Мъж се гледа като куче
Здравейте!
Давам направо по темата. На 30г съм и всички ви казват, че съм "много добра". Вече ми се повръща, когато го чуя, но както и да е. Привличам мъжките погледи, но нещо се случва и не прераства във връзка. Не е, защото спя с тях на първа, втора или трета среща! За мен е важно да опозная човека, а в днешно време мъжете искат да стане всичко бързо. Особено, ако са над 30. Веднъж един професор ми каза, че мъж се гледа като куче. Че трябва да мачкам, за да ме уважават. Човекът е на 80+ и бях много изненадана от думите му! Вие какво мислите? Ще ми бъде интересно!

Коментари

1-50 от 54

1.   Мисля че професора ти има кофти личен опит, за са говори подобни тъпотии. Също така мисля че се опитваш твоите разочарования да ги припишеш на всички мъже.

2.   Мисля, че таргетираш грешно мъжете. Нормален човек би те изчакал за секса, а даже и той би искал да те опознае и евентуално ако става нещо, ще е по-натам...

3.   Вярно е това, НО трябва да си способна да осъзнаеш правилно смисъла на посланието. Най-предано, стараещо се за теб и истински обичащо те куче е това, с което ти лично се отнасяш по мил и грижовен начин, храниш го, обсипваш го с нежност и внимание. Получаваш това, което даваш. За целта и ти, и кучето следва да сте СЕБЕПОДОБНИ!

Ако обаче имаш слабост към кучета от доказано ненадеждната и себелюбива порода Батка, гореописаните ти действия няма да бъдат оценени и накрая ще станат причина да проливаш крокодилски сълзи. Колкото повече опити правиш да превъзпиташ кучето от порода Батка, толкова повече то ще си знае своето и ще те хапе, потъпква, унижава, няма да ти е вярно. Веднъж тръгнеш ли по този път, най-вероятно десетилетия наред ще повтаряш отново и отново вземането на кучета от все същата порода. Това се вижда при преобладаващия брой любителки-превъзпитателки, които година след година редуват провал след провал.

- Кифлоприземител

4.   Прав е. Като куче, и както го научиш. От ден едно да има ясно разпределение за задълженията. Единият чисти и пере - другият готви и пазарува. Разходите се делят поравно. Единият например дава 500 и другият толкова. Оттам нататък всеки си разполага с парите както си иска. Без тъпи въпроси от сорта на "Това защо си го купи? / Тия обувки не са ли скъпи / Много дрехи имаш.. колко пари ти останаха. " Мъжът ми е като войник в това отношение. Понеже е по-добър в готвенето кухнята е негова територия. Имаме си миялна, купих си пералня, сушилня, прахосмукачка - робот, така че аз съм максимално улеснена.

5.   Мъж се гледа като куче….. Еми не важи вече. Хората полагат големи грижи за домашните си любимци. Често състраданието към болни кучета е по-голямо от колкото към хора. Сравнението е глупаво.
Иначе много зависи от мъжа. Наистина има много, които не уважават и не оценяват това, което прави жената за тях. Видиш ли, че е егоист се махай още в началото.

6.   Прав е. Ако не мачкаш един мъж, той ще те мачка теб. И то не в хубавия смисъл ;)

7.   Никой не обича да го мачкат, освен с някой мухъл с друго няма да се сдобиеш ако мачкаш човека до себе си.
Ако мотаеш много дълго време мъж 30 и искаш да се опознавате по една година, нормално е да се дръпне, повечето хора искат деца и в тази възрастова група срещите са с цел брак и дете, може да се ориентираш към по-малки момчета щом искаш да го караш по-лежерно.

8.   Вярно е. Мъжете остават с жени, които пият, изневеревят и искат пари. Ако и поема всички разходи, най я цени. За такива реват, тръшкат се и правят буквално всичко. Ако не ги отразяваш с дни, седмици- искат те още и още. Ако се държиш с тях като човек- гледат как да те съсипят. Ако си вярна-също. Не ценят вярност, състрадателност и уважение. Кръшкай им, врънкай за пари.
Просто се дръж обратно на себе си и виж как няма да можеш да се оттървеш от някой. Както си го научиш мъжа, такъв ще е.

9.   Когато си с един мъж в отношенията, когато си заслужава, ще те оцени и ще е с теб, прости са нещата, искреност винаги е равно на успех.

