Болезнено ревнив е и кара приятелите си да ме следят
Здравейте, жена съм имам нов приятел от 2 години и ми прави впечатление, че един негов недостатък няма да се промени, а то е че е много ревнив.
Нямам тайни от него, но въпреки това той продължава да ревнува безпричинно, неговата ревност се изразява в това, че когато съм на вън сама или с приятелки винаги "по петите ми са неговите приятели", които той оправдава, че са случайни срещи, но те не са където и да отида винаги се върти по един негов приятел или ще видя само даден човек или колата му на въпросният. Реално не ме притеснява никой, не идват да говорят с мен, но винаги са там. За мен това не е нормално, а не като да не му казвам къде отивам с коя приятелка той знае и въпреки това все някой "ходи по мен"... Но моят приятел лично не се върти така все праща тях.... Не го разбирам това, милиони пъти сме говорили с него и той продължава да отрича и да твърди, че са просто случайни срещи.

Е добре де, кажете ми как по точно ще са случайни, когато ми се обади да ме чуе и ме пита къде съм точно и 5-10минути по-късно се появява колата на нечии му приятел.
Преди да кажете, че може да е същата колата, не е записала съм си номерата, а всеки знае, че не може да има две коли със един и същ регистрационен номер нали така? !? ! ....
Как да го уверя, че го обичам и да престане с тези циркове, когато му го казвам имам чувството, че не вярва...
Това, че едната му бивша го е лъгала и изневерила, не значи че и аз ще го направя, аз държа на него обичам го искам да сме заедно, но ако продължи по този начин ще си тръгна и на него съм му казвала това, че не ми е приятно така да ме проверява. Не знам как ще продължим занапред....

Коментари

1.   Много внимавай, аз лично не бих се занимавала с такъв човек. Имала съм подобни проблеми със сегашният ми приятел, но като прерови телефона ми 2-3 пъти без мое знание (след което имаше скандали, но това е друга тема) и не намери нищо се кротна, но това да продължава с години не е нормално.

2.   Ревността е болест, особено в тази форма, която описваш. С такъв човек не може да имаш нормална връзка. Той ти няма доверие и най-вероятно не те обича като човек, а те възприема като собственост, която трябва да варди. Няма как да го промениш, защото той няма намерение да се промени. Ще ти направи живота черен.

Ти си знаеш, но аз не бих търпяла такова отношение и не бих си губила времето с такъв човек.

3.   Какви са тия безработни приятели, които обикалят града като им свирне? ! Не работят ли, жени нямат ли, деца? Сами ли идват?
Смешно и нереалистично ми се вижда постоянно да те следят. Това да не е сюжет на някой розов роман? Ти защо пък един път не попита тия приятели защо са там?

4.   Ти добре ли си? Бившата какво е правила няма значение. С психопат си от 2 г. Утри в кухар ли искаш да свършиш някъде изхвърлена.

6.   Абе да не се окаже, че се занимава с незаконни дейности и да си има проблеми друго адекватно обяснение не виждам то бива бива ревност ама такива крайности. Да беше за 1-2 пъти нещо да се усъмнил по върви, но всекидневно да те проверява то даже и това не е буквално те преследват.
Според мен има нещо повече от ревност, защото ако беше само ревност щеше ТОЙ да те преследва, а не да праща някой си, а и тия хора не ходят ли на работа, че толкова свободно време да имат да вървят по теб има нещо момиче опичай си акъла навреме! Гнила ми се струва тая работа.

7.   Не му казвай къде си и с кого си. То си възрастен човек и никой няма право да ти държи сметка.

8.   Това е твоята гледна точка. Ами неговата? Да речем, че преди да тръгнеш с него си имала друга връзка. Била си с предишния си приятел и си му изневерила със сегашния ти. Той най-вероятно знае, че рано или късно пак ще го направиш, колкото и да го “обичаш” и затова ревнува, и ти пуска опашка. Ревността е лош порок, но не е без причина.

9.   Няма да престане с цирковете, това е болест, но той не го осъзнава. Ако искаш да се спасиш за в бъдеще, защото нещата ще станат все по- брутални, ако ти е мил животът- разкарай го моментално! Ама моментално буквално- бягай!

10.   Комплексар с ниско самочувствие. Какво им харесвате на такива ревньовци, само вие си знаете.

11.   Като мъж, който имаше проблеми с ревността ти казвам да се спасяваш. Аз никога не съм правил проблеми заради ревността си, нито съм пускал някой да следи, нито съм го правил на въпрос даже.
Но вътрешно ми беше адски трудно. И ти казвам да се спасяваш докато е време, защото масово убийствата на жени са точно от заклети ревнивци. Не го казвам да те плаша, но статистиката е точно такава. На мен ми е чудно и какви са тия приятели, които му ходят по гъза да следят приятелката му? Тия са пълни дебили значи ако ги кара да правят това постоянно. Ревността, само който не я е изпитвал истински не знае за какво става въпрс. Просто не знаеш къде се намираш. Мен нарочно са ме карали да ревнувам, затова я бях развил и въпреки това нищо не направих тогава. Но има идиоти, които в един момент просто изперкват.

12.   Наистина е смешно, че в темата пишат хора, които подстрекават други към изневяра, обаче ако на тях им изневерят идват тук и почват да реват! Добре, че сайта в “анонимен” до една степен, иначе всички ши мълчите като неми!

Гаро

13.   Зарязва го, макар че такива психопат не пускат лесно коала и стават агресивни. Пиша ти го от личен опит. Бившият ме следеше, пращаш приятелите си да ме следят, устройваше скандали за щяло и нещяло, налуташе на бой на наши общи приятели, въобще според него всеки мъж, който ме погледнеше на улицата, иска да ме е*е. Накрая се стигна до физическо насилие, не само психическо (защото това, което ти се случва, се нарича психически тормоз) С кварталния полицай си бяхме станали най-добри приятели, толкова често го посещавах, викаха го многократно в полицията, жалби до прокуратура съм писала заради заплахи за убийство. Въобще не е безобидна патологичната ревност.