Надебеляване след раждане и промяна в мъжа ми
Здравейте. С мъжа ми имаме връзка 4 години, в началото много се грижеше за мен, обгрижваше ме постоянно, беше мил, не пропускаше да ме изненада със и без повод. С дни думи мъж мечта.. Приди 2 години родих и фигурата ми много се развали, напълнях. Покрай бебето няма кой да ни помага, сами сме и се сещате колко много е стреса, напрежението и натрупалата умора. За тези две години сме излизали сами на кино само един път, не е имало друг момент някой да поеме детето. Отношенията ни започнаха да се променят и с времето взехме да си разменяме все повече остри реплики, което вероятно е нормално с течение на времето. Говорихме скоро и той ми каза че станал груб и променен защото не можел да ме гледа напълняла, не можел да приеме това и трябвало да отслабна. Не си мислите че през тези 2 години след раждането не съм се опитвала. Объркана съм …толкова ли и е важно за мъжете тези кг или е просто измислена причиня и дори като отслабна ще си намери друго оправдание…

Коментари

1-50 от 51

1.   Не е това причината просто качествата които е имал не са били негови и ги е изгубил. Сега трябва да се трудните за да изгради те свои качества които не можете да изгуби те. За първо време не му кажи да не бъдете толкова взискателени един към друг когато единия може ще даде повече и обратно...

2.   Явно че детето взема връх в отношенията ви. На първо място си жена и трябва да се поддържаш, за да се чувстваш ТИ добре. Все може да си позволите да вземета бавачка по 2 пъти месечно за няколко часа и да отидете някъде без детето. Освен ако нямаш хормонални проблеми (че даже и да имаш това пак си е оправдание) но оправдание да не влезеш в някаква прилична форма нямаш. Просто всичко описано по горе са само извинения и оправдания. Разпределете си адекватно задълженията с мъжа ти и напрежението ще е по-малко

3.   Мъжа ти е комплексар, който не разбира човешката физиология. Дали той има плочки... дали е също толкова млад като преди 4 години. Ми нормално е организмът да се промени след разждане или с възрастта. Не всеки може да си позволи да се поддържа (време, храна, пари). Жената е женственна и на 20 и на 50, друг е въпросът дали мъжът до нея ще я оцени и дали няма да го е "срам" от това, че и е напълнил корема и се е променила, а комшийката не. Моят съвет е да се раздавате сексуално докато не сте остарели и да си се радвате на физиологията и паласките. За жалост знам, че комплексарят винаги ще е недоволен и очакванията му ще са като във киното. М38

4.   Колко килограма си сега, преди колко беше?
Все пак си родила детето му, жертвала си тялото си, кажи му го.
Минала си през раждане, сега се справяш с недоспиване.
Много зле реагира, явно от негова страна е имало само физическо привличане.
Иначе, ако има нещо излишно, може да пробваш да свалиш някой килограм.
Но си дай време, след известен период ще ги свалиш, много жени качват и след 2/3 г вече са по- слаби.
А, мъжа като започнат бръчките да се появяват какво ще прави.
Голяма грешка е да ти говори така, вместо да ти казва колко си хубава, колко добра майка си, той ти намира кусури.
Ами може и ти да искаш да изкарва повече пари например, ама се примиряваш.
Ако не те харесва, негов проблем.
Манекенките са на подиума.

5.   Така е, когато си избирате “обгрижваш, мил, постоянно подаряващ разни неща”.
Почти винаги такива не са искрени, способни са да се унижават и да ви лижат обувките за да ви вържат, като сега виждаш обратната страна на монетата. Обиждащ, изискващ, натякващ.
Винаги е така, кой каквото търси го намира и тъй като вече няма мисловна дейност, чак си изненадана, а за мен описаното от теб е закономерност.

6.   За съжаление мъжете са такива. Вместо да се гордеят с жената до себе си за това, че им е родила дете и че заради това си е загубила фигурата, те се чудят как да й съсипят самочувствието. Все пак пробвай нови начини за да отслабнеш, но все пак не е готино, че не те цени такава каквато си, все пак жената не е само плът. Според мен в интимно отношение трябва да има и душевна близост за да може и двамата в една връзка да са над тези плътски изисквания.

