Споделена история от Семейство

Сестра му иска да и плащам наем!
Накратко картината е следната. С приятеля ми сме заедно от 20 години. За съжаление нямаме деца. Преди 9 години, с пари от продажба на негов наследствен имот, приятеля ми купи жилище. Към момента на покупката нямахме брак, следователно по документи апартамента е изцяло негов. Преди 4 години сключихме брак. На 25 май тази година, съпруга ми почина. След панахидата за 40 дена, неговата сестра, ми каза, че трябвало да оправим наследството. На въпроса какво имаме да оправяме с нея, тя ми изтърси, че понеже нямаме деца и родителите им са починали, 2/3 от апартамента бил... неин! Ако съм искала можело да продължа да живея в него, но да и плащам наем! Отношенията ни с нея никога не са били добри. Има ли наистина основание, и дали да не отида при адвокат?

Коментари

1-50 от 55

1.   Аз мисля, че дори ти нямаш никакъв дял. И да тя е права, провери как стоят нещата и закона е над морал, правилно, неправилно, от кога живеете заедно също няма никакво значение. Не се цупи, реално наследник е тя и ти живее в нейното жилище, всичко друго няма значение. Ако имаш дял, искай да изчистите отношенията веднага, ако не просто се изнесе и търси к де да живееш. Приказки няма какво да оправяме са несериозни, както писах закона е ясен.

2.   Що за въпрос веднага иди при адвокат.
Незнам дали има право наистина. Но ако има никак не е зле да й плащаш наем. Даже буквално преди минути четох за подобно нещо Абе след 20 години.
Така че добре е тези неща да се поставят в началото на годината а не след 20 години примерно.
Четох Темата роднините ни забиват нож в сърцето и в гърба.
Прочети я и ти ако искаш.
Браво брат. Ха ха ха.

3.   Според чл. 9, ал. 2 от ЗН, когато съпругът наследява заедно с възходящи или с братя и сестри или с техни низходящи, той получава половината от наследството, ако то се е открило преди навършването на 10 години от сключването на брака, а в противен случай получава 2/3 от наследството. Това са случаите, в които той наследява с родители или родител или с братя и сестри или пък с техни деца.
Изобщо не я слушай, ти също си наследник на съпруга си и то с равни права със сестра му. Обаче в никакъв случай не се съгласявай на наем. Ако имаш възможност консултирай се все пак с адвокат и ѝ изплати това, което и се полага (50% от данъчната оценка на имота). В противен случай (ако плащаш наем) задължително с договор и пред нотариус да ѝ плащаш до достигане на полагаемата сума.

4.   Абе какво става май нещо много се активизираха подобни теми. Какво става дума.
Четири дотук. Лятото горещо май предразполага към такова нещо.
Хората нещо изтрещяха само за имоти мислят. Май.
Жегата май ги напече.

5.   Ами чакай малко бе. Вие нали сте имали законен брак тогава би трябвало 6имаш право на нещо. Как така.

И забравих да изкажа съболезнования. Много съжалявам. Много тъжно е всичко това.

6.   Прочети законите, май е така. Наследник си ти като съпруга и родители. Щом те са починали, делът би трябвало да е при нея вече като следващ наследник. Ограмоти се малко.
И да ходиш при адвокати, все тая. И трябва да уреждате наистина наследство-земи, дял от родителите и други такива. Сигурно има.
Защо нямате 20 години деца? !

7.   Прочети чл. 9 от Закона за наследството, всъщност ти и сестра му наследявате по половината апартамент. Моето лично мнение е, че е най-добре да продадете жилището и да си разделите парите, ако нямаш средства, за да изкупиш дела й.

8.   Консултирай се с адвокат точно какъв е нейният дял.

9.   ООо. незнам дали ти нямаш право. Малко съмнително при сключен граждански брак да нямаш право на нищо нищо. че нямате деца.

10.   Има основание. Иди при адвокат.

