Приятелство между мъж и жена
Има ли според вас приятелктво между мъж и жена?
Преди ковид поради различни причини, а пък покрай него съвсем, се бях затворила и неусетно загубих контакти с доста хора и стоях изолирана. От 1-2 години станах доста по отворена, харесва ми да общувам с хора с най различни интереси. Виждам колко трудно е и да намериш хора, с които си пасвате и можете да водите искрени и хубави разговори. Таа реших че искам да запазвам в живота си тези, с които ми е наистина приятно да общувам.
Забелязвам обаче, че отношението с мъже почти никога не може да остане приятелско. Явно гледам доста наивно на нещата. Когато ясно сложа границата-мъжът от другата страна веднага се отдръпва. Което намирам за доста тъпо.
Имате ли приятели от противоположния пол и защо приятелското държание винаги е свързано и със задни мисли? Сякаш мъжете търсят в общуването с жена основно вариант за връзка или ако щеш чисто физическо привличане. Наистина хората, с които можем да изградим искрени отношения са рядкост, а когато махнем и противоположния пол-съвсем намаляват.
Просто си разсъждавам на глас..

Коментари

51-70 от 70

52.   50, ти нямал ли си гадже в детската градина? Не си ли дразнил някое момиче? Кой ти говори за сексуално привличане?
49, аз поне говоря от опит, а не някакви фантастики от детските книжки. Опитвала съм се да имам приятелства с мъже, и винаги се е стигало до флирт. Един даже ми беше гадже. Може да си вярваш в еднорози колкото искаш.

53.   Аз много се надявах, че е възможно приятелството между мъж и жена. Харесва ми да съм в мъжка компания много повече, отколкото в женска. Напоследък се интересувам от футбол, фитнес, ремонти... и други неща, от които повечето мъже разбират. За съжаление не мога да си намеря много мъже приятели, които да не искат да спят с мен. Това се усеща в общуването. Само с мъже над 65 години успявам да създам приятелство и затова обикновено като изляза навън си говоря с такива мъже.

Бях се сприятелила с един мъж, беше на около 30 години. Всеки ден си писахме, излизахме заедно. Това продължи няколко месеца. В един момент той спря да ми пише и да се обажда. Още се чудя защо. Може би е имал чувства към мен. Или пък има друга причина. Мисля като го видя да го попитам директно. Някак ми тежи, че не го виждам вече, липсва ми.

54.   52, и аз ти говоря от опит, прочети коментара ми - 3. Стигаме до един извод - някои ще ти се предлагат, други - не. Така може да се обобщи цялата дискусия в коментарите, тъй като явно е възможно да има приятелство, не съм само аз, който има такъв опит. Не мисля, че има нещо ново, което да добавиш, така че си спести усилията

55.   54, или тя не те иска. :) Той щял да решава дали гледа на нея сексуално или не. Просто за нея не си мъж, а нещо безполово. Това е истината за такива приятелства-има симпатии, но другата страна ви възприема като безполови. Или не си нейния типаж мъж на външен вид.

56.   55, мале, мале, личи ти простотата и злобата. Леко почвам да те съжалявам. Толкова други фактори игнорираш, само секс ти е в главата. Още опит имаш да добиеш в живота, колкото и да спорим резултатът ще е един и същ. Прочети коментара на 53 и всичките подобни и дано ти светне лампичката, че има нещо, наречено предпочитания за начин на живот. Понякога приятелството е по-приятно от връзката

57.   До номер 55: Последно приятелство между мъж и жена има или няма? Поне вложи малко акъл в коментарите си. Пределно ясно е, че си загубила представа за света, ама те в тоя сайт почти всички са така.