7.   Вместо като нормален и обичащ мъж да ти повдига самочувствието, той те мачка. Да ти купи някоя дрешка, да те изведе на вечера, СПА уикенд.
Мъжете явно забравят, че жената не може винаги да е фиданка и не съществува, за да го възбужда. Правилно обичаната жена постига чудеса. Иначе е като при теб-натякване, обиждане. А може и да кръшка хубавецът.

8.   От стрес, напрежение и натрупана умора се слабее. Не е било нужно да чакаш мъжа ти да ти прави забележка. Не е здравословно наднорменото тегло. Второ- защо си се занемарила толкова, детето е най- важно, но и ти си важна, мъжа ти също. Какво толкова се оплакваш не знам- перални, миялни, сушилни, всичко ти е помощ, а ти не искаш да намериш време за себе си? Просто нямаш цел, родила си и край, не му се сърди, а се погрижи за себе си.

9.   Как ще е измислена причина... нарича се "РОМАНТИЧНА" връзка с или без дете, с брак или без брак, връзката ви е "РОМАНТИЧНА"... Ако беше пълна жена в началото, въобще нямаше да ти обърне внимание.

10.   Отслабни пак. Мъжката любов е функция на Визията ти. В това няма лошо, природа. Точно както женската любов е функция на мъжката сила (емоционална, физическа, финансова и т. н. ). Ако той отслабне в някой от ключовите житейски параграфи на теб няма ли да ти прищрака нещо в главата и изведнъж да го разлюбиш?? Именно. Природа. Работи С природата, никога СРЕЩУ нея. Тя ВИНАГИ е по-силна от теб.

11.   Такива мъже не заслужават жена до себе си! Нито за баща става. Какви ценности има такъв човек, какво семейство с такъв, какъв съвместен живот?

За мен лично такова отношение ще е началото на края. Само ще изчакам да си стъпя на краката, да започна пак работа, детето да тръгне на градина и.. изнасяне. И нарочно ще положа усилия да отслабна, преди да го напусна АЗ.

Защо не ги уточняват тези детайли ПРЕДИ да те вържат с детето? Да си каже откровено, че е повърхностен тип, за когото визията е всичко. После защо много жени раждали късно и трудно се навивали въобще на връзки. Защо ли..

А ако след някоя и друга годинка на него, напимер, му опада косата, а ти не харесваш такива мъже? Ние жените може и да отслабнем, ако искаме, а мъжете без болезнени процедури как биха си възстановили косата? Този да не смята, че за него времето е спряло и няма да се промени, няма да остарее, винаги ще има жени, готови да са с него и т. н. Много мъже изглежда живеят в някаква заблуда, че са фактор и имат право да нареждат кое как да се случва и че жените треперят да не загубят такова национално богатство.

Според мен започни да планираш живота си след него. Няма бъдеще тук. Остави го. Някой ден ще се осъзнае и ще тича да те върне. Никога не трябва да се забравя, че докато някой се държи зле с жена си, има друг мъж наоколо, който само чака да сгафи и ще му я вземе.

12.   Явно е, защото много жени изпадат в твоето положение, но и много жени дори и да искат не могат да отслабнат.

13.   Здравей. И идея си нямаш колко е важно да си върнеш фигурата възможно най близо до тая преди да забременееш. Звучи гадно но е така. Разбираемо е, че най вероятно няма да си същата да кажем фиданка но си обърни внимание. За нас мъжете е важно Но и за теб също. Например моята жена след първото раждане така и се си заряза. Слушам все още след толкова много години, че разбираш ли това и онова било виновно и на не можала. След второто ни дете почти същата работа. Мъжете мила обичаме с очите си. Разбира се и със сърцето си но все пак искаме жената до нас да изглежда добре и да я желаем силно. М 52

14.   Промяна в мъжа винаги има, почти.. Старанието да ти угоди намалява, гледа себе си и така.