11.   Да има пълно основание! Така е според законодателството. Или трябва да продадете имота и да разделите парите, в зависимост от частта, която разполагате или ти да плащаш наем на тези 2/3, които тя притежава.
Ако откажеш има опасност да те осъди.

12.   Дори и да нямате деца, ти си наследник на мъжа ти, но за по сигурно се посъветвай с адвокат, апропо, извади си удостоверение за наследници, там пише всичко. Ако и сестра му фигурира там, ще трябва да делиш с нея.

13.   При така описаната ситуация и липса на други наследници, то наследници сте ти и сестрата на починалия ти съпруг и имате по 1/2 част от наследството, включително и от апартамента. Ако обаче има и поне един жив родител на мъжа ти, то тогава ти получваш 1/3.

И в двата случая има какво да "оправяте" и ситуацията е неприятна за теб от житейска гледна точка.

14.   Консултирай се с адвокат. Има право да иска наем, да. На твое място няма да седя в тази тиня и ще отида на квартира.

15.   Съпругата наследява половината! Да го духа сестра му. Върви на адвокат.

16.   Съпругът на наследодателя наследява по особени правила, като той може да получи цялото наследство, ако няма наследници от другите редове, или да раздели наследствената маса с тях, в зависимост от продължителността на брака и наличието на други наследници. Общото правило е, че съпругът винаги наследява, освен ако не е недостоен!
В този ред на мисли - имате право на половината имот, а другата половина по закон е за сестра му.
Имте няколко варианта.
Вариант I: Да говорите с адвокат и въпросната сестра на съпруга ви за продажба на имота и съответно - разпределение на сумата от продажбата на имота поравно.
Вариант II: Да направите независима оценка на имота и да изплатите половината на сестра му, отново задължително със сътрудничеството и консултацията на добър адвокат.
Вариант III: Ако сестра му не се съгласи на нито един от двата варианта, можете да я осъдите за психически тормоз и в крайна сметка да настоявате в съда за продажба на имота и подялба на равни части.
Вариант IV: Да подпишете договор за половин наем на апартамента (само половината имот е неин).
Вариант V: Последният вариант е скандалджийски, но имате право да го направите. Можете да уредите наследството при нотариус и да разпределите кои части от апартамента на коя са според устройствения план. След което да отдадете своята част под наем ИЛИ да заключите нейната част от апартамента и да не я ползвате, съответно да няма на какво основание да ви иска половин наем.

При всички положения, апартаментът НЕ Е наследство единствено на сестрата и НЕ Ѝ дължите пълен наем. Не се подлъгвайте и си потърсете правата.

17.   В случая сестра му има право, затова отивай да си оправиш нещата, ако е нужно с адвокат

18.   Абе не я оставяй да те баламосва щом имаш право на нещо.
Бори се за правата си нищо, че нямате деца.
Все нещо ти се полага. Така че.
Отначало и аз като го прочетох си помислих, че наистина нямаш никакво значение право на нещо от сорта на апартамента.
Че всичко е за родата.

Но после ми светна, че вие сте имали граждански брак. Ясно.

19.   Какво става жегата май напече хората само за имоти мислят напоследък.
Нормално всеки иска да се спаси от тази жега и Абе май трябва да иде на по, -хладно място Абе извън София.. някъде другаде.

21.   ДА НЕКА ТОВА ДА БЪДЕ ЗА УРОК НА ХОРАТА, които НЕ ИСКАТ да сключат брак дори не веднага а след години.. точно така. Които нямат намерение да сключат брак а. М
Накрая оставате без нищо.. защото вие сте абсолютно никакви. Да. За роднините.
Не искат брак но накрая съжаляват.

