Как да угодим на жените?
Жени, защо постъпвате по този начин?
Защо се правите на недостъпни, зарязвате, мислите само за материал..
След дълга и щастлива връзка, разбира се нищо неподозиращ мъж е зарязан, защото се появява друг на негово място, но с какво е по добър, ако всичко си е вървяло добре, защо става така?
Кажете, мили дами, защо постъпвате по този начин?
Кога сте иситнски щастливи?

Коментари

51-64 от 64

59.   Несъм жена, но мога да пусна една хипотеза, като отговор на това "Как да угодим на жените". Ще бъде субективна, но може и да е от полза. Някои могат да я приемат, други не. Въпрос на възраст, ниво, интелект, възпитание, обществено положение, опит и идеали. Да приемем, че изхождам от собствения си опит, придобит с годините, отражение на многобройните ми връзки, със жени от всякакъв вид, различни националности, богати и бедни, умни и глупави, семейни и свободни и т. н. Единственото, което ги обединява е, че изглеждат добре и трудно може да се намери мъж, който би им отказал. Ако някои от дамите, невлизат в графата(привлекателни и сексапилни), да не търсят идентичност, защото нямам мнение за тях. Нямам намерение да обиждам никоя, но всички знаем, че Господ не е бил комунист, и ако на едни е дал в повече, на другите е спестил детайли(закон за равновесието).... Но да се върна на темата. Категорично няма как да угодим на жените. Колкото повече получават, толкова повече искат, и когато получат всичко търсят промяна. Изводът е, никога да не им давате всичко, защото, когато го получат, романа който са прочели им става безинтересен. Друг е въпроса, как ще постъпят, след като разберат че връзката е изчерпена. При всички случаи, ще си намерят някой за разнообразие. Ако са в млада възраст и начален стадий, просто ще ви сменят(смятайки, че живота е пред тях и имат време за още грешки). Ако са с деца и положение, ще се опитат да използват поговорката "И вълкът сит и агнето цяло". Ако има мъже, с визията на Аполон, умът на на Хипократ и парите на Берлускони, да не се учудват, на неадекватната реакция на половинката си, която ги е заменила с някои абсолютен мухльо.... Искам да кажа, че невярвам във вечните неща. Любовта е временно явление с определението "вид слепота. "Хубаво е човек да се влюбва и чуството е разкошно(често ми се случва), но когато знаем, че няма такова животно(единствена и неповторима)и всичко е въпрос на време, ще ни е полесно да приемаме реалноста... Не вярвам и в модела семейство. Жената от средата на 20 век, вярна и почтена, отдадена на къща и семейство, даваща възпитание на децата си, че семейството е светиня а мъжът е само един, е отдавна записана в червената книга, като изчезнал вид. Днешната е еманципирана и може да бъде всяка, както в обществото така и във всички нива на професии(в миналото запазени марки:само за мъже). Въпреки еманципацията, жената не може да прескочи себе си и си остава жена в един мъжки свят. Колкото и да се чуства независима и способна да се справя сама, това си е само една илюзия и самочуствието което се опитва да демонстрира е без покритие. Не се сърдете на жените, че са материалистки. Това е практичност по натура. Природата ги е създала такива и само идеалистките вярват в голата и вечна любов(недоказана фантазия). От видът бозайници(в които влизаме и ние) само 30% са моногамни а останалите не. Човека не е моногамен, а моралът и законите са създадени от слабите, за да контролират останалите. В днешно време, морала е измамна визия а семейството фасада, зад която се крият лъжи и измама.... Не очаквайте жените да мислят като нас, да постъпват като нас и да са почтени, колкото нас. Няма как да стане. в повечето случаи, те немислят рационално, постъпват неадекватно и отричат всякаква логика. Самото отношение към секса е показател, колко сме различни. Мъжът е хищник, който гледайки грациозна антилопа е готов за скок. След като я опита, ще мисли каква е била на вкус и дали си заслужава да продължава да се угощава с нея, или да се загледа в следващата... Жената(грациозната антилопа) се държи на дистанция и оглежда и предценява, какво ще спечели, ако се съгласи да стане част от менюто. Не се интересува от видът ти(дори и да изглеждаш като машина за оргазми) а от перспективата да може да си има такъв звяр и да си го води на каишка(суета и практичност)... С две думи, ако преди, половете са се събирали за да създават семеиство и поколение, сега се събират за да могат да преживяват, защото сами немогат да се справят с живота, а поколението което създават е вид застраховка, даващо някаква гаранция, като вид задължение и съвест... но... изненадата винаги трябва да се очаква... Ако някога, някоя от половинките ви каже, че е щастлива и задоволена, то червената лампичка е светнала. Само посредствената и страхливата неможе и неиска да даде индикация че някога ще я запали. Сигурна е само тази жена, която се държи под напрежение. Гаранциония срок на истинската любов е една година и ако искате да удължите срока на експлоатация правете ремонта бавно и на етапи. Липсата на резерви е правопропорционална на самоубийство.... Накрая.... Няма как да угодим на жените, но има как да ги задържим за повече време и то, като не им угаждаме. 2 2 невинаги е =4