58.   56, добре, живей си с илюзията, че не си във френдзона и ти си решил, че не я искаш. А не, защото тя не ти е дала сигнали. Та именно коментар 53 е против твоята идеология. Прочети го пак ти. :) Не може да намери мъже приятели, които да не искат да спят с нея. Само вече пенсионери, които вече имат проблеми в тази област, която толкова те плаши-секса. А и сигурно са и като бащи. Сприятелила се бил с мъж на 30, но той спрял комуникацията. Явно влюбен в нея и не иска да е френдзоннат. А явно и тя може да е хлътнала, ама никой не 2 направил нищо. От биологията не може да се избяга.
57, някои може да си вярват, че има. Вярвай и ти, кой те е спрял?

59.   58, проблемът ти е, че си мислиш, че разбираш всичко и всеки и светът ти е една малка топчица. Имаш и сериозни проблеми с четенето с разбиране. Тезата ми е, че е възможно мъж и жена да не хлътнат един към друг в зависимост от човека. Съответно "някои ще ти се предлагат, други - не". Ти твърдиш, че непременно едната от двете страни ще хлътне с единствения си примитимен аргумент - секс. Ако мислиш по този начин на инстинстивно ниво без да можеш да се контролираш, какво те прави по различна от животните? Това е друга тема. Хипотетично аз и номер 53, ако се запознаем, е възможно никой от двама ни да не хлътне, тъй като и двамата не сме заинтересовани - тя си търси мъжка компания и само това, аз да кажем си имам приятелка. Сега като ти помогнах да си представиш ситуация от другата страна на монетата, се надявам малко да ти дойде акъла. Реално нямам повече какво да кажа, така че не очаквай друг коментар от мен. Вместо да продължаваш да правиш отчаяни опити да спечелиш спора, седни и малко помисли дали в теб не е грешката. И други хора те критикуват, не само аз. Напълно нормално е мъж и жена да бъдат приятели, само комплексарите мислят по друг начин. Или примитивно мислещи с единствен аргумент "така ни е направила природата".

60.   59, ОК. А ти четеш ли разбиране какво всъщност е станало в случая на номер 53, въпреки благочестивите и намерения? Искали са да спят с нея. Освен пенсионери, които може да са и бащи или дядовци. Мъжът на 30 явно се е отказал от нея, защото му е писнало да го въртят.
Никога не се заричай, че ти или другата страна няма да хлътнете. Не си врачка.

61.   59, и какво става, ако сте във връзка, а сте приятели? Какво мислят половинките ви за такива приятелства?