Бракът не е само ЗАХАРОСАНА ПРИКАЗКА а договор уреждане на права. Ами да. Права отношения. Ако нямаха брак пък съвсем щяха да изгонят авторката без да им пука от нещо. И ще са си прави за тях.
Против съм романтичните сериали, комедии. Абе сълзливи отношения
ЧЕ ЕДИНСТВЕНА ЖЕНА за мъжа.
Абе БЛЯ, БЛЯ, БЛЯ.
Доказвало, че мъжът обича жената Абе. Глупости глупости, пълни глупости. Да.
Захаросани спомени. Как някой ще налапа.

Нека това е за урок.

32.   След като сте сключили брак ти си наследник на съпруга си, така че не знам тази на какво се надява. Най-добре говори с адвокат, но според мен няма от какво да се притесняваш. Опитва, пък ако мине номерът.

33.   Аз съм 7 и всъщност съм адвокат:) Но понеже става дума за безплатна консултация не си дадох зор:) и просто написах какво е правното положение, иначе колегата 16 е доста по-изчерпателен, следвайте съветите му.

34.   Авторката. Ето какво е положението. Днес отидох при юрисконсулта на нашата фирма (много разбрано и приветливо момче) и му казах за случая. Той ми отвърна, че зълва ми, малко се изхвърлила с дяла, защото при починали родители, тя има 1/2 и аз 1/2 ид. части от жилището. Ако родителите им, или един от тях беше жив, тогава щях да имам1/3. Явно нещо подразбрала за трети, но не доразбрала. Така, че в момента двете с нея сме съсобственици с равен дял. Ако имахме деца, всичко остава за мен и децата, а за нея нищо. но това са фактите. Ако съпругът беше направил завещание в моя полза, тя не е пряк наследник и не е могла да оспори завещанието. Но кой ти мисли за завещание на тази възраст. Той беше на 52, аз съм на 46. Ако бракът беше продължил над 10 години, тогава щях да имам 2/3. Съжителството преди брака няма значение. Апартаментът е двустаен, неподелим. Нова строителство - стая, дневна с кухненски бокс, килер, санитарен възел, паркомясто. Тя има право да иска наем, който естество ще бъде половината наем от този, който би могло да се получи от цялото жилище. Предимството да остана тук е, че съм свикнала с него, подреден по мой вкус, всяко нещо съм го премисляла как да бъде разположено, създала съм си собствен уют. Като съсобственик не мога да бъде изгонена, както при изцяло чуждо жилище. Не ми е проблем и спокойно мога да плащам половината наем. Обадих се на зълва ми. Тя се беше поукротила, явно разбрала, че няма 2/3, а 1/2 и се съгласина моето предложение. Оставам си тук, а тя ще взима някакъв наем. Алчна е, но при условие, че ще си получава някаква сума, мизерии няма да ми прави. За нея парите най-важни.

35.   Авторке (34) в такъв случай пробвай да направиш договор за изплащане на нейната част чрез месечният наем.
Ако не е съгласна така, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО договор за наем с реалната цена и условия. Всеки месец наема през банкова сметка!
Да си имаш оказателство за всяка стотинка, а тя да си плаща данъците.
Щом така ти е тръгнала, утре може да каже, че не си плащала.
И всичко, което купуваш, сменяш или поправя в жилището- с фактура, която ще пазиш.
Да и подготвена за всякакви номера от нейна страна.

36.   34, жената си търси правата. Не е алчност. А също имате и други неща за уреждане.

39.   Номер 16 е обяснил перфектно всичко това.
БРАВО НА НЕГО. Страхотен човек който и да е.

44.   До 34 Е разбрала си как стоят нещата по закон, само не разбирам защо обиждаш жената тя е с правото си и то точно колкото и ти. Да казваш че тя била алчна и парите били важни за нея при условие че ти не й отстъпваш твоята част, и вероятно ще й плащаш доста по малък наем, не е много коректно от твоя страна. Та вие сте поравно 50 на 50 от наследството, ти драпаш да ползваш цялото жилище значи си по алчна от нея, а за коя са по важни пари и за коя е по важно имането е само изливане на злоба.
Така описано в номер 34 ти си по на далавера да й плащаш наем за нейната част и тя ти влиза в положение и е съгласна. Затова трябва да си й благодарна а не така озлобена към нея. Защото можеше тя да поиска да продадете и да делите и то пред съда.

