Как да се измъкна тактично от ситуацията?
Здравейте жена съм!
Запознах с един мъж от обща компания, обаче проблема идва от това че той дава много зор да излезем само двамата, а аз не че не искам, но имам ангажименти и трудно се организират нещата отделно почивам само два дена и кое по напред да свърша.
Бяхме се разбрали с този да се видим тази седмица, обаче ми дойде цикъла и сега жените тук ще ме разберат, че ходенето на срещи в цикъл не е на оферта изобщо, гърченето от болки е най-добре вкъщи да си го изживяваш.
Казах му, че ми излезнал неотложен ангажимент и няма да се видим, при което той не спира да ме притиска за среща и постоянно ме пита всеки ден кога та кога... Знам, че гадно така в последния момент да ти откажат уговорка, но се случват такива неща, извиних му се, че така е станало, но не ми е удобно да му се обяснявам как съм в цикъл и за това съм му отказала срещата, а той не спира да ме пита.... кажете ми какво да му кажа без да навлизам в подробности.
Сега си мисли, че го размотавам и постоянно ме спами с романи колко несериозно е моето отношение към него.... Пробвах се леко да му намекна, като му казах че ме боли корема, а той ме пита от какво и да пия някакво хапче, после ме разпитва какво съм яла и т. н.... но изобщо не предположи главната причина.
За това ви моля за алиби за да не се налага да навлизам в такива подробности, може да ви се строи глупаво, че питам такова нещо, но на мен изобщо не ми удобно да споделям с мъж за това.
Благодаря предварително!

Коментари

1.   ти да не си някакъв people pleaser? И само да ти кажа, че щом не ти уважава личните граници и след като си му казала, че не можеш, той би трябвало да се примири и да разбере, че не ти е добре и да те остави на мира. Това, че продължава да настоява да се видите, дори и взела хапче и че не се досеща, че може да е цикъла ти, след като си му казала, че те боли корема е голям червен флаг, който показва, че няма емпатия, че винаги ще иска да става на неговото, независимо ти в какво състояние си, и че изобщо няма да се съобразява с теб. Няма смисъл до си губиш времето с такъв.

2.   Можеше просто да му кажеш да дойде пред блока или там където живееш за малко.... и да слезеш за едни 15-20 мин лаф... А не да го режеш за пореден път. Какво искаш да си мисли след това поведение.

Той не бил предположил главната причина. Ми откъде да предположи бе човек. Мъжете не сме като вас. Не ги разбираме тия неща...

Нямаш алиби за тия ситуации. Пожелавам ти от сърце тоя пич да спре да се занимава с такава като теб. Искаш от него да се държи адекватно, да е разбран и да знае какво ти е в главата, а там е пълна каша.

3.   Мисля че ситуацията е комична.
Говориш за един мъж, с то всъщност бе било мъж, а нетърпеливо и побъркано дете. Аз като мъж съзнавам, че ако ми кажат не, няма да повторя въпроса, евентуално ако в разумен срок получа обратното като покана бих се съгласил, но всеки ден да давам зор, нито е логично, нито мъжко.
Ти от своя страна цикъл, ангажименти, толкова объркано и толкова писане за нищо, че даже не схващам логиката.

4.   "постоянно ме спами с романи колко несериозно е моето отношение към него... "
Сериозно ли не виждаш огромният червен флаг?
Моме, имаш чудесна възможност а си направиш много сериозни изводи ПРЕДИ, а не след, а ти продължаваш като жертва да се чудиш кка да се извиниш.
Директно му кажи, че имаш женски проблем и няма да излезеш! Без извинения, без да му позволяваш на ревльо да ти дава съвети какво да правиш т. н
И ако така продължи с настоявания да знае, да обвинява, да се прави и на лекар като те разпитва какво и колко те боли и тем подобни... Абе за какво ти е този?? !
Научете се да разпознавате поне толкова ясните знаци, че крещят дори!
Или се приготви да го гледаш и кърмиш, да ти виси на врата, да му обясняваш дори какво дефекираш....

5.   Нищо няма нужда да му обясняваш за цикъла. Кажи му, че нямаш интерес за срещи с него и не искаш. Може да се засегне, но по-добре така и да не си губи и той времето.

6.   Аз ако съм при все че е толкова нахален директно ще си му кажа какво ми е че дажеи детайлно ще го опиша.

