Възрастните мъже
Здравейте! Често чувам как младите момичета ходили с възрастни мъже заради парите им, което мен страшно много ме обижда, но другия по важен въпрос за мен е който и аз не мога да си го обясня, защо харесвам само възрастни мъже никое младо момче не може да ми привлече вниманието.

Бях чела някъде, че момичетата, които харесвали по възрастни мъже са израснали без бащи и така подсъзнателно харесвали възрастни, защото виждали в тях закрила и безопасност. Това са го обяснили психолози, но при мен не е така аз си имам и майка и баща и понякога страшно се срамувам от това, че харесвам връстници на баща ми, но и аз не мога да си го обясня, защо е така досега не съм била с възрастен мъж имала съм само една сериозна връзка с момче по голямо от мен с 10 год. аз бях на 15 a той на 25 и така изкарахме две години заедно. Сега съм на 18 а ме вълнуват мъже над 30 год. и сега често се сещам за приказките на баба ми, която казваше, че ще се омъжа за възрастен, защото съм нямала гъдел на краката, като бях малка не и обръщай внимание, но сега често се сещам за думите и. Какво мислите по въпроса? Благодаря предварително на всички.

Коментари

51-62 от 62

59.   М35, ерген(никога не съм бил женен)

Често млади момичета са ме харесвали. Дори и в момента много ме харесват доста от колежките ми (а те са над 150), а са на по 22-25. И аз винаги съм се питал защо...

1. Жените не харесват мъжете, защото са красиви и млади. Проумейте го, драги мъже(че и жени). Жените харесват увереноста в един мъж, харесват неговата аура на улегналост и спокойствие. Човек който няма да се стресирва при всяка екстремна ситуация, възникнала в живота. Жените мечтаят за безстресов живот, в който да не се налага да носят отговорност.
Има и млади момчета такива, които могат да им го дадат това, но са рядкост, защото това се постига с житейски опит, а той често е малък при по-младите.

2. Мирославе, Кубрат е прав. И ще ти кажа защо. Жените не търсят духовното(съжалявам, че ти казвам лоши новини). Младо момче може да е романтик, но те не харесват романтиците. Не харесват и когато някой ги харесва с изплезен език. Искат те да харесват някой, искат те да са влюбените. Не искат лепки да въздишат по тях. Това само им дига егото, нищо повече. Някои от тях даже се гнусят от такива. Особено по-красивите.

3. Секса. Наистина ли искате да ми кажете, че аз имам по-малко опит за моите 17 години вече в леглото, отколкото някой младеж на 20, с неговите 2-3 години там?

Авторке, познавам две момичета като теб. Невероятно красиви момичета. Едната на 20 е ходела с 32 годишен. Другата е на 22 и скоро се раздели с единственото си гадже(бяха 6 години заедно) който сега е на 38. И двете са ми казвали, че никога не биха тръгнали с техни връстници. Просто тези момчета нямат какво да им дадат и наистина тук не говоря за пари. Познавам ги. На последната бившото гадже(38год. ) ми е приятел. Той е луда глава и сърцето му е на младо момче. Скиор, моторист и какво ли още не, голям лудар. Когато покажа негова снимка на колежките си и почват да въздишат (въпреки, че е на 38). Обиколиха Европа, тя му помагаше в бара ИМ. Бяха и заедно когато баща й почина. Бяха заедно в големи трудности

Въпросните момичета, след като са били с такъв са доста по-уравновесени от връстничките си, по улегнали и сдържани, даже бих казал истински жени.

Аз пък такива търся :Р

М. В.

60.   Винаги съм харесвала по-възрастни мъже. Още от зората на пубертета. Никога, ама никога не съм харесвала момчета. Не съм излизала с момчета, нищо не съм правила с тях. Не пораждат у мен никакви желания. Мъжът ми е с 12 години по-голям от мен (доста умерено за моите стандарти:) В последно време се влюбих до лудост в човек, който е по-възрастен от мен с 26 години. Никога не съм желала мъж по този начин. Изобщо не става въпрос за пари, не съм сметкаджийка. Думата "сигурност" я ненавиждам. Когато говорим за любов, за привличане, за страст... каква "сигурност"? Да не се намираме в банка? Само този тип мъже са ми приятни и интересни събеседници, представляват предизвикателство за мен, привличат ме сексуално, успяват да ме накарат да мисля за тях... Имат едно излъчване, което говори за класа, култура, задълбоченост... Държа да кажа, че не търся в тях бащинска фигура. Слава Богу, имам прекрасен баща.