10.   Еми себеподобни се привличат... За кучКИ - кучета :)))

11.   Земи си куче - може да ти помогне да си хванеш мъж! :D

Яките батки (тея епилираните с татусчетата) се разхождат с пинчери по улиците - тамън ще се опознаете.

Ама де да знам, дали са мераклии за 30 годишна госпожа, ама айде да видим. Се пак си разгадала "мъжката природа" та действай.

Неква като тебе в друга тема ни сравняваше с "котки".

Ако и аз тръгна да ви сравнявам със животни, пак ще е "кучешко", ама от женския пол.

12.   Зависи. Има мъже и мъже. Ако е някоя подметка, някоя плюнка, ще го риташ колкото си щеш и ще те търпи. А ти ще го ползваш за слуга и провайдър. И ще се търкаляш с някой играч.
Не бих търпяла такава безлична мижитурка. Нито такива отношения.
Има и друг тип мъже- силни, горди, които уважават себе си, но и жената до тях.

13.   Едно от най-тъпите твърдения, които съм чувал. На 30 години си. Явно не си от умните. Без коментар за професора, който не познавам. Можеш да опиташ върху такъв като мене, но няма да ти се получи. А и си стара. Не знам кой ще учиш на покорство, а и закога? Вероятно ще ти се наложи да станеш даскалица, за да приложиш нещата на практика.

До 8 - с тази логика ще катастрофираш в живота. И друг път си писала същите неща. Грешката е в теб, че допускаш изобщо такива мъже в обкръжението си. Смени си средата.

14.   Когато прочетох заглавието, "Мъж се гледа като куче", и се разсмях от сърце. Поводът беше, че преди доста време при един спор със съпругата ми, който прерасна в нещо като скарване, аз казах същите думи. Поводът беше, че тя настояваше, че толкова се грижи за мен, че каквото кажа веднага го получавам. Отговорих, че може да е така, но тя ме " гледа като куче, при това скопено, извежда ме на повод, , води ме на груминг, гушка ме, храни ме с това, което харесвам, целува ме, но ако се опитам да се отклоня или да се отдалеча, веднага верижката се дръпва". До тук с обмяната на мнение, спора приключи, млъкна, затвори се в себе си и само свирепи погледи се хвърляха към мен, и със съскащ глас се мърмореше, "а ти какво искаш да се ослушваш и заговаряш с всяка". Обяснявах, че съм вече възрастен, че обичам само нея, че съм само естет, че съм само кротък ценител и други самоунижаващи се изказвания, но нямаше ефект. Как пък не -с всяка, та това е обидно, да не съм всеяден. //Fallschirmspringer//-- Десантчик--"Навсякъде, по всяко време"

15.   Не е вярно това!
Мъжете опитват връзката им да работи и търпят всичко, както би търпяло куче, но все в един момент ще скъса синджира.
Кой нормален човек може вечно да търпи да е мачкан? !

16.   Тоя професор да не е бил с обратна резба, че дава такива съвети, че и обяснява за мъжете?
Много ми е интересно как се мачка мъж?? !
То това няма да е мъж ами някво жалко мекотело без топки и с недоразвити срамни устни му краката.
Точно мъжете трябва да третират така жените си за да им е мирна глават. Както се казва - кучето бяга според тоягата!
Ако тръгнеш да следваш подобни жалки стереотипи нищо добро не те чака. Повярвай ми. А мъжете ще ги гледаш на картинка само. Най много да ти се лепне някой жалък гол
охлюв!

17.   До 8. Смешно изказване.
Лошото е, че няма как да се аргументираш срещу крайно убедена жена, която се мисли за умна, с всъщност даже не се е изучила. В същото време е хубаво в това феминизирано общество тези жени да знаят че са зле и че трябва да работят над това, а не да продължават с говоренето на простотии. Преди 90-та, доста мразено време беше лесно, обществото отхвърляше подобни фриволни елементарни същества. И тези същества поне съзнаваха че трябва да си държат устите затворени, за да не бъдат отхвърлени, не че ставаха по-умни, но поне имаше насаден морал. Сега е възможно всичко, глупавия може са направи подкаст и да събере адски много последователи себеподобни, само защото е демокрация, в която всеки може да говори каквото си иска.

