Съмнението разруши връзката ми
Здравейте! Мъж съм на 41 години, разведен. Преди една година и повече се запознах с една жена на 37 г. Отначало връзката ни не беше сериозна, разбрахме се да е така, но постепенно това се промени, усетих се привлечен, влюбен дори. Тя имаше същите чувства към мен. Всеки ден бяхме заедно, ако не се видим, си пишехме, говорехме по телефона.

Преди 2 седмици тя ми показа снимка от преди години, на нея тя беше с мъж, за който ми каза, че е братовчед и. След седмица тя отиде на сватба и на другия ден ми показа снимка, до нея беше същия мъж и тя ми разказа кои са на снимката, но каза, че до нея е най -добрия и приятел. Аз попитах, дали това не е братовчед и. Тя се засмя и каза, че е той и че съм го познал.

Съмнението си намери място в мен, защо го нарече най-добър приятел. Мълчах два дни и се скарахме за нещо, тогава я нападнах, казвайки и че ме е излъгала. Тя каза, че той и е първи братовчед и нейн най-близък приятел, че има други братовчеди с които не общува така както с него, че са отраснали от деца и са много близки. Показа ми приятелката му с която той живеел от години. Но съмнението ме ядеше.

Започнах да се отдръпвам от нея, днес директно и казах, че съм имал чувства към нея, но са спрели заради този братовчед/приятел. Тя повтори всичко както беше казала преди. Каза ми, че често и родителите са не само родители, но и най-добрите приятели на децата си.

Аз не отстъпвах от думите си и тя ми каза, че не може да продължава с човек който се съмнява в нея и ме помоли да не я търся повече

От няколко часа не се чувствам добре, тя започва да ми липсва. Направих даже глупост да и пиша, поне приятели да останем, тя ми написа да спра да пиша и да звъня

Кажете ми какво да правя без нея?

Коментари

1.   Ако си на 20 да ти кажа, ама на тия години да ти бърша сълзите, звучи тъпо. Би трябвало да си мъж и да се каляваш, още повече си разведен, тоя филм ди го играл вече.
Но поне с тази си постъпил правилно. Че те пържи е 100% сигурно. Също така е ясно че си и бил изгоден, от там и този и отговор, от там е ясно че е държала поне един двама в резерва, кой знае, скоро може да я видиш да се целува уж с най-добрия и приятел, братовчеда.
Не се кахъри, такива парцали много.

2.   И какво значение има, ти при най - малкото съмнение какъв и е почваш да правиш драми. Ами жената е с теб, дори да те е излъгал, може да е защото не и е приятно да каже, че е бил гадже или нещо друго. Дори да и е приятел какво от това?
Не я търси за момента.
А, ако имахте деца, явно бързо ще се разделите заради глупости.

3.   Eми, сега, не е ли мега тъпо да я обвиняваш в сексуална връзка с братчеда? Добре, че те е наритала. Твоите ревности нямаше да свършат само с него, а тепърва са започвали.

4.   Твоят страх те е изял. Не се ядосвай на него, страховете са част от личността ни. Но знай, че ти проектирал върху нея нещо, което мислиш че би сторил (ти), и съответно и тя. Дори да не си и изневерил, явно си го допускал подсъзнателно.

Имах сходен случай. Вярата на човек е опасно нещо, като повярвах че ми е изневерила - така си наредих фактите от реалността, че да се окаже така в очите ми. Тя не можа да ме убеди първотачално, после усетих че каквото говори е така. Просто тя трябва с любовтта си да пребори твоят страх, като не те остави сам с него. Но явно ти си бил заплашителен и не е видяла, че би отстъпил.

Виж проблема си, поговори с някои твой познат и приятел! Той веднага ще те завеми. После потърси връзка с нея. Колко е трудно на фората в днешно време да се свържат - не си го попилявайте това.

5.   Голяма глупост си направил! Хубаво е постъпила, че се е отървала навреме. Щом разсъждаваш така никога няма да имаш истинска връзка. Само ще хабиш времето на жените и ще ги нараняваш.

6.   За година и повече не те е запознала с най-добрия си приятел?
Честно казано, аз също се съмнявам в думите й.