15.   Какво да ти кажа, с две думи - има значение... Знам че не е това, което искаш да чуеш, авторке, но наистина външният вид има значение. Принципно е нормално след раждане трайно да се качат килограм-два, при постоянен ангажимент с детето, постоянният стрес и тормоз, недоспиване, би трябвало дори да помогнат за отслабването ти, кърменето също, т. е. две години след раждането трябва да си си върнала предишният вид, с 1-2 килограма повече, ако не е така, то вината си е по-скоро в теб, макар че можеш да ни донесеш от 99 кладенеца вода, за да ни убедиш в обратното - от метаблоизма до глобалното затопляне... А това с "опитването" ти, ами едно е да искаш, друго е да можеш, трето и четвърто да го направиш... На нашето семейство, никой с нищо не ни е помогнал покрай децата, просто няма кой, децата на 90% са обгрижвани от жена ми. И тя в следствие на двете раждания трайно качи по 1 килограм след всяко от тях. Години след това качи още към 5 кила, ама това не е свързано с ражданията:) Та всеки мъж си има представа за секси женска фигура, един харесва по-слаби, друг по-пълни, има си и сосбтвен толеранс. Ти явно тотално си излязла от толеранса на мъжа ти. Ако да кажем си била 50 кг, а сега си 70 кг, ами логично е, че вече не го привличаш сексуално, това не означава, че за някой друг това няма да са перфектни форми, ама мъжа ти не мисли така. Та вземи се в ръце, търсиш си оправдания, а това с киното ще ти кажа, че е пак просто глезотия. Бях киноманиак, не пропусках филм, откакто имаме деца не съм гледал един филм на кино сам или с жена ми, сега водя децата на детски филми, а с жена ни не гледаме нищо не само на кино, дори и вкъщи не ни остава време за филми и пак си се обичаме и уважаваме, ама жена ми е секси, не е станала като кит...

16.   Връзката се променя, нормално е. Но за мъжа е изключително обидно, че си напълняла. Естествено, че не си опитвала истински, а използваш храната като наркотик.

Помисли си как щеше да реагираш, ако мъжа ти су беше алкохолизирал. И после ти обяснява, че искал бил да спре, ама не ставало.

17.   Винаги е възможно дори да станеш фиданка, пак да има друга причина или вече чувствата отдавна да са изчезнали, докато се върнеш към старата фигура.

Но като мъж, бих казал, че са важни килограмите, но за някои само. Много често виждам жени навън, които бутат колички и са слаби все едно никога не са раждали, дори тези с по две. Една във фитнеса с дете дори имаше плочки. Много им се възхищавам.

Но при мен така беше, че когато се бях запознал с бившата си беше пълна, 65кг за 1. 60м някъде, обаче за над 3 години тя стана 95 и отиваше нагоре. Нито е била бременна нито нищо. Случи се долу горе като при вас. само че без бременност.
Купуваше секси бельо, което нямаше как да стои така както на слабо момиче. Потеше се повече, секса трудно вървеше, защото нямаше нито една поза, която да е лесна. Не съм надарен, може да си представите, че в някои пози само връхчето влизаше и то ако с ръце разтворя малко от мазнината. Съжалявам, че описвам така подробно, но само някой, който е бил в моето положение знае за какво говоря. И така, нямаше симетрия между нас, тя беше вече 75кг, когато аз бях 57-60кг, в един момент и аз бях 65кг, а тя стана 95.

Та аз развих доста сериозна травма от момичета с наднормено тегло и колкото и да е трудно иначе да си намери човек половинка, сериозно ги отсявам.

Но ще се върна към твоята ситуация. Няма нито една причина да се е налагало да консумираш такива огромни количества храна по време на бременност. Не е полезно за бебето, но вече е минало свършено.

Борбата с килограмите е бих казал за цял живот, особено когато веднъж се изтърват извън контрол. Дори да ги свалиш сега, мастните клетки остават и не изчезват. Някои статии казват, че изчезват след около 10-тина година без да надебеляваш за този период, други казват, че са вечни и само с липосукция се махат. Т. е дори да се отслабне е битка за цял живот да поддържаш ниски килограми.

