Искам да се излекувам - влечение към по-големи от мен момичета/жени
Здравейте!

Пише ви един 18 годишен, който не отскоро време си пада главно по по-големи от него момичета/жени като както съм харесвал момичета, които са само 3-5 години над мен, така съм и харесвал жени, които са над 10 години, че и повече. Ще ви споделя бях хлътнал по една от колежките в работата (естествено въобще нямам намерение нито да я свалям, нито нищо понеже не знам дали тя не си има мъж и т.н.). Нещото, което много ме привлече в нея е външния й вид признавам си това наистина е много поддържана жена. Мисля, че се е усетила, че я харесвам обаче понеже винаги, когато съм покрай нея се опитвам да не я поглеждам понеже ме е срам от това. Още от малък съм харесвал главно по-големи от мен винаги съм искал да имам сериозна връзка, а може би и семейство с такава жена. Естествено не винаги съм гледал и това като фактор защото не винаги годините са показател, че отсрещния човек е много зрял, умен и т.н. Четох във интернет как мога да се излекувам от тази геронтофилия, но всички пишат само как трябва да го приемеш, да бъдеш щастлив и прочие. Ще се радвам хората, които са страдали от подобно нещо и са се излекували да хвърлят един съвет насам.

Приятен на всички!

Коментари

1.   Няма от какво да се лекуваш, наред си си. Ако заглеждаш бабички, това е вече друга работа...

2.   Авторе, понеже още си млад затова те тегли към по-възрастни.

Аз също като юноша съм имал подобни помисли, но сега след вече богат житейски опит ще ти кажа, че младото си е младо!
И по принцип е най-добре мъжът да е по-голям с 5-10 години от жената в семейството!

Е, сега в твоя случай - в момента няма как да има такава разлика, че ще кажат, че си педофил)))
Затова за момента се ориентирай към твои връстнички!

Сега, как се преодолява това?
Като спреш да приемаш такива помисли и да се съгласяваш с тях!
Ако много те тревожат такива мисли - помолвай се на Бога да те освободи от тях!
И общуваш повече с хора на твоите години.

3.   Toва не е геронтофилия, ествествено. Не трябва да се срамуваш, прикриваш, страдаш, още по-малко да се лекуваш. Какво да си лекуваш, всеки има някакви предпочитания, твоите са такива. В случая, ти робуваш на евентуалното чуждо отхвърляне. Ама, ти на хората устите не можеш да затвориш. Много от манекенките съобщават как са били тормозени и подигравани в училище, защото са били високи и слаби. Пълните също са тормозени. С очила, с брекети и т. н. Нещо като "защо си с шапка, защо си без шапка"
С каквато и да бъдеш е възможно да си критикуван. Има един кратък виц " Е, точно тая ли, бе, маме? " Няма угодия. Не правиш нищо незаконно и не вредиш на никого.

4.   Аиде сега, геронтофилия, ти ме уби.
Аз съм жена на средна, далеч не преклонна :-)) възраст и в семейството си нямам никакъв секс с мъж, който ми е набор.
Хванах се да се заглеждам по по-млади от мен, мъже. Не много, пет-шест години. Много бих искала да имам нещо с такъв, но ми се ще да е трайно. Не гоня временни експерименти просто за тръпката.
Не съм сигурна обаче, че по-младите мъже гледат сериозно на нас.
Не мисля, че ти трябва да се лекуваш.
Един ден ще се влюбиш в младо момиче и проблемът ти ще е разрешен!

5.   Психолог ти трябва.

6.   Не мога да ти помогна да се излекуваш, даже и не мисля, че си болен, защото не си само ти така, вече е масово.

