Тежка раздяла
Здравейте, искаше ми се да споделя с някого моята история, и ако някой може нека даде съвет. Аз сам на 27 години и от 5 години живея заедно с моята любов, имаме и прекрасен син на 2 годинки. Всичко между нас вървеше просто прекрасно, бяхме щастливи, обичахме се безумно много. Но преди няколко месеца се наложи да оперират баща ми (с които не сме в добри отношения) и в момента е инвалид на легло. Покрай тези проблеми почнах неусетно за мен да се променям. Почнах да се изнервям, да се затварям в себе си, и всичко това се отрази на нашите взаимоотношения. Тя се отдръпна от мен, загуби се щастието, загуби се усмивката в лицето и, загуби се магията на любовта... Преди седмица тя ми призна че вече не е щастлива с мен, че и липсва старият ни начин на живот. И така се разделихме, тя живее при родителите си, а аз се побърквам от мъка в нашия дом. Сега вече знам къде сбърках но май е твърде късно. Готов съм на всичко да си ги върна, готов съм да променя целя свят ако трябва. Не мога да живея без нея и детето ни. Искам да си ги върна, но същевременно не искам да я притискам. Не знам какво да правя, как да постъпя.

Коментари

1.   Ако си сигурен, че ще се промениш и можеш да и дадеш онова, което сте имали преди - не е късно в никакъв случай! Но само ако наистина го искаш и си сигурен, че няма да я нараниш отново. Не ми се мисли какво е да се грижиш за болен човек, още по-малко собствения ти родител, несъмнено си е тежко, но нали за това си се събрал с тази жена - за да споделяте заедно и щастието и тъгата, вместо да се изнервяш и затваряш в себе си, споделяй с жена си, давайте си взаимно кураж и сили. Иначе за какво се събирате и създавате деца? !

2.   Извинявай, че ще ти го кажа, но за мен тя постъпва егоистично. Живота не е само цветя, нали. Хората се събират в добро и зло, нали? Или се лъжа, може би само в добро. Така излиза. Вие на практика сте семейство имате дете. Ти си преживял труден период, къде е била тя тогава. Какво значи не съм щастлива с теб? Твоята болка е и нейна болка, логично е да минете заедно през нея и да я преодолеете, не да си събере багажа, да си вземе детето и да иде при мама и тати. Така не се решават семейни проблеми. Аз на твое място бих се почувствала предадена.

3.   Аз ако може бих задала един въпрос.
Това първата голяма трудност във вашата връзка ли е?
Защото ако е първата и тя се е огънала и си е тръгнала, дори да се върне сега ще е до следващия път когато изпаднеш в тежка ситуация тя пак няма да е до теб за опора. А цялата тази ситуация само наранява детето. Децата усещат, дори и на 2 да не разбират нещата до край.

Моя съвет е да си помислиш добре ти какво искаш, как виждаш трима ви в бъдеще. И да си поговорите сериозно. Съвместния живот не е само цветя и рози, има и трудни моменти в които трябва да споделиш (това може би си го пропуснал докрай) и подкрепиш.
Каквото и да решиш успех!

4.   Ако се е влюбила в друг, забрави да си я върнеш. Ако не, значи има шанс, само трябва да си сигурен че би могъл да промениш нещата към по- добро и да направиш всичко по силите си, за да й го докажеш.

Doriana

5.   Ако не пропускаш нещо в историята ти и аз съм на мнение, че женати е постъпила егоистично. Най-лесното е при проблем да си тръгнеш. Ами всичко градено до сега? Ами детето? ... Не знам. Тази жена или е глупава или много наранена. Помисли си добре. Заслужава ли си да сте заедно? ! Детето си остава ваше и ти ще го виждаш и ще прекарвате време заедно.
Но ако все пак си твърдо решен да си я върнеш според мен не губи контакт с нея. Обаждай се често. Защото колкото повече време минава и сте разделени толкова повече тя ще свикне без теб и присъствието ти в живота й. Може би се е задушила, има нужда да е малко сама... Но ти не се отдръпвай прекалено. Изчакай подходящия случай или самия ти създай такъв, излезте на някое приятно място, хапнете, отпуснете се. Не я настъпвай веднага с разговори за това как искаш да си я върнеш. Просто я спечели отново, започни отначало...

6.   Ми явно не е имало някаква голяма трудност.
От 1 страна разбирам-младо семейство.. тя иска внимание-млад човек е..
но е егоистично от друга страна.
за това много пъти съм казвала- не е важно колко години съм с някой, важни са ситуациите, през които е преминала връзката...
това можеше да стане и след 5 години, вашето.
например аз съм от 10г с приятеля ми, но за 1ви път се случва той да прогресира във финансов план, и тъй като не го познавам
в тази светлина, всякакви неща ми минават през акъла.
но това е животът-никога не знаеш!

7.   Извинявай, че ще го кажа толкова директно, но тя не мисля, че те обича. Баща ти е болен - за бога, нормално е да се затвориш, нормално е да се натрупа в теб напрежение, нормално е да му отделяш повече време. И къде е тя и какво прави през това време - мрънка и се изнася.

Не гледай назад! Знам, че е трудно, но се опитай да я преодолееш. Тя е направила своя избор - напуснала те е! Кога една жена си тръгва, когато вече нищо не я задържа. Остави я да си седи при технте, подай молба за развод и се арзберете цивилизовано как ще отглеждате общото си дете. А ти, потърси жена, която изцяло иска да бъде с теб, а не само, когато й изнася. Егоизмът не е проява на любов. А доказателство за пълната й липса. Тя те манипулира и явно го прави добре, щом си готов да се промениш. Приятел, ти като я обичаш, очакваш ли от нея тя да се промени заради теб.. преведено на женски "да ти ходи по гайдата"
Любовта винаги носи промяна и развитие, но тя не е изманипулирана или натрапена. Вместо да се чудиш как да си я върнеш, помисли дали ти трябва жена, която не те обича истински!

Успех, каквото и да решиш!