Да кажа ли на жена му?
Здравейте. От 2 дни си блъскам главата пред една дилема и се чудя какво да направя.
Видях мой познат, който е женен с дете, да се натиска с друга жена. Изключително много мразя лъжата и лицемерието и смятам, че ако не искаш да бъдеш с един човек, най-добре да се разделите, вместо да си въртите номерца зад гърба.
Тъй като съм минала по този път и знам колко много боли, се чудя, дали да кажа на жена му. Не си заслужава да си пропилява живота с неблагодарен нещастник, който си вее онази работа, докато тя му гледа детето вкъщи. Вие на какво мнение сте, да и кажа, или не?

Коментари

51-100 от 186

57.   Не казвам че авторката е права, но Плам ти замисляла ли си се някога дали съпругата на твоя човек не си задава въпросите : "И ми беше странно ЗАЩО онази жена е решила да се бърка в семейството ми... Каква е целта й? Защо като толкова се обичат той не поговори с мен, а трябва да научавам от други хора? " Сигурно и тя е търсила ЦЕЛТА ТИ? А ти имаше ли цел? Мисля че в един триъгълник най-голяма вина има изневеряващия, но и ти имаш такава щом се намесваш в чуждо семейство. Първо човек трябва да оправи нещата който е надробил в къщи и тогава да тръгва да си го вади наляво и надясно. Най-лесно е да си намериш нова приятелка навън. Това всеки го може. Но не всеки може да седне и в един откровен разговор с жена си да си изясни отношенията. И съм далеч от мисълта да те съдя. Всеки има право на избор... Както казах изневярата не е следствие тя също е избор....

58.   От Авторката: Не и обръщайте внимание на плам. Не виждате ли, че страда от липса на внинамание. Била любовница на женен мъж. Хаха, да бе... Види се колко и е интересен живота, прекарва цялото си време тук и бълва под всяка тема, надявайки се на мъжко внимание, поради липсна на такова в реалния си живот.
Решила съм да и пиша на жената - ще и пиша. Ако ще не да ме разубеждавате, ами хоро да играете - се тая...

59.   Авторке, ако си решила да се държиш достойно, не пиши на жената, а я погледни в очите и и кажи това което мислиш.
Ти си интригантка, която няма 2 грама мозък и която си пада по сеирите на чужд гръб.

60.   е-е-е-е- не й ли писа вече, само се заричаш ;)))))
Никой не те разубеждава, опитахме се да те насочим към други гледни точки, за да помислиш малко - прави в крайна сметка, каквото си знаеш.
Споделих, че съм любовница не за да се фукам с това, а защото съм минала през едно подобно "разкриване от доброжелатели" и имах лично възможност да проследя как това се отрази и на трима ни. Да не говорим, че тогава тя беше в деликатно положение, ама на онази въобще не й пукаше явно. Добре бе, авторке, ми ако тази съпруга е нещо зле с нервите и предприеме стъпки, които не очакваш? Ами ако посегне на мъжа си и стане бой и тя падне и си удари главата? Ами ако направи някакво безумие в пристъп на изненада. Шока си е шок!

И защо аз - долната к*рва и човек, който не заслужава да е жив, мисля за тези неща и все още се опитвам аха ако може някъде да се размислиш какво се подготвяш да направиш, а ти, която милееш за хората не се замисляш?

Не мислиш ли, че е моя работа къде и как живея и от какво страдам? Беше неуспешен опит за емоционално изнасилване ;) Не се подавам на подобни.

