От къде идва неуважението към жените
Какъв е коренът на всичко това?

Коментари

51-60 от 60

62.   Тук пак разнищихте проблемите. Един от горните коментари е прав, че има прекалено много слабохарактерни мъже, които не са точно мъже. Също така и друг коментар е правилен, определящи жените като безкомпромисни сметкаджийки, гонещи някаква цел.
Покрай мен семейните са обобщени с това, че не са щастливи. Една изневерява на мъжа си с който и свали гащите и същевременно пуска у фейса снимки с мъжа си колко били щастливи, което е меко казано интересно, тъй като там и ебачите са и приятели.
Друга използва мъжа си за касичка за екскурзии и благинки, като в същото време и се повръща от него, че не прилича на човек, от там и какъв е хубав секса.
Един друг дава всичко което изкара от двете си работи, за да може жена му да го контролира и постоянно да му опява на главата какъв непрокопсаник е и че можело да изкарва и още, като същевременно тя не работи и едва ли има кой да в вземе на работа.

63.   60аз съм шлифовала и лакирала маса, местила съм два дома в един ден само с още една приятелка. И съм сглобявала столове, гардероби и шкафове. И да, физическата работа не е като психическата. Само който е работил и двете знае, че психическата може да е много натоварваща и не е само с носене на тефтер наляво надясно и да, твърди се, че работата на жените е лека, ето цитат на номер 52:"работата ви не е колкото на мъжа, тежка или трудна. "

И като гледам колко обвинения има в някои коментари към жените, единствените, които реват са тези мъже.

И като говорим за факти, болшинството от българските мъже не стават за семейство и бащи. И успяват да излъжат някаква огромна част от жените, само защото тези жени искат да станат майки, иначе тая нация съвсем ще загине.

64.   Според мен, защото жените, които искат уважение са мъжествени и мъжете не ги виждат като жени. Лично аз никога не съм искала уважение, винаги съм го получавала и ми е непонятно защо жена ще го иска. Вероятно и самите жени не уважават себе си и търсят външни доказателства, че са уважавани, а то става точно обратното.

65.   63 "60аз съм шлифовала и лакирала маса, местила съм два дома в един ден само с още една приятелка. И съм сглобявала столове, гардероби и шкафове. "

Да, да, ей сега ти повярвахме! И пробит покрив и спукани водопроводни тръби сигурно също си поправяла, и гуми и ел. крушки си сменяла сама, и чертежи на къщи си проектирала, и бетон си бъркала и ляла със собствените си нежни ръчички, и телевизора, компютъра и лаптопа си си ги ремонтирала абсолютно сама... Нищо чудно даже и да се окаже най-накрая, че без да знаем имаме честта и привилегията да разговаряме с единствената жена-ракетна инженерка на НАСА в света, в анонимен сайт!

И преди да си си помислила да измучиш с убит, дебилски, кравешки рев "аммм да, баш така си е! ", ще побързам да те изпреваря с новината - Не, тъпа патко, не говорех сериозно, всичко това беше казано С ИРОНИЯ и само В КРЪГА НА ШЕГАТА!!! Много ясно, че нищо от това не си направила, и никога няма да го направиш, защото НЕ МОЖЕШ!

"И като гледам колко обвинения има в някои коментари към жените, единствените, които реват са тези мъже. "

Обвиненията към жените от мъжете са напълно основателни и реалистични, за разлика от твоите към мъжете в последния ти абзац, които са фрашкани с откровени лъжи и простотии, отнасящи се точно за жените, а не за мъжете.