Alpha, ж. 26

61.   Аз пък си падам по/около мои връстници или 3-4 год. по - млади момчета, разбира се уверени в себе си :)

Ако е по - възрастен примерно с 5 години и нагоре бързо ме отегчава, а ако е още по - възрастен просто си ме гнуси, независимо колко уверен, мъдър и успял е.

Жена на 28.

62.   Номер 59.
Нека първо отбележим, че не можем да сложим хората под общ знаменател, тъй като всеки човек е индивидуален.

На 35 - може и да не си женен, но поне сериозна приятелка имаш, вероятно тя живее с теб.
Инак и моята приятелка харесва, увереността ми, увереност стигаща до твърдост, че умея да се справям с живота и ѝ осигурявам спокойствие.
Не е вярно, че не обичат романтиците, моята се радва на всеки романтичен жест от мен, като аз често ѝ го осигурявам.
Да докато една жена не те пожелае, няма да я имаш. Но ако не се постараеш да засилиш взаймодействието ви, няма да се получи.
Тоест няма да се оплачат, ако първи ги поканиш на кафе, кино, ресторант, хотел, ако им платиш сметките.
Вярно е, не обичат лепките - затова кажат ли - не, откажат ли ти среща, по - добре не настоявай, не ги кани пак. Те вземат решение в първите минути, дали биха били с теб и ако решат да не бъдат, няма да бъдат. Но ако са решили може би, то трябва да се постараеш, не да седиш безучастно.
Не ти споря, че разбираш младите момичета, но аз също ги разбирам.
Секса е относително нещо - аз например не мога да свърша повече от два пъти. Но това не е най - важното.

Не мога да кажа, дали след раздялата момичетата ходели с по - възрастен са по - уравновесени.
Не познавам момичета който да са се разделили с приятел - значително по - възрастен.
Но нека дам пример - когато осигуриш на едно момиче, материално нормален живот, когато твоята увереност ѝ говори, че не е нужно да носи отговорности, тъй като ти ги поемаш вместо нея. Когато не е работила извън дома. Когато нейните грижи се простират до там ти да си добре.
Тези момичета - просто не могат да се справят с живота самостоятелно. Не им се е налагало и не знаят как да го направят.
Дали са уравновесени - не бих казал, за да се стигне до там, да плачат като истерички, ако намекнеш, че може да ги оставиш, да влязат в болница, за да ти привлекат вниманието, в опит да те върнат. Това според мен не е уравновесено момиче.
И са много по - различни от нормалните момичета, на който им се е наложило да се борят с живота и са натрупали умения как да го направят - това според мен са истинските жени.
Но една истинска жена - няма да възприеме мнението ти без обмисляне, ти за нея не си господар, за когото тя трябва да се грижи. Приема те за равен партньор, и не би допуснала - да ѝ осигуриш напълно спокоен и безгрижен живот в който тя да няма отговорности.
Самата тя се бори наравно с теб - да осигури добър живот на семейството ви. И често се справя дори по - добре от теб.
Ей това е истинската жена - която може да се справи и сама, но самият факт, че е с теб те прави щастлив.
Тогава и семейството е по - добро, когато двамата партньори го дърпат напред.

63.   Хора всякакви. Аз съм жена и винаги съм харесвала мъже на моята възраст или малко по-млади. Не съм търсила обяснение по въпроса - приемам се такава, каквато съм. Питали са ме, разбира се - как така, ако срещнеш подходящ мъж по-възрастен, няма ли да опиташ? Миии, какво да кажа - шансът е колкото да си легна с друга жена - принципно не е невъзможно, но не ги възприемам по този начин, което го прави много малко вероятно. Природа. Считам, че всеки има право сам да избира и разни обобщения за това какво е нормално, или какви били предимствата или недостатъците на това или онова, за безмислени. Всичко е индивидуално. Просто намерете същия луд, като вас - и не го пускайте.

