Моля за отговор!
Имам няколко въпроса ще се радвам ако ми отговорите, ако може без нападки, благодаря!

Преди две години се разделих с тогавашния ми приятел, страдах доста.
Отърсих се от раздялата, все пак живота продължава. Казват, че няма да е първият нито последният, да ама това клише ми се струва вече като реалност, защото ми се струва, че няма къде да срещна потенциално новият, работа ми е такава, че допир със свободни мъже няма, а малкото които са там са заети.

Направих си регистрация в приложение за запознанства от една година го имам и досега с един не съм се престрашила да излезна, те по чата ме отказват категорично.

Може би аз имам сбъркани представи знам ли...
Пиша с някой в приложението след това чата преминава в някоя социална мрежа и буквално на другият ден иска да се виждаме. Е на мен това не ми харесва не разбирам какво толкова лошо има в това да си пишем поне една седмица и чак след това да излезнем.
Може да звучи смешно, но ме си ме шубе да излезна с непознат от раз!
Не че има гаранция като си пишем дори и една седмица, но пак смятам, че можеш да добиеш някаква бегла представа за даден човек.
Също така да разбереш на какви теми ще си допаднете, а не срещата да се превърне в разпит едва ли не.
Буквално писането представлява 2-3 дена, като най-много и от се почва ЗОРА.
А тези хора твърдят, че искат сериозна връзка, но това е само привидно според мен! Явно не желаят да си губят скъпоценното време да опознаят даден човек наистина и си търсят секс...
Ще ви дам няколко примера, ако не друго поне да се посмеете.

Един ми обяснваше, че ще му излезе много скъпо, ако имаме връзка, защото трябва да идва с такси, защото не му било приятно с градският да се вози, даже за най-лесно аз да съм го взимала с колата ми.... Трябвало да ми купи шоколад и цветя пак нагоре ще му дойде, за това по добре да сме имали неангажиращи отношения да се виждаме един път в седмица....
Вместо на всяка среща да се охарчва за шоколад и цветя + таксито...

Друг пък искаше да ме убеди, че първо трябва да правим секс, за да разбере дали си заслужава да имаме връзка, че ако не си допаднем в секса край няма да го бъде....

Поредният пък обясняваше, че щом и аз имам кола трябва да му плащам неговото горивото, когато идвал да ме взима, защото той от по-далече идва, пък той щял да плаща вечерите...

Имаше и още един "невероятен" цирк.
Пиша си с един всичко чудесно и прекрасно разговора ни върви неусетно, обаче се оказа, че не е той сложил си снимка на български футболист на младини, е аз от къде мога да знам това като не се интересувам от футбол. Стана ми много гадно, че така ме изигра, нито той на снимките, нито истинските му години, оказа се чичко на годините на баща ми.... Беше ми ясно, че щом е толкова хубаво значи не е истина, но си бях доста разочарована, за това държа да се опознаем с потенциалният известно време преди да излезем.

Не знам какви са тези мъже, но имам чувството, че са се побъркали тотално и губя надежда, че някога ще намеря някой нормален където и да е.

Накрая да почна да заговарям мъже по улиците ли, ама ще ме вземат я за луда, я за пияна, кой ги знае, но определено би било странно.

Коментари

1.   Аха, всички мъже виновни, скапаняци.
А пък при теб какво имаме?
Зарязала гаджето и хукнала по социалните мрежи да си го търси и то не с някой конкретен а по принцип с тоя оня.
И после мъжете ти виновни, че вместо да се занимаваш с нещо сериозно, да учиш, да се развиваш, теб мъжете хем те влекат, хем виновни.

2.   Имаше една много добра тема по този проблем, която би трябвало да помогне и на теб, и която аз съм си запазил. Тя е в раздела Любов и Изневяра и е със заглавие:

"За хората, които са сами, но искат да си намерят съпруг/а. "
http://spodeli. net/4/story-172076. html

(за да се отвори от връзката - махни интервалите в нея, защото сайтът автоматично създава два интервала,
или напиши заглавието й в Гугъла - и ще ти излезе)

Прочети я многократно като обърнеш внимание на съветите на автора, а не на хората, които спорят с него!