Вчера гледах една красива миска, в някакъв подкаст говореше за отношения. Тя, която има две деца от двама различни, сега е с трети или четвърти, по случайност все намирала мъже с много пари, уж бизнесмени, не точно с добра фигура, не точно читави, но с пари, сменила Бог знае колко кревата, говори за морал и отношения и отдолу в коментарите “ брао, супер си мацка”. Та въпросната сменяла през 2-3 години мъжете, вече уж в зряла възраст, говори неща, които не разбира, неща на които прави точно обратното. Защо бе, демокрация е, може да прави каквото си иска.

Така че няма лошо. Само че тук идва още по интересното. Балъците които ходят, съгласяват се, угаждат на въпросите не са важни, тоест те се знае какви са, знае се предназначението им, знае се какво трябва да се постигне чрез тях и просто за тях никога не се говори, освен когато те самите неразбиращо се оплакват, че ги е зарязала поредната златотърсачка.
Обаче се появи някой морален, готин, мислещ, с принципи пич и моментално бива обявен за токсичен боклук, скапаняк, манипулатор, егоист, нарцисист. Всичко това защото тази жена знае, че той е топ 5%, знае че той не е зависим от нея, ако я харесва ще и каже каквото има да казва, но е способен да загърби всичко и да не се обърне повече ако тя се държи неуважително.
И сега за кучето. Кучето е много интересно създание, изключително добро, но и много неприятно ако е дресирано правилно. И сега вие хем ревете от мъжете, хем често във връзките не знаете какво правите, не можете да говорите, не можете да обособите проблемите, но знаете че искате на море днес, веднага и ако може да нямате отговорности. В същото време като нямате дисциплина, нямате морал, няма как и да дресирате “кучето”.

18.   Авторке, ти така пренебрежително ли се държиш със животните? Домашният любимец трябва да бъде третиран с грижа и любов, но явно твоите средновековни и дивашки представи са други.

Имай в предвид, че мъж който ще се остави някоя да го третира по този начин не е мъж който би искала а някой мухльо който искаш да ти ходи по з*дника и да не изисква нищо от теб. Това е доста нарцисиситично и неуместно за годините ти желание. Това, че си написала, че привличаш мъжките подгледи не значи нищо, защото всяка жена ги привлича и това не те прави специална. Не си уточнила с какво би запазила един мъж и защо някой би искал нещо повече от секс от теб.

19.   "но нещо се случва и не прераства във връзка" - така и не казваш какво се случва, демек може и проблемът да е в теб. Ако те опознават и бягат, значи не ставаш. Кой знае колко мъже си сменила досега, помисли си защо никой не можа да задържиш

20.   Пробвай тази тактика с такива мъже които традиционно ви харесват на вас, и ще разбереш много бързичко. Понякога подозирам, че жените нарочно се държат така за да провокират един мъж и онзи да ги изклати по хубавичко....

21.   17, как преценяваш по коментар кой колко е учил? Врачка ли си? Маг? Кой набор си? 50-ти, 60-ти? 70-ти? Защо се изказваш за неща много след твоята младост?
Зяпай си клипчета за миски. Такава жена няма да хванеш, ама иначе ги гледаш и въздишаш.
Пак дрънканици за топове мъже. Къде са те? По улиците най-много са 6-тица. Ама щом казваш....
Една жена много добре знае какво да прави във връзка, ако насреща си има нормално човешко същество.

22.   Авторке, мъжът не може да е като куче. Кучето е вярно. А мъжът, ако му се ухили друга, забравя, че съществуваш.

23.   13, решението е да се смени държавата, а не средата.
Значи мъж може да се оплаква от жена и той е невинен. Тя му се е натискала, тя го е омотала. Жена да се оплаче-сама си е виновна, такива си избира. Двойни стандарти.

24.   Професора ти да не се казва полковник Николай Шопарков от руския парк?

25.   Професорът явно страда от стокхолмски синдром.

26.   Как се гледа куче?
WWF ще хареса твоя отговор.

Сега сериозно - това с мачкането е просто желание за отмъщение, контрол или надмощие - все неща присъщи на слаб характер. Не води до "уважение" нито до харесване. Само до някакъв вид зависимост. И в крайна сметка до дълбока травма. Изборът си е твой.

27.   И професорите говорят глупости.
Понякога и на кучето му писва да го третират като куче и нахапва господаря, че го и убива.