62.   Според мен има приятелство между жена и мъж, без да са правили секс. Понякога жената е момичето, с което сте израснали заедно, споделяли сте си разни неща, вълнували сте се от общи теми. Разменяли сте марки, книги, правила сте записи на уредбата на момичето, карали сте заедно кънки, ходели сте заедно на кино и тя понякога те хващала под ръка. По-скоро се чувстваха като брат и сестра, поне от страната на момчето. Момичето, по-малко с 3, 5 години, но емоционално по-зряла. И двамата срамежливи, живеят врата срещу врата, баща И генерал от службите. Тя ме водеше на купони на класа, но като, че ли ме ревнуваше или по -скоро, искаше да ме предпази да не се забърквам в някакви каши. Знам ли, но определено държеше на мен и, сега сме приятели, а децата ни израснаха заедно. Можех да разчита на нея за съвети, беше по-мъдра по женски. Служех като старшина-школник, на длъжност ПКВ в един самостоятелен десантен батальон /не пълно формиран/. Просто една вечер след вечерната проверка, командира на батальона ме извика и ми предложи, май не беше заповед, да отидем до София защото имал работа във военна академия /трябваше някакви документи да предаде, искаше да следва ВА, за да расте по длъжност/. Няма никакъв проблем. Лятно време, топло, звездна нощ, тръгнахме към 3-4 часа, той до шофьорчето /Бузи-такъв му бе прякора/, аз на задната седалка. Магистрали нямаше, само Тракия до към Вакарел. УАЗ-ката тръска, прашно, миризливо. Стигнахме раничко във ВА, входа от към "Паун Грозданов "/ сега "Черковна"/. Разбрахме се да не е мотаем край академията, че има много пакони, а да се чакаме на пазарчето "Ситняково", горе -долу, сега където е паметната плоча на Джоко Росич и в колко часа. Бузи с УАЗ-ката го сложих там където има сянка и е закрито в ж. к "Ленин", а аз хукнах към нашият блок, за да се изкъпя, хапна и да взема двадесетина лева. Родителското тяло на работа, но се надявам през съседчето да отворя вратата на терасата. Звъня на съседчето, то отваря прегръщаме, а аз мириша на пот, бензин, вакса, кожа и оръжейна смазка, но съм свикнал с тях и не ги усещам. Обясних И ситуацията, прескочих ниската преглада между двете тераси, да ама врата на хола към терасата затворена и то добре. Връщам се при нея и започва въртене на служебни телефони, но маман излязла до министерството.. Ясно нищо не става, сподели плановете със съседчето, и тя предложи да се изкъпя у тях, да ми направи нещо за хапване. |/ Имам съмнения относно нейните кулинарни способности/ и да ми даде двадесет лева. Да де, но трябва се съблека и да се къпя в чужда баня, та И казвам, че ако дойде баща И, направо в банята с пистолета и лесно за измиване. Споделих притесненията, а тя се се смее, та той, ти има такова доверие. Е, имаше малък конфуз, че докато си мия късата "фазанска" / бях старшина -школник/ коса и лицето, тя отворила врата, за да ми даде нова хавлия, а аз гол като сокол. Заех поза на "Афродита излиза от извор"/, тя също конфуз, неловко и за двамата, трудно се погледнахме, ама нищо не си казахме. Хапнапнах набързо, даде ми парите и отидох да взема лентяя Бузи и да срещнем командира. Останалото е връщане в поделението. Нищо особено.. //Fallschirmspringer//-- Десантчик--"Навсякъде, по всяко време"

63.   59, а на теб проблемът ти е, че все се мислиш себе си за права, а всички други за криви. Отвори си очите и си извади главата от дебелия задник. Всеки си има собствено мнение, и никой не е длъжен да е съгласен с теб и твоите простотии. Природата си е природа, няма нищо "примитивно" в нея. Така сме устроени мъжете, да си посяваме семето в колкото можем повече жени, за да оставим гените си. Като не ти изнася този факт, изобщо не си хващай мъж и не му губи времето с глупости. Ние не сме толкова тъпи, за колкото ни мислиш и веднага ще се усетим, ако ни въртиш и използваш за лични облаги. Ако баща ти и майка ти бяха само приятели, сега нямаше да те има, за да ги ръсиш тия простотии.

64.   63, иронията да ми казваш, че всеки си има свое мнение и да ме критикуваш за това, докато другата шматка се опитва да превърне субективното си мнение в неоспорим факт просто трябва да те кара да се чувстваш рядко тъп. И как ме изкара жена пак не стана ясно, напъни се малко да прочетеш правилно нещата. Още един сульо, живеещ си в негов свят. То е ясно, че не можеш да схванеш естеството на тезата ми, така че си спести мисловния процес. Вие с другата умница да не се състезавате кой ще изговори повече простотии наведнъж? Ама нали сте представители на идеята, че мъж и жена не могат да бъдат приятели, тъй като всички мислим само за секс, трябва да поддържате стандартите си. 60-61, ти май и ти не знаеш какво искаш да кажеш. Твърдиш, че е невъзможно приятелство, аз ти давам примерен случай, където е възможно поради очевидни обстоятелства, ти вместо да си го представиш, си мислиш, че всички мъже са като в случая на 53. Навън излизаш ли? И спокойно, не всички са кукувци като теб да забраняват на половинката да се вижда с другия пол. Последен пример ти давам - мъж и жена, приятели от деца, вече с половинки и семейства, според теб един от тях пак ли има скришни намерения към другия? Идва ли ти на акъла, че през всичките тези години ако нещо трябваше да е станало между тях, щеше да стане?