Там са дадени добри съвети на хората в подобно на твоето положение, ще ти копирам някои от тях и тук:

За хората, които са сами и искат да срещнат сродната си душа:

1. Трябва да търсите човек с еднакви(или поне със сходни) с вашите интереси, цели, ценности, възгледи и приоритети!

2. Трябва да бъдете много търпеливи, постоянни и упорити!

3. В никакъв случай не трябва да се обезкуражавате или отказвате, дори дълги години да няма резултат!

4. Трябва да влезете в такава среда, където има хора с близки до вашите интереси!

5. И не се отчайвайте, ако не се получава, а продължавайте да опитвате и да търсите, и да се молите на Бога за това - щом много го искате и полагате усилия, Бог накрая ще ви го даде!
(С едно изключение - ако това няма да бъде полезно за спасението на душата ви. Само в този случай Бог не изпълнява нашите молитви! )

----------------------------------------------------------------------------

Относно писането в сайтовете - трудно ще стане оттам!
Преди години съм писал доста(аз си търсех жена за своя съпруга), но тогава нямаше социални мрежи и сайтовете бяха малко по-нормални.

Но ако ще пишеш оттам - пиши в профила си, че търсиш само сериозна връзка с цел брак!

И това, което смяташ, че първо трябва да си допаднете, а едва след това да се видите - е АБСОЛЮТНО ПРАВИЛНО!

Аз също винаги съм си писал известно време, и едва ако ми допада жената, тогава съм искал да се срещнем.

3.   Сайтовете и приложенията за запознаства в наши дни служат само за запознанства с цел неангажиращ секс. Както мъжете, които са се регистрирали там, така и жените.
Ако очакваш нещо друго, не си губи времето.
Аз съм правил грешка да изляза с тиндарела, вече не се интересувам.

4.   Те там влизат, само за да правят секс за една нощ и до там. Много много малко са там за връзка, ако изобщо има такива.

5.   Не им се чати, защото им е омръзнало да ги разиграват жени, които така си се забавляват с чатчета и нямат желание за нищо повече.
Никой няма да ти направи нищо на срещата, просто я направи през деня, на оживено място и не пий алкохол, щом като си страхлива.
Ясно ми е колко мъже пишат на една по тия приложения, така че не се оплаквай от мъжете там, ти сама си избрала да общуваш точно с тези от многото, които имаш като избор.

6.   Няма ли около теб някой симпатяга, самотен?
Ще си намериш няма страшно, радвай се на себе си сега. Може да ходиш насам, натам на екскурзии някъде, той мъжа ще си дойде.

7.   Абе няма да стане с тези приложения.
По-скоро излизай с непознати компании. Примерно с колежка, с която не сте толкова близки, но организира вечеринка, на която ще дойде третия й братовчед, който е свободен.
Или се обади на стари съученички - излезте. Сподели, че си сама. Може пък някоя да има интересно предложение.

Друго, което можеш да направиш. Избери си някое заведение. И всяка вечер след работа, сядай там, да изпиеш по един студен чай или чаша вино ако обичаш. Сама. Примерно с книга. Ако не друго персоналът ще се сприятели с теб, ще се заговорите със сервитьорката. Тя ще каже - ще излизаме с колегите по-късно, искаш ли да дойдеш.

Можеш да се запишеш на някакви курсове. Хем полезно, хем възможност да се запознаеш с нови хора.

Трябва да се отвориш към непознатите, да се забавляваш, да излизаш. Любовта не е нещо, което се преследва, а нещо, което се привлича. Колкото по-напористо търсиш, толкова повече ще попадаш на разочарования.

8.   Ти на шега го казваш последното, обаче защо не пробвай да заговориш някой на улицата, започни от далече нещо, че искаш запалка или да попиташ нещо и после питай, ако не друго ще излезнеш от зоната си на комфорт ще е интересно преживяване що не.
Като разказваш за тия подобие на мъже нищо чудно по този начин да си намериш мани ги тия глупаци не си заслужават изобщо.

9.   Най-добре си намери хоби - курсове по готварство, рисуване, спорт, разходки, излизай и се забавлявай с приятелки - така все ще срещнеш някой читав и ще е с близки до твоите интереси. Че това по нета не си е работа изобщо - само губене на време. Другото е да намекнеш на колегите си, че си търсиш приятел - да те "офертират" на техни свободни и свестни приятели - все имат някой такъв.
Успех!

