Разумът или сърцето, тя или аз, какво ли иска той?
Здравейте имам нужда от съвет защото наистина съм много объркана.... благодаря предварително! Ето я и историята ми: Аз съм на 18 години преди 6 месеца се разделих с приятеля си които много обичах, адски трудно преживях тази раздяла, през тези месеци живях с мисълта за него никои и нищо не можеше да ме накара да се усмихна така както когато си истински щастлив срещах се с други момчета проявявах интерес но след 3-4 дена ми бяха безразлични така мина цялото това време... в края на септември моя приятелка ме извика с нея да идем до брат й, аз знаех още от миналата година че си има приятелка но никога не бях се интересувала знаех само че са 3 години заедно. Тогава уж на майтап тя ми вика с брат и да се вземем тогава и разбрах че се е разделил с приятелката си някъде преди 3-4 месеца... приех всичко на шега и не очаквах и нещо подобно да се получи. Така се запознах с него всичко по приятелски... мина седмица от първата ни среща и пак се видяхме и от нищото започнахме да се закачаме да се зарибяваме беше различен някак аз проявих интерес който до сега след бившия ми не съм проявявала. Започнахме да се виждаме всеки ден прекарвахме си страхотно в един момент осъзнах че се влюбвам и се уплаших че ще ме нарани говорих със сестра му и приятелят му и двамата ми казаха че той им е споделял че много ме харесва иска да е с мен, но и той като мен го е страх да не е наранен затова иска да поизчака в което го разбирам напълно. Междувременно докато бяхме заедно никога не сме говорили какво има между нас както и за бившата му мен ме беше страх да го опитам какво има между нас а за бившата му не смятах за редно да задавам въпроси. Постепенно аз и той ставахме по близки и по близки аз страшно много се привързах към него, станахме и интимни просто беше различно, разбрах че е приключил окончателно всичко с бившата си той започна да казва че съм новата му приятелка пред другите което мен ме радваше на мен нищо не ми беше казал но действията му за мен бяха достатъчни... така до преди седмица и половина когато изведнъж бившата му се появи не знам какво му е казала и какво е правила просто на следващия ден той беше с нея, сестра му го попитала защо така постъпи с мен а той и отвърнал че и с двете ни е приятел. Заболя ме адски много реших че трябва да остана сама и да помисля... беше казал на сестра си че ми бил сърдит не искал да ме вижда да ме чува от което мен ме заболя още повече но реших да уважа решението му. Седмица не се бяхме нито виждали нито чували аз знаех че той е с нея но дефакто той нищо не ми е казал. Така до тази седмица във вторник когато сам ме потърси и ми каза да ида да се видим, отидох, видяхме се говорихме си той се държеше както в началото не бяхме така близки но по деликатен начин търсеше близост но до там, вечерта ми се обади говорихме си почти час, на следващия ден пак се видяхме пак търсеше близост но пак до там. И така от сряда тази седмица не сме се чували не сме се виждали, защото съм адски объркана не знам какво да правя знам че е с нея, въпреки че той не ми го казва но истината е че аз искам да бъда с него влюбена съм често плача и се измъчвам, сърцето ми го иска казва ми да се боря за него да говоря с него защото той не знае какво аз имам към него никога не съм му го казвала опитвам и да не показвам колко много ме боли, идва ми да ида и да му кажа че искам да съм с него че не мога да го приема само като приятел но разумът ми ме спира страх ме е че ще ме отхвърли а и се поставям на мястото на "бившата му". Моля ви ако има шанс да ми помогнете да ми дадете съвет какво да правя дали изобщо има смисъл да правя нещо направете го наистина имам нужда!? Дали да слушам сърцето си и да говоря с него да му кажа какво чувствам и ако има шанс да сме заедно да бъдем или да послушам разумът си и да се откажа да изживея сама болката си в замяна на нейното щастие тя да е с него. Моля ви помогнете ми имам нужда от адекватен съвет и мнение? ! Благодаря на всеки предварително!

Коментари

1.   Според мен той иска да има и двете. Много момчета даже се гордеят, че "въртят по две". Ако имаш чувства, разбира се, че най-добре е да му кажеш какво чувстваш, но ако продължава да си измисля поводи да е с двете, това е знак и аз лично бих се отдръпнала, колкото и да е трудно. Какво бъдеще можеш да очакваш от такъв човек?

2.   И да ти дадем съвет ти като си влюбена и го обичаш няма да ни послушаш :( За това ще ти кажа само да се бориш ако чувстваш че си заслужава, а ако си позагубила надежда се отдай на нещо ново-нов спорт, танци, език или да яздиш кон. Всичко това ще те разсее пък кой знае може да те сблъска с нова тръпка ;) И въпреки всичко си още малка да драматизираш разделите. Предстоят ти много срещи и раздели така че гледай на това като на нещо нормално ;) Успех