до 57
И как да отговоря на въпросите ти точно? Как очакваш да знам защо между двамата липсва откровеност тяхна си работа е това. Как се бъркам за бога в семейството й? Да не съм отишла да й кажа как да си гледа дома, детето и мъжа, как да се облича и т. н. Аз със нея работа и отношения нямам.
Аз как съм се намесила в чуждо семейство няма да разказвам - защото съвсем ще разкрия всички детайли от историята си и ще изглежда, че се оправдавам. Ще кажа това, което казах и в друга тема и което намекнах в коментар 22. Нашата връзка с него е още преди той да се ожени, тогава, когато аз съм направила стъпка към него, той е бил свободен. После се наложи да се ожени. Стояхм дълго разделени и накрая пак се потърсихме, защото не издържахме. Сега сме разделени пак от 6 месеца и се опитваме да запазим само онази приятелска и страхотна обич, която ни е свързала в началото, защото се опитваме да постъпим разумно!
Дали ми липсва - разбира се! Дали ми се иска сега да си го гушкам вместо да разубеждавам някаква непозната в опитите й да нарани някой - разбира се. Да, това е моя начин да преодолея раздялата ни... нима е лошо! Нито съм прибегнала до там да мразя, да съсипвам и други бракове (за сведение знам доста мъже с любовници.. ако авторката иска да й кажа фесбуците :))))Нито излизам да се ч**** наляво-надясно, нито съм тръгнала насила с някой, за да преодолея чувството. Изживявам си всичко докрай, за да се почувствам чиста. Нито ще започна да пия, да проклинам, да рева, да се занимавам с отмъщения и така нататък.

Плам

61.   Защо превръщате цялата тема в интрига....
Нали авторката иска просто съвет.. изкажете си мнението просто, не е нужно да знаем кой на кого е бил любовник и любовница....
Така или иначе момичето вече си е взело рещение....
Според мен под една или друга форма-истината си е истина.... дали ще й я кажеш ти или ще я разбере от някой друг-това няма да промени факта, че ще се почувства ужасно!
Щом усещаш, че се случва нещо нередно, направи, това което ТИ смяташ за редно... Ако не ти повярва... толкова по-зле за нея! Ти си направила, това което трябва! На другото майната му...

62.   '' Как се бъркам за бога в семейството й? Да не съм отишла да й кажа как да си гледа дома, детето и мъжа, как да се облича и т. н. ''Спищ с мъжът й. Малко ли е? И туй не го разбирам- "После се наложи да се ожени", но вие си знаете.

63.   Българският народ е овчи народ. Един бегъл поглед върху съсътоянието му през последните години може да потвърди думите ми. Всеки предпочита да зарови глава в пясъка не само пред своите, но и пред чуждите проблеми. За това дереджето ни е такова! Защото никой не се бори за справедливост! Всеки отминава, навеждайки глава, без да се замисля, ако ТОЙ беше в такава ситуация как би се почувствал. Ама на чужд гръб и 100 тояги са малко...

64.   На 100% подкрепям номер 61 и 63!!!

65.   Авторката изглежда работи към Службата за контрол върху моралното поведение на женените (а може би не само) двойки в България и счита за свой дълг да следи изкъсо живота на всички свои познати и непознати, и предприема съответните мерки за коригиране на неморалното им поведение. Колко похвално! Само дето не вижда по-далеч от носа си и упорито отказва да погледне на ситуацията от малко по-различен ъгъл.

66.   65 - когато мъжът ти отиде да си го подпъхва с друга - еми какво толкова, погледни нещата от малко по-различен ъгъл. Или вече това се случва и ти така се успокояваш?

67.   По добре кажи на жената.. представи си после и направи още едно две деца и я остави заради любовницата или пък и нея забремени... КАЖИ И :)

68.   Ако мъжът й отрече, тя на кого ще повярва, според теб? На него или на една непозната? Непозната, която е хукнала да спасява брака й. Или да го руши, по-точно.

Аз съм на принципа - не искам да ми се месят в живота, затова не се меся в чуждия. Не е моя работа да съдя другите.

69.   66, ако мъжът ми си го "подпъхва" с друга със сигурност няма да се надявам и да разчитам да науча за това от някаква непозната. И знаеш ли как бих реагирала? Бих й казала да си гледа своето семейство и да не се меси в чуждите. Авторке, представям си пък в каква дилема ще изпаднеш, ако вземеш, че засечеш и жената на въпросния с друг. Не ми се мисли направо.

70.   ... до авторката;а ти не би ли се почувствала неудобно да ''отваряш''очите на жената.... лично аз не бих си позволила да се бъркам в отношения, които лично не ме касаят, което смятам, че не ме прави лицемерна... бих се изразила и по остро относно ''самарянската ти добродетел'', но ще се въздържа... все пак още не си казала... ЗАРА

71.   Авторката: Това е то. Писах и :/

72.   реакция?

