Писна ми да прощавам простотията
Ще пиша накратко, защото вече 10г се боря с нещо, което много ме дразни. С мъжа ми сме заедно от 12г, имаме дете, живеем си добре, но както казах от 10г насам толкова много се заглежда по всички жени, че вече ми се повръща. Всеки ще каже, че е мъж и нормално да гледа жените, щом нищо не прави с тях, е и аз така мислех, но вече не издържам. Аз съм млада, имам много ухажори, красива съм, а той постоянно гледа чуждите жени. Е в един прекрасен ден не издържах и си събрах багажа, защото неговото е неуважение и не просто гледане, а заглеждане от до. Просто ми писна и казах край. Тогава той много плака за нас, простих му и се върнахме и не е правил нищо подобно може би около година, поне не и пред мен. И сега пак се започва. Ами не мога повече, за мен е грозно и неуважително, и глупаво. Кажете ми аз ли съм луда или да си хвана пътя вече официално и да не се занимавам с този човек... Имам проблеми и в работата, вече и със здравето, а сега и с него, и дете гледам. Психически вече не издържам, изпадам в истинска депресия и не ми се прави нищо, дори не ми се занимава с него. Положението е много сериозно и изобщо не ми е до такива проблеми, а той ми създава излишно напрежение. Дори вече изпитвам желание да го ударя, толкова ми е писнало от това нещо. Няма как да се лекувам с такъв дразнител около мен...

Коментари

1.   Ако имаше емпатия към теб, щеше да се прикрива или да спре. Всеки човек има различни лични граници, защо си го взела е въпросът?

2.   Държиш отговорни другите за твоите избори, което само по себе си е безотговорно. Комплексиран е и за това се заглежда, прави се на големия тарикат, а не е, не е бил и никога няма да бъде. Защо? Защото ебачите не се заглеждат.
Та това е бил твоя избор и това е резултата от него.

3.   Или приеми поведението му и остани с него или си тръгни завинаги.
Така като си тръгваш и връщаш, мъжа ти си мисли, че не можеш без него.

4.   Първо гледа, после лайква снимки, после пише, после излиза тайно, накрая изневерява.
Във всичките ми връзки, където това е бил сериозен проблем, това е била последователността.
Постоянното заглеждане от-до не е очен тик. То е проявление на характера и на вътрешната нагласа на несериозност към връзката с Вас.

Не слушайте кой какво ще Ву обяснява как едно, пък друго...

Махайте се!

Поздрави

5.   Сложи му очеизвадни едни красиви рога с разклонения, ще кротне.
Яма мъж, който да има възможностите на една жена. Действай.

6.   Да, ти си лудата. Е, ако минава след всяка и подсвирква, а лигата му тече до колената и друго му е до колената, че и коментира пред тебе, проблемът е в него, да. Ако се заглежда в някоя, отминава си и не ти изневерява, у теб е. Сега кажи, че го ревнуваш и от порното и страдаш, че си бил пуснал клипче...

7.   Щом от 12 години сте заедно, далеч не си първа младост, пък не знам колко ухажори имаш. Много мъже биха искали да те изпраскат, ако си до 35, примерно, и запазена, но това не означава, че някой ще те прибере с дете на тази възраст.

8.   Аз съм М31 и Ви казвам, че сте права, но в страната на Висшата Школа по авангардни житейски философии с доц. Петя Иванова (Преслава), автор на това бижу:

Открадни кола за мене, хайде да избягаме
Лоша ли ме искаш? Нямаш ядове
Доведи ми цял оркестър, да ми пеят името
Дай да пием, да изпием всичкото
Питат ли за мен, кажи, че съм добре
Повече не виждам накъде
Искам тази нощ балканско за разкош
Да ми влезеш във сърцето като нож
Айде, дай му
Дай 100, 200 грама, да ни изгорят
Може и да няма втори път, трети път
Дай да я запомним с нещо вечерта
Аз под кожата ти цялата, цялата
Направи купон, да дойдат тия със сирените
Музиката нека реже вените
Искам нещо без клишета, да не съм го виждала
Направи ме да ти кажа "Евала"
Питат ли за мен, кажи, че съм добре
Повече не виждам накъде
Искам тази нощ балканско за разкош
Да ми влезеш във сърцето като нож (дай, дай, дай, дай)

, потопена в хедонизъм, безверие и нихилизъм, няма какво друго да очаквате от мнозинството, освен да Ви считат за луда.