Вече има медикамент, Оземпик, има положителни резултати, наистина се свалят килограми с него, масово се употребява в Америка в момента(давам за пример Nikocado Avocado), единствено, че няма супер много данни какви са последствията занапред с този медикамент.
Но кожата никога няма да се върне както е била преди, говоря ти, че за големи килограми винаги ще има и виснала кожа, която без хирургическа намеса не се маха. Това също може да се отрази във връзката ви, ако продължи занапред.

18.   Вземи си беберин имаш останал гестационен диабет след раждането

19.   Защо мъжете винаги имат критерии, основани на външност, а?
Защо мен не ме вълнува как изглежда мъжът срещу мен, а какъв е като човек и каква душа носи?
Природа, нали?

20.   Авторке, не ти завиждам, но не се коси, над 80% от жените надебеляват винаги след раждане и мъжете не ги искат за секс. Любовта на мъжа минава през стомаха. Освен че ще си отглеждаш детето стани и добра домакиня, започни да готвиш и питай мъжа си какво обича да си хапва. Не му прави никакви забележки и се примирявай с волностите му. Това е нормално за патриархалните семейства, дори и да изневерява не трябва да го упрекваш, все пак ти си с наднормено тегло и за него не си интересна, а той има нужда от секс. В противен случай ще си останеш с детето като самотна майка и ще трябва да си самодостатъчна до живот, защото освен пълна ще си и с дете и едва ли друг мъж ще те вземе

" Много мъже изглежда живеят в някаква заблуда, че са фактор и имат право да нареждат кое как да се случва и че жените треперят да не загубят такова национално богатство. "

11, ти живееш в някаква твоя заблуда, че жените могат да са равни или над мъжете, както и да им нареждат-управляват Няма такова нещо, това е несбъдната мечта на феминистките. Мъж жена не пита и винаги има право. Докато жените не разберат това, ще продължават да живеят с котките и да са си самодостатъчни. Дори и да опада косата на мъжа, днес модата вече е на гологлавите мъже. Няма нужда да имат коса за да са успели. Я си помисли ако на жена косата опада, каква гледка ще е.

.

21.   17 Какви глупости говориш?
Аз съм 1, 64 и съм 64 килограма, ИТ ми е като нормално телесно тегло. Никой не ми е казвал, че съм пълна, даже ме имат за слаба. Ниска никога не съм се чувствала.
А 60 кг за мъж са много малко. Аз харесвам по- едри мъже, а не клющави.
Лекарството, което рекламираш, май е за диабетици. Не го препоръчвай, ако искаш го пробвай ти.

22.   Може би не е проблема в килограмите. Аз качих около 5 кг, с мъжа ми също имаме спорове и не виждам особено желание да е с мен.
Може и битовизмите да ви идват в повече.

Оставяй му детето и ходи на фитнес, щом ти казва така. Малко да разпуснеш, може и във фитнеса да те харесат другите мъже, може да си измислиш някоя историка, как те свалял някой пич, ама не бил 'хубав' като твоят. Като се връщаш се усмихвай, смей се.

23.   Номер 17, много моля да не предлагаме инжекционни лекарства на жената, които на всичкото отгоре са предназначени за диабетици! И имат странични ефекти, за които нито ти, нито онлайн търгашът ще поемете отговорност...

Докато реалистично признавам, че мъжете са визуални същества, it's the attitude that counts. Мен ме притеснява, че мъжът ти не се е досетил първо да те прати на лекар да видите хормони (полови, щитовидна жлеза), нито се интересува как ти се чувстваш. Освен ако не е фитнесджия с електронна везна, едва ли полага кански усилия да е във форма самият той и по-скоро си кара на калориен баланс. :) Много по-обичащ начин да накараш партньора ти да се стегне е да го поканиш да спортувате заедно, например. Или да му предложиш да си готвите по-леки храни. Или да каже: "Слушай, аз ще взема малкия, ти излез, малко време за себе си... " Че да си отдъхне тая жена и да почне да мисли за спа, фитнес и т. н.

Трудното е, ако не си била спортна натура преди раждането. Така или иначе телесните промени са предизвикателство.