65.   Ако мога да обобщя темата за авторката: Да, приятелство между мъж и жена е възможно, но само между хора, които могат да упражняват контрол върху физическите си инстинкти. Както виждаш и от коментарите - имаше няколко човека, които го потвърдиха за себе си. За хората на по-ниско еволюционно ниво, които за съжаление са мнозинство това е невъзможно. Те винаги се оправдават с природата и решават да не поемат отговорност за поведението си. Моят съвет е да преценяваш хората от самото начало, за да не останеш разочарована. Питай ги, например, какви са интересите им. Ако ти кажат коли, спорт, излизане с приятели работата е ясна.

66.   64, това, че сама си си сложила 4 плюса от различни IP адреси, няма да направи простотията ти по-вярна. Нямам какво да схващам и какво да разбирам. Ти искаш мъжете да се откажат от мъжката си природа, за да се напаснат към изкривените ти представи и да потвърдят глупостите ти, което знаеш, че абсолютно никога няма да стане. Всичките "примери", които даваш си ги измисляш ти, за да се изкараш себе си права, че било възможно. Еми не, не е. Освен между роднини или гейове и лезбийки, или когато мъжът е импотентен. Във всички други случаи ако дори само един от двата човека е хетеро, не е възможно все някога да не възникне сексуално привличане. В което, между другото, няма нищо лошо, срамно и грешно, въпреки, че ти се опитваш да го изкараш такова. Ако има мъже, които ти се правят на приятели, то е, защото тайно се надяват да получат секс от теб, а не е просто така искрено и безкористно, както на теб ти се иска. Ако мъжете и жените не се желаеха сексуално, нямаше да съществуваме на тази планета, защото това е природен инстинкт и е единственият начин за размножаване при нашия вид. Но е ясно, че ти си проста и не желаеш да разбереш, какво на теб ти се казва, а само искаш да спориш на инат и на всяка цена ти да си "печелившата". Безмислено е да ти се обяснява повече, защото нямаш елементарни познания по биология, и каква важна роля играят хормоните и при двата пола, за размножаването на човешкия вид.

67.   64, имала съм връзки с мъже с ей такива приятелки от детството. Били им като сестри. След време разбирам, че са имали връзка или само са спали заедно.
Давам друг пример-срещи с мъж, който ей така си излизал на кафе с приятелки. Моментално ми светна лампичката, че това са приятели с привилегии, бивши или се надява да излезе от френдзоната и да му бутнат. Ти ще имаш нещо общо с жена, която си излиза с приятели мъже? Ама честно? В обща компания е едно, ама самички на ресторант, на кафенца ми бие на среща.
В твоят случай явно тя не ти е дала знаци да я сваляш поради нейни си причини. Никога не може да знаеш какво се върти в чуждата глава.
Коментар 13 го е написала много добре.

68.   66. "Нямам какво да схващам и какво да разбирам" е ключовото изречение в коментара ти. Още си мислиш, че съм жена, че и съм си давал звездички (защо според теб тогава не съм си сложил и на другите коментари? ), такъв човек ти би ли приел на сериозно? Примерите, които дадох, са възможно най-често срещаните сред цивилизованите хора. Аз съм мъж и имам приятелки, нито съм обратен, даже съм и търсен. Хора като теб ще боднат всяка, която ми се предлага, прав си. Не ме интересуват контра-аргументите ти, доказа се колко си примитивен и каквото и да ми кажеш, най-вероятно пак няма да има връзка с реалността. Съветът ми е да обиколиш малко свят

67, "В обща компания е едно", до тук да спрем - тоест е възможно приятелството (нещото, което се опитвам да ти обясня), пак си противоречиш. Повече няма какво да се говори, ясно е, че спориш само за да има спор

65, добро включване, само за хобитата не съм съгласен, защото слагат хората под общ знаменател и никога не знаеш през какво отсрещната страна преминава или си мисли

69.   68, естествено, че взе от целия коментар това, което ти изнася. Мъж и жена да си ходят сами по разходки, кафенета, ресторанти( както е и при теб 100%) си е точно среща. Ако са в група от 10 човека пак не е приятелство, а общо познанство. Удобно пропусна реалните ми примери за такива приятелства, които са просто friends with benefits. Секс като няма с кой друг. Или чакане да му пуснат, затова се навъртат. Както и въпросът дали ти ще приемеш с кеф жена, която сама се запилява с мъже по кафенета.
Вярвай си, няма лошо.