73.   От Ав. : засега никаква...

74.   Ма ти какво точно й написа? Че знаеш нещо за съпруга й и искаш да й го кажеш и ако има желание да те потърси или направо й разказа всичко?

75.   Сигурно сега има "строй се, преброй се"... Ти как и каза?

76.   Кажи и.. а хората, които казват да не и кажеш, го правят само, защото си представят как някой ден някой като теб изпява самите тях или вече го е направил. :))

Лоша

77.   Авторке - браво бе, жена. Направи току що голяма услуга на любовницата на съответния господин.
И при мен една такава „доброжелателка“ се намеси, но беше толкова тъпа, че не знаеше, че човекът вече се намира в развод и живее с мен дори (жена му знаеше, разбира се), но просто не се показвахме в обществото, докато трае разводът (от уважение все пак).
Много ви е лесно да пишете анонимки като някакви агенти от ДС, но защо не се срещнете очи в очи с хората, в чиито живот смятате, че имате право да се бъркате? Големи глупаци има. Хората се развеждат, имат си вече други партньори, но интернетЪЪЪ е голяма работЪ, нали?
Ако утре получа анонимка ще я изтъркам, защото вярвам на партньора си. Нека и читателите да си помислят дали да вярват на подобни компромати от разни анонимни „доброжелателки“, видели и чули и разбрали/недоразбрали.
На Плам мога да кажа просто да се бори за любовта си. Тя винаги побеждава! На адресаните на анонимките мога да кажа - никаква реакция е най-добрата реакция. Не се занимавайте с подобни глупави хора, които нямат свои личен живот, но смятат, че имат право да се бъркат в чуждия

78.   Ав: Ами писах и на лични във Фейсбук. Денят в който съм го видяла, местоположението, събитието, което се провеждаше в заведението, какво правеха, името на момичето с което е бил профила и в ФБ, на въпросната...

79.   77 - какво да кажеш на Плам, като ТИ самата си Плам. Мислиш, че не си личи ли? Айде спри да се излагаш вече... Пишеш 10 коментара уж от различни хора /все на твоето мнение/ и сигурно сама си вярваш. Егати и жалката история!

80.   до 79.. тцъ! не позна! :)

до авторката

Ма ти в кафе ли ги видя? Ей този наистина много безочлив.. ние поне се криехме!

И какво стана сега? Има ли развитие някакво?

Плам

81.   А, авторке, случайно този твой познат да е някой, който е наранил/унижил теб в миналото. Според мен му отмъщаваш сега, но все пак аз съм на мнение, че постъпваш правилно. Аз също бих искала да знам, ако се намирам в подобна ситуация.

82.   Номер 79, авторке, ами ние какво да направим, като половината коментари под тая тема са твои, но само малка част са подписани? А в другите се подкрепяш сама себе си. Мислиш, че не си личи ли? Смешна ставаш и ти...

Кубрат

83.   Номер 79, авторке, ами ние какво да направим, като половината коментари под тая тема са твои, но само малка част са подписани? А в другите се подкрепяш сама себе си. Мислиш, че не си личи ли? Смешна ставаш и ти... Кубрат

84.   И да отговоря все пак на номер 25, нищо че не било нужно: Ако жена ми тръгне да се забива с някой, аз ще съм първият, който ще разбере, в това може да си абсолютно убеден. От там нататък дали и кой друг ще знае, ще решим двамата заедно.

Във всеки случай никога не бих искал да си говоря с комшията за сексуалните подвизи на жена ми, без значение дали той знае преди мене или не. Ако наистина стане така, че аз разбера последен, значи толко ми е бил акъла и това съм си залслужил. И това, че някоя клюкарка сметнала за нужно да ми каже, няма да ме направи нито по-умен, нито по-щастлив.

Любопитно ми е авторката как ще реагира, ако жената я разкара и ? каже, че не ? трябват нейните доноси? Предчувствам, че ще се обърне и срещу нея... Също така вече ми се изясни защо авторката е била зарязана - то тва търпи ли се...