Аз бих те посъветвала да свалиш излишните килца само заради себе си: на теб да ти е леко, по-уверена ще си, може да се социализираш с групови тренировки. Но да го правиш, за да угодиш на някого другиго - тцъ. То така или иначе, който е почнал да спортува, в един момент го прави заради себе си, защото предимствата са огрооомни! :)

Страничен ефект: ако мъжът ти консистентно се проявява като гъз, твоята промяна може да ти докара по-добър мъж евентуално.

24.   Когато пуснеш детето на ясла директно започвай фитнес. Преди това колело вкъщи, никакво ядене, ако си финансово по-добре Саксенда/Оземпик с тях ще намалиш глада до минимум и ще ти е по-лесно. Без захар, тесто, мазно, пържено. Алкохол само бяло вино или розе по 1-2 чаши. Редовни разходки с детето, упражения от YouTube.. вземи си гирички, ластици, постелка и помоли мъжа ти да излезе с него за 1 час навън. Храненията месо салата и никакви десерти. Ако умираш за сладко ще си го взимаш след тренировка с един протеин по твой вкус. Влез в интернет и си изчисли BMI и виж колко точно имаш да сваляш. Ако са около 10-15 кг е напълно постижимо. С много зор и бавно се случват нещата след раждането. Помисли и за филъри, ботокс, разни процедури за лице и тяло. Като отслабнеш си смени цвета на косата, изсветли я малко, купи си нови дрехи. От отслабването страдат най-много гърдите, които така или иначе са изстрадали от бременност и кърмене. Ако имаш финансова възможност разгледай хирурзи и се замисли. Мъжете не си признават, но външният вид е много важен. Гледай да слагаш грим, да си с чиста и приветлива коса, не ходи само вързана. Отношението ще се промени, сама ще го видиш. Не се връзвай на разни, които ще ти кажат да го оставиш и да търсиш нов. С дете това не е вариант, не е добре и за детето. За да върнеш искрата трябва много усилия да положиш.

25.   Прав си е. В сланината ли да ти го слага? Стегни се и отслабни, за тебе си е най-вече. Яж по-малко и спортувай. Едно дете е, не са две. Питай майките с по две деца как е.

26.   Ами мъжът ти е прав. Няма по-гнусно нещо от дебела, неподдържана, нехигиенична жена. Аз даже не мога да се надървя на такива.

27.   Това е причината. Отделно ти самата не се приемаш и харесваш такава, което те разяжда подсъзнателно и допълнително рефректира върху отношенията ви. Вземи се в ръце - за собствено самочувствие и здраве най-малкото.

28.   Здравей!
Жена съм, че не е хубаво да се занемаряваме е така, но аз малко съм на твоето мнение.
Не съм сигурна, че и да отслабнеш, той ще е като преди. За да ти ги го говори тези неща... утре ще стане ама ти си.. остаряла. Според мен интуицията ти е правилна, едвали е само в килограмите всичко.

29.   В случай, че наистина търсиш решение на проблема си, а не просто емоционална подкрепа, съветвам те да прочетеш мненията на мъжете. Жените винаги ще ти окажат емоционална подкрепа, но това ще ти помогне само да се почувстваш временно добре и няма да реши ситуацията с мъжа ти.
На въпроса - да, привличането на нас мъжете към жена се определя почти изцяло от външния й вид и от възрастта. Нас не ни вълнува какво й е образованието, колко й е дохода, каква кола кара и дали има бъдеще. Добрият характер ининтелекта са важни само донякъде и могат да са само бонус. Ние гледаме светата троица - гърди, стройно тяло и симпатично лице. Ако една жена няма това, за нас е невидима.
В момента ти си в положение, в което мъжът ти би изпаднал, ако внезапно си загуби работата и стане слабохарактерно мекотело, не може да вземе никакво решение сам и постоянно се оплаква колко е онеправдан. Тогава и ти ще започнеш да го гледаш накриво, ще си изгубиш сексуалното привличане към него и ще напишеш нова тема за това как вече не го искаш, защото си му като майка.
Както са ти казали повечето хора, силно желателно е да отслабнеш. Най-вече, за да повишиш собственото самочувствие, чак след това, защото евентулно мъжът ти пак ще те пожелае. При добро желание е напълно постожима цел, всичко останло са оправдания. Мини на калориен дефицит - сваляш си приложението “Калориен калкулатор”, купуваш си кантарче за храна и започваш да мериш всичко, което ядеш. Не е никак сложно, като свикнеш, става за секунди и ще ти е полезен навик. Приложението ти казва колко ти е дневната граница на калориите, за да си в дефицит и просто я спазвай.
Отделно започни да спортуваш, препоръчително бягане. Оставяш за час детето на мъжа ти и пробяхваш 3-5 км. Отначало ще ти е трудно, но за месец два ще станеш машина. Ще придобиеш стройни крака и прекрасно дупе.
С горният подход ти гарантирам, че за 2-3 месеца ще си поне 8-10кг надолу. Освен това ще си доста по-стегната и в добро настроение, отколкото си в момента, когато сивото ежедневие и отношението на мъжа ти са те довели до депресия.
Желая ти успех!

