Значение на жестовете които прави една жена за да привлече вниманието на мъж.
Незнайно защо предният пост не ми беше публикуван, надявам се поне този да има успех.

Та ето и това което ме интересува и се надявам да получа повече нормални отговори.

Аз съм момче малко над 23 години. Нямам достатъчно познания в тази област, затова ми е много любопитно, какви са жестовете и знаците, които прави една жена когато си хареса дадено момче, доста често ми се е случвало дадено момиче да се загледа по мен, а и не само, но аз да не реагирам, от което може би доста пъти съм губел.

Досега съм имал няколко краткотрайни връзки, но от доста време си нямам приятелка.

В интерес на истината съм и малко срамежлив, но все пак все някога това трябва да се промени, може би ще кажете че щом досега не съм разбрал какво иска едно момиче съм доста задръстен, но въпроса от мен, мнението от вас.

Коментари

1.   Аз бих те посъветвала да действаш по- смело... остави всички страхове и действай с тази, която харесваш. Толкова хора се разминават заради глупави страхове и после съжаляват доста дълго време. Жестовете могат да бъдат измамни, не се ръководи от тях.. има жени които флиртуват просто защото искат внимание и когато го получат, бият отбой. Затова като харесаш някоя, деиствай без да мислиш за жестове и такива подобни глупости, а тя ако има интерес, ще се получат нещата... ако не, продължавай напред с увереност, все някъде ще срещнеш споделеност!

Doriana

2.   Охооо... чак да се загледа... браво... значи си готин... ама все пак говорим за момичета.
Аз съм мъж доста по голям от тебе... Големите жени не се заглешдат. Не разчитай на това като порастнеш.. Само поглеждат крадешком
Ако искат да привлекат внимание се почва- рошене на косата, често премятане на краката.. ако е с пола може да ти покаже и с какав цвят бикини е.. някой започват да говорят и да се смеят по високо... но... не очаквай да има светещ надпис на челото. Затова никога не си сигурен
Но пък... ти си мъж.. какво те е страх. Срам п.. ка не е.. Сещаш се. Издебни я като е сама-като си заминава от заведението или като отива в тоалетната. Тоалетните с общи мивки са идеални. Големи леваци са тия дето не са си ги направили така в заведенията... затова не ходи в такива кафета... Ми.. после и кажи с най обикновенни думи че ти е харесала и питай може ли да се запознаете.. Питай я често ли идва в това заведение... Следва да попиташ за телефона естествено.... и нататк... айде стига сам си давал занаята без пари.. хахаха... успех

3.   Номер 2-голяма си скръндза. Вместо да дадеш по-подробен съвет как се сваля момиче, ти го пазиш за себе си. Не всички сме като теб-да умеем да заговаряме момичетата. А после се присмиваш на смотаните... Любопитно ми е как би се чувствал ако беше на мястото на момчето, което е пуснало заглавието.

4.   това жените могат да го обяснят най-добре

6.   Ами чeсно казано мен ме влечат мъже които изглеждат уверени в себеси или като аз ги наричам перспективни, обичам мъже със панталон и риза (типично облекло за офис)
мен такива мъже ме влечат или някои сладичак . Това е аз не харесвам обиновени стандартни мъже ако се засечем и ти не изглешдаш по моя си критерии просто нямаш шанс . Всяка жена си има критерии или тип мъже

The Sister

7.   Когато едно момиче говори с теб... наблюдавай стойката й. Тя говори много, много често оправят косите си в присъствието на човека, когото харесват, очите й говорят най-много обаче, както и усмивката. Едно момиче си личи, когато харесва някого, въпросът е дали ще си достатъчно съобразителен да го забележиш.
Плюс това защо трябва да чакаш някоя да ти покаже, че те е харесала и тогава ти да действаш? Действай ти, ако ти направи някое момиче впечатление, какво толкова. Нищо не губиш и момичето може да те хареса в последствие. :)

8.   Жестикулирането открай време е било начин за привличане на вниманието на околните, но... има едно но. Този, който се старае публично да се показва има егоистични подбуди - да стане център на внимание. Ти такъв човек ли търсиш? По това как описваш себе си, не личи ти самия да искаш да бъдеш център на внимание, по скоро обратното. Предполагам, че и търсиш някой с подобни харастеристики. Така че извода е за теб, реши сам какво търсиш.
Заглеждането само по себе си нищо не значи, но една непринудена усмивка, едно "здравей, как си" може да ти отвори врата за по-нататъшно запознанство. И никога не бъди груб, само мил и учтив. Ако нямаш успех, значи не е "тя". Нищо не губиш. Ще я срещнеш един ден, може би много непринудено и ще се подсмиваш над собствената си нерешителност.

9.   Аз съм същия като автора и не разбирам особено от знаци и от намеци!

10.   Ако има близък контакт - докосванията, онези "случайните" и закачливите усмивки са сигурен знак за проява на интерес.
Ж28

11.   Чак пък докосвания... Това свестните момичета не го правят. Може би свалячките, бройкаджийките, кучките, когато искат да си начешат егото. Обаче най-често търсят някаква изгода или после може да ти се подиграят, ако хлътнеш, и да те зарежат с празни ръце и разбито сърце. Нормалнте момичета изразяват интереса си с дискретна усмивка, с внимателен въпросителен поглед, не много продължителен, - по-скоро бърз, но говорещ, че са те забелязали сред всички останали, че биха искали да разменят няколко думи.

12.   Да добавя, че в живота след подобни закачливи, кокетливи знаци - шегички, закачки, хихикания, погледи, подмятания - почти винаги задължително следва едно отдръпване, студенина, пренебрежение, когато момчето клъвне на стръвта и тръгне след момичето. Така рибарят подсича с въдицата рибката, за да я закачи по-добре на кукичката, за да няма отърване. Тези флииртове винаги са малко или повече опасни, ама без тях е скучно.

13.   Аз съм вече жена на средна възраст, но преди време се влюбих като ученичка. Да ви разкажа как се държах... Като полуидиот. Това с оправянето на косата е вярно. Без да се усещах все нещо връзвах, развързвах. Също и търсех близък физически контакт. Т. е. все се препъвах в него, блъсках го, но без да искам. А очите, просто не се познавах, гледах го дълго и замечтано. Чак след време си разчетох сигналите. Той обаче не успя или не искаше, кой знае. Ще усетиш вътрешно дали някой ти симпатизира или не. Само увереност.