Не, не сте луда. На всеки се случва да погледне, на мен също, но имам ясното съзнание, че дори да погледнеш е неуважително.

От друга страна, мислете, че мъжът Ви, както и всички ние, сме и неосъзнати жертви на тая духовна смърт. Ако всичките му приятели го приемат за нормално, той дори да е нормален тип, няма да Ви каже друго, освен че е нормално, докато самата обстановка се пръска от порно и разврат....

9.   Сигурно ви изневерява също, наемете детектив, мъжете женкари са просто наистина боклуци и не си губете времето и живота с такъв. Да, ударете го! Малко ще му е.

10.   Няма лошо да гледа, но при положение че не е с теб или трябва да е незабележимо.
Днес гледа, ако му предложат, няма само да гледа

11.   Неуважение е, да заглежда мъж пред жена си жени и като знае, че се дразни си е чиста провокация.

12.   Здравей мила! Напълно те разбирам! Наистина повечето мъже са такива, моят също. Не се свиква с това. Започват със заглеждане, после и да търсят чуждото... Ако наистина ти пречи толкова много поговорете отново. Когато имате дете е редно да направите всичко в опит за оправяне на взаимоотношенията. Ако не стане нищо и след разговори и пр. и ти не издържаш.. вариантът е ясен.

13.   А ти защо се депресираш? Ти избираш как да се чувстваш.
Или го приемаш такъв и не ти пука, или си тръгваш. Защо се ядосваш, той няма да се промени. Да, кофти е, но чак пък толкова, посмали егото. Ако е добър баща, детето ти е най- важното.

14.   Как си го изтърпяла 10 години? Не бих търпяла и 10 минути подобен.

15.   Защо му роди дете като той 10 години заглежда жени?
Странни са някои жени. Виждат го, че е лек, шарят му зъркелите, и те си карат години с него и му раждат деца. Манията: " Той ще се промени за мен". Ми не се променя, става по-зле.
Разделяш се и толкова.

16.   Ти си луда. Имаш ниско самочувствие и си много ревнива. Проблемът е в теб. Всеки мъж гледа жени. Въпросът е дали прави нещо повече от това да гледа.

17.   Е мъж съм на 30г и честно казано и аз не го разбирам този тип мъже. Ще имам жена до себе си и в същия момент ще им свалям звездите на чуждите с поглед. Забога уважавам избора си и единствената която ще гледам и желая е жена ми. А такъв тип като твоя мъж заслужават да бъдат сами и да си гледат и мечтаят по чуждите. бий му дуспата още веднага. Всяка жена заслужава уважение и здрав секс

18.   Ами младите не знаете с кой да правите семейство и не се опознавате добре, бий му шута и ще се оправи детето ти ще те разбере в бъдеще изобщо не се притеснявай за тия глупости че детето ще те намрази

19.   Намерете си истински партньор, който ще Ви уважава. Това негово поведение е крайно неуважително. Животът е твърде кратък, за да пилеем с хора, които не ни заслужават.

