Питал ли се е някой, защо богатите мъже не се развеждат?
Ще кажете: чувството за отговорност пред децата, общественото мнение, служебния имидж, не искат да си сменят навиците, така им е по-сигурно и удобно... НЕ!
Аз, тъпанарката, го проумях, но късно: ами защото трябва да разделят с жените си цялото имущество, придобито по време на брака. Как не се бях сетила по-рано? ! Излиза им по-ефтино да купуват скъпи подаръци на любовниците и да ги водят по скъпи заведения и хотели, отколкото да оставят половината от това, което са придобили на жените с децата.
Пак стигнахме до грозната тема за парите...
Мисля, че табуто да не се развалят семейства я слагат обикновенно по-богатите между изневеряващите, а другите (по-влюбените) се съгласяват само и само за да са заедно, какво мисили за това аудиторията?

Коментари

1.   Аз мисля, че не си права. Просто рискът е по-голям, когато има, какво да губиш. Богатите мъже са готови да се разведат, но искат да им е от сигурно по-сиругно. Това значи, че може да те развъртат с години, преди да решат да се разведат, но не е невъзможно. Една приятелка в крайна сметка дочака и чудото се случи! Е, човекът не е вече толкова богат, но си живеят много добре заедно, мисля, че вече си имат и общо дете. Не е невъзможно.
Иначе, който е хитър и подъл може да прехвърли имуществото в разни ООД-та и няма да дели.
Богатите мъже не се развеждат най-вече, защото не са сигурни, че любовницата е с тях за нещо повече от скъпи подаръци. Това им е проблемът. Вече си имат подобна жена вкъщи, защо да взимат втора беля? Ако обаче любовницата докаже, че обича мъжа и не е заради парите, той ще се разведе. Всеки, дори богатият мъж, се стреми към любов, домашен уют и семейство. Ако получи перспективата да ги получи при жената Х, той ще зареже жената У, която не му ги е дала, дори с риск да ? остави 50% от имуществото си. Аз пък не познавам неразведен заможен мъж вече. Е, после гледат да не сключват втори брак, но си живеят на семейни начала с вторите си жени, правят си деца...и богатите мъже са просто мъже. Влюбват се, имат провалени бракове, деца, семейства...нормално и човешко

2.   Нищо подобно. Даже богатите са по-големи коцкари, а всяка изневяра има риск за развод.

3.   Като за начало се научи на правопис, уважаема. След това се научи на това, на което му казват "способност да погледнеш нещата от различни зрителни ъгли. " Нека ти дам и малко храна за размисъл:
ФАКТ: От три-четири години насам действа новият Семеен кодекс, който предвиди възможност съпрузите сами да уредят брачните си отношения, включително по имуществени въпроси. Ще рече, че подялбата на имуществото в режим на съпружеска общност вече не е задължително наполовина, а по договаряне. Ако по някаква причина единият съпруг "метне" другия и си издейства по-изгодна квота - какво ще го спре да се разведе, ако си поиска?
ФАКТ: Макар за БГ това да е по-скоро изключение, богатите/заможните мъже са (сме) по презумпция по-интелигентни и по-внимателни към избора си и решенията, които вземаме. По-добрият и разумен подбор на партньорка за брак има по-големи шансове да доведе и до стабилност на този брак, оттук - намалява случаите на развод.
ФАКТ: Баща ми вече беше станал доста състоятелен човек, когато се разведе с майка ми. И се разведе по собствен почин, макар да бе придобил имуществото си и по-скъпите си движими вещи през време на брака - т. е. трябваше да ги дели. Просто взаимността си беше отишла и двамата го констатираха без да са се карали за пари. Като цивилизовани хора уредиха отношенията си с доброволна делба и с развод по взаимно съгласие.

ИЗВОД: Темата за парите никога не е "грозна", ако се дискутира от разумни хора, за които парите са средство, а не цел. Особено ако тези хора умеят да ги печелят благодарение на собствения си ум и качества. Тогава парите няма да са нито лайтмотив, нито пречка за един сполучлив брак. А тези, които ги възприемат като висша цел - независимо дали са мъже или жени - те винаги ще си задават въпроси от типа "питал ли се е някой защо... " и ще търсят вечно отговорите в наличието или отсъствието на финикийски знаци.

