Той... тя... аз
Здравейте :)

няма да разказвам в подробности цялата история за да не ви отекча... банална история с любовен триъгълник.

Имам няколко въпроса, от който някак си не мога да открия правилните и най вече смислени отговори...

Във връзка без брак мъж допуска друга жена... (мен) в началото твърди, че обича половинката си... в последствие се влюбва ( в мен), но след 8 месечната ни връзка той решава да заживее с другата жена... естествено аз пожелах да се разделим... така 1 седмица... Следват сълзи... молби и признания

Попитах го защо... отговорът " не мога да наранявам хората... тя има очаквания от мен... искам да опитам ... "

Хубаво ... но пък не бил щастлив... липсвам му... не могъл да ме остави с лека ръка... Имало е моменти, когато ме е питал дали АЗ искам той да прекъсне връзката си с другата жена... Тогава замълчах... та как мога аз да реша вместо него? Не е редно и си мисля че решението трябва да е изцяло негово...

Досещате се простих му... обичам го... и тогава нямах си и най малко представа как да постъпя

Това продължава вече една година... те живеят заедно, но пък и мен не оставя...

Знам че ме обича, но какво е това според вас? Искам и нея искам и теб?

Защо предприемаш някаква стъпка, която не те прави щастлив?

Защо когато искаш да изживееш нещо не го правиш пълноценно с всичките му плюсове и минуси? Страх може би? Несигурност? Или просто така му е удобно?

Аз никога не съм искала нещо от него... нито съм искала да се разделя с нея... но чудно ми е наистина ли можеш да обичаш повече от един човек едновременно или само се заблуждаваш...

Дори тези дни ми каза че вече не обича "жена си" така я нарича, не че имат подписан брак..

Не пиша тук, защото ми трябва решение... след 1 месец заминавам за чужбина... ще го оставя колкото и да го обичам... И ще ми липсва... но той сам направи своя избор...

Коментари

1.   Той зависим ли е по някакъв начин от нея?

2.   Според мен, ако му се водиш по акъла, ще полудееш. Той може да иска всички жени на света, може да ви иска двете накуп, може да има и още много фантазии, но въпроса е ти какво искаш.

Не го слушай какво говори, защото от това само ще се побъркаш, а и така си съпричастна с простотиите които прави. Остави го и дори не се чувайте, така той ще направи това, към което се е запътил, само че поне няма да ставаш свидетел на тези неща. Бъди силна и не дей да се самоунижаваш.

3.   И какво като не са женени? Ти пак играеш ролята на любовница... ако се чувстваш добре в това положение, толкова по-зле за теб.

Не я бил обичал? Ами защо е с нея тогава? Да не я нарани, да не я засегне? Глупости! Ако мислеше за това-нямаше да е с теб! Обича я, бъди сигурна, не го слушай какво ти казва.

Просто на човека му е кеф да е с две. От цялата работа ти си прецакана, щото играеш ролята на тая дето може да им провали отношенията.

Смятам, че е крайно време хората да се научат да се поставят на мястото на другите! Ами ако твоят приятел постъпва така с теб и ти един ден разбереш, как ще се почувстваш?
Заминавай за чужбина и не се бъркай в чужди връзки-това е моят съвет!

4.   Може и да не е това, което искаш да чуеш, но аз мисля, че ако този човек наистина те обичаше нямаше да избере нея, независимо дали ще я нарани, той по този начин те наранява теб. Явно му даваш нещо, което тя не или пък се е овлякъл, знае ли човек? ! Най-добрия начин да провериш дали наистина е така е като му поставиш условие да избира или да се разделите, пък времето най-добре ще покаже.

5.   Ти хубаво го обичаш, но как виждаш бъдещето си, живота си с човек, който няма доблестта да направи един толкова естествен избор? Все едно си избира сладолед, дали да е този или пък другия, абе дай и двата, че не мога да реша. За мен това поведение не е мъжко и не бих допуснала такъв човек до себе си. Ти си решаваш, но ако бях на твое място, вече жестоко щях да съм разочарована и да не искам да имам нищо общо с такъв човек. Мъжът трябва да е мъж, а не лигльо, който не може да вземе елементарни решения за живота си.

6.   Ето го отговора-гледа си интереса, в двете намира неща, които го устройват, но това е събирателно от теб и нея. Така никой не е съгласен да бъде-да бъдеш втора, да си допълнение.
Няма да ти давам съвет, ти правилно си решила.
PS... със заглавието, ти най-точно си поставила АЗ последно.

7.   Пиша от позицията на съпруга в триъгълника, не вашия. В тази ситуация късам и продължавам напред. А любовницата ако го иска, харизвам й го. Поставям се и на твое място, не бих могла да търпя. Такава връзка бих поддържала само за секс, докато не изскочи нещо необвързано за чувства и т.н. Много е унизително да чакаш години някой да реши дали иска да е с теб или не. И за жената и за любовницата.

8.   Здравейте :)

благодаря на всички за откровените отговори.

Номер 1: едва ли е зависим от нея .. по скоро е обратното.. но, докато ти отговарям се замислих.. тя по скоро му е удобна, дори съм му казвала, че доста му ходи по акъла.. била съм откровена .. а, докато с мен винаги му е било по трудно. Не я наричам непретенциозна.. само тя може да знае каква.

Когато нещата при нас се случиха нито той, нито аз сме го търсили и искали. Той, както и аз хлътнахме, но дори и тогава не съм искала връзката между него и нея да приключва....Никога не съм била от тази страна, но пък винаги съм мислила, че не е правилно да заставаш м/у двама.. Но сега погледнато от тази страна, не мисля точно така. Допуснал го е той.. така мисля.

Явно тя е усетила на къде бият нещата. Беше отишла една вечер при него и му беше казала " ти защо не ме обичаш вече" .. веднага след което той звъни за да ми го сподели. Винаги съм му казвала, че техните взаимоотношения са си тяхна работа, но интересното е, че той винаги ме държи в течение и на тяхната връзка и на това къде отива, какво ще прави и т.н.

Уплашена или не, тя незнайно как го накара да заживее с нея на квартира.... всичко се разви за 1 месец.. повярвайте ми беше истинска драма. Вечерта преди да вземе решението се разплаква бяга от нея и ми звъни на мен с думите " липсваш ми.. нищо не се променя..." и много други неща..

Е да ама сърцето ми се разкъса на две.. боли и още боли..

Така сега положението е следното: Тя го има за по час, два вечер ... през другото време седни с мен на телефона.. или се виждаме.
Кажете ми това какво е? и съм абсолютно убедена, че тя продължава да подозира, че той не е само нейн.. защо на една жена би и притрябвало подобна връзка?

Значи нито аз го имам нито тя... Но както го накара да заживеят заедно скоро и деца ще поиска.. а, той казва че не е готов..

Интересното е, че той се бори за мен, защо не мога да си отговоря.

Номер 3 не се чувствам любовница.
Нямам и няма и да имам претенции към него. И точно защото съм се поставила на мястото на другата жена съм решила да си тръгна.. никой не ме е вкарал в този филм насила ..
Но поне живота ми показа и другата си страна.... да обичаш , но да нямаш право на това... ще си науча урока и ще си изстрадам болката сама :)

9.   От авторката

да допълня, че съм напълно съгласна с номер 5 и номер 7. Благодаря ви!

Споделих историята си просто за да се знае, че има и такива хора.. жал ми е и за нея, жал ми е и за теб :) така казва той :)