Споделена история от Тинейджърски

Искам да работя...
Здравейте, :)
Аз съм момиче на 14 години. От скоро време имам желанието да работя или пък да стана нещо като доброволец в приют за животни. Не знам защо, искам да се чувствам полезна и да знам, че помагам на някого.

Мама ми казва, че има много време да работя, не е сега момента. Но желанието си остава в мен. Все едно, че това е единственият начин да съм щастлива. Просто така го усещам.

Та вапроса ми е - какво да направя при положение, че майка ми не е съгласна, а и на тази въздраст евда ли някой ще ме наеме. Предполагам, че за доброволец няма някакви възрастови ограничения?
Благодаря на всички :):):):)

Коментари

1.   Това за приюта е добра идея, но не мисля, че наистина някой ще те вземе. Наистина си още малка, мисля че след година - две ще те приемат, но сега - едва ли.

Желанието на всички тийнейджъри да почнат работа е същото като това при малките деца, които нямат търпение да почнат у-ще. xD

2.   Аз съм на 15 и също мн. бих искала да работя дори майка ми ми дава но засега никаде не взимат толко малкил

3.   Ти се водиш непълнолетна, т.е. ограничено дееспособна. Твоята трудова дееспособност е настъпила, можеш да работиш съгласно Трудовият кодекс, прочети го . Но мисля, че тия години са да си ги живееш, повижей си, цял живот ще работиш!

4.   Няма нищо лошо в желанието ти. Сега е лято - ваканция за теб. Поразпитай тук там пък може и нещо да изкочи, но едва ли ще е, като "работа", а по скоро може да те вземат по 2-3 часа на ден, да се обучаваш и да помагаш. Все пак възрастта ти не позволява да имаш трудови правоотношения. Браво на ентусиазма ти.
FerNando

5.   National Geographic:
"Преди петнайсет години никой не би предположил, че в покрайнините на Стара Загора ще се появи специализирана ветеринарна клиника за диви животни. Началото поставили няколко младежи от природозащитната организация "Зелени Балкани", които не разполагали с почти никакви средства, но много искали да помагат на пострадали птици. 'За първите спасителни акции ползвахме дори собствените си апартаменти в града", разказва един от основателите на организацията а днес и негов директор.

Цитат "-Ветеринарният ни техникум в града ни предостави сграда, а след това спечелихме и първото си финансиране по проект-от Регионален екологичен център "Будапеща". Разчитахме на помощта на "Зелени Балкани", както и на доброволци от ветеринарния техникум и ветеринарния институт. Естествено, в началото имахме малко животни и не бяхме много известни".

Днес, спасителният център на "Зелени Балкани" в Стара Загора е единственият, който приема пострадали животни от цяла България. Създаден предимно от орнитолози,т ой работи главно с птици, които по цял свят са и най уязвими от човешкото влияние. Голяма част от тях са от редки и защитени видове-орли, лещояди, соколи, мишелови, ястреби, блатари, сови, чапли, пеликани и много други.

Доброволни сътрудници в десетки населени места в България приемат сигнали за пострадали животни и се грижат за транспортирането им до центара. Регионалните инспекции по околната среда са отговорни за изпращането на защитените видове.

"Шофьорите от междуградските автобусни линии вече ни познават добре"-Смее се директора.
"Не разполагаме с достатъчно коли и сътрудници, за да превозваме сами всички животни, затова използваме техните услуги."

Тази статия е взета от National Geographic, август 2007. Щом хората още преди петнадесет години, дори и повече, са търсили възможности да се рзвиват в тази сфера, не виждам проблем и за теб. Моят съвет е като за начало първо да се заинтересуваш малко повече (по-точно какви са възможностите за теб в тази сфера, а както и къде и как се практикува)-това ще бъде "плюс" за теб.
Опитай се това твое занимание да се превърне не в работа,а да стане твое хоби. Мисляр че тогава няма да имаш проблеми с който и да било. Това е добра насока един човек да се развива за в бъдеще.
Успех!

6.   Благодаря на всички!!!! :):):) /авторката/

7.   Здравейте, аз също искам да се чувствам полезна и да помагам на хора и животни! Обаче съм много малка, с две години по малка от теб. Живея в Пловдив и не съм сигурна че ще ме вземат някъде