Морално ли след развод и общо дете бившите партньори да създадат други семейства?
Разведени сме от 3 години и що се отнася до контактите ми с детето не мога да се оплача - виждам го ежедневно и всеки уикенд е с мен. Бившата ми никога не го е правила на въпрос, постигнахме много либерално решение по отношение на грижите за детето. Не съм срещнал още жена за сериозни отношения, и не съм мислил дали въобще искам да срещам. Виждам се от време на време с разни момичета, но е само секс. От друга страна бившата ми има връзка, и това за мен е неприемливо. Изглежда, че не е нещо мимолетно. Не желая този или който и да е бил друг мъж в живота на детето си. С бившата ми жена няколко пъти сме се конфронтирали сериозно по този въпрос. Тя ми казва, че нямам право да се бъркам в живота й. Тази вечер директно й казах, че ако този мъж се доближи до детето ми, ще се срещнем в съда с нея. Катализатор на скандала беше новината, че тя заминава за 3 седмици с него на пътешествие. Детето разбира се, остава при мен, няма начин да го пусна където и да е било с нея щом този човек е там. За мен тя е лоша майка щом зарязва детето си в отпуската си заради някакъв си там. Какво е мнението ви - морално ли е да градиш ново семейство ако имаш дете от предишен брак?

Коментари

51-54 от 54

53.   Авторе, в един момент детето ще е 15, а ти ще останеш сам. Смяташ ли, че е ок да останеш сам до края на живота си, защото на младини си имал връзка, която не се е получила? Децата растат и в един момент нямат нужда от родителите си през цялото време. Така, че напълно нормално е да потърсиш щастието си отново Да, докато детето е малко, нещата са малко деликатни с новите хора в живота на мама/тате, но ако новият мъж на жена ти е готин, нама от какво да се притесняваш. Никой няма да иземе ролята на баща на това дете.

54.   Винаги ми е интересно как така става едно дете, без да се иска. В случая, айде ти не си я пазил, ама бившата ти като не е искала дете, при условие че живеем в ера на огромно разнообразие на противозачатъчни средства и хоп детето е станало без да се иска. Та, на въпроса дали е морално? Морално е да продължиш живота си след раздяла, по неморално е на правиш бебе без адекватно да сте го искали, а то не е виновно за вашите грешки. Не е морално да започвате връзки с друг човек, дори и само за секс да е при условие че не си преудоляла предишната си връзка.

55.   Авторе, престани да цитираш токсичната си майка -
въртяла била сама къща, работела и две деца била отгледала.
Първо помисли и си спомни детството, зашото 1:1 собствената ми майла се изказа като теб и каква майка видиш ли била тя, но в лъжите си съвсем забрави, че и аз съм била там и бях едно тръснато на бабата-свекърва дете, недогледано, неизпрано, с което никой не говореше, не помня нищо от детството ми свързани с нея, спомням си само баба ми и баща ми, защото само те си говореха с мен, само татко ме прегръщаше и си играеше с мен, а сестра ми ме тормозеше. Твоята майка забравя грижите и помощта на бабите и лъже!!!
Авторе, като държиш толкова на детето си, вземи си го и си го гледай!!! Ако ли пък е толкова чудно как си й направил дете, може и да бе е твое, но за целта имс ДНК тестове.

56.   Авторе бас държа, че си от Сливен.
Жените там често правят такива номера на мъжете си.
Имал съм връзка с разведена жена от Сливен имаше дете момченце на 6 години беше през 2021 година.

Виж разбирам те. Не е хубаво това. Нямаш вяра на мъж особено ако е около детето ти.
Тези малоумници тук не те разбират защото не са твое място.
Аз ще им кажа следното. Бих ги нарекъл с невероятни думи, но няма да ми качат коментара.
Автора се страхува за детето си.
Има разни изроди. Детето му може да бъде изнасилено, травмиран. Новия мъж може да се разхожда гол пред детето.
Абе хора големи морслисти се казахте, а в същото време сте вцеоеняващо тъпи.
Когато бях с тая от Сливен един ден с малкия си лежим на леглото гледахме от телефона някъква детско филмче.
Изведнъж малкия ме попита "Ти правиш ли с мама секс"?
Аз подскочих, погледнах го и попитах " от къде знаеш тези неща"? За мълча си хлапето. Естествено, че му отговарих. че нищо не правим. Но това съм аз!
Но има изроди, който така ще трамвират детето, че и после да го убиеш новия мъж файда няма да има.
И когато се разделихме с жената от Сливен много ми беше мило за малкия. Колко плаках Мале Мале сега като се сетя направо... Плаках за малкия защото незнам с кой изрод ще се хване тая пачавра и какво може да стори на детето.
А имайте в предвид, че детето не е мое. Бях си го приел обичах го грижех се за него.
След като си тръгнах от тях баща му ми се обади и ми каза, че съжалява, че разделихме защото Ванко много добре се е чувствал при мен. Представятели си? !
Но не всеки е такъв. Изроди над път и под път в страшен и извратен свят живеем.
Автора има право да се притеснява.
Човече ще ти кажа нещо ако го приемеш ок
Не виждам друг начин
Бившата ти въобще те няма за човек.
И съм сигурен, че е на говорила страшно много лоши и убидно неща за теб на новия мъж. Гарантирам ти.
И той също няма да изпитва уважение към теб.
Но това може да го промениш.
Сам или с други хора срешнисе с тоя.
И му го кажи най сериозно.
Ако се случи нещо на детето. Жив ще го заровиш.
После кажи и на бившата ти така най сериозно.
Трябва да те видят че не се шегуваш.
Аз на твое място така ще ги оплаша майко мила за съд няма да си помислят дори. Щом става въпрос за детето ми съм готов и кръв да пия.
Тя е жена тоя я заблуждава. Жените не са умни и не могат да приценят кой психо и кой не е.
Само погледни повечето за какви мъже се женят луда работа.
3 години с него чак сега разбрала че е наркоман.
Историии много има за такива.
Действай не бой се.
Не ги слушай тия дет ти говорят че нямаш никакво право да и се бъркаш в живота. Имаш и то голямо право защото детето е и твое!

Wolf

51-54 от 54