47.   Алчна е как да не е алчна. Това е била СЪПРУГАТА НА БРАТ Й. Това не е обикновен наемател на който му позволява да живее там по милост и срещу наем.
Ще ме извините но на него още кокалите не са му изстинали в гроба минали са едва 40 дни от смъртта му на 25 май тази година е починал и сестра му почва да говори за наем. Струва ми се, че трябва да има някакво уважение към починалия.
И от двете страни.
Нека остави жената да си изживее мъката по съпругът й поне два три месеца.
Как ще говори за наем толкова скоро.
Добре нека спомене, че трябва да делят парите и че има право на наследство но само до там.
Нека даде малко въздух на снаха си.
Малко повече уважение трябва към снаха й. Тя вече е част от семейството.
Все едно й дава да живее по милост там.

Аз на мястото на авторката колкото и да ми е скъп апартамента не бих останала да живея там по милост.
Ако ще плащам наем предпочитам да е някъде другаде. Ще докажа, че мога да се оправям и сама. Няма да позволя сестрата на мъжа ми да
ме съжалява. Няма да допусна да ме съжалява.

Е да по-добре сега да каже за наема отколкото след 20 години примерно да прояви претенции. Но все пак.
И добро ли и прави позволява й да живее там. Не я гони но я пуска под наем.
Да е някаква непозната разбирам.

Ако авторката беше моя сестра или снаха бих я оставила да живее там колкото си иска. Ако ще и години да е.
Но явно вече няма толкова добри хора като мен.
А сестрата има ли деца. Ако има деца донякъде бих я разбрала, че мисли за тях.

48.   Ако беше моя снаха или сестра авторке бих те оставила да живееш в апартамента колкото си искаш. Така или иначе това е бил Вашият семеен дом..
Бих ти помагала с каквото мога. ЗАЛЪКА БИХ СИ РАЗДЕЛИЛА С ТЕБ.
Ако трябва лично аз бих ти помагала със парите за наема.

Много съжалявам. Дано се оправите. Или поне малък наем да ти иска онази.

49.   За продажба е вече нещо друго номер 44. Можеше само да й каже какви са й правата без да й иска наем и то толкова скоро.
Да я беше оставила поне два три месеца да живее тази жена.
Да си знае авторката какви са й правата и че може един ден да освободи апартамента.
Просто да си знае.

Пак добре, че го казва сега а не след 20 години примерно. Но пък и наем да й иска може би от една страна не е толкова лошо но от друга на мен ми прилича като милостиня.
Е има значение естествено и какъв е човекът. Да. Разбирали са се.
Със авторката все пак не са били в добри отношения.
Не го разбирам.
Според мен дори и да е права за наема не знам само добрина ли и прави или я съжалява тоест не го прави за нейно добро не трябва да е толкова скоро.
Жената не се е съвзела от мъката по съпругът си и нов проблем и се сервира.
Според мен е прекалено. За кое да се тревожи по напред.

51.   До 44. Ако обичате без подобни коментари и квалификации, защото много добре я знам какво представлява. Да, ползвам цялото жилище, то просто няма как и да се ползва само половината. Двустаен апартамент, ново строителство, 60 кв. м. (заедно с измислените идеални части, реално е 54), малка спалня, прилична дневна с кухнески бокс, тераса, мини килер, санитарен възел, подземно паркомясто 15 кв. м. А и откъде решихте, че ще и плащам по-малък наем?

52.   До 35. Да всичко ще бъде по договор и плащано по банков път. Номера няма да ми прави, защото за да прави човек номера, трябва да се потруди, а пък нея я мързи. Ще си получава всеки месец някакви пари наготово. Освен това, нейния съпруг, който за разлика от нея е доста свестен човек, няма да и позволи да върши подобни мизерии.