"И като говорим за факти, болшинството от българските мъже не стават за семейство и бащи. И успяват да излъжат някаква огромна част от жените, само защото тези жени искат да станат майки, иначе тая нация съвсем ще загине. "

Това не са никакви факти, а пълни женски простотии, измислици и лъжи, както вече отбелязахме и нескопосан опит на жените, да прехвърлят отговорността за собствените си погрешни действия върху мъжете. Огромната част от жените успяват да я излъжат само 5% от най-готините топ батки, по които тича същата тая огромна женска част, включително и ти. От друга страна пък, огромна част от мъжете (95%), не са удостоени с тази чест и привилегия, да чукат и заплождат различни жени всяка вечер, без да им бъде търсена никаква наказателна отговорност за отглеждането на децата, именно защото не са с топ физически данни като на вървежните батки, а са по-обикновени като външен вид и поведение, и не отговарят на абсурдно завишените стандарти на тъпите патки, които и сами не си ги покриват. Именно от тези мъже ще излязат най-свестните бащи и съпрузи, ако благоволите да им дадете шанс, но вие сте толкова тъпи и заслепени от вашия егоизъм, алчност и грандоманство, че нямате очи за добрите мъже, а само за лошите, и само те съществуват във вашата глава, и само тях ги избирате за бащи на вашите деца, с което сами си изгаряте всички мостове по пътя ви към щастието.

66.   По принцип изпитвам истинско уважение към възпитаните, културни, образовани възпитани жени. Ако трябва да съм откровен не винаги са ми ясни постъпките на значителна част от тях и изпадам в едно недоумение. Ще се опитам да съм кратък и ще илюстрирам с две мои случки. И двете се случват преди години, когато бях млад, зимите значително по-студени и с повече сняг. Пътувам към института, в който съм научен сътрудник, чисто облечен, приветлива физиономия. Пътувам на най-долното стъпало на "Икаруса". Спираме на спирка "Орлов мост" от страната на кооперация "Трапезица", тогава бул. Клемент Готвалд. През нощта е навалял обилен сняг, минали са ЗИЛ-овете снегорини и са набутал снега близо до тротоара. Времето е сравнително топло и има някаква вадичка мръсна кафява вода. Аз като на най-долното стъпало слизам пръв и заставам отстрани на автобуса. Слиза добре облечена жена, подавам И ръка, за да не стъпи в кафявата мръсна вода, тя ми я отблъсква, казва, че не и е нужна помощ и "джопва" право във водата. След няколко дни сходна ситуация, до момента когато слиза също млада жена, вижда мръсната вода, вижда мен и казва "но падайте ми ръка, не се ли Ви учили в къщи на подавате ръка на жена, слизаща от превозно средство. " Пак станах нещо като виновен и нещо като простак. Отивам в института и споделям с колежка, чието бюро е срещу моето, като и разказвам с най-малки подробности двете ситуации. А нейният отговор е нещо от сорта, "Ами и ние жените, понякога не знаем как да ценим мъжете и какво искаме". Понякога когато тя не идва с колата си на работа честа пътуваме в заедно и допълва, на шега "ти ми подавай ръка, аз никога няма да я отблъсна" //Fallschirmspringer//-- Десантчик--"Навсякъде, по всяко време"

67.   Какво уважение към жените бе, чувате ли се какви ги дрънкате? Това е жена, незавършен мъж, не е мъж! Създадена е от природата само за продължаването на човешкия род. За какво уважение имат претенции жените, след като са с много по-ниска стойност от мъжете в целия свят? Все една кучето-домашен любимец и то да има претенции за уважение както към мъжа.

68.   До 58 и 63 от 52

"52, айде сега жените избирали мъжете, нали до сега в тоя форум се твърдеше, че жените избирали за секс, пък мъжете за семейство. Кое е вярното сега? "

И двете твърдения са верни и не са взаимоизключващи се, ако наистина не схващаш, нека ти обясня.

Жените избират мъжете, това е неоспорим факт. Изключения правят предварително уговорени бракове, когато родителите избират и изнасилвания, но отвъд тези двете - жените избират.