60.   аз ще ти кажа защо, причината е същата по която и аз мисля да зарязвам приятеля си от уж добра връзка. С времето 90 процента от мъжете приемат жената като даденост, тя трябва да е добре изглеждаща жена и да е на ниво, а вие спокойни, че сте я хванали спирате да бъдите същите както в началото. Когато на една жена не и се обръща достатъчно внимание и нежност, винаги започва да го търси другаде. Кога за последно направихте нещо мило или някакъв мил жест без да има повод някой празник. Жените сме същества на които бързо им умръзва еднообразна отекчителна връзка без нищо непредвидено

61.   Момчета и момичета, чета и не вярвам ва очите си. За да не се чудите и умувате, а пък и коментирате по-нанатък, веднага ще се представя - жена, на 43, омъжена, с дъщеря на 20, изневеряващ съпруг, неразведена все още, а може би и никога, без домашна престилка, без бели коси, 166 см, 52 кг, спортуваща, но и купонджийка, без нито една бръчка.
Никога не съм търсила от мъжете финансова изгода. Когато се запознах със съпруга си бях на 20. След две години се оженихме. не съм го питала дали може да ми подсигури СТАБИЛНОСТ и ФИНАНСОВА НЕЗАВИСИМОСТ. Просто се обичахме. До полуда. И сега се обичаме. Пак до полуда. Иначе щяхме да сме разделени отдавна - защото въпреки, че се обичаме той ми изневери, и то не веднъж. И какво от това?
Живеем заедно сега, когато можем да си позволим екзотични почивки в най-красивите места на планетата. Живяхме заедно тогава, когато търсихме 20 лв назаем от приятели, за да изкараме седмицата. Минали сме през всички житейски изпитания заедно. Той все още живее с идеята, че е ДЛЪЖЕН да подсигури материално семейството си, но никога никой от нас не се е оставял без принос. Това не ни е било водещо - той или аз - през годините - кой, когато е имал възможност и по-добре платена работа е допринсял за доброто на семейството. Парите не са ВСИЧКО. човек може и с малко и с много. важното е да уважава човека да себе си. И да го обича. Струва ми се, че в днешно време няма никакви ценности. ПАРИ, ПАРИ И ПАК ПАРИ. Дали ще си ги занесете в дупката, мили млади хора? ОБИЧАЙТЕ СЕ!

62.   Авторче! Още не си пораснал за да го разбереш. Ти даваш всичко от себе си и очакваш същото от тях(грешка). Ти ги караш да се чустват единствени и незаменими(грешка). Това което правиш за тях, го приемат като твое задължение а не като израз на чуства и внимание. Жените нехаресват типът мухльо, който ги гледа в очите и прави всичко за тях(до един момент да, но после си загубват интереса). Трябва да си мъж а не да ги приемаш като нещо равноправно. Ти си шефът и те трябва да го знаят. Никога не изговаряй думите:"Обичам те" или "немога без теб", дори и да си го мислиш. Да подържаш една връзка се нарича изкуство, а продължителноста и зависи само от теб, ако си способен да подържаш напрежението, че всичко което и изглежда сигурно с едно твое решение може да се изпари. Стремежът на жената, е да те има на 100%, а ти да не и ги даваш, е формулата на успеха. Ако си умен и разсъждаваш детайлно може да ме разбереш и без необходимия опит(който на теб определено ти липсва).

