Изневяра
Никой мъж не е верен на жена си. Вярвате ли в това?

Коментари

1.   Аз съм верен вече 32 години.

2.   Аз бях верен 25 години за да стана като "елен лопатар " сега не съм и съм добре

3.   Преимуществено е така, сигурно има минимален процент, които не изневеряват, но са изключение.. И понеже тази дейност няма да спре, ако жените искат да не страдат от това, най-практично е да настроят психиката си на друга честота и да взимат пример от мъжете в това отношение, вместо да се вайкат. За тази цел трябва да положат усилия в живота си да са финансово независими, така че ако разберат за изневяра и не могат да я преодолеят, да могат да напуснат връзката, а не да търпят. Ако пък са по-широкоскроени да се пренастроят на същата честота за извънбрачни връзки и ако случайно мъжът им започне да се гневи да отговаря с неговите камъни по неговата глава:" Ма аз си те обичам теб, това беше просто секс, нищо не значи" Нали те така елементарно обичат да обясняват нещата, нищо, че са хора, както и жените, така че този довод ще следва да им донесе удовлетворение и да се съобразят със същото, което и те правят.

4.   Аз обичам и уважавам жена си вече 12 г. Не мисля че мога да намеря по силни чувства в друга или камо ли за единия секс.

5.   Aз правя секс с други жени, но това не значи че е изневяра, просто чисто задоволяване на биологични нужди, разнообразие, а и мисля, че това се отразява по-добре на брака ми, щото сигурно жената само щеше да ми омръзне.

6.   Не. Баща ми беше верен на майка ми.

7.   Към 5 А ако разбереш, че твоята жена също за разнообразие прави секс с други, дали ще бъдеш също толкова широкоскроен и ще считаш, че не ти изневерява? !

8.   До 4 - много трудно се спират чувства.
До 5 - точно, изневярата е различна за всеки. За едни е безчувственост към партньора, за други е обратното, има обич и си остава но се търси адреналин и разнообразие с друг/а

9.   Н 7, със сигурност и жена му прави секс с други за разнообразие. Те такива си се намират, и си допадат. И нейното не е изневяра, щом не е забременяла от другите.

10.   Нека се разбере, че това, което е разрешено и допустимо за мъжът, не е допустимо за жените. Мъжът може от време на време или когато му се отдаде случай да спи /да прави секс/ с друга жена. От неговата постъпка не може да възникнат проблеми и промени в генетичната линия на родът. Всеки мъж си копае своята градинка сам, сам си пази и няма нужда от помощници. Случват се ситуации при които, мъжът може да прави секс с мила колежка, като правило на симпозиум, като тази връзка може да продължи дълго след това. Като правило и двамата го желаят, няма никакъв натиск и заплахи. Има един роман "Пастири на нощта" на Жоржу Амаду, та там като мото е изведена сентенцията " „Един мъж не може да спи с всички жени на света, но поне може да опита. “ Нормалният мъж харесва жените при това много, в тях мъжът се влюбва и ги желае. Обичта е запазена за дъщеря, съпруга, майка /сестра и баби. винаги са дълбоко лични и разтърсващи. Може нещо да се е случило на работното място, нещо, което ще го помниш, но то е дълбоко твое, защото на работното място винаги е имало и ще има контакти. Понякога и самият акт може да е на работното място, късно вечер по време на някакъв купон. Помещения много, всички се заключват, някои по -удобни в посока обзавеждане, подходящо за целта, понякога не толкова, ама кой гледа мебелировката в тези моменти, тогава си млад и смяташ, че това ще продължи вечно. Тогава се живее за момента, сърцето бие в гърлото и не се усещат неудобствата. Е, вярно тогава бяхме млади и значително по-безгрижни. Нищо ново под слънцето. А всичко започва толкова случайно, от някакъв блус, при който може съвсем случайно, някой да е прегърнал колежката малко по-плътно и тя вместо да се отдръпне, също съвсем случайно се е притиснала до него. Може и биополетата да са работили на една честота, може и преди това да е имало някакво неосъзнато привличане и желание за близост. Може при този блус, гъвкавото и тренирано тяло на колежката да е реагирало някак по-отзивчиво, може аромата на парфюма да е бил по- опияняващ, може очите очите и да сияят с някакъв не познат до момента блясък. Може младият мъж или все още не порасналото момче да е тъжено и някак беззащитно, в своите изживяванията, може да не е разбран, може точно в този момент да е бил по-уязвим, може да е имал проблем в семейството, може точно в този момент, колежката със своята женска интуиция да се е досетила за тези емоции, може да е искала да помогне и да го успокои, някак по женски мило да го приласкае, но нещата да са ескалирали. Ами живот. На всеки може да се случи и това в момента, те връхлита като влак, даже нямаш време за реакция или не искаш да имаш такава, все едно си парализиран от някаква сила, желаеш го, знаеш, че е грешно. Това може да се случи не само на работното място, може да се случи на симпозиум, може да се случи при командировка в Съветският съюз. Все пак бяхме на млади и умни, колежките хубави и чаровни и също умни, смятахме, че света е в краката ни. //Fallschirmspringer//-- Десантчик--"Навсякъде, по всяко време"

