Имаме различия относно начина по който да се забавляваме
Здавейте!
Въпросът ми е към тези от вас, които имат сериозна връзка.

Оказа се, че с моя приятел имаме сериозни различия относно прекарването на свободното време. И двамата много обичаме да се забавляваме, обичаме нощния живот, купони, дискотеки, барове... Обаче аз обичам и кротките разходки, например извън града, сред природата... А за него всяко излизане трябва да е свързано с купони и напиване. Не иска дори да ходим да играем например боулинг или билярд. Постоянно гледам снимки на приятелки, които са се разхождали или излизали с гаджетата си някъде, а аз прекарвам времето с моя приятел пред телевизора... Не иска и да чуе за еднодневна разходка през уикенда.

Живеем в София и не можем да се оплачем от липса на възможности за разнообразие. Като спомена за нещо подобно обикновено темата се отклонява или се измислят куп оправдания, но ако същевременно някой ни се обади за дискотека или излизане свързано с алкохол веднага всички пречки и оправдания измислени от него отпадат. А вече не е малък- на 30 години е. И не може да се каже, че не се е наживял преди това. Идва лято и направо ми става лошо при мисълта за море, кой знае какъв кошмар ще е. Сигурно ще прекараме по схемата от кръчмата на плажа.

Може би някои от вас ще кажат да си наваксвам с приятели тези забавления, които ми липсват. И аз го правя понякога. Но ми е някак тъпо, че не може да споделим това време заедно.

Коментари

1.   Да и аз имам подобен проблем.... Такива сме си ги избрали-сега ще си ги търпим:)

2.   Номер 1 ти го каза!!! И аз искам да имам момиче, което да обича разходките, а не дискотеките, но уви за сега нямам късмет!!!

3.   не ми се мисли какво ще го правиш след 15-20 години... не сикам да си помислям :)
Успех!

4.   Аз съм със сериозна връзка, та чак женен. Свободното време в повечето случай сме заедно, вечер-клуб, бар, ресторант. Понякога излиза с приятелки, а аз с друга жена. Когато имаме възможност въртим в радиус от 200 км разходки, последно бяхме на Бачковския манастир, не че сме набожни, ама за идеята. По принцип аз съм по-излизащия и не знам защо, но съм си втълпил, че има отрицателна енергия вкъщи и навън ми е добре. Жена ми е като теб, обича да обикаля и разхожда извън града, да се движи, и аз се стремя да й го давам. Само мразя като каже, че трябва да си купи еди какво си-тогава си е*а майката, този шопинг ме изморява и я уча да е без мен в този ритуал. Обичам купоните, но вече ми писва, тези, с които ми беше хубаво преди вече ги няма, времената се смениха, рядко срещам някой с който мога да си поговоря. Най-големият приятел май ми стана жена ми, с нея ми е приятно, и се опитвам да я правя щастлива. Само ако ме вкара в мол аз отивам директно на кино и след филма се моля да не е на същия етаж.

5.   Струва ми се, че в тази връзка ти повече се съобразяваш с него от колкото той с теб. Няма да е зле да поговориш с него за това. Разбери се с приятелите си и направи с тях това, което той не иска.