53.   Е дано се оправите мила. Мила.
Да, това ме подразни, че иска да получава пари толкова скоро и то наготово.
Но карай.
Не е като да иска да ти направи няколко добро. Добро.
Но както и да.

А какво й е финансовото положение. Тоест има ли нужда от тези пари.
Биха ли й били в някаква помощ.
Или го прави нарочно. Едва ли е закъсала за тези пари, които са от наема НА СНАХА Й.

54.   Авторке, помисли над възможността да изтеглиш кредит и да платиш половината на сестрата на мъжа ти. По-добре е отколкото да й плащаш наем. Предполагам, че пазарната цена в момента, ако говорим за София е около 140-150 хил. лева на тази половина. Кредит за 20-25 години би означавал около 700 лв на месец вноска по кредит, а ти сега ще плащаш 400 лв горе-долу наем.

55.   Да и аз мисля като номер 55. Странно ми е някак да плаща наем на зълва си. От какъв зор.
Да е обикновена наемателка разбирам.
На мен това ми прилича като милостиня.

Но авторката си знае най-добре.
УВАЖАВАМ ИЗБОРА Й.

57.   До 53. Финансовото им положение е средно. Омъжена е с две две деца и разчита основно на съпруга си. Тя все не може да се задържи на една работа. Като цяло работи с дистанционното пред телевизора, така, че тези пари ще са и добре дошли. До 54. Нямам намерение да тегля кредит. Аз вече на 45. За какво ще ми бъде целия апартамент един ден, при условие, че родителите, да са живи и здрави, ми имат голям апартамент магазин в Шумен (аз съм от там), и съм единствено им дете. Винаги мога да се върна при тях, дори онзи ден те ми предложиха. Тази идея не ми е чужда, но позицията на която работя в момента е само в София. Заплатата ми е добра и не е проблем да плащам половинага наем. Така, че няма защо да тегля кредити за изплащам жилище, при условие, че ако отношенията със зълва ми се влошат и тя си науми да изка публична продан, винаги има къде да отида.

59.   Да в такъв случай е добре да й плащаш наем.
Ясно ми е каква е.

61.   Не знам защо сте се хванали за това, че сестрата щяла да получава НАГОТОВО! Ами, така е с наследството, получава се наготово от някой друг. Това не е незаконно. Нима авторката не е получила апартамента наготово, от продаден наследствен имот(също получен наготово) от съпруга си, и какво?

62.   НЕ САМО Е НАГОТОВО а е с толкова скоро след смъртта на брат й само 40 дни са минали от смъртта му и добричката сестричка вече заговаря за наследството.
Та те са още в траур най-вече авторката та това е огромна загуба и какво още несъвзела се от загубата на съпруга и какво нов шок й се сервира.
Да плаща наем.
Ако е обикновена наемателка разбирам но тази жена е била СЪПРУГА НА БРАТ Й. ТОЕСТ ЧАСТ ОТ СЕМЕЙСТВОТО.
а и да за първи път чувам снаха да иска наем от снаха си.
Все едно брат или сестра да искат брат им да плаща наем. Или майка да иска от децата си.
То заглавието е абсурдно пък какво остава да другото. номер 61.

Добре нека каже просто. че има права да се знае. ако един ден реши да продава.
Или по-добре да каже да се изнесе примерно но след два три месеца до края на годината. Примерно от другата година ще дава апартамента под наем.
Тогава вече авторката ще си направи сметката ще е преосмислила някои неща а сега все още е в шок.
За мен това е нормално.
Но не са били в добри отношения все пак.
Но пак ще повторя тя е била СЪПРУГАТА НА БРАТ Й.
нЕ СЛУЧАЙНО СРЕЩНАТА ОТ УЛИЦАТА.

