Само секс, любовта ще дойде после
Не разбирам. Наистина не разбирам! Как хората искат просто секс.. кога сексът е нещо просто. Защо разни двойки се събират "да си правят готиното", "да задоволяват нуждите си", "да си правят кефа".. Боже, ами това любовта и чувствата, желанието да се отдадеш на някой емоционално, освен физически??
Обяснете ми мили посетители, МОЛЯ!

Коментари

1.   Какво те интересува, изобщо? Има сексуални и по-малко сексуални хора - явно си от вторите. Жена си най-вероятно, защото точно нашият пол, заради хормони, но и заради възпитанието и обществените нагласи, приема сексуалността си като нещо грешно и негативно.
Иначе, защо не? Вредят ли ти с нещо тези хора?
Или просто си фрустрирана от собствения си сексуален живот или от липсата на такъв?
Ти знаеш отговора, но мисля, че поне трябва да спреш да злобееш към хората, различни от теб. На никого няма да напизмиш, но ставаш неприятен за околните човек. Неприятно и негативно е и писанието ти, съжалявам.

2.   Не всички хора правят така. Всеки човек е различен, както и вижданията му. Аз не вярвам, че има човек, който да не жадува за любов, обич, топлина и т. н. Но не винаги ги получава. Тогава защо да не приемем като вариант секса? ! Обаче дебело подчертавам не безразборния. И давам пример със себе си. Имах много дълга връзка, след която близо 3 години бях сама. Опитвах се да започна на чисто, търсех човек, който да ме грабне с нещо, запознах се с доста, но я нямаше тръпката, никой не успя да ми направи впечатление и да ме накара да поискам някакви по-сериозни отношения между нас. Един ден случайно си писах в един сайт с един човек, предложи ми да се видим. Видяхме се, харесахме се и правихме секс. Продължихме да се виждаме защото и на двамата ни харесваше, а с течение на времето се появиха и чувствата. Та... понякога няма нищо лошо в това да правиш нещата не по обичайния ред. Обаче пак казвам, не толерирам безразборните сексуални отношения и хората, търсещи само кой да им го пъхне.. респективно къде да си го пъхнат :)))

3.   Авторке, секса е неотменна част от съществото на човека. На теб точно какъв ти е проблема? Опиши го по- точно. Така оставам с впечатление, че нещо си наранена или унизена.

4.   Що за тъп въпрос? ! Всяка връзка започва само като секс и след това или си остава така, или се прекратява, или се появяват чувства. Поне сред възрастните хора е така, които са наясно със себе си. Не говорим за тийнейджъри.

Според мен "редът" на номер 2 изобщо не е необичаен, както тя го нарича, а е най-нормалния. За да опознаеш някого истински, трябват години, не става от днеска за утре, съответно и не можеш от днеска за утре да прецениш дали тоя човек е за тебе. Аз не мога да изляза 2-3 пъти с една жена и да кажа, че я "обичам". Може да ме привлича, може да ми е яко да си лафим, може да ми бърка някъде в душата като си говоря с нея... но любовта е друго. И кво, по тая логика трябва месеци наред да се виждам с някоя, да ми е яко с нея, да имам жена "под ръка" и въпреки това да седя на сухо, за да чакам дали ще се появят чувства или не? ! А дали на нея ще й се седи на сухо и няма да ми бие шута преди това?

Авторката или е още в пубертета (на акъл), или номер 1 е права...

Кубрат

5.   Номер 1 - май ти си фрустрирания!!! Проблема е, че днес хората сме адски отчуждени един от друг и е все по малка вероятността да срещнем нещо сходно по между си в емоционален план. Секса е вид ласка, която кара хората да бъдат на една вълна и по този начин да получат нужното емоционално единство по между си. След това всеки по пътя си и няма наранени. Вярно е, че има и хора които просто си обичат разнообразния секс със различни партньори, но това не се отнася за всчики, за които ти говориш! Това си е вид изкривяване на обществото при нас!
За да опонирам на номер 1, ще му отговоря така. Не всичкко първично и спонтанно у човека, е редно и нормално! Ние не сме животни и ако искаме да живеем цивилизационен, а не стаден живот, то трябва да имаме определен морал, норми и поставени граници - неща които се възпитават отрано, за да не се налага да живеем подтиснато и в разрез на нуждите си. Може да ти звучи консервативно, но вярвам щом знаеш думата фрустрация, ще схванеш и основната идея от написаното от мен. Жалко е, че векове градено общество, се превръща именно в наши дни в едно разюздано, непродуктивно и първично стадо, далеко от всякакви ценности и ЧИСТОТА на усещанията си!

6.   Ето, аз съм мъж, и ценя емоционалната връзка безброй много пъти пред секса. Има обаче един факт от живота ми: първо се появи емоционалното привличане, а сексуалното... е, да кажем, че там самочувствието ми не помага особено, още повече като си девствен. Но така или иначе доказвам, че е възможно да не се гледа само на това, което е отвън, а и на чувства. Но осъзнавам, че съм по-скоро изключение от правилото.