28.   Хората не случайно са казали мъж и куче - както ги научиш. Основите на отношенията се слагат в началото, после е много трудно да се променят, за това още в началото поставяш твоите изисквания.
На мъжете тука не им харесва това и ще възроптаят, но е вярно. В едни отношения винаги единият е отгоре, няма такова нещо като равенство. И ако ти не си отгоре, значи си отдолу. Ако не научиш мъжа ти да те уважава, няма и да те обича. При всеки човек мъж или жена, любовта е пряко свързана с уважението.
Ако не те обича, ще си прави каквото си иска и ще бъдеш нещастна. Трябва да го научиш да те уважава - това става като му покажеш, че не търпиш неуважение. Че всяко действие си има последици. Но за целта ти трябва да си имаш здрава самооценка, да не летиш в облаците, но и да не се подценяваш, и да имаш и други опции. Ако се вкопчваш, ако си прилепчива и неуверена, няма да стане. То и за мъжете важи същото. Общо взето най-хубави връзки стават или когато хората са много млади и необременени, или когато са достатъчно узрели, че да са наясно със себе си. И мъжът, и жената да не търпят неуважение
и да знаят какво искат. Ако са някъде по средата - имат вече емоционален багаж от други връзки, обаче същевременно още "търсят себе си" и очакват някой да запълва празнини, не се получават хубави, здрави връзки.

29.   До 21 от онзи неудобния.
Когато грамотен човек пише, използва средно 200 думи, когато е повече от това, използва над 500. Всичко надолу е ясно. Това което пишеш е това което мислиш, от там и изразяването. Миски такива съм виждал няколко от първо лице, общото между тях беше, че ми беше крайно скучно с тях, знаех какво ще кажат, знаех какво ще искат и дори бях сигурен, че дори да им го дам, пак ще са неудовлетворени. Причината е точно в манталитета, мирогледа и вечното скитане на подобни погубени души между материалното и това да искат, да си независими и наистина свободни и независими, а в същото време няма как да не можеш да си подсигуриш материалното, да знаеш че трябва да го постигнеш и единствения начин това да стане да е чрез някой, като същевременно е ясно, че няма да си независима, щом това идва от някой друг.
Сега защо точно кучето, без такива да могат да го обособят и защо с тази злоба, чисто психологически, приеми го като безплатен сеанс.
Защото глупава жена, повече от ясно няма как дългосрочно да изкарва добри пари освен друг да и дава, било роднини, било някой друг ангажирал се. Дори да и дават, тя не случайно е глупава, ще харчи на поразия, ще купува всякакви глупости които не са и нужни, ще ходи на всевъзможни почивки и накрая пак ще се налага да и дават. Глупостта върви ръка за ръка с безотговорното и недомисленото.
Кучето е синоним на отношението което тя е дала година-две на някой мъж, а той не го е оценил, според нея. И такива стигат до гениалната мисъл, че ако още в началото са се държали като тях самите, може би това е щяло да провокира серия от реакции, които да завършат в нейна полза и този да я гледа като куче в очите. Само че ако тя се е държала така пословично глупаво и напрегнато още в началото, никой мъж не би и казал и здрасти, камо ли да иска нещо от нея. А пък тя не може да прежали тези първи години, когато тя самата знае че не е била себе си, играла е театър и чрез този театър е знаела че поне временно ще получи от някой това, което сама не може да си набави и към нея ще се гледа така, както по-принцип не се държат с нея, уважително.
И тя не може вътрешно да се примири, че този цикъл продължава с този или онзи, цял живот и за това са виновни ТЕ, често предимно един от тях, оставил траен отпечатък в нея, чисто емоционален. Как е такава жертва в началото и толкова добра, без да осъзнава че нито е едното нито другото, а сама си го причинява поради заучения модел за най-бързо намиране на най-нужното и в момента, което пък е следствие на неуважителното поведение към нея на всички останали. За това и такива често крайно пренавити не си дават почивка между партньорите си. Което пък е ясно че значи, че тя не вижда партньор който и харесва, а вижда евентуално решение на нейните проблеми които са кардинални, хората които не може да трае покрай нея, а пък тя не може в същото време да е самостоятелна и да не зависи от някой.
Обратната връзка на такива е някакво одобрение от партньора и приближените му. Ако тя получава това което иска, ако я одобряват и вижда че всичко е наред, тя някак решава че най-накрая е направила нещо изключително важно и гениално, в което намира някаква стойност в така или иначе целият и глупав живот до сега. Само че това не е възможно дълготрайно, като всичко друго вече описано, защото нещата не работят така и то пак не идва от някой друг, с идва от нея самата. Тя по принцип е свикнала макар да е получавала в миналото, често от всички, да има не одобрение към нея, във всеки неин избор, от родители, роднини, даже и от неизказан поглед в приятелките и. Така че тя по дефолт ще търси това неодобрение или дори да не го намери, ще очаква да се появи, което ще значи че ще го намери, дори да го няма и от това ще направи поредната голяма работа и проблем. Всичко описано може да се обясни с една дума и тя е самосаботаж и всичко това заради слабо издържима нервна система, в следствие на психична травма, от това което тя ди е причинила. Лесното доказателство е едно и то е да накараш такъв човек да е независим и да си е абсолютно самодостатъчен примерно седмица. След такъв експеримент се оказва, че не седмица, а ден не мигат без да потърсят някакво решение или съдействие от някой друг.