7.   Лъже те, не се занимавай

8.   Какво да ти кажа... ти си страшен филмар. Подобна ревност за глупост е болно състояние

9.   Да си мислил, преди да и дрънкаш простотии. Съмняваш се в първия и братовчед? ! Утре ще се съмняваш в някой съсед, колега и т. н. Отървала се е жената, а ти имаш голям проблем с егото си, с ревността, която е болестно състояние, с липсата на увереност в себе си и т. н. Нищо, страданието лекува. Успех!

10.   Всички лъжат независимо от възрастта.

11.   Ами прощавай, но си огромен идиот. Какво можеш да направиш? Ами нищо. Остави я да си намери подходящ партньор, който ще я прави щастлива и няма да ѝ прави проблеми. Ако мислиш, че можеш да ѝ направиш живота хубав, директно ѝ изпрати цветя, купувай пръстен и ходи да ѝ предлагаш брак по някакъв начин. Или това, или нищо. Какво си седнал да ѝ губиш времето? Аман от недорасляци на по 40-50 години....

13.   Ревността е много лошо нещо. Сам си си виновен. Щом една жена е щастлива до теб няма как да погледне друг. Поговорете

16.   Сигурен ли си че си на 41? Изглежда ми да си на 14

17.   Хванал си я в лъжа, спорен е въпросът дали е невинна лъжа, или не, ти няма как да знаеш.
Да си поебава там "братовчеда", ти заслужаваш свястно момиче, което да не те лъже и на което да имаш доверие.
Дръж се мъжки.

18.   Реагираш като 5 годишен ощипан и тропаш с крачета. Ей на 41 си, порасни и се осъзнай, ако ще да е спала с него, че така както се тръшкаш ще си с котка на диван, пред телевизора.

19.   Какво да правиш? Ами каквото си правил като не я познаваше. Като се разведе с бившата си жена какво правеше? Стана ѝ приятелче ли?

20.   Бъркат си в гащите с "най- добрият приятел", бъди сигурен.
Някой от вас двамата е резерва, другия е титуляр.
С един си пише, с втори се дрънчи, с трети се вижда, четвърти и е най- добър приятел....
Иначе не била лека жена.
Такова нещо, като приятелство между мъж и жена не съществува.
Бъркат си по дупките по приятелски.
Поздравления за мъжката реакция, не си сбъркал, че си я разкарал, да си намери някой друг баламурник, на който да ги б. дрънка тия небивалици.

21.   Доста глупави коментари. За някои хора братовчедите могат да санат близки приятели, другите да не ги уважаваш, търсиш. Повечето братовчеди търсят само изгодата, карат се за наследство и глупости
Аз имам първа братовчедка, която ми е като сестра, като приятелка с която си споделяме всичко. Когато бяхме по на 20 и свалях мацките, много от тях мислеха, че братовчедка ми не ми е роднина, а гадже. Два пъти се наложи да си показваме личните документи, понеже сме с еднакви фамилии, бащите ни са братя.

Пишеш, че сте заедно от година и повече, тя ако е искала друг нямало е да ти чати и звъни, когато не сте се виждали. Мисли логично, вкарал си се в някакъв филм и се инатиш, но времето минава и ти я губиш

22.   От автора - Истината е, че я ревнувам. Тя е общителна, вечно засмяна, хората я харесват, има много приятели жени и мъже. При мен не е така, аз съм по затворен тип. Случвало се е когато сме някъде да я видят нейни приятели и се държат толкова мило с нея и аз откачам. После започвам да и подмятам някакви саркастични думи и тя ме поглежда учудено и казва, че са приятели, с които са учили заедно, били са в една компания или са работили заедно

23.   Няма да стане, пич. Ревността е погубила много връзки, не си струва да се мъчи с тебе. Правилно е решила и както казват да си на 20, да ти се налива акъл. Ама на 40 няма смисъл.

24.   Извини й се с подарък нещо, изненада за жеста да й стопи леда

25.   Тя ще се радва на живота, свободна и без някой да и трови дните, ще се събира с приятелски компании. А пък ти си търси някоя темерутка без приятели подобна на теб.

26.   Естествено че ще я ревнуваш, всеки би я ревнувал. Такива жени не са подходящи да връзка.
Отървал си се, търси друга.