64.   Малко е по-сложно, отколкото Авторката си въобразява
Аз примерно съм израстнала в нормално семейство с майка и баща, които са точно на една и съща възраст, но винаги съм харесвала много по-възрастни мъже от мен.
Първият ми приятел беше на 33 г., а аз бях на 17 г.
Вторият ми приятел и в последствие съпруг беше на 39 г., а аз н 19г., когаот се запознахме. Днес съпругът ми е над 50 г. и го желая дори по-силно от преди. Най-добрата ми приятелка има съпруг на 30-35 г., а любовникът ѝ е на 55 г. и не е нито заради парите, нито защото сме нямали бащи или нещо такова.
Баща ми и на външност, и по характер е пълна противоположност на съпруга ми и никога не съм виждала някаква бащина фигура в някои от приятелите ми.
Харесвам и на улицата, и като артисти, изобщо по-възрастните мъже и няма общо нито с парите, нито с властта, нито дори с други неща, а чисто физическо привличане
Може да е странно, но е така. Съпругът си като го видях ми трябваше 1 минутка, за да го пожелая като мъж - целият му вид, начинът по който се движи, по който говори. Бях се подмокрила още преди да разбера как се казва, камо ли какво работи и какви пари има, положение и така нататък - пожелах го зверски за до 5-10 мин. и понякога си мисля, че ако бях се оженила за мъж на моите години задължително щях да изневеря със съпруга си! Просто такова желание няма, а човекът не младее и то изобщо - старее си

С първият ми приятел ми трябваха години, за да го харесам като мъж, но ако не беше по-възрастен едва ли.
Съпругът ми има порастнал син от първи брак, който е по-близо до моите години примерно, но макар, че синът му много прилича на баща си, не изпитвам изобщо нищо към него. Виждала съм съпруга си на снимки като млад мъж, но изобщо не го харесвам и не бих го забелязала като мъж ако беше на моята възраст примерно.

Тук съм съгласна с н. 63.
Не ми трябва да се анализирам и да се психоанализирам - не ми пука за генезиса на моето влечение, защото имам чудесно семейство от повече от десетилетие, създала съм прекрасни деца с този човек и няма от какво да се оплача.

65.   Остаряването е задължително, но порастването е по избор..

69.   Да, мен често ме обират с поглед момичета на 18-21г. Друг е въпроса, че поради задоволително телосложение за годините ми, може да ми дадеш 3-4г надолу, 31 съм аз. И да, наистина е вярно, че сме с по-голям житейски опит, но не всеки от нас. Не и р

70.   Аз пък почти винаги съм имала връзки с по-млади от мен мъже, включително и мъжа ми е с няколко години по-млад, но ментално е по-емоционално зрял от много, които са над неговата възраст. Бях и с 40 мъж и останах в шок - държеше се като някой неориентиран пубертет, нестабилен в настроенията, изкарваше се някакъв Дон Жуан, а пълен с комплекси. Така че всичко е до вкус и до това какъв е човекът като личност, възрастта е второстепенен фактор

71.   Аз също съм на 25 и обожавам мъжа на 52... Според мен психолозите имат право донякъде защото аз не съм израснала с баща НО важното е че аз не гледам по този начин на този човек! Нито като баща нито като на чичко! И не! Не всяка се лепва за по голям заради пари! Има и истински любови и чувства; много хора не вярват в това защото не са го изживяли! Да вярно е! По възрастният мъж е зрял стабилен умен интелигентен способен заземен! А това привлича нас младите момичета защото това търсим! Тъй като това не може да се види и намери в наши връстници! Аз не виждам да са способни да създадат семейство и да носят отговорност за него да хранят жена деца да вземат решения.... Липсва! Такова стана времето и за съжаление ще става по зле! А и мъжките лапета не са се находили по жени та не им е омръзналоа една истинска млада жена търси точно това ВЯРНОСТ и доверие което може да срещне в по възрастние мъж който в един момент му омръзва да ходи по жени и търси стабилност във взаимоотношенията!

Аз също имам въпрос и моля за съвети! Които да действат!
Именно по голям мъж как да го побъркам че да не може без мен? ! Да не спира да мисли за мен и да жадува за ме? ! Тук може съвет от по големите мъже... :-)

72.   Аз също никога не съм харесвала мъже на моята възраст и никога не съм имала връзка а такива. Аз съм на 32, а мъжа ми е на 60. 6 години сме заедно и съм още лудо влюбена в него, както когато се запознахме. Отношение, маниери, поведение всичко е на ниво.

73.   Като се впуснете в такава връзка, а и вземе да се задълбочи, в един момент ще се озовете в разцвета на силите си на 34-35 години, непоглеждана от нископотентния застаряващ чичка, на когото му е по-лесно да лъсне една бързас порно, отколкото да прави секс с вас.
Не питайте старило, а патило.
Най-добре е разликата в годините между партньорите да е максимум до 4 г.
Патило

51-62 от 62