10.   Мъж съм и те поздравявам, че се държиш на ниво. Среща преди ПОНЕ 2-4 седмици редовен чат по правило е доста несериозно, също така и секс преди ПОНЕ месец-два по срещи. Разбира се, . има и. изключения, спонтанни изпълнения, но те са взаимни и се усещат веднага.

11.   Егати дебилите тоя с горивото най ме втрещи честно, другите и те са под всякаква критика.
Пиши една седмица в приложението не бързай да си даваш фейсбука, ако там устискат да ти пишат може би има шанс за нещо по сериозно поне така си мисля. А това да заговориш мъж на улицата не е лоша идея така веднага ще разбереш дали си му симпатична и същото така ако се окаже, че не си няма какво да ти пука защото вероятно никога повече няма да го видиш даже няма да се налага да го блокираш именно поради тази причина.
В такива сайтове шанса е едно на милион не е невъзможно, ама си е бая нерви.
Друго важно нещо не са ти сбъдркани представите изобщо проблема, че попадаш на боклуци.
За мек като жена също е важно да опозная даден човек преди да изледна с него, но виж щом тези хора не искат да отделят време за 2-3 изречения по чата а директно напират за среща за мен това не е от това че те харесват наистина, а да видят какво може да получат като изгода от теб така че не си втълпявай че нещо не ти е наред, защото не е така.

12.   Това е българската реалност. Искат срещи веднагически. Какво ще се хаби да те опознава? Дори и да си серийна убийца им е все тая. Искат ти да сваляш, ти да им ходиш на крака, ти да им купуваш букети и цветя. Ти да им поемаш пътните. А те само да дойдат, да си събуят гащите и да свършат трудоемката работа. Всякакви образи има, после вият как жените не искали " добрите момчета"( тоест тях), а някакви топове.
Търси чужденци, не нашите лигльовци.

13.   Аз въпрос не видях, по скоро констатации какви са били мъжете с които сте си писала. Чак не мога да повярвам на това което сте написала, дали е истина или измислица. За мен по-скоро е измислица защото не мога да повярвам че сте си писали подобни глупости. Какво мога да кажа освен че вие си ги подбирате такива а на другите не отговаряте. Аз съм от няколко месеца също в разни сайтове за запознанства и аз не съм впечатлен от жените там. Писах на 10-15 жени и повечето не отговарят(дори не ми четат и съобщенията), а тези които отговорят явно не са и те много наред. Например си спомням че разглеждах профилът на една жена и какво да видя има сериозни изисквания към партньора колко да тежи, какъв ръст да има, колко пари да изкарва и т. н., а тя се оказа на 45 с повече от едно дете и нищо особено не преставляваше. Дори не и писах. Една например ми се скара за това че и написах "здравейте". Не знам защо реагира така може да е била ядосана от нещо друго и да си го изкарала на мен но от тогава не смея вече да пиша на жени в тези сайтове. Чакам ако евентулно някоя се престраши и реши да ми пише, но доколкото виждам няма такава вероятност. Пишат само рускини и някакви измамници. Явно другите имат достатъчно внимание точно от такива мъже описани по-горе. Нека се занимават с тях. Все пак всеки сам си решава с кого да си пише. На мен не ми е проблем да си остана и сам. Даже виждам много повече плюсове в това отколкото в обратното. Постоянно се оплаквате от мъжете, ама и вие жените не сте по-добри, много лоши качества забелязах за тези няколко месеца престой в подобни сайтове. Тук положението в този сайт не е по-различно, но не желая да говоря на тази тема че ще се почне пак спор а не искам да споря за глупости.