7.   Цикълът е тъпо оправдание, казвам ти го като жена. И съм излизала с гаджета, и съм пътувала с цикъл и т. н. Това не е оправдание. Хапчета, превръзки, тампони и резервен чифт бельо, по-тъмно облекло и нямаш проблеми.
Как живееш в останалото време? Как ходиш на работа? Или си смятала, че ще спите заедно, затова е това тъпо оправдание? Просто щеше да му кажеш, ако нещата стигнеха дотам. Ама да не изпиеш едно кафе с някого, защото ще ти върви, е тъпичко.
Човекът те е усетил, че не го искаш.

8.   Абе просто му кажи, че ти е дошло. Какво толкова пък? Човек си..

Не виждам срамно в това да кажеш истината.

9.   Ако искаш излиза, ако не искаш не. Ти не знаеш какво 3скаш. 2 дни имаш свободни ако не излизаш сега кога? Не е нужно да се оправдаваш и да си шзмисляш причина, не и толкова.

10.   Мъж съм и ти казвам, че твоя човек в една хипотетична връзка само ще те притиска да стане на неговото. Явно е и нервак. Още не е стигнал до зрялост

11.   Как го търпиш тоя закъсляк? Аз да съм го блокирала досега. Страшно антипатични ми стават такива досадници. Имаше един досадник който като не му отговоря почва да ми пише името с 20 а-та след това. След третото подобно съобщение без обяснения му дадох блока. Някои индивиди не знаят граница и не се сещат колко жалки стават. Толкова ли няма други кандидатки, други занимания че така се е обсебил. и треперука да не те изтърве? Ти си последният му шанс. Така излиза. Пълен психопат. Бягай докато е време.

12.   Само оправдания и размотаване, ти ако имаше реален интерес щеше много бързо да намериш време да излезете. Единствено и само му губиш времето, много работа и ангажименти, два дни почивни и няма 1 час да намериш за едно кафе. Нямаш интерес.

13.   Жена съм и разбирам напълно деликатността на ситуацията. Има жени с НАИСТИНА тежък цикъл, или пък ПМС. Изобщо не е само до хигиеничната страна на въпроса, която е най-малкият проблем.

Но точно, защото сме жени и го преживяваме не веднъж или два пъти в живота си, а всеки месец много години, се свиква и с това, стискаме зъби и минаваме някак през тези дни. И работим, и пазаруваме, и по срещи ходим, и деца гледаме. И не сме умрели.

Та, можеше просто да му кажеш истината - не се чувстваш добре тези дни, но другата седмица ще си на линия за среща. И следващия път ти да поемеш инициативата. Толкова, не е нужно да влизаш в детайли с все още чужд за теб човек. Уважителна причина имаш. Пък и да се досети - все е общувал с жени този мъж и едва ли не знае една жена каква физиология има, та би разбрал.

Това, ако си сигурна, че искаш да се видите. Ако ли не, по-добре не увъртай и не лъжи човека, защото после много мъже остават с грешни впечатления от жените като цяло и постъпват лошо с други жени.

14.   Ти май не знаеш какво искаш.
Ако искаш да ходиш на среща, но не можеш сега - просто му кажи кога можеш.

Ако не искаш да го виждаш - кажи му, че не искаш и това е.

15.   Може да кажеш, че имаш болки в корема, но не му казвай цикъл, щото ще реши, че мислиш за секс на първа среща и затова се опрявдаваш, че не можеш.

16.   Смехотворен разказ, като от детски рожден ден.
Това момченце никой ли не го е научил на тактичност.
Какви стихове и глупости в тези нови времена.
Този малчуган да не си въобразява, че живее в някой късен ренесанс.
Виждал съм деца на 9 които се десетки пъти по съобразотелни.
Не може ли просто да му кажеш директно, че си неразположена за да не му са налага да се прави на загрижен.
Тази тема не е ли за тинейджърски разкази?

17.   И какъв е проблема като си отказала предишната среща, да вземеш нещата в свои ръце сега и да предлагаш ти следващата? Или не може, щото си жена и трябва да стоиш с ръце в г**а и да чакаш да те ухажват и гонят. Много бързо се губят точки - участвай!

18.   Научи се да казваш не и бягай от мъже, които не приемат не за отговор - as simple as that. Иначе коментари 1, 4, 10 и 11 са ти го казали много точно.