Кубрат

85.   Ав: Този мой познат е ПОЗНАТ, който познавам, покрай бившия си, щото свиреха в една група и въпросната вечер го видях за 2, или 3ти път в моя живот. И да унищожи нещо, той, както и останалите боклуци, които се опитват да го оневинят и тук! Вие всекидневно унищожавате представите на човек за нормален живот, лишен от лъжи и измами. Ама при мен тия няма да минат :))

86.   Направих си труда да проверя: Само авторката (хеш c34c2273cf) и още 1-2 човека (които не е изключено пак да са авторката) се изказват в подкрепа на това да се доносничи. Мисля, че случаят е ясен... Кубрат

87.   Много хора изневеряват, но половинките така и не разбират. Забежката минава и заминава, двойката продължава да си е заедно, гледат си децата, обичат се, а за изневеряващия остава само някакъв хубав спомен. Ако в такава двойка някой доброжелател се намеси, като нищо бракът им ще отиде по дяволите. Кой им дава право да го правят?? Те ли ще утешават децата им после, те ли ще трият сълзите на наранения съпруг? Или само ще гледат сеир отстрани е ще викат "така му се пада! ". Много лесно съдите, хора. Всички грешим.

88.   Плам явно крие и някакво "мъжко начало" в себе си, щом започна да се подписва и с Кубрат :D Всъщност, да не се окаже, че Плам е мъж, който ни светва за любовника си /също мъж/?? :D

89.   ....Кубрат ,на едно мнение сме по темата......,според мен всеки сериозен човек би го споделил...а и авторката вече ми ясна....ттолкова добричка,невзрачничка и миличка...и естествено ,че няма за кого.....ЗАРА

90.   :D:D:D Ох, събудихте ме.

Авторката е ясна като две и две... колко беше, някой по-горе го сметна. Ама хора, като ви е скучно, ми вземете направете нещо, някоя книжка прочетете, барем нещо ви влезе в главата. Щото от ровенето из чуждите чаршафи, най-много да се изцапате, за главата е ясно, че няма да й се отрази. Плам, евала за коментарите ти, ама не й се сърди на авторката, някои хора са мнооого далече от тая еволюция, дето ти се иска. Важното е хляб да имат, да знаят кой с кого се е*е и да си го коментират насам-натам. Те просто толкова си могат.

Д.

91.   Виж Авторке, не е твоя работа какво става, затвори си устата и не се меси там кадето не ти е работа. Tи като си минала по този път и знаеш какво е и как би се чувствала приятелкатат ти кво трябва да използваш случая, че да си го върнеш и да не си само ти унижена ли? Това твоето се нарича двуличие, чесно ебахти долната к**ва дет си, ще разбиеш едно семейство за да се мазниш и да се правиш на честна. Нека жена му да го разбере сама а не да се срами пред теб. Кой знае на колко хора си го споделила и колко вече знаят на никкой не му е приятно да свързват името му с нещо такова. Колкото до Плам, никои няма право да я съди, какво всички и се нахвърлихте, това което тя козва в много от случеите си е така само че тези на дето им изневеряват мъжете им не искат да го проумеят. Плам със сигурност не е над 30г. Всеки мъж търси младото. Всеки да гледа себе си и никой да не се меси в живота на другия!!!

Моля за извинение авторке, но темата ти е позорна, аз също съм виждала нещо такова, но не казах на приятелката си хем сме доста близки. В момета те пак са заедно щастливи са изглеждат много влюбени и чакат 2 дете ;)

92.   Кубрат... чак пък да си правиш труда да проверяваш, няма смисъл. Това е анонимен сайт, няма нужда от подобни "разследвания". Иначе и ти, и Плам, и ЗАРА, и Лаура, и аз щяхме да се подписваме с истинските си имена. Повечето хора, споделящи тук го правят точно поради анонимността. Дали е един и същ човек или не... не знам защо е толкова важно за теб. Може би искаш да знаеш колко хора споделят твоето мнение? :) Чела съм твои коментари. Пишеш като широко скроен и толерантен човек (понякога обаче се изказваш доста крайно), но същевременно не показваш толерантност към другите мнения. Всички можем да сме много свободомислещи когато става въпрос за проблемите и живота на друг човек. Каквото и да мислим по даден проблем обаче, различните мнения също заслужават уважение, дори да сме много несъгласни с тях :)

Относно конкретния казус мисля, че си прав, не е работа на авторката да се меси в живота на (почти) непознати. Както някой каза вече, може би тя го прави за да отмъсти за изпитана от нея болка (нали този, въпросния, е познат на бившия й, може да има връзка между нещата). А може и причината да е друга, не я познаваме за да разгадаем доводите й, просто така ги усеща нещата жената, можем ли да я виним?