70.   До 68:

МилиЧКА, не се напрягай толкова много, да не ти излезе някоя бръчица на красивото личице, че все пак грехота за теб, младА си. :)

Успокой се мъничко, излез навън, глътни малко чист въздух, намери си някой готин батка да правите страстен секс, и ще видиш как хормоните ти бързо ще се облекчат, и цялата злоба и неприятни чувства ще се изпарят от теб за 0 време. :)))

Всеизвестен факт е, че жените без секс подивявате и се чудите с какво да се залъжете, че не ви липсва, ама ти вече малко попрекаляваш.

71.   Баси простотиите и чудото? Що глупости сте натворили не е истина, и болшинството жени, представящи се за мъже. Жените пък имали приятели мъже, още от детинство, и останали приятели и дъра бъра... истински мъж да е приятел на жена друг път, освен ако не е хюмне или ляворедбест, щото сега се наричат зжендъри и са големи приятели на жените. Приятелство между мъж и жена не съществува! Приятелство има само между мъжете, още от детство и след казарма. Играели си момичета и момчета още като малки само във фантазиите на десантчика. Сигурно момчетата ще играят футбол, челик, групици, стражари и апаши, ще вадят паяци от дупките с топчета от смола или ще пускат хвърчила високо в небето с момичета вместо с други момчета с равни възможности като тях. Дори като малки още в детската градина момчетата не искат да играят с момичета защото се чувстват унижени, по-слабите от тях момичета да им развалят игрите. Не съзнавайки какво говорят тогава момчетата създават приятелства и дори говорят на глас... ще се оженя за Иван, за Марин и прочее. Като порастнат вече приятелството им остава за винаги и винаги могат да разчитат на приятелска помощ, каквато жена не може да им даде.

"62. Според мен има приятелство между жена и мъж, без да са правили секс. Понякога жената е момичето, с което сте израснали заедно, споделяли сте си разни неща, вълнували сте се от общи теми. "

То според теб небето е синьо и облаците са от памук. И според теб жените са по-ценният пол от мъжете, което е долнопробна лъжа. Обяснявал съм ти много пъти защо мъжкият пол е много по-ценен от женския, и че без жени може да има свят, но без мъже не може. Е, ти си особен случай, за теб 90% в технологичния свят са жени-инженерки, пък мъже почти няма, щото всичко на този свят е сътворено от жени, ама нали са нямали права, за това се представяли за мъже.

"Момичето, по-малко с 3, 5 години, но емоционално по-зряла. И двамата срамежливи, живеят врата срещу врата, баща И генерал от службите. Тя ме водеше на купони на класа, но като, че ли ме ревнуваше или по -скоро, искаше да ме предпази да не се забърквам в някакви каши. "

Е те това е!!! Баща и генерал от службите, ще посмее ли някое момче да и откаже приятелдтво? Десантчик, както и да го увърташ приятелство между мъж и жена няма. Мъжът ще гледа да я изплющи и то ако му хареса, защото ако е някоя миризлива целулитна дебелана само ще сънува за мъж приятел. Те жените и помежду си много рядко стават истински приятелки.

"Във всеки случай по един въпрос жените и мъжете са единодушни: и едните, и другите не вярват на жените. — Генадий Малкин! "

"Никога не вярвайте на жените, дори и да казват истината" - Еврипид!

За това женско приятелство няма, още по малко приятелство между мъж и жена!

51-70 от 70