63.   12 причини, заради които си имам приятел чужденец, и зарязах бившите си двама българи.
1) Идеята му за приятна вечер на вън не включва да се напие като талпа и да се хвали на приятелите си как се е натряскал. Нито да си направи около 100 снимки в споменатата вечер с хора, повечето от които не познава, и да си лепне във Фейсбук 30000000000 снимки.
2) Не записва университет само и само да се води студент за да не ходи в казарма, преди, или само да има причина мама и тате да го издържат още 4 години.
3) Едва на 23, а има напълно оформен характер и знае какво иска, какъв тип жена иска до себе си и какво очаква от нея.
4) Не дължи провалите в живота си на държавата, липсата на пари или завистници, които разбираш ли, все гледат точно на него мръсно да му направят. Не го приеха в университет, натегна се, цяла година учеше и на следващата го приеха.
5) Не счита за висша мода големите мускули, голата глава и дрешките от мола.
6) Не мисли че космите по краката са ужасни и трябва да си ги махне и да пита из Интернет как най-малко щяло да го боли. Мъж ми бил иначе! Не смята че е нормално веждите му да са по-тънки от моите и не ходи на козметик заедно с мен.
7) Не е заможен никак даже, но има ясен план какво ще прави в бъдеще, как ще издържа семейството си. И най-важното- работи му се. Учи и работи едновременно. Не си мислете, че навън лесно се намира работа. Доста време търси, доста компромиси направи. Работи нощна смяна до 6, а от 8и15 е на лекции.
8) Не ми е било работа да питам за предишни връзки, но питах. Цитирам "С предишната ми приятелка се разделихме, защото тя търсеше нещо, което аз не мога да и дам. Няма смисъл да се мъчим и двамата във връзка, когато нямаме общи цели". Чисто и ясно... не се е опитвал да се нагажда към това как да и угоди и какво аджеба тя иска. Не можеш да го дадеш- разделяте се.
9) Не го е страх от бременност. Имаме ясна представа как да се справим ако се случи това, която и двамата споделяме. Абортът след 18 годишна възраст не е решение, а отказ да поемеш отговорност и да приемеш, че не свършва света и свободата ти при раждане на дете.
10) Приема за негов провал, когато аз не свърша при секс. Да, и двамата учим медицинска специалност и сме наясно, че не е задължително жената винаги да свършва за да и е приятно. Когато това се случи, говорим. Мислим нови неща, четем статии заедно, мислим заедно нови неща, които да опитаме.
11) Когато искам да споделя нещо винаги е насреща, не ми казва " Не ме занимавай, и аз си имам проблеми. "
12) Не мисли, че да измие чинийте или да изпере го прави по-малко мъж. В готвенето не го бива, но се опитва и ми помага.
В замяна на това, аз съм винаги до него, подкрепям го, съветвам го, давам му лично пространство- нямам против да излезе с мъжка компания някъде без мен. Нямам против да гледа порно и да заглежда някое и друго момиче по улицата, защото е мъж и го считам за нормално, да контактува с други жени стига да не се стига до нищо повече. Аз също уча и работя, помагаме си взаимно. Някой спомена, че не само мъжът трябва да работи и да издържа семейството. А какво става когато жената роди и трябва да си остане в къщи за известно време и получава някакви смешни помощи от държавата? И не е ли някак нечестно жената хем да ходи на работа, хем да се счита че е ДЛЪЖНА да върши само тя къщната работа?
Споменатите 12 причини не се отнасят до всички чужденци или всички българи. Познавам и чужденци, които са пълната противоположност на изброените неща. Но понеже някой проговори за проценти. То тогава - изключително голям процент от българите са такива- ето затова жените като по начало не възлагат надежди при тръгване с такъв мъж. Тръгват с него поради липсата на по-добра алтернатива в момента.