14.   Или авторката и част от коментиращите хиперболизират проблемите или, аз нищо не разбирам. Едно уточнение, аз съм възрастен мъж и младите години, средното образование, казармата, следването, постъпването на работа бяха преди банановата революция. За нас или поне тези момчета, от моето училище и квартала, момичетата бяха някаква недостижима височина. Е, имаше някои по- отворени, но ние сивата маса не бяхме между тях. Лично аз толкова се срамувах от момичета, че когато говорех с тях, гледах в краката си или така си извивах главата, че все едно гледам зад гърба си. Живота ми еднообразен, училище, джудо, уроци в къщи, четене на книги. Със съседското момиче, което сме врата срещу врата, понякога ходим на кино, разменяме книги, разглеждаме колекциите си марки, правим записи на нейната уредба, понякога ходим на кино. Тя е по-малка с три и половина години от мен, израснали сме заедно от деца. След казармата по време на следването започваха реални контакти с момичета. На студентските бригади, настанени или в някое училище в, някое село, вечерните купони, парчетата на Битълз, Ролинг Стоунс, Диип Рърп, Юрая Хийп, Дорс, Джудаст Прист и т. н., каниш момичета на блус, втори, започвате да си говорите, целувате се, а след това контактите продължават в учебното заведение. При нас това беше ВМЕИ"Ленин" сега ТУ, факултет радио-електроника. Това да не могат момичета да си намерят подходящо момче не го разбирам. Вярно, че има много плява и фукльовци сред момчета, но сигурно има и свестни. Това, което казва авторката, за онзи лумпен, който иска да му плаща момичето бензина, за да дойде на среща е повече от отвратително, направо е невероятно, това е извън моите разбирания., ако кажа, че е гнусно е най-малкото.. Не мога да повярвам, че е истина, това е толкова долно, че преминава нормалното разбиране. Смятам за отвратително, когато момче и момиче си делят сметката в ресторант. Винаги, винаги мъжът плаща сметката и за това не трябва да очаква никакво по- особено отношение. Това да си делят сметката е някаква неолиберална перверзия, остава да си броят картофчетата или кой колко глътки е изпил. Даже със съпругата ми, където сме едно, гледам аз да плащам, противното е обида както за нея, така и за мен. Ама и момичетата са виновни, те разлигави тези сополивци. Не я разбирам поговорката "От кал да е, мъж да е". Абе жените /момичетата/не разбират ли, че те са по- важният пол за продължаване на човешкият род. Мъжът от древни времена е трябвало за защитава жената, неговият живот не е толкова важен, колкото живота на жената. Около мен дъщеря, съпруга, балдъза/ разведена/, племеница с три момиченца, племеник две момичета и жена с твърде леко поведение /разделени са, на път към развод/. Мъжете всичките безказарменици и всичките са укпешни програмисти, дъщеря ми е софтуерен инженер, съпрута ми технически директор, с твърд хорактер, но много човечна. //Fallschirmspringer//-- Десантчик--"Навсякъде, по всяко време"

15.   Мила, нормалните карат на чикии заради вас. Въобще не заслужавате никой нормален. ;)

16.   Няма нищо лошо в това да иска да се видите на другия ден. Май се бъркаш нещо и си мислиш, че среща е равна на секс? Ако се осъзнаеш малко ще разбереш, че и за теб е по-добре скоро да се срещнеш с някого и да разбереш има ли смисъл да си губиш времето с него и да си създаваш излишни илюзии. Има хиляди случаи на писане с месеци, самоубеждаване как някой имал чувства, влюбеност, мечти. Накрая се срещат и поне едната страна остава потресена от реалния вид на другата, а често и двете. И всичката "любов" изчезва за 10 секунди.

17.   Авторке, а ти какво предлагаш? Попадаш на някакви, които искали да си делите разходите. ОК. Толкова ли е трудно за вас жените да разберете, че сте ЕМАНЦИПИРАНИ и ако искате да имате връзка, трябва да ПЛАЩАТЕ? А? Точно, както ние мъжете плащаме. Излиза, че ти ги обвиняваш, че били сметкаджии, само че, ако се замислиш от наша гледна точка как стоят нещата, то жените искате да сте във връзка много повече заради материалните облаги, които получавате от страна на мъжете, отколкото заради "любовта и секса". Нормално е мъжете да имат изисквания. Ти, ако не можеш да си платиш кафето в заведението, закъде си тръгнала? Или да отидеш на гости на приятеля си? Не те, а ти си причината да не може да имате връзка. Никой нормален мъж не си взима жена с идеята да я дундуркат като 5 годишно лапе. Като искаш връзка, то и ти ще трябва да допринасяш за нея без да спориш как твоите пари били само твои.