Когато жените избират мъже, те могат да ги избират както за секс така и за семейство, но могат да предоставят семейство. Това дали един мъж ще ПРИЕМЕ жена за семейство и ще я оплоди, вместо просто да я наебе е избор на мъжа и негова отговорност.
Та, да, следвайки елементарен силогизъм, жените избират и предоставят секс, а мъжете избират и преценят дали да предоставят повече от един секс. Една жена не може да избере един мъж за повече от един секс, ако мъжа не иска повече от секс, та, повтарям, дали ще е секс или семейство е второстепенен избор, зависещ от мъжа, а първоначалният избор който води до този втори избор е избора на мъж ИЗВЪРШЕН ОТ ЖЕНАТА.

Сега по-ясно ли ти е?

"Масово в България липсват мъже, нямам предвид под мъже хората със съответния атрибут между краката, имам предвид мъже. И какво, жените съвсем да спрем да раждаме? Че то ставащите за бащи в днешно време са сигурно има няма 20%. После пак жените сме виновни защо не искаме да раждаме и така вината ни се прехвърля до безкрай. "

Не, отговорността не ви се прехвърля, отговорността да избирате подходящи съпрузи е ваша, ама вие от отговорност бягате постоянно и все я прехвърляте на мъжете. От Адам и Ева сте все "измамени" и създаващи проблеми, заради които теглим всички.

Жената създава проблем > жената не поема отговорност > мъжа все пак решава проблема > повторение. Това е реалността.

Снизходителното поведение откъм "атрибути" ми го спести.
В България дали ставащите за бащи са 10%, 20% или 30% не е от значение, а това вие жените да ги избирате за съпрузи, което не правите, защото масово жените също не стават за майки и то бих казал повече от мъжете, първо заради грешните избори откъм мъже и разкрепостения секс и второ, защото са глезли и самите те не са или са възпитани грешно.
Стига си прехвърляла вината от типа "ама те и мъжете... ", никой не ти отрича, че има говеда сред мъжете, даже го затвърдявам, като ти казвам, отново и отново, че правите грешка, като ги избирате. Като ги избирате, по-голямата вина е на вас жените, но вие с вашето детско поведение не искате да поемете отговорност и я прехвърляте на мъжете, както сте свикнали. Защо просто веднъж, ти или изобщо жените не кажете нещо от сорта на "прав си, масово сме глупави, ама не всички сме такива"? Да си признаете вината, пък после давайте личен пример и поучавайте по-глупавите сред вас. на живо съм получавал подобен отговор и то от възрастни жени, с 30-40 годишни деца. Не знам дали е от възрастта, вероятно до някаква степен, ама на живо сте по-склонни да си признаете грешките, въпреки, че и там с ченгел трябва да ви се вади "извинението" от устите.

Жените, които не искат да раждат, не искат защото са егоисти. Почти никоя не го прави от съображения за съпруг, а защото "още съм млада", "искам да се наживея", "има твърде много хора", "няма пари" и куп антинаталистки глупости. Тая лъжа, че е предимно заради мъжете ми я спести, защото съм по-запознат от теб.

"Хубаво, че вършиш домакинска работа, колко мъже според теб го правят? Масово се прибиран вкъщи от работа и най-добре никой да не ги закача. И как определи кой работи по-натоварена работа? Викаш на учителките, лекарките и инженерите им е леко? Това може да го каже някой, който и един ден не е бил учител или лекар. "

Няма значение, колко мъже я вършат. Пак с извъртането от типа "ама мъжете... ". Приеми, че има мъже, които вършат домакинска работа, не малък процент от мъжкото население и просто се насочвайте към тях. Това е императива; четеш ли изобщо какво ти пиша? Никой не оспорва, че има мъже, които не вършат домакинска работа, ама като на лапета ви се обяснява, отново и отново, просто да не ги избирате, КАКТО МАСОВО ПРАВИТЕ, а да избирате тези, които я вършат, КАКТО МАСОВО НЕ ПРАВИТЕ. Кое не е ясното?