64.   До 61:
Защо ли имам усещането че при теб любовта и уважението са едностранни.

65.   Освен, че 62 се повтаря с останалите коментари, пък и не прочете темата. "Авторчето" е споменало в коментарите, че не става въпрос за него. Вие със вързани очи ли пишете хора..

66.   Хайде да не се лъжем, доста от примерите показват, че мъжете имат много малка вина. Няма как да се угоди на една жена. Лъжат и се оправдават. Винаги е изглеждало така, че не знаят какво точно искат, а всъщност не е така. Искат един мъж да има следните качества - симпатичен, усмихнат, отлично здраве, контакти и да бъде влиятелен. И повечето ще кажат, че такъв мъж ще даде един качествен наследник, но това са си измислици и лъжи, реално почти никоя не се е загрижила за детето и изграждането на ценностната му система. Децата от бракове по сметка са малко невъзпитани и сложни като характер. Повечето се отличават с това, че не са от най-добрите хора. Много от тях тормозят и тъпчат децата от скромни и бедни семейства. Не ги гледат майките им, гледат ги таблетите и модерните и скъпи мобилни и там каквито щете устройства. Още малко ще им купят яхти след навършени 12 години. Това се превръща в тенденция и честно казано разваля цялото общество. И този феномен се наблюдава най-много в България от цял полуостров. Само тук има девствени мъже на повече от 30 години, само тук ако нямаш кола, нямаш и жена. Няма такива тъпизми и разглезени възприятия за живота. Че почти всяка българка се възприема като скъпа стока и си слага цена. Иван ходи на работа с автобус и взима само 5 стотака на месец - Не е за мен! Стефан получава една депутатска и ходи на работа с мощната си кола - Влюбена съм в него! Това е селски манталитет и никога няма да се оправим с него. Това е типичното амбиционзо-провинциално мислене, заради което и децата са такива олигофрени в днешно време. Няма как всеки мъж да получава депутатска заплати, бе. На по 10 години ли сте, на какъв акъл сте? Какви богаташи преследвате в разграбена и скоро опустяваща земя? Атлас някой да е държал от вас, да знае къде се намира България на картата? Пълнят ви главите с глупости. Еманципация и куп глупости. искате да ви свалят мило и нежно - Дърпате се, искате лоши момчета - Простаци били.. Абе, кажете си какво искате? Искате едно общество от богати гейове. Търсите си нежни и добрички гейчета, да може да си ги дундуркате когато на вас ви се дундурка. Това поведение при жените е проблем на България. Когато се заглеждат само богатите мъже, които съставляват един скромен процент в страната, избягват се хора с обикновен начин на живот и малко под средната класа, ще се стопи и населението. Това е истински Геноцид! Влияе на раждаемостта в една страна, кралици такива. Ще си говорим след 20 години, а сега може да ме храните и да ме наричате неможко, комплексар и както си искате, но водата(истината) тече и трудно се спира.

67.   Макар, че темата е старичка - никога няма да е с изтекъл срок на годност.Мнението ми като цяло се припокрива почти на 100% с коментари 59 и 62.Да - жените имат право и задължение по природа да търсят най - доброто за поколението и сигурността си , но дали всички жени го заслужават?..а тези , които си мислят ,че го заслужават - нека да погледнат вътре в себе си - какво дават насреща , че имат такива очаквания.. Ясно е , че всяка една от тях си мисли , че заслужава принца и той трябва рано или късно да се появи на колене и да й поиска ръката , а нейната задача е просто да го разпознае измежду многото мераклий... Както е писал номер 59 "Колкото повече получават, толкова повече искат, и когато получат всичко търсят промяна. Изводът е, никога да не им давате всичко, защото, когато го получат, романа който са прочели им става безинтересен." - това е жалката истина.

68.   Защото връзката е дълга, а мъжа вече е взел жената за даденост и не се старае вече...