11.   Н 10, ти остави книжните фрази, и гледай какво става в действителност. Жените хич не питат мен и теб дали е допустимо или не, первазят си се на общо основание, с когото и както си пожелаят. Нали и те ходят на симпозиуми, в командировки, на тиймбилдинг, и т. н. За мен съпруга, ама за някой е сексапилната колежка. Твойта жена също за някой е тръпка и загадка. И тя сигурно танцува с колегите си, и се притиска в тях, а после се усамотява. После се прибират в къщи, ни лук яли, ни лук мирисали.

12.   10 те колежките и те имат мъже, пък и жена ти и тя има колеги. Неприемливо е и за двата пола, имаме разум и не трябва да се ръководим от истината и да се опитваме да се оправдаваме

13.   Н 10, аах десантчик, как ми падна в очите току-що като те прочетох.
Въпреки честите изневери за които си споделял тук, все пак имах погрешното мнение, че в теб живее мъжкар, а се оказа мишкар...
Което е хубаво, отрезвяващо, да не се създават илюзии щом за български "мачо" става дума.

Момичета... Да си знаете.

14.   Не знам дали всички изневерява, ама моят е малко хипохондрик и когато сме обсъждали темата, винаги ми казва, че не си е намерил х*я на боклука, че да го завира в разни случайни. И че всички жени са еднакви от кръста надолу, та заради друга дупка не би рискувал да развали семейството ни. Ама той знае, че съм безкомпромисна по този въпрос и ако заподозра нещо в тази посока, ще го оставя на мига.

15.   На мен са ми слагали рога. Първо ме излъга че преди мен е била с 4 - 5 човека, а след като си ожених за нея се оказа че преди мен е била с 40 - 50. После по време на брака пак ми изневеряваше, търпях заради детето ни да имаме семейство. Накрая се стигна до развод.

17.   До 10
Жените под вас ги е яд, че мъжете им харесват други и немогат да разберат, че не са вечно привлекателни и желани. Няма да разберат то и немогат с това консервативно мислене, сякаш ще живеят 150 години и мъжа им под чехъл все ще ги желае, да ама не. Като са скучни в леглото и извън него...

18.   При мъжете няма изневяра.
Мъжът просто си прави чекия с жена между ръцете.

