Несигурен съм в себе си!
Здравейте,
На 24 съм, смея да твърдя за себе си, че съм общителен човек, добър, умен, леко наивен, справедлив, имам добро семейство, имам приятелка, красива и умна, с която сме вече 5 години, имам собствена кола, имам бакалавър, работя от 16 годишен, живея сам в собствен апартамент, който е наследство от родителите ми, отделно в бъдеще ще остане къщата на баща ми и етажът на майка ми, родителите си ги виждам почти всеки ден и подържам връзка с тях постоянно(общо казано съм в перфектни отношения), но искам просто да попитам един въпрос... в мен ли е проблема, че не знам какъв искам да стана, какъв път искам да поема?
Завърших бакалавър История в Софийският Университет, но започнах работа като програмист, тъй като завърших пътеката на софтуни за софтуерен инженер, една моя мечта, която се сбъдна... Само че, страхувам се от това какво ще поднесе бъдещето към мен, не мога да си помисля, че ако нашите ме оставят, какъв човек ще съм без тях, аконякога имам дечица и стане така, че да не мога да им позволя удобство, дали ще мога добре да ги възпитам, ще бъда ли с момичето, която обичам, дали ще бъда добър човек, дали родителите ми ще се гордеят с мен и дали аз ще изпълня целите си, може би твърде много мисля задълбочено, но понякога трябва да сттпим в калта и да се замислим над важните неща.
Благодаря, дори и да не одобрявате и хейтите поста, но наистина не искам да затормозявам никой от близките си.

Коментари

1.   Кога ще станеш сигурен? На 80 ли?
Имаш образование. Имаш приятелка от 5 години, защо не ти е съпруга и да си имате деца? Защо още се възприемаш като малко дете и разчиташ на вашите? Щели да го оставели и какво щял да прави? Хората в миналото на твоите години са управлявали държави, той още е несигурен.

2.   В началото казваш, че си добър, впоследствие питаш дали ще си бъдеш добър човек за в бъдеще?
Страх те от бъдещето от самодоволство, защото къщата ти не е построена на канарата, а на пясъка, ако ме разбираш.

Щастлив съм за теб, че си постигнал тези успехи, ама те са украса, сол, подправки. За да си отговориш на всичките въпроси, си задай фундаменталния въпрос, защо си жив, ти конкретно? След като си отговориш ти остава само да действаш, защото въпросът не е дали си сигурен или несигурен, а колко си готов да дадеш в замяна?

3.   Засега се движиш добре, продължавай напред! Съмнения всеки има понякога.

4.   За какъв ти е било да учиш история? Учи се това, което ще работиш. Ако ти се отдава програмирането - продължавай. Програмисти ще се търсят и в бъдеще. Инвестицията е малка - трябва ти само компютър, желание и време.

5.   Аз съм на 30. Едно нешо научих в тоя живот като урок със сигурност и то е, че хората и като цяло животът са наистина брутални. Нямаш ли увереност, нямаш ли самочувствие, добър ли си.... ще те мачкат постоянно. Не ми се искаше да е така и да вярвам в това, но това е истината. И аз бях добродушко като тебе... никаква ползва. Гледай на живота като на джунгла със зверове и почвай да се адаптираш максимално, защото е пълно с хищници. Дори и на хората около теб не можеш да имаш пълно доверие. Днеска си с тая жена, утре те е зарязала за някой батка, днеска си с тия приятели, утре ти забиват нож в гърба. Бъдещвто ще ти поднесе това, ковто ти си подложиш сега. По-добре е да имаш фалшиво самочувствие и респект към теб, отколкото да си добър и да те използват и унижават. Научи се да живееш и взимаш решения без да зависиш от родителите си. На живота не му пука дали си добър или лош, успяват най-адаптивните

6.   Ако софтуерното инженерство ти е по душа и се справяш лесно - ще имаш високи доходи за в бъдеще. С история обаче - може да станеш само даскал. Загубил си 4 години от живота си, за да учиш безцелно и непрактично висше, но затова пък си се ориентирал към перспективна и високоплатена нова специалност.
За връзката ти мога да кажа, че вече е на предела! От теб зависи!
След 5 години връзка, всяка жена очаква развитие, или й предлагаш брак, или очаквай най-много до една година тя да си тръгне. Бъди по-решителен, щом искаш да не я загубиш.
Бракът не означава, ей сега и веднага -:бременност и деца. Аз на мъжа ми му обясних, че виждането ми за живот след брака е 2, 5 - 3 години без деца, а преди това бяхне живели заедно 3 години, така че и вие може да не бързате с децата, но не пречи да сключите брак. Така ше е сигурно, че взаимно сте се избрали Поживейте си безгрижно без деца. Рано ви е още за такива грижи.
Иначе си с повече от добър старт даден ти от родителите и не
виждам за какво толкова се приесняваш.
За деца си мисля, пе ти е
Дори няма да изплащаш кредит за жилище.