аКО АВТОРКАТА БЕШЕ МОЯ СЕСТРА ИЛИ СНАХА НИКОГА НЕ БИХ ПОИСКАЛА ДА ПЛАЩА НАЕМ.
щЕ ЖИВЕЕ КОЛКОТО ИСКА В ДОМА В КОЙТО Е ЖИВЯЛА С МОЯ БРАТ.
В техния общ семеен дом.
Бих разделила залъка си със снаха си бих и помагала аз ако трябва да си плати наема където и да е това.
Но не всички са като мен.

Направо ще забогатее сестрата с наема от снаха си. С тези 400 лева.
Ако пък имаха над 20 години брак какво щеше да прилага сестричката.
Те все пак са живяли заедно повече от 20 години. били са женени все пак.
Ако те си бяха купили апартамента какво щеше да остане за сестричката.

Звучи ми като милостиня това. Да остане пък да плаща наем.
Аз на нейно място бих де изнесла. Не бих стояла там по милост. Ще плащам наем на друго място.

Но сестрата си е направила тънки сметки още преди брат й да умре. Как пък толкова скоро взе решението да иска наем да й се плаща а.
Та тя не е ли в шок. Не тъгува ли за брат си. В такъв момент ли се мисли за наем.
Възмущавам се най-вече на това. Има или няма право без значение.
Толкова е скоро как е възможно след много малки месеци това се е случило.

63.   Защо не я остави да живее безплатно.

Сесричката май си е направила тънките сметки още преди брат й да умре.
Или го е взела решението толкова скоро още барт й като е починал.
Тя не е ли в щок. Та кой би се сетил да иска наем след 40 дни.
Кой би мислил за такова нещо. Не тъгува ли за брат си. Не е ли и тя в траур.

Трябва да има УВАЖЕНИ КЪМ ПОКОЙНИКА ПРЕДИ ВСИЧКО.

65.   До 62
И двете (авторката и зълва й) са нямали никаква идеална част от жилището до 24 май тази година! И двете в един и същ момент са придобили равни части! Авторката приема наследството си в мига на смъртта на мъжа си и го ползва още същата вечер, вие нападате зълва й която е изчакала 40 дни преди да обяви че приема наследството. Това ли наричате морал, като защитавате онази от наследниците която в деня на смъртта е приела наследството си???

По закон всеки наследник има три месеца да обяви че не приема наследството си, и съвсем правилно зълвата след средата на този срок обявява че приема нейното наследство.
В друг закон е вписано че ако ползваш необезпокоявано чужд имот, определено време (5-10 години), може да го придобиеш по давност. Тоест Авторката вероятно знае че ако не плаща наем на зълва си, то след определен период може да придобие нейната част по давност и цялото жилище да стане нейно! Има случаи, син живее с жена си в жилището на майка си докато майката е в Гърция и работи болногледачка, така над 10г връща се бабата и установява, че сина и снахата са направили документални действия и са придобили жилището по давност, а тя остава на улицата.
По закон никоя от двете няма право да каже на другата да се изнесе, те двете са с еднаква власт над жилището. За зълвата има два варианта или да се нанесе и тя да живее в наследеното жилище, да настани чужд наемател или да поиска наем за частта си, тя е избрала най лекия за авторката вариант!
Питаш как е взела решение да поиска наем? Вероятно е поискала съвет от адвокат, адвокатите познават добре закона и е дал законов вариант, да си защити наследството и то да й е от полза

67.   Нали това жилище е бил техният семеен дом с мъжа й. Нали са живяли много години там.
А това да съгласна съм не знаех, че е толкова кратък срока за обявяване на наследството. Но все пак не го одобрявам.
Значи има право да го придобие по давност.
Е не можеше ли да каже, че ще го даде след месец два.
Звучи абсурдно зълва да иска наем от снаха си. За първи път чувам.
По-добре да се беше изнесла. Звучи ми като милостиня.
По-добре да беше казала да се изнесе. Аз по-редно ми се струва.
Така е.
Не го одобрявам. Не ме интересуват какви са законите. Така че.
Моралът в някои случаи е по-важен.
Адвокатите значи са я посъветвали.

