Несъгласие
Жена съм, заедно сме с приятеля ми от 1г.
Въпрос към ЖЕНИТЕ - как ще реагирате, ако приятелят ви настоява да отиде на събитие, организирано от негова бивша, която откровено ви ненавижда и заявява открито негативното си мнение пред половинката ви?

Въпрос към МЪЖЕТЕ - защо би настоявал да отиде, след като между тях няма приятелство, а са просто бивши секс гаджета? Кому е нужно да поддържа отношения с човек, който го е наранил в миналото(изневерявала му е) и с когото не е свързан по никакъв начин?

Как се очаква да реагирам в подобна ситуация? Не желая да му забранявам каквото и да е, негово си е решението, но ако ме пита какво да прави как е редно да отговоря? Съвсем честно си казвам, че ненавиждам въпросната жена и не желая той да се мярка там.

Коментари

1.   аз съм мъж и бих отишъл там ако искам да я вкарам в леглото или просто от носталгия... хубави спомени ала бала

БеЛиЯ МеЧоК

2.   Ще отговоря на женската част от въпроса:)
Щях да побеснея-буквално(като се има предвид колко ревнива съм). И шях да го накарам наистина да избира
А между другото... ако той е мъж на място ще успее да те защити пред тая никаквица и никога, ама НИКОГА няма да позволи тя да изказва негативно мнение за теб пред него....
Тя явно иска да си начеше крастата с него, но както казха, ако той е мъж на място ще покаже позицията си по правилния начин с правилните думи!

3.   Първото нещо, което ми хрумна да ти напиша, беше, да не ходиш и да вдигнеш панаир и т. н. Но това няма да доведе до нищо добро.

Обаче след 10 секунди си казах- какво пък толкова, нали и аз ще съм там? Ще покажа на бившата му, че аз съм жената до него, каквото и да става и че съм готова да отида с него навсякъде. По този начин ще покажеш, че не се притесняваш от нея, а и няма за какво.

Направи това усилие, сигурна съм, че рано или късно ще бъдеш възнаградена за дипломатичността си.

4.   Може да е решил да й натрие носа, като пренебрегва неприязънта ви една към друга. А може и отношенията им да не са точно такива, каквито ти си мислиш.

А ако питаш аз как бих постъпила - щях да го питам защо иска да отидем на това събитие.

5.   Отвратителна ситуация... Възхищавам се на спокойният ти подход, де да можех и аз да реагирам така, когато на мен ми се случи... Но при мен беше по сложно, имало е и чувства...

Аз реагирах остро, разсърдих се, а той ми обеща че няма да се занимава с нея и приключва всякакви отношения, но след време разбрах, че скришно си телефонират. ТАКА, ЧЕ моят подход е погрешен... Не го прави :)...
Пробвай да поговориш с него, и той сам да ти обясни.

6.   има чувства към нея, ти не се бъркай, може да иска да се съберат. Всеки човек живее с някаква обич в сърцето си, не му пречи да следва сърцето си.

7.   Ами ти си си отговорила. Ние какво да кажем повече?

8.   Ако го е наранила 100% му е тръпка!
Мъжете са като нас винаги им е най на сърце тази която по една или друга причина не са могли да имат-факт!

9.   От авторката
Само да уточня, че аз не съм поканена на въпросното събитие, а и не съм в страната за да се самопоканя. Иначе с удоволствие бихго придружила.
Сигурна дъм, че чувства към нея няма, много е обичаме и му имам доверие. Но безкрайно ме дразни фактът, че е толкова добър към хора, които с нищо не са го заслужили. Това е и причината да не каже нищо на въпросната усойница - мрази да влиза в спорове и пререкания, но пък му дадох да разбере, че подобно неуважение от такаванегова позната няма да толерирам :)
Някой ако има друго мнение, ще се радвам да го чуя :)