7.   Геронтофилия е влечение към възрастни жени/мъже, минали детеродна възраст, тоест баби и дядовци. Няма никаква геронтофилия в това да харесваш 25-годишни, много далеч сме от баби. Тийнейджърите често си харесват каки, нищо ново не споделяш. С времето ще ти мине.
Ж25

11.   До авторът, няма нищо страшно и обезпокоително в това Ваше желание. Може да се каже, че се е случвало на всяко второ момче по различно време и различен начин, а защо се случва това, би трябвала Фройд и Авгус Форел, а може би Песталоци да дадат някакво логичско обяснение. Не е едипов комплекс, по който е най-лесно да се плъзне някой. Защо по-възрастни жени неудържимо привличат по -млади момчета, няма логическо обяснение. Това явление не е от днес. Случваше се и по време на така нареченият тъмен социализъм, дали момче тайно ще е влюбено в любима учителка, или по възрастна съседка, или позната не беше изключение. Преди много години едно момче отби военната си служба като десантчик в едно поделение на изток-югоизток и се завърна в къщи. Започнаха лекциите, но той някак не можеше да се включи в живота на групата. Продължи да тренира в джудо. Една вечер връщайки се от тренировки нахлу в хола, но се стъписа, там беше майка му и "кака" му Ели. Ели беше 10-12 години хо -възрастна от него и много, много по-млада от майка му Майка му беше главен счетоводител в външнотърговска организация и някога с Ели са работили заедно, но след това тя беше отишла в друга. Ели беше разведена с молко момиченце, което живееше при родителите И, дипломати. Когато Ели си тръгна, той излезе да я изпрати. Навън студеният вятър гонеше опадалите листа, основно говореше Ели, а той си мълчеше защото нямаше какво интересно да каже, защо едва ли е интересуваше бойното самбо, огневата подготовка, специалната подготовка. Стигнаха до кооперацията, в която И беше апартамента И и се спряха да поговорят, но тя го покани да се качи, хем да си поговорят, хем да се стопли. Вътре беше топло, уютно и много приятно. Той се разположи на огромният диван, а Ели отиде да се преоблече по домашно му. Когато се върна, момчето установи, че много И отиват джинсите и блузката, а тя му направи сандвич, и сипа щедро хубав коняк, по случай уволнението му. Хубавата музика, приглушеното осветление, топлината, коняка започнаха някак да го унасят. Ели го разпитваше за следването, предметите, попита как е любовният му живот има ли си момиче. От топлината, уюта, алкохола започна леко да го унася /защото той не пиеше/, разговора вървеше бавно и паузите ставаха все по- дълги и по-дълги. Ели отдавна беше седнала на дивана и по момичешки беше свила краката си под себе си. На лицето И блуждаеше някаква странна загадъчна усмивка. На момчето така му се искаше да полегне, да се свие и да затвори очи, чувстваше се толкова уютно. По някое време му се стори, че Ели е до сами него. Въздух не му стигаше, беше замаян, , дали от топлината, дали от алкохола, усещаше, че нещо се случи, нещо като първи скок с парашут. Искаше да стане и да си тръгне, но нещо не му позволяваше, все едно някаква сила отнемаше и последната му воля.. Когато всичко свърши изпита огромен срам, от думите на Ели, "Но на теб ти било за първи път. Как е възможно, та ти си перфектен във всяко отношение, никога не бих го допуснала. Само майка ти да не научи, защото тогава ще стане страшно". Така започна една странна връзка. Момчето знаеше, че тя е обречена, защото на Ели и трябваше стабилен мъж с доходи, да бъде баща на малкото И момиченце, а не момче, което зависи от родителите, което освен спорта, казармата и ученето, не беше изкарало и една стотинка, и така повече от четири месеца, бяха като нелегални. //Fallschirmspringer//-- Десантчик--"Навсякъде, по всяко време"

12.   Моят мъж е със 7 години по-малък от мен. От 15 години сме заедно, имаме и дете. Мен по принцип и преди него са ме харесвали по-млади мъже, аз също не съм имала скрупули от това, както и той и никога не съм се замисляла да броя години или че това е някакъв проблем, живяла съм си живота както ми харесва, пък всеки е свободен да си мисли каквото намери за добре. Така или иначе, няма рецепта за вечно щастие с някого, независимо дали си с някой по-млад или по-възрастен, въпросът е какъв си като човек и дали ще срещнеш друг такъв със сходен мироглед на твоя.