Възможно е както казвате, жената, на която изневеряват, да не иска да знае истината, но... вие откъде знаете? Авторката не я е питала дали иска да знае, а вие, питахте ли я? Сложен казус и както повечето такива, няма един единствен правилен отговор. Всичко зависи от гледната точка.

Макар че съм против пъхането на носа в чужди работи :), аз например, бих искала да знам, че ми изневеряват. Просто... ненавиждам лъжата във всичките и форми и разновидности. Бих искала да го науча, разбира се, от първоизточника, но, за съжаление това рядко може да се случи... повечето нямат куража да погледнат жената в очите и да й кажат истината.

В крайна сметка мисля, че истината не може да вреди. Все някой ще извлече поука от ситуацията, дали авторката (че не трябва да се бърка в чуждите съдби), дали жената, на която изневеряват (че е сгрешила - или със собственото си поведение, или с избора на партньор), а може би и самият изневеряващ. :)

Развоят със сигурност ще е интересен. Надявам се авторката да ни държи в течение. (Малко объркано стана, но мисля, че схванахте основната идея;). )

Диана

93.   до 88... тц пак не позна!

Кубрате, изкараха ни явно "пламнали близнаци" с теб - 2в1 :)))

Хораааа, защо толкова издребняхте. Мен ми е по-интересно какво се случва там, защото, докато ние тук си броим и си дебнем коментарите, на една жена някъде, може би й разбиха живота? Ако не живота - то поне психиката!

Но от друга страна и господина малко си го е търсел. С кой акъл ще седнеш ти в кафене и ще очакваш, че никой няма да те познае??? Не го доумявам. Ето това, че не се крие, поне да опита да се крие, вече говори за неуважение спрямо жена му - най-малкото ще я коментират хората, ще си вадят изводи, ще й шушукат зад гърба. Пак не казвам, че авторката постъпи добре... защо направо й поднесе инфото, не можеше ли като така и така си решила, да й напишеш "Извинете, че се бъркам така нагло в живота ви, но видях нещо, което не ми дава мира и искам да ви го споделя, отнася се за съпруга ви и неговото поведение! Ако желаете, ще пием кафе и ще ви разкажа"

Пък тя вече ако те потърси да те пита - тогава, заставаш пред нея и й казваш всичко в очите, казваш й го мекичко, истината винаги се говори с благ глас, за да не нарани толкова....

Не беше правилен начина... а решението ти си е твое!

Плам

94.   Ав: Тъй като тук стана тотален кокошарник, не смятам да споделям повече за развоя на нещата. Темата е закрита. Благодаря ви.

95.   еееееее разочарова меНали се бориш за истина и чест? Покажи, че си повече от тоталния кокошарник.. за какво си изтрепахме пръстите тук да пишем, а ти сега "темата е закрита"

96.   и да добавятака като се държиш, хората ще си помислят само едно - че нещата не са станали, както си ги очаквала, деемк, че не си била права... защо иначе да се отказваш от това да доразкажеш историята?

97.   Eee не четох 94 коментара, за да съобщиш, че няма да споделяш развоя на нещата... Или те не се развиха както ти искаше? !? !? ! Най-вероятно си изяла майните за хубавата си историйка във фейса и сега ближеш рани. Бъди доблестна и кажи на аудиторията - да греши ли като теб или да си затваря разумно устата... Интригантка!

98.   Направо ми накриви шапката :D Споко, ние на тая история й знаем края и без да ни го докладваш, авторке ;)

Д.