19.   Уважаема №13, съжалявам, че така съм Ви разочаровал. Много ме бива да разочаровам жените, край мен. Аз съм средно статистически български мъж, вече в много напреднала възраст. Ако ме срещнете на улицата с нищо не се различавам от другите. Не съм висок, по каквито си "падате", едвам съм достигнал височина към 183 см. Ежедневно ми облекло, като правило през преходните сезони е черно кожено яке, тъмни джинси или спортен панталон джинсова кройка, черни обувки, късо подстригана сиво-бяла коса, приветлива, не красива, но правилно физиономия, спортен вид. Доста години, по-точно девет, тренирах джудо, а освен това две години бойно самбо в казармата. Колежките от института, в който бях научен сътрудник ме смятаха за умен, наивен, забавен и с мек характер. Много ме бива да разочаровам жените или просто да не съвпадам с образът, който са изградили за мен. Уважавам жените, смятам ги за по-съвършени от мъжете, последното винаги съм подчертавал, за което съм бил неправомерно критикуван. Винаги съм подчертавал, че ако съм изправен пред избор и да мога да спася само един човек, а пред мен са момиче и момче -ще спася момичето, за мен то е по-ценно. Спасявал съм момиче, на Отманли преди много години от удавяне, а бях само десети за единадесети клас. Години по-късно на Витоша съм носил на гръб момиче, което си беше силно повредило крачето в дълбокият сняг. Помагал съм на колежки и съседки когато са искали някаква помощ от мен. Понякога ситуациите, в които съм подал, не са били умишлено търсени от мен, а някак обстоятелствата са били такива. Не съм нахален, никога не съм имал високо его, по -скоро срамежлив, стеснителен, възпитан, културен, комуникативен с чувство за хумор. Поне така казваха колежките ми. Но и аз имам към Вас нещо като въпрос -коментар, какво толкова Ви подразни, че направихте това обидно сравнение. Приличате на колежките ми, които ме бяха "вкарали" в някакъв калъп и не можеха да допуснат, че не съм това, за какъвто са ме "нарекли". Никога не съм се смятал за "мачо" по ред причини. Когато бях млад, това определение не съществуваше в българската лексика, а сега съм твърде възрастен, за да бъда определен като такъв. Ще се радвам, ако съм бил полезен, за да си коригирате мнението за мен, все пак обидно е да съм "мишкар", поне да бях плъх. Много ми приличате на моите колежки, та даже и колеги. Имало е случаи, действието се развива пред тях, казвам им истината, но те не, та не. Не е така както им го казвам. Интересният случай е когато при едно празнуване на служебната нова година в хотел "Родина". В огромната зала където празнувахме отвъд дансинга съзрях моята обична балдъза. Съвсем откровено им казвам "Я, моята балъдаза, какво съвпадение". Отивам при балдъзата, а те основно млади жени и няколко, още по-стеснителни и от мен мъже. Каня балдъзата на блус, няколко пъти, отивам до колежките и колегите, а те всички ме обвиняват, че това е някаква моя нова приятелка, а аз точно тогава нямах нито "нова", нито "стара". Бил съм нарочно настоявал да бъдем в "Родина ", за да бъда с нея, а аз настоявах за "Плиска", "Ропотамо", "Москва", защото там ми е "махалата". Апартамента на родителите на съпругата ми е в "Изток", на моите родители в ж. к. "Ленин", сега "Яворов", нашият в "Гео Милев", просто ми беше по-удобно, ама колегите не вярват -не та не. Накрая си тръгнах с балдъзата, защото сме в една посока и на другият ден само да бяхте чули коментарите, кога открито, кога клюкарски. Така и Вие каквото, и да Ви кажа, както и да Ви обясня, мишкар, та мишкар. Честно, не Ви разбирам. //Fallschirmspringer//-- Десантчик--"Навсякъде, по всяко време"

20.   До 17 А вие мъжете, май отказвате да приемете, че също омръзвате, и голяма част от вас не са физически атрактивни по принцип, а камо ли на по-късна възраст. Първо средностатистическия български мъж не е снажен, среден ръст 1. 74, масово не спортуват, от пиене и затлъстяване подпухнали, с тъмни кръгове, лош тен. Да не говорим към 50 г., повечето и косите им, ако ги има неподдържани, брадясали, недобре облечени. Голяма част от вас имат и завишена оценка за представянето си в леглото, за което признавам, до голяма степен вина имат и самите жени, които за да не засегнат крехкото им его поддържат тази илюзия, без реално да са доволни от секса, симулират оргазми, примиряват се по разни други причини и т. н. По-голяма част от мъжете възприемат механичното и здраво чукане, тип " изкъртих я", като единствената причина да се определят за големи ебачи. Много, ама много рядко някой мъж по улиците да ми направи добро впечатление като визия и излъчване. Така че голяма част от жените не изневеряват, не поради природни различия с мъжете, както погрешно пише Десантчика, а защото просто няма достатъчно атрактивни мъже, които да ги възбуждат и да предизвикват желание. При животните, женските са по-облагодетелствани, хем са по-невзрачни на външен вид от мъжките, хем мъжките трябва да се преборят помежду си, за да могат да се чифтосат.

21.   17, ами мъжа като е толкова отворен защо не си хване чантичката и не си тръгне, ами стои при удобната? Иначе топки има, нали?

23.   21 защото не той е плячката а ловеца, така е по природа.

24.   Номер 15, как ѝ разбра бройката, че ми стана интересно? Не мога да си представя, че средностатистическа жена може да бъде с толкова мъже, освен ако не е проститутка. Иначе като цяло не смятам, че бройката е определяща дали жената/мъжът е склонен към изневяра

26.   До #10 А с кого могат да изневеряват мъжете понякога, ако това е неприемливо за жените?

28.   14, мъжът ти те баламосва със заучени фрази, които повтарят много мъже, даже това, което си казала точно са лафове, които ги използват много мъже за ала-бала. Рядко ще се срещне качествен, който да не изневерява и първото по което се усеща е обичта и уважението към жена си, че не дава лоша дума да се каже за жена му пред него такъв човек е достоен за уважение и малко мъже са такива. А лафчетата са тъпотии.