20.   Казваш че с мъжа ти сте заедно вече 12 години и имате дете. Не казваш ти на колко си години но твърдиш че живеете добре обаче...! Когато го напусна къде отиде да живееш. Предполагам и съм сигурна че ти не си се оженила на 18 години а може би на 28, 30 години и като добавим още 12 години семеен живот си някъде на 40 години. И не забравяш да кажеш че си млада, красива и имаш много ухажори дори след 40 годишна възраст. Е как пък ти не си се изтървала с твоята красота да залитнеш по някой чужд красавец. Красива жена със самочувствие няма да издържи да не откликне на мъжки поглед и... особенно както описваш поведението на твоя съпруг. Казваш че имаш проблеми и със здравето. Ами да, ние жените като надхвърлим 40-те години започваме да имаме здравословни проблеми. Щом изпитваш и желание да го удариш това също е здравословен проблем. До къде стигнахте с вашите проблеми. Само не го удряй.

21.   Такъв мъж не заслужава да има до себе си жена и семейство. Не, не е луда и ревнива авторката. Права е! Неуважителното отношение не се търпи и не се прощава. Престанете да я обиждате и манипулирате.

22.   Благодаря за съветите и обидите. Ами нямам 40, на 28 съм и сме от малки заедно. Много добре го познавам. Всичко сме постигнали двамата с много труд и детето ни е направено с много любов. Добър баща е и като човек е добър, но заглеждането не ми харесва. Говорила съм с него по тази тема и ми отговаря, че дори да поглежда не се замисля, че го прави и е било нормално мъж да погледне жена, според него не се заглежда дълго както го описвам. Не пише с други жени, не излиза с други жени, но и мен ме тормози това, че щом ги оглежда толкова много се предполага, че ако му предложат нещо няма само да гледа. Въпреки, че му имам доверие, повече вярвам на очите си.

23.   Моят мъж заглеждаше тип кифли от първата ни среща, в началото нямах чувства към него и не ми пукаше. В същото време ми обясняваше, че такива жени не харесва, смях. С времето се влюбих в него и това поведение ми смачка самочувствието, станах много нервна. След много скандали спря, поне пред мен да го прави. Такива мъже не стават за връзки, защото нямат граници в поведението си. Моралът и личните граници се изграждат в млада възраст. Ти си най-важна и за себе си и за детето ти е от значение да си добре. Фокусирай се върху това и намери начин да игнорираш този идиот. Излизай рядко с него, за да нямаш поводи да се ядосваш, но е много важно да не се затваряш вкъщи. Оставяш му детето и си намираш причини да се срещаш с приятни за теб хора, нови познанства и тн. С времето ще свикне да си гледа детето вкъщи, а ти ще се разсейваш от проблемите. Ако недоволства му казваш, че трябва да поеме отговорност за действията си, за да върне баланса в отношенията ви. Как ще го направи дали ще посещава специалист, който да му помогне да изгради наново личните си граници, да осъзнае че всяко действие има последствия и тн дали с повече внимание и жестове към теб е негова работа, но трябва да направи нещо по въпроса. Щом не иска раздяла ще положи усилия да те спечели, не го оставяй да си мисли, че ще му простиш само защото цяла една година се е държал нормално. Попитай го За другите 11 години как ще те компенсира?? Ако няма отговор, всеки път като му се прииска да зяпа и да помисли дори
за друга мацка, да обръща на момента в мисли как ще ти се отплати, затова че все още си с него и си го направила баща, въпреки големите му недостатъците. Казваш му от какво имаш нужда в момента от него, за да се справиш с проблемите. Заявяваш, че имаш лични граници и той ги минава от години и вече няма да търпиш. Ако не го устройва му даваш съвет, да си търси такава като него, да бройка и тя мъже, че нормална жена няма да го изтърпи или да стои сам.
Много проблеми са ти се насабрали и затова си толкова изнервена в момента. Гледай да ги решиш приоритетно, здравето на първо място и усилията там. Проблемите в работата им тегли една майна, работа се намира, хората постоянно си сменят работното място и не е проблематичен въпрос за теб. Твоята отговорност е да си пазиш нервите и здравето, за действията на мъжа ти, на колеги и тн не носиш отговорност. Успех!

24.   Заглеждай и ти мъже! Той би ли реагирал ОК ако го правиш?