99.   Ав: Дреме ми кой какво ще си помисли. Тук всички са анонимни, нито аз познавам някого, нито др. познават мен. Нямам намерение да давам повод на разни комплексари да си избиват комплексите и да си запълват времето със заяжданици. Не ми дреме и че някой си е търкал пръстите да пише - това е доброволен акт, не съм насилила никого. Писах, защото искаш съвет, за нещо, което ме притеснява. Няма да се извинявам за мирогледа си. Допитах се за това и до най-близките си - моят приятел и майка ми. Подкрепиха ме на 100%. Благодаря на тези, от които получих положителни съвети тук. На останалите пожелавам да бъдат щастливи, защото явно далеч не са, за да изливат толкова злоба и агресия. Хубав ден :)

100.   Подкрепям изцяло 97.
Браво на „измамената“ съпруга, че не е реагирала на анонимни доноси.

101.   най-вероятно той й се е обадил (мъжа на госпожата )и те е направил на две стотинки.

Само си представям картинката вкъщи. Тя получава съобщението, показва му го, той вдига рамене и казва "От къде да знам - нек'ва луда.. не съм ходил в това кафе, сигурно се е припознала" И ТОЛКОВА - историята е приключена. Ако жената е някоя, която да рови, току виж питала момичето (нали има линк), а тя нормално ще отрече.

Ей такива анонимни доноси никой не обича, я прочетете Евтим Евтимов и "Горчиво вино"

тц тц тц какво хора има, не е истина просто

102.   Хахахах, е неее, няма такава загубена история... 2 дена поред прилежно си писа подкрепящи коментари, напук на всички други, и накрая не ? издържаха нервите. Ако знаехме, че си толко чувствителна авторке, нямаше да пишем от снощи насам, само и само да дочакаме развръзката... То тя беше ясна де, ама можеше барем да имаш доблестта да си я кажеш. А можеше и да излъжеш, че комшийката ти е била много благодарна и че те е поканила на кафе да те черпи с бонбони и уиски за ценната информация? Кво, можеше и да се вържем... поне нямаше да изглеждаш толко лузърски колкото сега...

Номер 92, Диана (явно не трябва да те бъркам с Д.? ) мерси за коментара. Наистина избягвам да следя в една тема кои коментари са от един и същи човек, защото обикновено няма значение. Тук също ми направи впечатление чак накрая, че последните два (тогава) коментара са на един и същи човек, единия е подписан, другия не... и реших да видя колко други такива случаи има нагоре. Правилно си забелязала, че се старая да съм толерантен, когато има смисъл. Изказвам се крайно и "безпардонно", когато или верния отговор е ясен, или когато видя, че човека не разбира от дума и няма смисъл да се аргументирам и да се обяснявам. Тук е пример за последния случай, защото както виждаш всички спорим със стената. Опитах да се обоснова по-нагоре (23/24), не виждам какво повече от това мога да кажа, затова го ударих на ебавка...

А, и права си, че каквото и да се случи в историята, все някой, а защо не и всички, участници могат да извлекат поука от нея. Само че за авторката това ме съмнява, най-вероятно ще си помисли за комшиите "Вие сте тъпи, злобни, неморални, не разбирате, аз исках да помогна и пак аз съм виновна" и други в тоя стил...

Кубрат

103.   Ав: Абе, ВИЕ четохте ли до сега, или си бъркахте да не казвам къде? ! Жената не я познавам, мъжът и съм го видяла 3 пъти? Да ми се обади за да ме направи на 2 ст, по кое? !!! По водосточната тръба, може би? Или по телепатичен път? Ахахаха :D

105.   Ти явно не ги познаваш тия хора, вероятно именно от фейса знаеш всъщност, че са женени :D Сега много ще ми е интересно да чуя какво точно си видяла и какъв смисъл влагаш в думата "натиска". Подозирам, че тая история има още неподозирани дълбини :D

Диана си е Диана, аз съм си Д. ;)

106.   Ти добре ли си бе жена. Не познаваш жената, а мъжа си го виждала три пъти. От къде си вадиш изводите, че и изневерява. Аз ако съм на мъжа ще те навра в кучи гъз. Още повече, ако се случи така, че всичко видяно да е плод на твоята развинтена фантазия и ми създадеш проблеми със жената.

107.   Аз си признавам, че си бърках, така че моля те, обясни още един път за тези като мен, които не четат внимателно, как така й писа от неговия профил, че тоя номер не ми стана ясен.

51-100 от 186