30.   4, ако искам разходите да са 50 на 50 ще си взема съквартирант, а не мъж. Един истински мъж няма да цепи стотинката за жена си, явно твоят е доста стиснат.

31.   Авторке, този професор е педал, рядко прост човек пък се цани за професор. Не че няма мъженствени мъже, дето под въздействие на извратенията на феминизма освен педали стават и мазохисти. Истината е друга и ти много добре я знаеш. Не мъжът, а жената се отглежда като куче, което скача според "тоягата" на мъжа. Виж статистиката, жените все пищят от мъжко физическо насилие, и това ще да е защото гледат на мъжете като на куче, дето трябва да научат да им се подчинява. И най-лошият мир е по-добът от най-добрата война. Метафората е във връзка с това че, по-добре жената да е бита от мъжа, от колкото убита от него, заради такива приумици като на тоя професор.
Номер 4, имашкъсмет че не си попаднала на мъж като мен. Ще ти дам едни разпределения на задълженията, че няма да можеш да ги носиш! А, ако посмееш да се държиш просташки както твърдиш в коментара си, може да не доживееш да видиш реално изпълнени фантазиите ти, пък ти си мечтай да имаш мъж като куче, което си научила да ти се подчинява!

33.   31 Заради такива примати масово жените предпочитаме да сме сами. С куче/ котка или без всякак ще е по-добре пред живот с пещермяк който си решава проблемите с юмруци. Ей и тука през два дни разни самотници от мъжки пол питат как да намерят жена. Тепърва ще се заслива това явление.

35.   33, 31 съм! Приматите са бозайници също като хората, женски и мъжки. Тези дето живеят по дърветата са по различни от човекоподобните. Дали жените ппредпочитат да са сами е доста относително. Май много искат да са с мъже, само че мъжете нещо не ги отразяват напоследък и си живеят живота свободно без жени и женски простотии в ежедневието си. С юмруци си решава проблемите интелигентния мъж, ляворезбестият издържа на женска гавра и дори му е приятно. Елементарно решение, за да няма шамари, юмруци или ритници за жената от мъжа, тя просто не трябва да създава проблеми. А, тези "смотаняци" от мъжки пол дето питат тук как да си намерят жена в същност са жени представящи се за мъже.

36.   До 33. Не знам дали сама се усещаш, че говорил адските тъпотии. Ако не го съзнаваш, толкова по-зле за теб.
Това че мъжете те оценяват и нямат желание да спорят с теб, не значи че като ти мълчат си страшно умната и готина мадама, точно обратното.

37.   до 33, е защо с куче и котка. Нали сте много ербап и правите мъжете си полушни като кучета. Или май май само се опитвате, докато не опитате същото, но от мъжа към вас. И тогава много бързо разбирате къде ви е мястото. И единственото което може да направите е да се цупите и да спрете секса. Но и това много бързо минава, като осъзнаете всъщност колко много сте зависими от мъжа.
Не случайно има следните вицове:
Мила, мисля да напусна мъжа ми, но се опасявам, че ще стане по-щастлив.
Или следния:
Може лесно да вземеш жената на един мъж, но я се опитай после да му я върнеш.