30.   Положи някакво старание да отслабнеш. След като го направиш, разкарай този плазмодий до тебе, за да се отървеш от още излишни килограми.

31.   И аз мисля като номер 28.
Не смятам, че проблемът е в килограмите ти, макар и да е прекрасно да искаш да подобриш външния си вид - това винаги е от полза.
Просто съм виждала много, ама наистина много пълни жени, чиито мъже се държат с тях като с кралици. Дори когато аз напълнях по време на моята бременност - от 45 минах на почти 90 килограма, мъжът ми не е спирал да ме гледа с обожание. Дълго време си бях дебеланче, едва свалих килограмите, но мъжът ми никога не го е правил на въпрос. Много ясно, че е забелязал разликата, но дори си му беше сладко всичко това, ползваше си ме за възглавничка (хаха). В даден момент отслабнах с тренировки и правилно хранене, и това е. Външния вид не е толкова важен за човека до теб. Нали обичаме сърцата си, душите си. Какво значение има колко килограма сме за някакъв период от време? Накрая всички ставаме на прах, така или иначе.

32.   Стига бе хора, тва да променила жената, другото, даже и при хирург я пращате. Защо не си смени мъжа поведението, да почне след работа да гледа детето сам, а нея да я остави да си почине.
И тя ще му намери кусури, ако иска.
Жената е концентрирана върху детето си сега, нея кой ще я попита какво иска. Мъжете все си мислят, че жената докато е в майчинство си почива, но истината е че може да те налегне страшна депресия, особено ако няма кой да го вземе за 2 часа.

34.   "защо жените вече не искат да раждат/ особено/ млади" създателят на онази тема да чете.
А и жените хубаво да си мислят, преди да решат от кого да раждат.

35.   Е сега точно се връщам от магазина. Пред нас една жена 30-40 и зад нея сме аз и още един пич с по 1 хляб. Него го пусна да мине пред нея с усмивка, щото беше бая по-висок и нацепен. Аз съм 1. 85 той да е бил към 1. 90 и нещо. Мен не ме пусна. И установих как всичко опира до външния вид. Жените са още по-брутални от мъжете в това отношение.
И ти си седнала и питаш наистина ли толкова е важно. Айде размени ролите сега и си задай същия въпрос. Ако беше качил много килограми, щеше да пишеш тема колко се бил отпуснал, а кокошите в коментарите как това е типичния бай Ганьо.
Обаче като става въпрос вие да отслабнете... леле майко ебати проблема

36.   Авторке, наистина кг са много важни за мъжете. Те не ни обичат, заради тези които сме, а заради външността ни и секса.
Някои мъже харесват по-пълни фигури и не им пречи, когато половинките са им пухкави, но други си падат по анорексички и тормозят жестоко жените си!

37.   Не се депресирай, защото когато човек не се чувства добре, си хапва повече, за да компенсира.
И аз съм напълняла през 20 години брак с 10 кг - бях 55/170, сега 65 и мъжът ми започна постоянно да ми мрънка да спортувам и да не ям късно вечер. Помислих си, че може да се оглежда или вече да си има любовница /той е все още атлетичен 90/185/ и започнах всяка сутрин да се тормозя с гири и планкове - еми не е моето. Реших да се изявявам повече в леглото... лошото е, че след това голям глад ме гони и ме заболява ръката от отварянето на хладилника.
Пробвай и ти с повече секс, ама след това никакво ядене.

