Споделена история от Семейство

Баща ми получи инсулт
Здравейте, мили хора! Толкова много искам да пиша, а не искам да ви тормозя с дълги писаници. Точно преди 7 дни баща ми получи инсулт. Днес 14. 10. 24 г. го изписаха. Контактен е, разбира и говори ок. Не наблюдавам психични отклонения. Знам донякъде как се чувства, защото аз самият съм с мозъчно увреждане, което се прояви когато бях на 34 г. Всъщност състоянието ми много прилича на прекаран инсулт, но не е. Тук е моментът да кажа, че съм осиновен. Нашите са разведени и майка ми така и не се е омъжила отново, следователно всички живеем заедно все още. Сега тя знаейки състоянието ми е притеснена за мен, но пък от друга страна почти няма кой да помогне на баща ми. Той не се е грижил през годините мн. за мен, даже имаше период в средата на 90-те 7 години бях без ток, но отвътре ме човърка че няма кой да му помогне. Аз няма м физическа възможност за помощ (82 процента съм инвалид). Даже с майка от няколко дни съм в лоши отношения по този повод. Когато го заведох в спешното и тя беше в болница, а бе ужас да не си ми в обувките. Сега незнам какво да правя. Разкъсан съм просто. И двамата, всъщност тримата имаме нужда от помощ, но никой не идва, в крайна сметка всеки си има проблеми. Знам, че е нужна рехабилитация на човека, но незнам колко ще е полезна. Поне е адекватен. Верно че говорът и дясната страна са засегнати, но може да върви, да става да сяда. Помагайтесъс съвети, мога още много да пиша, мили хора но няма смисъл. Бъдете здрави!

Коментари

1.   Първо, потърси социалните ако нямате средства и няма кой да се грижи за вас. Може нищо да не направят, но може и да направят, опитай. Поне да ти обяснят как стоят нещата.
Второ, баща ти е прескочил трапа. Да си пие редовно лекарствата и да не пропуска, да започне да се храни здравословно, доколкото и парите ви позволяват, но все пак боб, леща и т. н. храни са полезни и евтини. Тоест, да набляга на тях, не на сладки работи, храни от пакетчета и т. н., както и да не яде много мазно, олио, сол и т. н. също.
И трето, да не спира да се движи. Ако сега може да ходи просто по малко, всеки ден да движи по двора ако сте в къща или дори вкъщи.
Движение, правилно хранене и по-малко стрес. Ако пуши или пие, е излишно да казвам...
Дано и на теб да има кой да помогне :/

2.   Обърнете към социално подпомагане.

3.   Обърни се към свещеника и други служители на православната църква.

Не знам до колко ти си вярващ и въцърковен? Кръстен ли си?

Но независимо на какво ниво точно се намираш ти - обръщаш се към Бога(ако не си кръстен се кръстиш - в Православната църква), започваш да посещаваш Богослуженията, да се молиш на Бога, да се въцърковяваш... и помолваш Бога за помощ - като в случая правиш това чрез свещеника и други служители на православната църква.

И Бог няма да те изостави и ще ти помогне чрез хората!

5.   Майка ми получи инсулт преди 7-8 години някъде. Възстанови се, но й трябваше време. Рехабилитацията е бих казал почти задължителна, ако искаш баща ти да се почувства пълноценен човек отново.

6.   3, ето заради такива като теб хората се отблъскват от религията!

7.   Бъдете силни!
Бързо възстановяване!

8.   От автора. Благодаря на всички писали. Номер едно-най -вече на теб. Лошото е, че е ЗАКЛЕТ пушач. Говорил съм и преди говоря и сега. Ефект нулев... Всъщност двамата са заклети пушачи, аз не. Храна има винаги. Стресна се че не трябва месо, но днес се качи да шофира. Обяднил съм за подледвията и, че не е редно. Ужас тотален-постоянно на тръни...