10 години по–късно
Здравейте. Събирам мнения от всякакви хора напоследък и ми е интересно какво ще кажете вие по-въпроса. Според вас нормално ли е 10 години, след като сте прекъснали всякакъв контакт с жена, която е твърдяла наляво надясно, че вие сте голямата й любов, тя още да ви помни и да се опитва да ви навреди, като ви злепоставя непоправимо пред общността, в която и двамата упражнявате професията си? В моя случай и от моя страна никога дори и не е имало индикатор за нещо сериозно- единствено съм харесвал нейни постове във фейсбук и съм споделял, че ми е симпатична на външен вид. Как е възможно жена да се влюби в някой само защото му е симпатична и е комуникирал с нея във фейсбук? Вие как мислите? Това създание наред ли е с главата? Други проблеми ли има? Иска от играчка да стане плачка? Вярва, че не знам за налудничавите й действия? Очаква, че ще търпя селските й номера цял живот? Или прекалено ме подценява? Нито съм се занимавал с тази отрепка през годините, нито ме засяга изобщо какво се случва с нея. Разказвам на хората и всеки прехапва уста. Това патология ли е? За лечение ли е според вас тази? Или е недосегаема?

Коментари

1.   Наскоро прочетох цитат “ Жената живее подсъзнателно с идеята да нарани, накаже този, който е обичала”.
Опитът ми показва същото. Разбира се няма да го признаят, но повечето така правят, макар и да няма логика от мъжка гледна точка.

2.   Тя не е влюбена, а обсебена. По принцип хората с високо и крехко его много трудно приемат отхвърляне и за тях е кръвна обида как така някой не ги харесва и не ги иска. Но 10 години вече е прекалено, има нещо дълбоко нередно с нея. Уви, няма какво толкова да и направиш, не знам ако я конфронтираш дали няма да стане и по-зле. Дръж си позицията пред колегите и познатите, в случая е важно да не поддаваш на психическия тормоз.

3.   Жените са гадни и отмъстителни брато...

4.   Тя че психически не е наред е ясно. Ти защо обръщаш внимание? Какво значи непоправимо злепоставяне пред общността? На кого му пука за нечии клюки? Всеки гледа себе си. А на теб защо ти пука? Егото ти е голямо, какво ще си помисли общността за теб ти е важно, а това са глупости. Усмихвай се, гледай си живота и работата, кой каквото иска да си мисли и да говори, теб не бива да те засяга. Какво я коментираш? Олекваш така. Хората добре преценяват кой какъв е. Ти отговаряш само за собствените си мисли и действия.

5.   Питаш дали е възможно да се влюби от лайкове? Нима мъжете не сте така? Мислите си, че някоя ви обича, защото ви лайква снимки, постове.
Противоречиш си. Хем нямал си нищо сериозно, хем явно сте имали връзка. Бивши. Хем сте прекъснали контакт, хем само ужким лайкове е имало. Криеш истината.
Май и ти не си в ред.

6.   Хм. Ако това, което казваш е вярно и с нищо не си я провокирал да бъде гадна към теб - да, патология е. На мен ми се е случвало същото нещо, но от мъж - буквално искаше да ме срине психически и да ме злепостави пред всички. Обаче аз никога не бих го нарекла "отрепка", въпреки това...
По което и съдя, че прикриваш цялата картина и всъщност ти се опитваш да я злепоставяш насам и натам, без реално тя да ти прави нищо, или поне ако прави, то да си има основателна причина за това (не оправдавам действията ѝ, ако са реални, просто виж дали не си подпомогнал яростта ѝ). Освен това, дали не тълкуваш действията ѝ погрешно? Нали знаеш, че тя не е длъжна да се съобразява с теб и да прави нещата по начин, който на теб да ти е удобен? След като сте прекратили отношения, всеки си има свой живот и тя не е длъжна да ти се обяснява.
Като цяло или говори директно с нея (а не за нея пред другите) и изчистете проблема, или я игнорирай.
Според мен, обаче, проблемът никога не е само в едната страна на монетата. Потърси някаква причина и в себе си, и изчистете нещата.

7.   От нейна страна е патология - ясно. Не допускай обаче и от твоя да стане патология...
Пускай да пасе трева - изобщо не се връзвай да отмъщаваш и т. н.
Ще помъца, помъца, па ще се откаже.
Имахме една колежка така. Реши да се раздели с мъжа си, понеже страшно я ревнувал. 2-3 години я преследва, причаква и какви ли не глупости, докато накрая не фалира, понеже никой работодател не би го търпял да излиза по всяко време от работа и да преследва бившата си.

8.   Възможно е да се е влюбила по този начин, но защо ще от ъщава. Нещо не е наред в такъв случай

9.   "Какво значи непоправимо злепоставяне пред общността? ".

Ето точно заради това, което е ОБЕКТИВЕН ФАКТ без абсолютно никаква причина и без да съм й направил каквото и да е НИКОГА няма да се откажа, докато съм ЖИВ. И, както сами виждате, никъде не съм писал за отмъщения или каквото и да е било, нито някога съм имал такива намерения, защото НЕ желая да изпадам в нейното положение и да си създавам излишни неприятности заради този боклук. Когато човек е в моята ситуация много неща спират да го интересуват.

10.   Убий глупака с мълчание. Не и обръщай никакво внимание.

11.   Аз със сигурност няма да й обърна никакво внимание.