4.   Какво мисля ли? Че не е трябвало още от самото начало да се навираш в чуждо семейство... Ама като ти плащат сметките по скъпо хотели и ресторанти подаръчета сигурно е трудно да устоиш, а? А после пак мъжете били виновни, пък вие сте света вода ненапита!

5.   Имам известни наблюдения по въпроса и авторката е абсолютно права. Затова, в момента ВСИЧКИ бракове на богаташи се сключват с едни предбрачни споразумения, които понякога са с обема на Война и мир =))

bile

6.   И според мен не си права. Хубаво той ще се разведе с жена си, ама от къде е сигурен, че ще потръгне с новата му. Едно е да излизаш с някого, да си правиш кефа, ама друго е да живееш с него, да прекарвате повече време заедно, да се опознаете повече и да не споделяте само хубавите, но и лошите моменти. Сигурно и връзката с първата жена отначало е била цветя и рози, а с времето са се отдалечили - но искат да са сигурни, че този път ще потръгне.
Има и използвачи естествено, които просто гледат да си направят кефа и както казваш им се свидят парите, но една част и не са сигурни дали жената до тях не излиза за пари. Това за мен е доста тежко за един богат мъж - да не знае коя го подкрепя и излиза с него заради него и коя заради парите му, а все пак жените, които са меркантилни не са малко.
Също така смятам, че една жена тръгне ли с богаташ знае, че е женен и ми е малко странна нагласата да тръгнеш с някого с надеждата да му разбиеш семейството и той да изостави жена си. В крайна сметка като си тръгвала с женен мъж си го приела такъв - вярно, че всяка жена иска свой дом и свой мъж, но не е било нещо, което е крил и си приела уславията такива. Т. е. за мен жена, тръгнала с женен мъж, който си е поставил картите на масата и е казал, че е женан и не може да й предложи семейство в началото на връзката, няма право да се сърди, че той не й предлага тези неща. В крайна сметка той никога не ги е обещавал и дори си е заявил, че не може да ги предложи.
Има е просто кръшкачи, но нещата са двустранни - винаги може да е и единя и другия виновен за нещата. Зависи си от ситуациа до ситуация, демек от връзка до връзка. Представям само едната страна, защото смятам, че авторът/авторката е представила само тази, в която мъжът е виновен и искам просто да покажа, че има и друга гредна точка, не че в конкретния случай не е прав/а.
Ана

7.   Точно това е истината в масовия случай, хубаво е, че си я проумяла, дано да е било овреме.

8.   Не е съвсем лишено от логика, но аз пък съм забелязала друго - когато човек има много пари - той осигурява на себе си и семейството си всевъзможни пътувания, хобита, забавления и прочие, така че от толкова приятни емоции не им се дава шанс да си омръзнат ;) Тоест на фона на това огромно разнообразие няма нищо странно в това партньорът да е постоянен.
Разбира се говорим за истински богати мъже от класа, а не за мутряги и кредитни "богаташи", които избиват комплекси и впрочем рядко влизат в легитимен брак.

9.   В едно семейство по закон парите са и на двамата.

10.   По-малко заможните пък не се раздеждат, защото цял живот са се борили за един апартамент, а накрая трябва да го оставят на жена си и да почнат отначало.

11.   Винаги е било това причината, за да не се развеждат - подялба на имуществото след развода. Дори и при по-бедни двойки е така. Друго е, че развода е свързан с много разходи за адвокати, време... после имаш лепнат етикет "разведен/а".
Номер 9 и сам не можеш да разбереш каква велика глупост си написал! Като не знаеш как стоят нещата по-добре не говори!

12.   Първо - не е вярно, че не се развеждат.
Второ - защото имат много пари и могат с тях да си позволят всички елитни курви и жени, които бедният мъж замества с изневяра тип "връзка" - т. е. не срещу пари, щот ги няма.
Трето - щом може да има и семейство и разгул, защо му е да се развежда? Така му е удобно.

13.   12 - не говори за всички под общ знаменател. И богатите също плачат. Има много мъже по принцип, които ходят по жени заради секса, но не е така при всички - богати и бедни. В днешно време разводите са нещо нормално, мъжете се женят повторно, защо го правят според теб? Има много бедни мъже, които също заради панелката и Ладате не се развеждат.