69.   Ама 68 - те този израз ме побърква откровено " Защото връзката е дълга, а мъжа вече е взел жената за даденост и не се старае вече... " - е само мъжът ли трябва да се старае, ... Той не се ли превръща в даденост за жената.... От само един човек ли се гради връзка...??? Жената каква е в тази връзка, цял живот на ученици ли ще се правим? Ми ей на аз съм ти мъжа - ми накарай ме да се старая, стимулирай ме да искам да ти дам повече, откъм любов, секс, разнообразие и развлечения, не да ме плашиш, че аз ако не ти го давам - ще се намери кой да ти го даде! .. Ти кво искаш всеки ден да те свалям наново ли, ами аз смятам, че по някое време децата и другите проблеми са приоритетни, едва ли ще имаме време и амбиции да се сваляме тинейджърската 30 години наред всеки ден, не мислиш ли??

70.   Жени предупрежавам ви - бягайте от мъже, които смятат, че сте с тях за пари, защото дори да не сте такава рано или късно ще искат да си потвърдят тезата и ще ви превърнат в такава. Имам нагледен пример с роднини как жената се лишаваше години наред от всичко, подкрепяше мъжа, но той смяташе че всички жени пари искат и нарочно си харчеше настрани, а оставяше семейството си да гладува и като жената поискаше някой лев, за да напазарува ядене се казваше - ето само пари искаш. Тя започваше работа и той си измисляше хиляди глупости за да я накара да напусне и да се зависима от него, за да му иска пари и той да си потвърди тезата, че жените само пари искат. Аз лично чуя някой мъж да казва, че жените искат само пари бягам надалеч. Наскоро се запознах с един интелигентен, нормален човек, който смяташе същото. Е въпреки че имаше пари го зарязах - започнаха се разни сметкаджийски истории, кой повече ял, кой повече пил, как трябвало по-рано да се запишеш някъде, за да имало отстъпка 2 лева. Погледах му телефона, да видя колко е часа, а онзи си помисли че гледам телефона да видя каква марка е. При условие, че моя телефон е 2 пъти по-скъп от неговия, абе жалка история. По-добре да подпишем договор и да си правим списъци - ти това си дал, аз онова. Просто ги махайте тези сметкаджий, тези които обвиняват някой друг че иска само пари, те самите искат точно това, но не могат да си признаят алчността пред себе си, затова я проектират върху другите хора. Тук виждам е пълно. Според мен всеки човек и мъже и жени иска да има повече пари - живота е такъв, особено в бг с ниските заплати, но това не значи, че повечето жени ще се хванат с някой само заради едни пари. Нито една от приятелките ми не е такава и аз никога не съм била- на мен ми е ясно че ако ще да съм на Малдивите с човек с който не ми е добре, няма да изкарам добре, но това един мъж, който смята че жената е с него само за пари няма как да го разбере, защото самия той вижда нещата през призмата на собствената си меркантилност и дотам. И друго на такива мъже ако ще да се раздавате на 100 процента откъм чувства, подкрепа и разбиране винаги ще гледат материално какво сте дали или не сте. Както казах те не могат да погледнат по-далеч от меркантилната си призма, затова бягайте от такива!!!

74.   До 67 - Относно "
Да - жените имат право и задължение по природа да търсят най - доброто за поколението и сигурността си, но дали всички жени го заслужават? "

Ще ти отговоря така

" Децата от бракове по сметка са малко невъзпитани и сложни като характер. Повечето се отличават с това, че не са от най-добрите хора. Много от тях тормозят и тъпчат децата от скромни и бедни семейства. Не ги гледат майките им, гледат ги таблетите и модерните и скъпи мобилни и там каквито щете устройства. Още малко ще им купят яхти след навършени 12 години. Това се превръща в тенденция и честно казано разваля цялото общество. И този феномен се наблюдава най-много в България от цял полуостров. "

Не, жените не трябва да се ориентират към бракове по сметка, вредно е за обществото като цяло. :)

75.   Грешката ви е, че изобщо се стараете да угаждате. Един човек не е ли до вас, защото наистина го иска, значи изобщо не бива да е с вас. Тия дето за всичко се съгласяват и на всичко са готови, жените първо не ги уважават изобщо, второ ги използват колкото могат и то без дори да имат връзка. Бъдете себе си и се дръжте естествено, единствено тогава се получават нещата.

51-64 от 64