7.   ОТ ЛОША Виж това виждане няма начин да го видиш тъйкато си с морални възгледи в секса естествено без круполи.
Когато няма морал се вижда това което ти не виждаш за това прави това което мислиш, че енормално.
Аз съм от безморалните в секса, но с един личен мъж и един единствен любовник.
ЛОША МНОГО ЛОША

8.   Наивните хора вярват в любовта, умните се наслаждават на секса. Лично на мен емоционално отдаване ми е донесло само страдания до сега, а сексуалното - само екстаз. Разврат му е майката! Колкото повече, толкова по-добре!

9.   Номер 7 не е от Лоша.

Кубрат

10.   Ехх номер 2... една съдба имаме с тебе, само, че при мен чуствата към мъжа така и не дойдоха, просто тялото си има нужда от своето от време на време.

11.   "Круполи"-те ме изкефиха максимално рано-рано. :)

12.   ... И когато нещо те заболи много силно, разбираш,
че любовта е била при теб и си е отишла. И се почва един рев
със сълзи и сополи, щото някой като изчука другия и почва да
се прави на важен и да се мисли за великия в леглото.
от СИ. ГО

13.   Хах, наистина коментар 7 ме развесели. Сега успях да го прочета целия!

От една не чак толкова лоша, с личен мъж и без любовник - било то с круполи, или без!
:D M. M.

14.   Много хубаво сме свикнали
да не казваме "Обичам те!",
да не се самозалъгваме,
да не ни боли излишно
щом от някого си тръгваме.

Вече ние си говорим с думички
от нас измислени,
вече само си поискваме,
както искаш хляб и сирене.

Много хубаво сме свикнали
делово да се събличаме,
делово да се предаваме,
делово да се обличаме,
даже и да се обичаме.

Не приказваме, не казваме
искаме необещаващо,
искаме неангажиращо.
Става просто, става ясно-
лампите угасват бързо
и във тъмното на стаята
без преструвки,без "Обичам те"
две минути след "Желая те"
ставаме и се обличаме.

Много ми допада това стихотворение,
като прочетох темата се сетих за него.

Лоша

15.   .... Лоша, за първи път го чета това стихотворение и на мен ми допадна и за жалост е вярно, и по- лесно така... ЗАРА 36

17.   Провокираха ме коментарите ви, истински! Благодаря, за което..
Сексуалността е заложена.. сама знам, колко небходим е сексът за мен, колко небелансирана съм, при липса на контакт. Тук това.. изобщо не го коментирам.

Защо да е нормално, първо да опознаеш някого сексуално, за да стигнеш до емоцията му. Физическият контакт сближава, съблича съзнанието ни.. ако трябва да започвам всяка евентуална връзка с него, в момента ще съм емоционален боклук, изхабена.
Не било сапун да се изтърка - така ли? А психиката ни, не търпи ли постоянна ерозия, при всеки контакт.
Системата на Кубрат, може да функционира добре, когато си на 20. Може би е така и на 30.. но животът ти не приключва след навършването на Христова възраст. С годините, тялото ти се превръща в твоя малък храм.. не е уважително да допускаш n на брой хора.

Не съм фрустрирана, мъжемразка, незадоволена. Отчаяно търся близост, дори не я търся за себе си. Липсва ми близостта между хората. Така сме погълнати от кариери, разни изкривени представи за щастие и материално благополучие, че се изгубихме в материята. Имам нужда от емоция!

В древна Елада.. най-възвишената форма на любов.. екстаз, опианение, абсолютна нирвана, са постигали с огромни количества от питието на Боговете и безспирни оргии. За да усетят принадлежност към общността, за да забравят дори за няколко часа, че са самотни! Ние сме едно оргийно общество.. имаме нужда от много- от съпрузи и съпруги, за да знаем, че до края на дните си няма да бъдем сами.. от любовници, за да задоволим малка част от душрените си потребности, за да изпитаме различното и забраненото.. от секс за една нощ, за да се разнообразяваме.. от извращения, за да сме опитали от всичко/ Кое е това всичко??

Не намирам себе си в този хаос. Може и сама да съм изгубила баланса и за това светът да ми е крив. Благодаря на ЛОША.. за стиха.

Не искам да допусна сивота в живота си, да спра да горя за себе си, за някого, да се усещам жива, да ми се диша безумно много, да изпитвам живота и да му се наслаждавам.

18.   Номер 17 (предполагам, че си авторката), верно в главата ти е хаос :-) И не се учудвам, че не можеш да намериш себе си в него. Прочетох 2 пъти внимателно коментара ти и не можах да разбера много, освен че не си твърде наясно със себе си.

Естествено, че животът не свършва с Христовата възраст, в известен смисъл той тогава започва. Но се предполага, че някъде около и след тая възраст човек е опознал достатъчно себе си, че да започне да взема смислени и "стабилни" решения, а не да се лута от едина крайност до друга. И се предполага, че психиката му е достатъчно изградена, уплътнена и "измазана", че да не реагира на сексуален контакт като сапун на гореща вода. И също се предполага, че човек има достатъчно опит да може навреме да прецени в една връзка накъде духа вятъра, за какво да се подготви психически и къде да засили "бронята".

