята, че се живее само веднъж и сега, да спре да чете.

Пиша за другите. Не е дадено да знаем какво е било преди. Или поне на повечето хора не е дадено. Така е, за да си научи душата уроците необременена от знанието какво е било преди.
Ето така един лош човек, образно казано, може да навреди на някоя добра душа- защото добрата душа има дълг за плащане, за изкупуване и минаване напред.
Има много информация, има много книги, има и е имало много надарени личности, които говорят за съдба и карма- четете, ако желаете, образовайте се и не задавайте въпроси с подтекст ''Не е честно да... ''. Ами не, честно е, но от вселенска гледна точка, а не от нашето мравешко разбиране за нещата!

14.   Какво имаш предвид под "хубави ябълки"? Такива, дето отвън са хубави и лъскави, ама отвътре са прогнили и разядени от червеи (т. е., разни курви, мацащи се с по 5 тона грим, за да замаскират природната си грозота)? Ако говориш за тия ябълки, то пикай им на фалшивата "хубост", остави ги на прасетата да ги глозгат, които пак ще е добре, ако не се задавят с маникюра им и фалшивите им мигли.

15.   Еми, хубавите ябълки да не се мешат с прасетата

16.   до 13, а замислял ли си се че доста от наказанията на много от хората са толкова тежки, че ги оставят с необратими психологически последствия и травми, съответно правейки ги неспособни за водене на нормален живот вовеки веков и където и да е. Или сега ще ми кажеш че душата оставала непокътната. А кой наказваме тогава, душата или ума?

17.   Трудно е да се каже коя ябълка е хубава. За съжаление, ако някой човек, мъж или жена, е допуснал да бъде изигран от някоя свиня, то едва ли може да обвинява някой друг освен себе си. Понякога стават грешки, но отговорноста е лична.

18.   До 17. Отговорността за чуждата наглост няма как да е на "изиграния" - тя е на човекът, който я упражнява и не на този, който е нейна жертва. В някои държави дори подобно поведение се води престъпление, защото се води нарушение на човешките права и свободи. Както е при всеки вид измама.

Не ми харесва изказването ти - сякаш казваш, че щом някой е бил задник с друг човек, то вината и отговорността за това се пада на другия човек, а не на този, който му е нанесъл вреда. Няма как това да е така, съжалявам. Всеки носи отговорност за личното си поведение и в случая, ако някой ми навреди или "ме изиграе", то отговорността за това си е негова и ще си понесе потенциалните последствия за това.

Но донякъде и си прав - човек все пак се учи от такива ситуации и може да си вземе поука от преживяното, да се научи по-добре да разпознава подобни хора и да ги елиминира навреме занапред.
Когато човек е преминал през достатъчно такива ситуации, в даден момент ще достигне в състояние, в което няма да има какво да го изненада и негативните случаи биха били по-малко. Опитът учи.

И все пак, когато човек няма нужния опит и знание, а някой го изиграе, няма как да казваме, че той си носи отговорността за това и едва ли не "играчът" е невинен. Няма такова нещо. В такива случаи си говорим за кофти хора с незрял характер и най-вероятно, редица психични проблеми. Нормалните мъже и жени защо не си играят с хората и не се опитват да лъжат и да вредят на човека, с който излизат? Схвана ми логиката, предполагам.

19.   Не, прасетата ядат гнилите ябълки. Онези изпадалите от дървото.
А хубавите ябълки си стоят високо на дървото, и чакат някой да успее да ги достигне... )))
Маги

20.   Хубави не значи свестни. За съжаление масово по-хубавките момичета се превръщат от рано в чалгарки и се хващат с прасета. По времето когато бях ученик и бях от най-добрите във випуска имах приятелка, която беше много хубава, но се сваляше на тези които се виждаше, че в живота ще са пропадняци каквито станаха в действителност. Никога не ѝ го казах, но знаех, че ще я подмятат разни простаци, накрая някой ще ѝ направи дете и ще я зареже точно както наистина се случи. С много хубавици се случи това защото те самите се хвърляха на момчетата с нисък успех. Мързеливи и прости и с престъпни наклонности. Наскоро точно един, който крадеше кокошки ми се похвали, че е оправил въпросната ми приятелка навремето.

21.   Мъж съм на 35, до сега през живота ми със се запознавал с уникални и страхотни момичета и жени - мили, грижовни, възпитани, работливи, красиви вътрешно и външно. Всичките до една се озоваваха във връзки или направо се омъжваха за най-големите бай ганьовци, с най-големите простаци и невъзпитани селяци. Така че подкрепям заглавието и написаното до тук.

22.   21, така ти се струва, защото не си ги опознал. Аз също съм срещал такива, но винаги са се оказвали изключително подмолни. Едната даже години наред се преструваше, че е все сама. Накрая съвсем случайно разбрах, че това изобщо не е било така. И целият театър е бил от алчност. Момичето просто искала да избере възможно най-богатия.