68.   До 65. Освен с нашия юристконсулт, днес говорих и с адвокат, който се занимава с граждански дела. От смъртта на съпруга ми, ние двете със сестра му притежаваме по 1/2 ид. част. Приемането на наследство е в срок до шест месеца. Но дори и да не подам декларация, ако няма изричен отказ, се приема, че наследниците приемат наследство. Още повече аз живея в това жилище и е налице конклуденция. (Днес научих този правен термин). Знам за давност, но в нашия случай не може да се говори за давност, тъй като това е жилище в сграда, урбанизирана територия, кадастър, нотариален акт за собственост, а не някаква стара къща на село, без никакви документи, за която трябва да се доказва кой я владял. Така, че засега оставам на вариант наем.

69.   Ако имаха повече години брак сестричката май нищо нямаше да вземе или по-малко.
Прецаквация голяма си е това, че са нямали толкова години брак много.
Ако пък беше и придобит по време на брака. Не разбирам.
Ако само бяха женени повече от 10 години. Ехххх. Какво щеше да прилапа.

70.   Ако беше моя сестра бих я оставила там завинаги защото тя е била СЪПРУГА НА МОЯ БРАТ НЕГОВАТА съпруга, Неговата половина. Та аз коя съм а. Сърце не би ми дало да искам наем. Не мога. .
Колкото и да съм закъсала.
Не бих могла да продам семейния дом в който са живяли брат ми и снаха ми. Никога няма да мога. Да.
Но да те не са били в добри отношения.

Ако бяха в добри отношения можеше поне да иска наем символичен 200 лв. Колкото да не се забравя кой е собственик.

73.   До 68 Значи въпросът на темата ти е уреден, разбрала си какви са ти правата. Разбираш че сестра му, колкото и лоши отношения да имате ти е предложила най-добрият за теб вариант, а можеше да иска да продавате, за да вземе доста кеш веднага, щом я описа че е възможно да поиска публична продан, а тя излязла човек и няма против да ползваш.
Сега обаче трябва да обмислиш дали тя е достатъчно хитра, да не вземе да те обвини в нещо, че да й наплатиш освен наем и нещо пред съд за ремонти които не си имала писменно съгласие и подобни

74.   Да чудесно; сестричката й дава милостиня. Да живее в апартамента и да плаща наем.
Сякаш е обикновена наемателка.
В моите очи това е милостиня и аз на мястото на авторката нямаше да остана да живея там.
Още повече щом сме в лоши отношения нямаше да искам да съм зависима от нейното жилище.
Предпочитам да плащам наем някъде другаде.
Но не бих приела милостиня да ме съжалява и едва ли не да ми прави услуга позволявайки ми да живея в дома. който ни е бил семеен снейния брат.

Поне символичен наем да иска като е толкова добра.

75.   Не. Сестра му няма никакво право. Апартамента е закупен преди брака и е ИЗЦЯЛО на негово име. След неговата смърт, ако няма завещание, в което да е изрично споменато на кого оставя имота си, се поделя между наследниците и след като нямате деца, ти си единствения законен наследник.

77.   Въпреки всичко не мога да приема снаха да иска наем от съпругата на починалия й брат. Не ми се струва редно. Дори десетки закони да изкарат. Защо те все пак да са живяли заедно като семейство.
Тя не е обикновена наемателка. Не е същото като наемодател и наемател.
Или поне наемът да е символичен или след нова година примерно да каже, че ще отдава имота под наем символичен.
Имало е любов между тях. Това е бил техният семеен дом..

79.   До 75. Аз също мислех, че е така, но не е така. Тъй като нямаме деца, а бракът е продължил по-малко от 10 години (независимо, че живеем даедто от 20 сме женени от 4), и родителите му са починали, аз наследявам 1/2, сестра му също 1/2. Такъв е закона. Няма завещание, кой ти мисли за завещание ва 52 години.

1-50 от 55