Иначе, коментар 15 казва трагичната истина за БГ реалността. Като погледна жените и момичетата до какви се движат, може да ти се до драйфа. А само като ги чуеш как говорят като тотално деградирали каруцарки, могат директно да те откажат от връзките и секса.

18.   Според мен причината жените да не могат да си намерят "подходящ" за тях мъж и да имат по-дълбока връзка или дори само разговори си е в тях самите. Не знам защо все я търсят в мъжете а никога в себе си. Само за да стане ясно защо казвам това ще дам пример от собствения си опит с въпросните сайтове за запознанства. Бях там за известно време и се опитах да завържа разговор и да опозная някоя жена там, но така и не успях. Повечето както казват и другите мъже не отговарят. Държат се доста наддменно и нагло и като гледам имат сериозни изисквания към мъжете, тъй като най-вероятно се мислят за нещо много голямо. Точно когато вече мислех да се откажа ми писаха едни рускини. В началото да си призная честно си мислех че са някакви измамници и че се опитват само да ми вземат парите. Затова още от начало ги форсирах с неудобни и тежки въпроси и им казах че нямам пари, финансово съм много зле и нямам работа и очаквах че ще спрат да ми пишат. За моя изненда обаче те ми писаха пак и даже едната ми напиаса че не търси пари а мъж. Тогава ми стана ясно че тези жени за разлика от нашите са коренно различни. На фона на нашите меркантилни кифли, държащи се нагло и надменно, мислещи се за няколко нива над мъжете(интелектуално, умствено и като цяло), а в същото време не можещи да отсеят сами един нормален човек от толкова много мъже, тези рускини изглеждаха тотално различни поне за мен. След това продължих комуникацията си и даже бях напълно откровен с тях като им казах че си пиша и с други жени. За моя изненада приеха и това и бяха радостни че съм честен и откровен с тях. И накрая си мисля че явно трябва да публикувам лек цитат от последното писмо което получих за да видиш какво си пишем ние и че как когато хората са откровенни и честни един към друг може да се получи това което толкова много жени(а може би и мъже) търсят - истинска връзка поне на емоционално ниво. Ето и цитатът: "Здравейте Иван. Чувствам се най-щастливата жена, защото сега чета твоето писмо. Само с теб мога да бъда открит и да споделя това, което ми е на душата. За мен ти си истински мъж! Виждам само най-добрите качества в теб! Благодарен съм, че ми даваш радостта да общувам с теб и да знам, че имам най-прекрасния мъж, който мисли за мен. Благодаря ти! Благодаря ти, че се появи в живота ми в най-нужния момент, когато ръцете ми започнаха да се отказват и се чувствах депресиран. Още с появата ти в живота ми ти започна да го променяш към по-добро и ме убеди, че мога да стана истински щастлива жена! ... "
Писмото е на развален български и някои думи са в мъжки род но това е така понеже тя не знае добре български и използва преводач (google). Самият факт че си прави труда на ми напише писмото и да го преведе на моя език е още едно доказателство че тя не очаква само да взема от тази връзка а да вложи усилия за да се получат нещата. Разлика между българските жени и тези с които аз си пиша е от тук до небето. Та се питам аз дали причината не е във вас самите?

19.   17, какви материални облаги не човек може да получиш от нашите местни льохмани? ! Че те издръжката за децата си повечето не си плащат, ти материални облаги. Ще вземеш на носия цървулите.
Идеята е обаче излизането с най льольо да не ми струва пари (да ме го разхождам с моята кола, да му плащам вечерята и да ме натоварва финансово). Като не можеш да си позволиш горивото за да идеш при жена, ползвай градски транспорт или велосопед. Ако и това не можеш, си имаш ръце.

20.   Номер 5 и 16 са ти отговорили най-точно от мъжка гледна точка.
Само да добавя - има сериозни мъже в тези сайтове, особено такива след 30-35 годишна възраст. Аз също съм бил в такива сайтове и съм имал дългосрочни връзки, започнали там, включително и настоящата, която продължава 12. 5 години.