39.   Намери си любовник. За всеки влак си има пътници. Ако за твоя льольо си дебела (той едва ли е брат Пит), за друг ще си изключително желана.
Ако на мен някой мъж ми си позволи направи забележка за теглото/ визията е аут. Мъже много, лесни и са навсякъде. Не е нужно да търпиш неуважение.

40.   Тук е пълно с повърхностни хора, които се скъсват да пишат как мъжът бил прав и тя трябвало да отслабне на всяка цена. Написала ви е жената, че се опитва. Отнема време. При някои жени не става, каквото и да правят. Поведението на мъжът е грозно и той ще съжалява след време. Това е майката на детето му, не му е някаква секс кукла. Да се научи на уважение, защото ще си остане сам.

41.   39, ако е дебела какъв любовник ще си намери?

42.   40,

Какво се обясняваш на хора, които не са минали през бременност? Те не знаят какъв ад може да е бременността при жената. На тях никога не им е било лошо всяка сутрин, никога не са им се подували краката, никога не са минавали през този кошмар - раждането. Моят съпруг влезе с мен в родилната зала и трите пъти, когато раждах. Никога не чух коментар от него, защото видя какво всъщност представлява раждането.

Масово мъжете си мислят, че когато жената роди, тя се възстановява за няколкото дена и пак става слабичка и хоп - пак ще им скочи отгоре, готова за секс. Те не са наясно какви хормонални изменения могат да се случат в тялото на една жена. Не са и наясно, че има нещо, което се нарича "следродилна депресия". Сама виждаш как коментират - дебела си, в сланините ти ли да го ръга. Все коментари от хора, лишени от всякаква мисловна дейност.

"Това е майката на детето му, не му е някаква секс кукла. Да се научи на уважение, защото ще си остане сам. "

На масовката от българските мъже не им пука, че ти си майка на детето им. За тях, ти си секс кукла - винаги трябва да си готова за секс. Те не са научени да уважават когото и да е, камо ли жените. Мама им е казвала, че те са специални, че те са най - умни, най - красиви, всичко най. Мама явно не ги е научила на уважение, което е много тъжно. Мъжът на авторката си личи, че и той е същият плужек.

43.   39, то и ти и авторката едва ли сте Анджелина Джоли, ама едва ли някога ще си го признаете. Не може да искаш Брат Пид, а пък да не си Анджелина Джоли, не смяташ ли? И стига с тая глупост "мъже навсякъде". Мераклии да те наебат за 1 нощ и зарежат винаги ще има. Мъж за сериозна връзка, семейство и деца много трудно ще намерите, с тия ваши огромни претенции и още по-голям километраж. Тия проклети социални мрежи ви изкривиха представите за реалността и ви накараха да взимате мъжете за даденост. Трябва да ви се отнемат телефончетата и всякаква връзка с интернет, за да видите и вие какво е да си на сухо и да почнете да цените повече мъжете, и да спрете да ги възприемате за даденост и за някакви си заменими вещи, които можете да замените във всеки момент, когато си искате.

44.   39, знаем за твоето "аут". Това, което силно ни съмнява е, че няма и мераклии за "ин" шото знаем, че ти имаш височки стандарти за входящите забележки ама доста нисички, когато ти ги даваш. Та колкото и много мераклии да има, чак толкоз не могат да пият. Ама гроздето е кисело, нали?

Вземи си обогати малко речника, че подпис не ти трябва на тебе, циклиш едно и също навсякъде. Твоята искряща красота и стил си личат от едно твое изречение.