38.   Мъж, ама говорим мъж, не говорим за често срещаните по нашите ширини подобия на мъж, та мъж се гледа с любов, ама много любов. Не като домашен любимец, говорим все пак за възрастен човек с глава на раменете. Не като роб, който да ти изпълнява всички прищявки. Не като дете, както казахме, говорим за възрастен индивид. Подобията на мъже, както и да го гледаш, няма да станат мъже, ще си останат подобия.

39.   38, мила госпожо, бихте ли дефинирала какво е "истински мъж", а не "често срещаните по нашите ширини подобия на мъж", ей така, от любопитсвто питам, не се заяждам!

40.   "Подобията на мъже, както и да го гледаш, няма да станат мъже, ще си останат подобия. "

Сигурно имаш предвид разните там джендъри-мендъри, травестити жени, дето си мислят че с огромни дози тестостерон ще станат и те мъже! Е, няма да стане! Мъжката физиология е много по-съвършена от женската. Мъж ако е скопен или му отрежат оная работа ще заприлича на жена, а на жена да и присадят пенис и простата от маймуна мъж никога няма да стане. Така че мъжът си остава мъж, много по ценен като пол от женския.

41.   Една жена каза : "ако искаш някой да те обича, вземи си куче"

42.   Н 37, нещата се развиват в посока многоженството в полза на жената.
Ще ви се иска много да сте един от няколкото мъже на една жена... Ясно ви е вече това или още не зацепвате? !
Та...

43.   Точно така, като куче! Изкъпи го, среши го, нахрани го, погали го докато зачерви свредела и го пусни да тича по кучки. Това е имал предвид професора.

44.   от 37 до 42,
и къде го има това. Май само във фантазиите ти.
Единствено което се развива в полза на жените са големите породи кучета, на които да им зачервявате свредела и после да го олабвате. Нищо друго.
Защото тях може да си ги купите, а мъжа не.

45.   Да, абсолютно вярно, изглежда е българин човекът, и не се е поддал под настиска на дебългаризацията, а коментарите показват колко много се е отдалечило обществото ни от корена.

! мъж се гледа като куче! " - разбира се, че е така - но кой друг го разбира по нашенски. Кучето е верен помощник и приятел, кучето е вярно до гроб и даже след това, ще Ви опази от зверове и злонамерени хора, даже с цената на живота му, даже и кръв да му тече от гърлото - пак ще хапе докато се опитва да Ви спаси от някой злосторник, или вълк даже, а вечер ще идва само и ще Ви ляга в краката доволно, и с искрящи очи от любов. Само нещо леко да потреперете - веднага ще се бъде нащрек, лошо ако Ви е - пак ще дойде, ще Ви усети, ще легне и ще ви близне по болното място, а ако много Ви обича и кървите - може да припикае раната Ви - да това звучи отвратително, но пък в урината на кучетата има естествени противовъзпалителни свойства, и то, макар и да не може да говори Вашият език, ще разбере отлично какво Ви е и от какво имате нужда. Толкова преданно и добронамерено може да е. Като българската овчарка - куче исполин, предано до гроб, работно, защитаващо Вас и стадото на всяка цена.

Това Ви казал професорът от една страна. От друга страна...

А Вие можете ли да се грижите по този начин, че да предизвикате у него именно тези му реакции, които само чакат подходящата стопанка, че да се отключат, защото са му вградени? Та, на Вас Ви е било трудно да разберете какво има предвид професорът Ви? Ето какво е имал предвид, няма какво друго да е. Останалото - че трябва да го мачкаш, да го незнамакакво си, да го... това са изкривяванията от чалгаро-новобългарщината.

Сега вече, след като Ви е ясна първата част от изказването, пак да Ви попитам - досещате ли се какви качества трябва да имате Вие вече, че да може да отключите, онези заложени реакция и поведение у ненамерения Ви все още питомец?

За протокола: М31, търся си серизона връзка и съм впрочем в същото положение - като кажа, че искам да се обвържа БАВНО, и сексът да почака малко, просто защото това е единственият работещ начин, и ме новобългарите ме гледат като Тони Стораро на изпит по органична Химия.... Ами, така де, откъде да знам на каква дива котка мога да попадна, а то предам ли ѝ се отначалото на мъркането нощем - ще има рани и съскане накрая...

Живи и здрави да сме и борете се с чалгарията и българомразието!

46.   39 нека започнем от там, че парчето месо между краката дефинира пола биологично, но то не е прави мъжа мъж.