Определих кой работи повече от опит, наблюдения, логически доводи и чист инстинкт.
Прочети внимателно какво написах, вместо да се опитваш да ми вменяваш собствените си недомислени глупости.
Казах, че дори и ДВАМА СЪПРУЗИ да са лекари, мъжът работи повече, ЗАЩОТО СЪМ ГО ВИЖДАЛ. Имам ЕМПИРИЧНИ доказателства. Знаеш ли какво значи тази дума? Означава от опит / осезание.

"Това може да го каже... " дъра-бъра, типични кухоглави вменявания, вместо да спреш, да се замислиш и наистина да ми отговориш на въпросите. Ама защо да мислиш, като можеш да мрънкаш, като всяка жена и после ще си чешеш главата и ще питаш "ама защо не ни уважават? ".
За твое сведение, имам практика, както като учител, така и като лекар, и музикант, и животновъд и какво ли още не, ама ти предполагай, врачке...

"аз съм шлифовала и лакирала маса, местила съм два дома в един ден само с още една приятелка. И съм сглобявала столове, гардероби и шкафове. "

Брей, аплодисменти ли искаш? Лакирала маса, сглобила стол? Сигурно и маслото на колата си сменяла?

Хладилник и бойлер носила ли си по два етажа стълби?
Плочки рязала ли си и лепила ли си ги после? Паркет слагала ли си? Зид издигала ли си, стени къртила ли си? Покрив правила ли си? Ел. инсталация правила ли си? Дограма и изолация монтирала ли си? Къща боядисвала ли си? Септична яма копала ли си? На кранчетата гумичките сменяш ли ги? Казанчето на гърнето, като се развали, поправяш ли го? На хладилника термостата поправяш ли го? Врати монтираш ли?

Ако си правила и едно от тези неща, тогава ще те похваля, иначе детската градина се хвалите, че сте сглобили конструктор.

"И да, физическата работа не е като психическата. Само който е работил и двете знае, че психическата може да е много натоварваща и не е само с носене на тефтер наляво надясно и да, твърди се, че работата на жените е лека, ето цитат на номер 52:"работата ви не е колкото на мъжа, тежка или трудна. ""

Работил съм и продължавам да работя и двете, на село и в града.
Разбирам, че коментарът не е до мен, но осем години съм бил терапевт и медиатор, психическата работа ми е позната до болка и по-позната от на теб. Да, затвърждавам твърдението, че женската работа не е толкова тежка или трудна, както на лекарките и учителките, така и на автомонтьорките и готвачките. Но, нека да повторя, ако още не си схванала, не се твърди, че женската работа в тези професии е лека или лесна, а че е една идея ПО-ЛЕКА ОТ ТАЗИ НА МЪЖЕТЕ В СЪОТВЕТНИТЕ ПРОФЕСИИ. Нещо очевидно, за тези които виждат и слушат, а не просто блеят.

"И като гледам колко обвинения има в някои коментари към жените, единствените, които реват са тези мъже. "
Айде, пак "ама мъжете... ". А жените, които хулят и обиждат? Те не реват, нали? Те мучат...

Коментар номер едно съвсем ясно ви го каза, поведението ви е проблема.

"И като говорим за факти, болшинството от българските мъже не стават за семейство и бащи. И успяват да излъжат някаква огромна част от жените, само защото тези жени искат да станат майки, иначе тая нация съвсем ще загине. "

Това вече го обсъдих по-горе, ама повтарям, че си в грешка.
Вечно "измамените" жени си избирате мъжете. Спрете да си измивате ръцете с "ама той ме излъга... ". Идиоти ли сте, че да ви лъжат отново и отново, сульо и пульо? И то при положение, че тези които не ви лъжат са в пълен контраст с тези, които ви лъжат и не е нужно никакво отсяване, защото те сами са се отсяли на две групи и на жените остава само да направят правилния избор, ама не го правят. Защо? Защото по думите НА САМИТЕ ЖЕНИ, мъжете с добри намерения са СКУЧНИ. Или не знаеш, какво говорят останалите жени или ти е неудобно да си го признаеш, ама това говорят, това е реалността.