46.   Не е нормално да си говорите грубости, независимо колко дълго време сте заедно. Аз като жена родила 2 деца ще ти кажа, че за мъжа е важно жената да поддържа добра фигура. Предполагам си на 20-30 години, не си на 60, че да не можеш да отслабнеш. Липсата на свободно време също не е оправдание, защото се пълнее не от гледане на дете и чистене а от храна. Подложи се на диета и отслабни заради себе си.
А за мъжът ти мога да кажа, че не постъпва правилно да се държи грубо с теб заради килограмите. Ако е истински мъж заедно ще намерите решение.

47.   Раждането е процес, който кара ЦЯЛОТО ТЯЛО да се промени и жената дори изгубва някои от зъбите си. Природата така я е създала, за да оцелее.

Ако мъж е изисквал дете, но после се е отвратил от жена си заради тялото й, той заслужава лоша карма и е враг на самата Майка Природа.

Звездичка

48.   Кефи ме пълните жени как са "тригърнати" в коментарите :D

Като смените мъжа и следващият няма да се кефи на телесата ви или ще е някакъв льольо дето не го харесват.

Живота е състезание хора и "всичко" не е за всеки, а по заслуги. Аз като ида в ресторант и трябва да платя 300лв сметка за вечеря и любимата ми, да не плащам с "душа", плащам с резултати. Като жената до мен не се поддържа, аз защо съм се икзъртил от работа? За да стоя с дебела, дето гледа някво тъпо реалити и нагъва джънк вместо да спортува. Няма такъв филм, некст, с такава, която се поддържа. Хората могат да изглеждат стегнати и на 60, ако се поддържат.

49.   Първо си задай въпроса - на теб пречи ли ти, че си напълняла? На теб пречи ли ти, не на него, това е много важно.
Не помня откога съм 100 кг. Наистина не помня. Като влязох да раждам бях 116.
Мъжът ми не смее да ми прави забележки в това отношение. Щото се е пробвал и знае какво му се случва.
На мен пък рязко ми доскуча с него в последно време.
Вече година си имам любовник. Взе си ме такава, каквато съм - 100 . Става му само като ми чуе гласа. Обожава ме. Прави за мен всичко. Подаръчи постоянно. А секса е... топ топ топ.
Тъй, че... ако не можеш да си го позволиш сега, когато детето порасне, сложи в центъра себе си. Само и единствено себе си.

50.   Аз след раждането за няколко месеца, 0ях толкова слаба, колкото никога през живота ми, умора, липса на помощ и подкрепа. Това е. При теб явно трябва време, но и ограничи храната.

51.   "Не помня откога съм 100 кг. Наистина не помня. Като влязох да раждам бях 116.
Мъжът ми не смее да ми прави забележки в това отношение. Щото се е пробвал и знае какво му се случва. "

Ужас!!! 116 кила, 49, предсавям си жена-слон, 116 кила, че и да заплашва мъжа си, че ще му се случи нещо, ако започне да прави забележки. Сигурно ще го пребие и той няма да гъкне повече, за да не яде бой отново. При 116 кила жена, рядко мъже ще искат секс, ще им умре оная работа от мъка!

52.   Аз имам три деца и никога не съм имала подобни проблеми. Тежа 57 килограма при ръст 166см. Преди да родя първото дете тежах 54 килограма. Въпреки това мъжът ми казва, че преди коремът ми е бил плосък, а сега съм закръглена... Аз се опитвам да спортувам, ама според него не трябва да нося къси потници... А аз нося...
Може би проблемът ти е в храненето и начина на живот. Движи се повече, прави дълги разходки с детето всеки ден. Покажи на мъжа си, че се грижиш за себе си. Плуването също извайва тялото.
Не му се връзвай много много, а действай! Мъжете мърморят понякога...

53.   Трябва да отслабнеш. Това е важно за мъжете. Казали са ти го вече. Но е важно и за теб и за твоето самочувствие. Прочети за калорийния дефицит. Има много писано в интернет и групи във фейсбук. Така няма да гласуваш и ще отслабнеш. Колкото до мъжа ти и грубото му отношение, не мисля, че ще започне да се държи с теб, както преди. Никой не крещи на друг само защото е дебел. Наблюдавай поведението му, дали няма любовница. За съжаление много мъже, когато жените им са бременни и напълнеят, се оглеждат навън.

1-50 от 51