Моята дефиниция за истински мъж е моят мъж, за това и сме се взели. Кавалер, интелигентен, честен, рационален, не подвежда хората, спортен, сръчен. Мисли какви са задачите, а не чака да му дам лист с неща, които трябва до се свършат. Мога да говоря с него за абсолютно всичко, без да се тревожа от реакцията му. Имаме си пълно доверие и двамата знаем, че сме двамата във всичко.

По нашите ширини за съжаление има основно три типа мъже:
- мамини синчета, които от мама се прехвърлят на жена си и очакват тя да организира и върши всичко наред
- насилници, които смятат, че е съвсем в реда на нещата да се държат с партньорката си като с робиня
- и т. н. "играчи", в кавички е, защото са играчи само в собствените си глави и никоя стойностна жена не би се занимавала с тях

Често срещано качество в тия мъже е и страха: ербапи са, когато са в група, а като опре ножа до кокала бягат. И от този страх се поражда и навика да лъжат

Надявам се отговора ми да е изчерпателен.

До 40: много глупаво изказване, защото и двата пола имат своите предимства. Тона е все едно да кажеш, че ябълката е по-ценна от крушата.

Номер 38

47.   46, не си посочила какъв процент презставляват тези три типа мъже, които си квалифицирала. Да не се окаже че най-стойностният тип от останалите е този?

"- насилници, които смятат, че е съвсем в реда на нещата да се държат с партньорката си като с робиня"

Ами че то си е в реда на нещата в 4/5 от света. Робиня звучи много грозно. По-правилно е да се нарече слугиня на мъжа поради много по-ниската и себестойност. Няма как мъжът да е слуга на жената в семейството, винаги е обратното. Ако жената си знае мястото тогава няма да има физическо насилие от мъжа върху нея. Но, трябва да има страх от мъжа, казват му респект, за да не върши глупости и да си позволява неща, които по природа не и се полагат. Казвал съм го и пак ще го кажа!!! Ако жената знае, че когато върши непозволени неща от мъжа ще бъде пребита и никой няма да я зящити, няма да ги върши и тогава никой няма да я бие. Само тогава семействата ще са щастливи и ще живеят в хармония.

48.   47, мисля, че не сме се разбрали, 3те типа които изброих в коментар 46 са подобията на мъже, често срещани по нашите ширини.
Дефиницията за истиски мъж е тази:
"Моята дефиниция за истински мъж е моят мъж, за това и сме се взели. Кавалер, интелигентен, честен, рационален, не подвежда хората, спортен, сръчен. Мисли какви са задачите, а не чака да му дам лист с неща, които трябва до се свършат. Мога да говоря с него за абсолютно всичко, без да се тревожа от реакцията му. Имаме си пълно доверие и двамата знаем, че сме двамата във всичко. "
38/46

49.   Колко заблудени жени има това е много лошо, не дочетох всички коментари, но с омразата си мъм мъжете ще си стойте сами с кученце или котенце това е положението, да мъж се гледа като куче, човека е имал предвид даване на любов и гриживност така се градят отношения или ако сте недорасли да си вземете мъж оп извинете куче с кофти порода и характер което не е за вас това е ваш проблем. Това е имал в предвид човека защото дори в днешно време всички жени сте луднали да си кучкарки или коткарки природозащитнички в кавички вместо да създадете поколение и да си грижите за него вие гледате кучета и котки и се занимавате с несмислени неща и социалните медии са пълни с постове от рода че кучето е по верно от човека и дрън дрън, след като вие сте неговия свят как очаквате да ви изневери кучето след като сте пропиляли нерви време любов пари за да му дадете всичко нужно това е нормално. Колко от вас направиха това за мъж мога да се обзаложа, че малко от вас го правят и очакват, че като си дадът половия орган и вече мислят, че това е всичко, ами не не е всичко, живота е далеч по сложен и отношенията също. Някой по горе беше написал като си търсите порода батка така ще е продължавайте да възпитавате масово батки и това ще имате насреща каквото се харесва тоеа се предлага разберете го и в случая е точно това търсите батки ще получавате батки мъжете сме такива че искаме ли някоя жена стараем се да я спечелин това ни е в кръвта след като тя не ни харесва такива каквито сме и виждаме че масово не се търсят нормални свестни мъже а батки с татуировки и вулгарни типове както виждаме че харесват жените това предлагаме то да си такъв е лесно другото е трудно. За да се промени обществото ни ще трябва да де променим всички и да сме готови да даваме без да очакваме. По честата среща на хора дойто дават ще накарат птсрещния да разбере, че повърхностните отношения не са на почит и никой не търси това. Пак че кажа каквото предлагате това получавате манталитета на българите за толкова пари толкова. Айде чао от мен и ако не умния то батката, бегай да си играете.

