При какъв психолог е по-добре да отида?
Здравейте.
Накратко страдам за мъж, обвързан, който има/ше отношения с мен дълго време. Играе го топло-студено. В един момент е тук, в следващия изчезва за дълго време. Той е егоист и нарцисист. Изпитвам изключително силна омраза към него, но в същото време го обожавам. Той е всичко, което искам в един мъж и всичко, което на никое момиче не пожелавам. Искам да го блокирам отвсякъде, преди това да му напиша няколко реда и да го приключа, но в следващия момент не мога. Той ме контролира, а не прави нищо. Не знам защо се държи така. Навярно иска и знае, че никога няма да го оставя и така му вдигам егото като го търся. Не мога да изкарам повече от 5 дни без да го потърся. Не мога да мисля за нищо друго, освен за него. Уча и работя, излизам редовно с приятели и той е постоянно в мислите ми и влияе на настроението ми.
Преди време ходих на психолог заради него. Ходих при жена и ходих няколко пъти, защото ми каза все неща, които много добре знаех, че трябва да направя, за да го забравя от рода на блокирай го, не го търси и т. н. Искам да отида на психолог отново, но се чудя при мъж или при жена е по-добре да отида. Сякаш мъжът ще види от друга точка ситуацията. А въпросният мъж няма отношения само с мен. Той излиза и с други жени. Ревнувам го. Проблемът е, че аз също съм обвързана и не мога да изпея всичко на жена му, защото не знам пилешкия му мозък дали няма да реагира по същия начин и да изпее всичко на моето гадже. Преди съм имала и други отношения с подобни мъже, но никога не съм страдала за тях, приемах ги само като сексуален обект и нищо повече. А този е специален по някакъв нереален начин за мен. Ако имате други съвети ще се радвам да ги чуя. И знам, че съм ужасна, затова искам да спра всичко това. Аз съм на 21г., той на 39г.

Коментари

1.   Полът на психолога няма значение.
Ти не искаш да разбереш себе си (затова се ходи на психолог), искаш да разбереш него, за да можеш да обърнеш играта.
Не си готова за психолог - ще отидеш няколко пъти, ще се успокоиш и пак същото.

Седни в тишина някъде и започни да си задаваш въпроси:
Каква ценност носи човек в живота ми?
Какво е доброто и правилното, което получавам?
На какви уроци мога да се науча?
Какво означава за мен всичко това?
Как да се науча да обичам себе си?
Как да се освободя от негативните програми, които си вкарвам?

Не, той не те контролира. Не, той не е специален. Не, той нищо. Всичко е САМО и ЕДИНСТВЕНО в теб. Винаги! Другите са наше огледало.

Какво ми показва за мен самата този човек?

2.   Авторке, първо оправи кашата в живота си!

Как може да имаш гадже и да се виждаш и с друг човек? Това не е нормално и естествено!

Психолог не ти трябва!

Просто трябва да спреш да се виждаш и да общуваш с този човек!
И най-важното - да спреш да МИСЛИШ за него!

Ако ти дойде помисъл за него - веднага го прогонвай и се помолвай и на Бога - да те освободи от тези мисли!

Ако не можеш да се справиш, по-добре поговори с някой по-опитен православен свещеник!

3.   Психолога не може да ти влезе в мозъка и да ти оправи с магическа пръчка проблемите. Идеята на психолога е да те изслуша, да ти изкара на масата корена на проблема и защо го имаш и евентуално да предложи някакви методи за справяне със ситуацията. В случая ако ти сама не се спреш и не искаш да си помогнеш и на 10 психолога да отидеш, те ще ти кажат евентуалната причина защо си в такава ситуация, но ако ти сама не си помогнеш няма кой.

5.   Трябва ти психолог, с който да правиш секс и проблемите ти ще отшумят.

7.   3, да, и аз се чудя защо повечето хора си представят психолога нещо като зъболекар - сядат на стола, отварят си устата, той си свършва работата, понякога заболява малко, и накрая те си тръгват оправени!
Психологът е от една страна диагностик - да ти открие и покаже проблема. А след това е консултант - спестява ти лутане как да се справиш с него. Иначе основната и същинската работата всеки си я върши сам! И ако търси в психолога зъболекар - няма да го намери!

8.   Аз имах токсична връзка с един такъв, на приливи и отливи в годините, най-накрая се завъртя колелото окончателно. Аз намерих сили да проумея, че това не са никакви чувства, а някаква криворазбрана версия на отношения. Сложих точката, като престанах все по-рядко да му отговарям на съобщенията, той продължаваше да ме търси, което удължи агонията няколко месеца и отчитам като грешка че не го блокирах рязко, още тогава. Но както и ти си забелязала при токсичните връзки откачането не е лесно. Едва, след като не му отговорих на честитката му за рождения ми ден, явно се усети и престана. Понеже с такъв човек никога не можеш да бъдеш сигурна, че няма да се включи от нищото дори и да е минало повече време му прищрака, реших да го блокирам и оттогава мина година. Не опрях до психолог, макар че дълго време преработвах травмата, но това което със сигурност знам че е нужно е да прекъснеш всякакъв контакт, все едно е умрял. Ще видиш как макар и бавно ще започнеш да се подобряваш и ще излезнеш от тази наркотична зависимост, просто събери сили и воля и сложи край.