Споделена история от Тинейджърски

Даите ми съвет, какво да направя?
Здравейте, аз съм на 16 години, майка ми почина преди 2 години, а баща ми не съм го виждала от както съм се родила. Сега настойник ми е баба ми. Преди 1 година и 2 месеца се запознах с едно момче, което сега е на 21 години. Той живее на 10 километра от градът където аз живея. Когато роднините ми ( баба, леля и вуйчо) разбраха, че имам връзка с това момче, те започнаха да ме бият и тормозят, защото той е от различна религия и е пълнолетен. Сега се виждаме тайно, защото, когато уведомих полицията и закрила на детето, те дойдоха в къщи и ми казаха да го оставя, ако го обичам, защото той е пълнолетен и води полов живот с непълнолетна. Постоянно живея под голям стрес в тази къща. Аз много го обичам и не мога да го оставя. Моля ви, дайте ми някакъв съвет....

Коментари

1.   Първо - полицията не може да му направи нищо, защото ти си с навършени 14 г. и контактът е доброволен. Нека прочете в наказателния кодекс чл. 49 следващи - нямате проблем в това отношение, просто са искали някакви познати квартални ченгета да се сплашат. Сексът с лица, навършили 14 г. не е забранен. Ти си дори на 16. Единствено, ако го обвиниш в изнасилване можеш да му направиш проблеми.
Съветвам те да продължите все пак да се виждате скришно, гледай да не забременяваш, това ти е най-важното. Избутайте, докато станеш на 18 и после никой нищо не може да ти каже. Любовта побеждава всичко. От вас зависи, дали ще остискате. А след 18 най-добре се заселете в София, където можете да си живеете нормален живот.

2.   здравей,
и моя съвет е да продължиш да се виждате но да внимавате много за да не ви види никои!
Той ще ти е опората да издържиш още 2 годинив тази къща//защото не може да живееш на друго място.
учи и бъди с това момче.
Гледай да не създаваш проблеми във къщи за да не ти се карат - прави каквото ти казват и се съгласявай със всичко което ти кажат - да ти минава през едното ухо и да излиза през другото! нека си мислят, че си съгласна с тях и да не ти се карат.

упсех! Не се предавай.
остават 2 години и след това може да отидеш да учиш и да се реализираш добре далеч от хората при които живееш

3.   Мерси за съветът.... :)

4.   Но как да чакам 2 години, всеки ден ме тормозят.... Няма ли начин да се оженим, да живеем заедно?

5.   Аз съм момче
Щом го обичаш продължавай да се виждаш с него, но не избързвай със сватбата, ти си още малка, а не се знае и дали той е готов
Късмет

6.   Ох, мило дете, как само ще плачеш, как ще пропищиш... Нищо лошо не ти мислят роднините ти. Сега си влюбена, струва ти се, че всички са се съюзили против теб и ей така, от инат, завист и злоба. Ще мине време, ще се убедиш, че не е така. Та ти нямаш дори средно образование! Какво женене те е патило? Няма да те съветвам да не се срещаш с него, да го забравиш и оставиш, защото знам, че за теб това е невъзможно и, каквото и да ти кажа, ти пак ще го правиш. Такава е тийнейджърската психика. Сега си точно във възрастта, когато правиш всичко напук, наобратно, искаш да докажеш на всички колко си голяма. Много ми е мъчно, че се е случило така с майка ти, нека е светла паметта и. Толкова имаш нужда от нея сега... Животът наистина е много жесток понякога. Но мислиш ли, че тя би искала да си провалиш живота? Защото, какво друго може да се очаква от брак с 14 годишна булка? Виж, ако си ромка, това е друг въпрос. Там това е нормално. Обичай момчето си, постарай се да обясниш кротко и спокойно на близките си това, но не се съмнявай, че ти мислят доброто. Не очаквам да ме послушаш. Но аз съм майка и нямаше да съм спокойна, ако не ти бях казала тези неща. Бъди умна!

7.   Няма как да се ожените!
баба ти трябва да е съгласна с това... аз мисля, че няма да се съгласи и само като я попиташ за това тя ще разбере, че не сте спирали да се срещате и ще стане МНОГО по-зле!

как така всеки ден те тормозят - какво правиш ти, че те не го йхаресват?
кажи честно за да може да ти помогнем :)

другия вариант е дом за временно настаняване.. там може да нямаш проблеми и ще може да се срещаш всеки ден със момчето без да ти правят проблеми...

8.   Да знам, но тук ми казаха, че домовете в България са закрити.... и нямало къде да ме настанят.... сама и само да ме махнат от главата си.

9.   Напълно съгласна съм с номер 6. По-добре не бих могла да го напиша.
Сега мислиш едно, по-късно кървави сълзи ще лееш. Само не допускай 2 неща за нищо на света (поне в близките 2 години) - дете и брак! Той сега е на 21, но след една-две години ще реши, че му се живее още, че иска да се среща и с други жени (а ти си още дете). Неговите роднини знаят ли за теб? Те как те възприемат? Съмнявам се те да са съгласни той да се обвърже по-сериозно с теб. Засега може би не му се бъркат, тъй като не мислят, че е нещо сериозно.
Учи усилено, за да завършиш средното си образование, за любовта (брак) време има. После да не съжаляваш!

10.   Да неговите родители са съгласни... знаят за абсолютно всичко свързано с нас, аз уча и те нямат нещо против да продължа да уча... все пак образованието е важно... Ние искаме само да ни позволят да се виждаме без да се крием... а не да ни оженят... :)