50.   Само момченцата и момиченцата се съревновават кой е по по най. Мъжете и жените знаят, че имат различни роли и сръвнението е просто невъзможно. Това е като да сравняваш ябълки и круши. Напълно безсмислено е!

51.   До 48.

Много странно. Пишеш някакви неща, които през призмата на човек с опит, трудно се съчетават в един човек.
Няма как хем да е честен, хем рационален. Рационалните хора не са честни, те са рационално точно за това, че избират най-малкото зло, избягват конфликтите и държат да нямат такива. Като честен човек знам, че казването на истината или поне казването на това което мисля, често е ирационално и създава доста неприятели, като рядко това носи рационални дивиденти, даже носи последствия.
Това че мисли задачите без да е нужно да му ги пиша ми звучи не точно като мъжко. Вероятно и чиниите не мие под команда, а сам се сеща, или?

Другото интересно нещо при теб е, че хем имаш всичко нужно, той е страхотен, страхотно тяло, страхотен партньор, можеш да му кажеш абсолютно всичко, но все пак ти си решила да споделяш някакви неща в клуб за взаимопомощ с непознати, а не да си ги обсъждаш с него, което малко се разминава с показанията ти.

Някак пишеш също така много уверено, мъжете били 3 типа, по нашите ширини мъжете какви били, кой какви глупости пишел и същевременно някак всяка твоя дума си противоречи с предишната и някак ти като умна жена, не пишеш точно нещата които би следвало да пишат или най-вече да премълчават умните жени.
И все пак единственото сигурно нещо което се забелязва при теб е е високото самочувствие, което често е присъщо за хората които нищо не знаят и поради тази причина не могат да разгледат други хипотетични ситуации. Примерно аз с някаква докторантура, лектор и ментор някак нямам твоето самочувствие. Иска ми се много да го имам, но не мога защото знам, че вариациите в казано-направено са много тънки, предимно в полза на направеното, което ни и определя като индивиди, не толкова какво казваме, поне не прякото хващане за думите, особено при безотговорните подрастващи индивиди.
От написаното значи, че познаваш много мъже по нашите ширини, не е ясно как ги познаваш, но по начина на писане вероятно се разбира че не само ги познаваш, а си и огорчена от тях. Разбира се сега си страшно щастлива че имаш партньор като настоящия, благодарение на което влизаш в клубове за взаимопомощ и казваш кой глупав, кой какви кусури има и че мъжете с изключение на твоя са страшен отпадък, не че разбира се ти си ги вкусвала и опитвала, ама така си виждала или чувала вероятно някой да казва че са.
Освен самочувствието също така се забелязва характера. Той при теб е като пружинка, както се казва не е от уравновесените. Така че имаме жена със самочувствие и лютив характер, която освен че е много умна, знае в какви води гази, какви са мъжете и кой какви глупости говори, на всичко отгоре е успяла да намери уникален, рядко срещан мъж различен от тези по нашите ширини, който не е глупав, всичко ви е наред и изобщо нямаш никакви проблеми, а просто не си станала на хем няколко дни и вместо да си щастлива поне колкото твърдиш че си, седиш и спориш с глупаците по нашите ширини. Разбира се ако въпросните Господа с които спориш са от нашите ширини, ако не са, то вероятно тогава вече ще познаваш глупаци и от други такива.
Правилно ли съм тв разбрал?

52.   51 благодаря за безплатния психо анализ, съставен на база 3 коментара на кръст.

Нямам намерение да те убеждавам в каквото и да е било, нито да те опровергавам, просто защото няма смисъл. Само ще си загубя времето и няма да постигна нищо. Особено след намекване на всички възможни академични титли, които имаш (не разбрах Само с каква цел).

Само последно: това, че нещо в твоята глава звучи като невъзможно/ несъвметимо, не значи, че то е такова!

1-50 от 54