Обичам го, но колко още да търпя?
Здравейте на всички, аз съм момиче на 16 години имам приятел от 1 година и 7 месеца обичаме се много.
Той е по-голям с 9 години от мен и винаги ми дава съвети има обаче някои слабости в характера му, които много ме нараняват. Много често се случва да ми се кара без причина той много ме ревнува от всеки, дори и от собствения ми баща, когато съм с приятелки постоянно ми звъни и пише, какво правя в момента, с кого съм, не ме пуска на кафета и така. Много мои близки се чудят как го търпя защото той е прекалено ревнив естествено нормално е да се ревнува, но той не ме оставя дори когато съм в час държи ме много изкъсо, което много ме нервира, разплаква ме постоянно без да съм направила, нещо което да го нарани не знам какво да правя наистина обичам го много никога не ме лишава от нищо, но за мен това не е важно купува ми всичко дори до месец иска да купи къща на мое име.
Та така това е моята история искам да знам какво мислите за тази негова ревност и защо го прави.
Благодаря предварително!!!

Коментари

1.   да ти купи къща wtf??

2.   Ами докато ти купи къща на твое име ще го търпиш.
Сериозно - с какви мутри се занимаваш, мила?
Не се трогвай иначе от подаръци и глупости. Когато го напуснеш ще ти вземе всичко, включително и къщата, защото в противен случай ще се простиш я със зъбки, я с пръстета...

3.   хаха да купи къщи на непълнолетно момиче няма как да е на твое име...

4.   Та този мъж е на 25! Защо не се е хванал с жена на своята възраст - щото едва ли ще му позволи да я контролира по тоя начин.
А ти не се подлъгвай по къщи и парцалки. Първо, все едно те купува по тоя начин и това му дава основание да се държи така. И второ - никаква любов не може да е основание да загубиш свободата си.

5.   Ако сега е такъв, сети се какъв ще е ако наистина се ожените и си му в къщата. Ревността е много явен симптом за комплекс за малоценност. Внимателно огледай семейството му - дали е расъл с баща, каква е майка му и ще разбереш какъв семеен модел му е зададен. Не е само приказка че са най-важни първите седем години. Основите на бъдещата личност се формират тогава и после е почти невъзможно да се променят. Не си глупава - направи си изводите.

6.   Не означава, че я купува като я засипва с подаръци и се е изхвърлил, че ще и купи къща на нейно име. прави го защото се чувства гузен, че я наранява с ревността и глупостите си. Съзнава много добре, че не е прав и му е съвестно. Затрупвайки я с подаръци и виждайки, че тя проявява някаква благодарност и емоция като радост, че оценява жестът му, той счита, че вината му е изкупена.

7.   Прави го, защото е комплексар. Това оправия няма, така че единственият ти изход е да го разкараш. Иначе ще си чупиш главата и въобще не си въобразявай, че ще се промени нещо. Това си е болестно състояние и гледаш на него като на болен човек.

8.   Ох, връщаш ме назад във времето, когато и аз на 17 се бях хванала с един такъв индивид - хем беше по-голям, хем ме ревнуваше от всичко, хем много държеше да се жени от мен, едва ли не да си зарежа тяхните и да отида да живея с майка му в една продънена колиба. Не можех да излезна с него и с приятелки, понеже той все се дърпаше и от зор да ходим на други места дето нямам познатио там... абе кошмар :D Казвам ти, по-добре се отърви от него, докато е време, ще има да се тръшка, да чупи, да те преследва, но повярвай ми... МНОГО по-добре е без такъв душманин.

9.   Според мен нито ти, нито той те обича.. с теб е защото си лесна на 16 години, а той не може да намери или задържи жена на неговите години.. затова се държи така с теб да не му избягаш, тогава той ще си остане сам и няма да има кой да е*е за съжаление.

10.   Говори с него, това момче е бомба със закъснител, не се знае в кой момент може да избухне и да ти посегне..!

Мери

11.   (от авторката) Здравейте отново пропуснах да подчертая, че не съм имала полов контакт с него не се чувствам готова пък и не мога да реша дали е подходящия не искам да избързвам.

12.   когато намериш точния човек тогава няма да имаш никакви съмнения дали да го направиш или не.. щом за този се чудиш и не си сигурна не го прави

13.   Споко не си сама! Аз също съм като теб! И аз съм на 17 а моя на 25! И той много ме ревнува, ограничава, даже аз нямам и приятели заради него, защото той постоянно иска да сме заедно и колкото се може по далеч от всички, така че не се притеснявай, обичай си го и това е :)

14.   (от авторката) Благодаря на номер 13 за хубавия отговор права си обичам го и се реших щом го обичам ще търпя колкото мога и дано да не съм наранена повече.

15.   Дано миличка, нали знаеш, че ревността до някъде е показател за ОБИЧ! А щом има обич има и малкооо болка, много хубаво, не е хубаво ;)

16.   Това е много стара тема, но ще си напиша мнението за другите момичета със същия проблем, които биха могли да я прочетат и сега. А то е - и БЯГАЙ ДОКАТО МОЖЕШ! По-зле става, по-добре не.