В никакъв случай не защитавам безразборния секс, нито пък омаловажавам емоционалната страна на отношенията между хората. Но твърдя, че едното не пречи на другото и един възрастен човек трябва да може и 2, и 200.

Затова в предния коментар още в началото казах, че това не е за тийнейджъри, като разбира се нямах предвид на възраст, а "на акъл".

Кубрат

П. П. Лоша, в началото реших, че стихотворението е от тебе... Жалко, че не е, но въпреки това е яко!

19.   Кубрате, а не може ли да си опознал някого с години просто като приятели преди да започнеш интомна връзка? Щял да стои на "сухо"- за мастурбация чувал ли си?? А и по твоята логика по колко паралелни живота и/или връзки са ни нужни, щом опознаването отнемало години!!? Ти може да нямаш чак такъв краем срок, но жените, които искат деца нямат безброй години! И затова търсят първо емоционалната близост- просто е! По-просто от теорията ти за мъдрите възрастни! Деца не се гледат с нагон, а се издържа на това изпитание само при любов към майка им! Ясно ли ти е че за жената първо секса не е бил, не е и никога няма да е по-изгодния, още по-малко по-"мъдрия" вариант!!

20.   Номер 19, сигурен съм, че има и доста жени, които биха поспорили с тебе, затова ще се въздържа да влизам пак в махленски разпри.

Явно не съм казал достатъчно ясно, че по никакъв начин не съм против емоционалната близост, обратно, силно съм ЗА нея. Въпросът на авторката беше защо хронологично най-напред идва сексът и после емоцията, и отговорът е прост - защото едното отнема много време (дори да не е години, то поне доста месеци), а другото става от сега за веднага. Ако някой не е съгласен да прави секс от сега за веднага - супер, няма лошо, така е преценил - така прави. Но има много, които са съгласни. И които предпочитат да опознават партньора емоционално, докато правят секс с него, а не докато мастурбират (= са на сухо).

Дано да си ме разбрала, няма да се обяснявам повече.

Кубрат

21.   за да довърша мисълта на 19, без да нападам Кубрат.. Децата са далеч по-мъдри от възрастните.
Авторката

22.   Секса е до време, любовта е до гроб(ако я е имало)! Секс без любов, е като вино без мезе! Удовлетворява те, но кефа не е същият!

23.   Кубрате, съгласна съм, че ако любовта дойде, ще е по-късно, но когато изпиташ сексуално влечение към някой и го опознаеш дори малко, много лесно може да започнеш да се привързваш, дори да не е любов още. Според мен повечето връзки са така. Има и такива ситуации, в които първо е имало само секс, но далеч не мисля, че всички двойки първо са били така, а и май доста трудно може да се раздели чисто физическото привличане, съпроводено от секс, от емоционалното обвързване. Всъщност ти си написал нещо такова, но в същия пост, след това си казал, че това е само секс...
Иначе, естествено, че няма да се стои на сухо месеци, но нали за да решиш да правиш секс с този човек, все пак трябва да има нещо друго освен сексуално привличане, иначе бихме могли да го правим със всеки, който ни се хареса, нали си бил п/в това....

24.   Ехххх, Кубрате, Кубрате! Разбрах те от раз, но ти не ме разбра! Това с хронологията може да е често срещано, но не е нито най-доброто, нито пък задължителното! И е адски повърхностно и изгодно за мъжете! Най-дълготрайните и щастливи връзки са, когато секса идва СЛЕД чувствата- първи приятелски, после романтични. Не бъркай отделянето на окситоцин при секс като индикация на "чувствата са дошли" и не вменявай най-нормалната градация на междуполовите взаимоотношения само на "заблудени тинейджъри", понеже видиш ли аз съм куул възрастен и съм се научил да отделям чукането от любовта, мога да си се чукам без да съм наранен- ааааууууу, колко съм куул! Адмирации!

25.   Истината е, че живеем в кофти свят!!! В него е много по-лесно да не си усложняваш живота като се обвързваш емоционално с някого, а просто да си доставяш удоволствия с различни хора и да грабиш от живота с пълни шепи, колкото се може повече.... Секс, пари.... Истинската, изпитана любов вече няма стойност! Това е според мен! За жалост...

26.   Така прочетох много смешни глупости от сорта, че всяка връзка започвала само със секс, може ви, ако вие не можете да си владеете нагона, не лепвайте този етикет на всички. Има различни хора, аз не бих могла да правя секс с някой, ако нямам и емоционално привличане или не съм влюбена... Хора много...

27.   Номер 8 е уцелил десятката. Любов няма. Всичко е внушение, всичко е на психическа основа и не трае дълго. Не случайно всички се развеждат в днешно време. Любовта те кара да страдаш, дори всичко да е наред, винаги ти липсва нещо.
Сексът е наркотик. Това е удоволствие, това е наслада, здравослоен е...
Верно пътят към щастието е разврата!