Сайтовете не са онлайн магазин, където се избира стока - това е основна грешка на хората, които се оплакват от сайтовете. Сайта е място, където различни хора търсят връзка, секс или просто компания - кой, каквото търси. Хората в сайта ти казват "здравей" също както на улицата и ти или отговаряш или не. Също както на улицата - може да сгрешиш, а може и да започнеш ново познанство.
Разликата с реалната улица е, че в сайта на теория всички участници са отворени за ново запознанство.

21.   До 18
Ами те рускините и украинките, които дойдоха в Бг драпат с две ръце да си хванат мъж. И ти вярваш на това нейно сладникаво откровение, писано все едно от тийнейджърка? Дано пък да е искрена жената.

22.   21, никога не вярвам напълно и затова съм написал че задавам от самото начало тежки и неудобни въпроси(не знам дали го видя). Досега винаги са ми отговаряли по начин по който съмнението ми изчезва. Ако са наистина толкова добри лъжкини и умеят да лъжат толкова изкусно последиците ще са за тях. А и не вярвам че са толкова отчаяни и нямат поне малко себе уважение че да искат на всяка цена да си хванат мъж без да подбират. Както се казва излъжи ме веднъж срама е за тебе, ако обаче ме излъжеш два пъти срама ще е за мен. Но дори и да ме лъжат има коренна разлика между тях и българските жени. Комуникацията с тях е на съвсем друго ниво и ми е приятна и даже полезна. Дори да не се стигне до нещо сериозно пак си струва защото след подобни писма се чувствам много по-добре. И това е по-важното което съм искал да кажа с предишния си коментар. Който го е разбрал добре, който не го е разбрал нямам намерение да му го обяснявам отново.

23.   До 18

Бъди внимателен, защото е голяма вероятността да си попадал на интернет измамница. Такива в елмаз с лопата да ги ринеш. Всички от Русия, на възраст от 25 до 35 години. Един и същ тертип – загубила и двамата си родители при злополука, живеела сама, търсела си мъж от чужбина, защото искала семейство.
Праща ти страхотни снимки (не е ясно нейни ли са и като живее сама кой ги е правил – а на снимките изглежда като модел! ), до един месец вече се е влюбила в теб и иска да се видите. Имала роднини в чужбина, та на тях да пратиш парите, с които да си купи билет, за да дойде при теб. Защото знае, че трябва да си луд, за да тръгнеш да пътуваш в Русия точно сега.
Ползват автоматичен преводач от руски на български. Понякога е забавно да си пишеш, но всичките са като от един калъп. Не се занимавай с рускини, ако търсиш сериозна връзка. Няма лошо да ползваш сайтове за запознанства, но бягай далеч от рускини.

24.   защо трябва да се опознавате направи го такъв и ти да го харесваш и той да се харесва :) -

28.   Какво точно си мислиш, че опознаваш с това писане в продължение на седмици?
Ти сама даваш пример защо няма смисъл от толкова писане. Ето, писа си романи с този "футболист" и какво опозна? Ако бяхте се срещнали набързо за по кафе още в началото, истината щеше да излезе наяве и нямаше да хлътнеш по някакъв измислен образ.
Думите при комуникация са само около 10% от цялата комуникация. Останалите са 70% език на тялото и 20% интонация. Т. е. 90% от комуникацията липсва при писането с някого. Какво точно опознаваш?

Аз също гледам да излезем сравнително бързо на среща с някоя, след като се мачнем. В последните малко над два месеца съм имал може би около 15-ина срещи с жени от такива приложения за запознанства. На пръстите на едната ръка се броят тези, които изглеждаха така както и на снимките. Останалите реално бяха 10 години по-стари и/или 15-20 кг. по-дебели отколкото на снимките им. Защо да хабя седмици да си пиша с тези жени, след като няма да има привличане в реалния живот?

Когато някоя от тези приложения започне да ме мотае за среща, ми става ясно, че си имам работа с едно от следните: 1) снимките ѝ не са реални и тя го знае, 2) търси само внимание и въобще няма намерение да се види с мен или 3) това е някакъв "скамер", сигурно някой Раджеш от Индия, който иска да ми вземе пари. (Последното може би не е често срещано в България заради езика, но за Запад е доста често срещано дори и профилът да е "верифициран". )