69.   До № 17 """Black Sabbath""" "Това, че мъжете дават внимание и любов на надути и надменни женища, вследствие на което самочувствието им се вдига до небесата и започват да стават още по- надути, а това е дразнещо за всички ни."" Ще си позволя да не се съглася с твърдението в това изречение. Да, може да им се даде внимание, но това е за кратко и повърхностно ,нещо като нагон за размножаване. Дали от това им се вдига самочувствието ,нямам представа ,възможно е защото те не са интелектуални колоси. Други момичета и жени владеят сърцата на средно-статистичките мъже .Тези жени ,които когато ги видиш сърцето се свива по някакъв особен начин.Тези надутите са за секс, днес да мине друг да дойде. Нормален мъж не гори от желание да се жени за тях.Те са като лъскава, но ненужна вещ . //Fallschirmspringer//-- Десантчик--"Навсякъде, по всяко време"

70.   65 & 68: в каквото искате, вярвайте господа, нямам намерение да ви убеждавам в нищо.

68: къде съм написала, че двете твърдения се самоизключват. Много ми хареса обоснованието: "Това дали един мъж ще ПРИЕМЕ жена за семейство и ще я оплоди, вместо просто да я наебе е избор на мъжа и негова отговорност. " Което значи, че мъжа избира на коя да направи дете и избира да направи дете, след което избира да не се грижи за възпитанието му. Защото неговия второстепенен избор води до появата на нови живот. Ако не иска да прави този второстепенен избор, може винаги да откаже. Презервативите са достъпни на всякъде. Извод: днешните мъже са продукт на нежеланието на бащите им да се занимават с възпитанието на отрочетата си, ака: правят деца и после кучета ги яли (и децата и жените).

"Няма значение, колко мъже я вършат. Пак с извъртането от типа "ама мъжете... ". Приеми, че има мъже, които вършат домакинска работа, не малък процент от мъжкото население и просто се насочвайте към тях. " по тазои логика: приеми, че има и жени, които са достойни за уважение, с които може да се създаде семейство и се наспочвайте към тях.

"Казах, че дори и ДВАМА СЪПРУЗИ да са лекари, мъжът работи повече, ЗАЩОТО СЪМ ГО ВИЖДАЛ. Имам ЕМПИРИЧНИ доказателства. Знаеш ли какво значи тази дума? Означава от опит / осезание. " Дано не си се занимавал със статистика, че иначе българските университети съвсем ми паднаха в очите. За да има човек емпирични доказателства, трябва лично да е провел проучване сред достатъчно голяма маса хора, изпълняваши определени критерии, за доста дълго време (обикновенно поне няколко месеца, до няколко години или дисетилетия (зависи какво се проучва). Наблюденията върху отделни двойки (да речем 10) от един човек на определени кратки интервали (например веднъж на 2 месеца или седмици) не се броят за емпирични доказателства.

Брей, аплодисменти ли искаш? Лакирала маса, сглобила стол? Сигурно и маслото на колата си сменяла? Когато задавате въпроси от типа:"Ти построила ли си някога къщичка за пиленца със собствените си ръце? " би трябвало да очаквате и такива отговори.

И отново, ти си n=1 и като такъв не си представител на масовия български мъж.

Не съм видяла въпроси, на които не съм отговорила, ако ти липсва информация, питай.

71.   Престанете с тая домакинска работа да я върши мъжът бе! Той може да я върши много по-добре от жената, а и е измислил разни уреди за това, но е унижение за него при жива жена да върши домакинска работа. Как тогава ще е глава на семейството, ако върши женската работа? Мъжът не върши женската работа не заради друго, а за да се знае кой командва тук и налага закони у дома. Йерархията с мъжкото върховенство отдавна е доказала своето съвършенство. Тази глупост с женските права равни, че и по-равни от мъжките ще е до време, но няма да обяснявам повече, защото е ясно, че няма да публикуват коментар доказващ несъвършенството на женския пол спрямо мъжкия.

51-60 от 60