29.   До №26, много добър контра въпрос, браво. Разбира се, че ще изневеряват с други жени, но в тази игра, както казах в правият ми коментар, всеки сам си копае градинката и сам си бере плодовете. Ако някъде намери не добре пазена градинка, той няма да пропусне нещо да си откъсне. Държа да подчертая, че след като се ожених, връзките ми са били основно с омъжени жени, както с няколко неомъжени, но това бяха чисто инцидентно при командировки в бившият Съветски съюз. С някои то жените връзките развиха толкова мълниеносно, че нямаш време за осмисляне в дълбочина на ситуацията. С почти никоя жена връзката не е започвала на празно място. Като правило това са колежки от института, в който работех или от завода, в който се внедряваха и произвеждаха разработките на института. Винаги преди това в продължителен времеви период е имало разговори, купони, пиене на кафе, споделяне някои проблеми от личен характер, примерно от семейството, искане на женска гледна точка, съвет от от милата колежка, с която се разбирате много добре. Жените са интуитивни и някак в дълбочина вникват в интимните проблеми и някак приемат въпроса много лично и всичко обясняват в топъл и загрижен тон. Само веднъж ми се е случвало да се запозная, с жена по телефона, когато тя беше набрала погрешен номер и това беше нашият домашен. Съпругата ми се къпеше и аз с игрив глас поведох разговор, жената беше с чувство за хумор, винаги съм обяснявал моето семейно положение, в тази посока никога не съм лъгал. Обичам съпругата си, тя ми е другарчето в живота, всичко заедно сме градили, тя е нещо като второто ми аз, което е много, ама много по-добро от мен. Никога не съм бил груб, към жените, никога не съм посягал на жена при никакви обстоятелства-просто нещо ме блокира. Изпадал съм в някакви смехотворни положения заради това мое поведение. Веднъж някак при купон, може би под влияние на водката / аз почти не пия/, така се завъртя разговора, че се засегна темата с изнасилването. Всеки споделя свои фантазии, коя от коя по-перверзни. Еди споделя как карал жена си да облече бикини, а той да ги разкъсва все едно я изнасилва, защото това го възбуждало. Аз казах, че не мога да изнасиля жена и че ако ми удари един шамар ще се извиня, и ще си отида. Започна колективен присмех за моя сметка, разни подмятания от сорта и това ми било джудист, ама на това ли са ви учили в парашутно -десантният батальон и т. н. Даже една колежка, с която много се разбирах, подметна нещо от сорта "На кака момчето, колко още има да учи за жените" Все едно говори на някой олигофрен. Това от нея не го очаквах. Так, че №26 ще се радвам, ако сте ме разбрали правилно. //Fallschirmspringer//-- Десантчик--"Навсякъде, по всяко време"

30.   До #26... Това всичко е ОК.... Макар че относно пазенето на жените имам друго виждане, и то е че ако една жена поиска нещо, то никой не може да я спре. А причината за изневяра и при мъжа и при жената е една единствена - просто човек иска секс от друг.... други движения, друг аромат, други усещания. Това е. Всички останали приказки са за да се намери някакво оправдание на това. Няма какво да се лъжем.

И все пак, всичко това не дава отговор на въпроса - ако е неприемливо за една жена да изневерява ( най-нероятно по измислен от мъже аргумент) с кого изневеряват мъжете?

31.   До 28 от 14 - абе, на мен са ми ясни алабализмите на мъжете, ама за да го напиша сигурно имам причина да вярвам, че е така :))

32.   До 20. Хайде сега направи характеристика на жените, пък да не говорим за тези към 50 и нагоре. Нали разбираш, че 90% от тях не са манекенки, а за хигиената да не говорим. Външно може да са напудрени и гримирани, ама като им свалиш бикините о мама мия

33.   Хигиената на 50 -годишните жени е по-добра от тази на мъжете... Спор в това няма

34.   Номер 20, браво! Страхотен коментар!

35.   Не, авторе това не е вярно!

И не е вярно и за двата пола!

Аз самият имам два брака(от няколко години съм във втория - много добър брак! ) и никога не съм изневерявал!
Не, че не съм има възможности, ако исках, имал съм - но за мен това е недопустимо! И съм ги отхвърлял веднага!
(Единият път ми се натискаше много красива и ефектна жена, и не беше никак лесно, но слава Богу - устоях на изкушението! )

Познавам и още няколко добри семейства, от различни поколения, в които няма/нямаше изневери!

Така, че това си е до човека, и до начина му на мислене и разсъждение!