Тъжно ми е...
Здравейте, аз съм жена на 28 години и искам да споделя и да поискам мнение от непознати хора, които да не са престрасни. Омъжена съм от от 5 години и имам 2 малки деца, но бракът ми не върви. Чувствам се много самотна и нещастна, въпреки че имам две прекрасни деца. Проблема е, че с мъжът ми не си общуваме, всеки си знае своите задължения и това е. Почти не правим секс, приблизително в месеца 1, 2 пъти и то когато сме на почивка, иначе той не ме поглежда, дори не спим заедно, едното ми дете е свикнало да спи с него на спалнята, а пък аз спя с другото ми дете в друга стая. Толкова ми е писнало от това, че вечер тайно си поплаквам. Всичко което искам е любов и нищо друго, но не я получавам, чувствам се като самотна майка. Иначе ако ни погледне някой човек отстрани изглеждаме перфектното семейство, имаме горе долу финансови възможности и ходим на доста екскурзии, но дори и на тези почивки аз се чувствам нещаста. Не помня вече кога не ме е целувал мъж, ей така за довиждане или за добре дошла, поглеждам се в огледалото и сама се съжалявам, а пък изглеждам толкова добре, имам хубаво тяло въпреки ражданията, красиво лице, но защо търпя всичко това не зная...

Коментари

1.   Кажи какъв е проблема :) разбрахме как се чувстваш но причини може да има хиляди. деца дом семейство стабилен мъж... любов ли няма межбду вас? защо направихте децата като няма любов? сега като се разделите децата ще плащат вашите грешки... в пълна къща си а от самота плачеш... хубава история, дано повече хора я прочетат.

2.   Миличка, съчувствам ти... опитвала си се да поговориш с мъжа си? обяснила ли си му как точно се чувстваш? опитвала ли си се да посъживиш връзката или гордостта ти пречи?

Направи нещо, не стой безучастно и не страдай... от теб разбирам, че живееш добре само без любов.. Опитай всичко да промениш нещо и тогава ако не се получава махни с ръка и намери любовта.... Много хора живеят така, ако това те успокоява, но те са открили нещо което да им носи щастие... , хоби, работа и т. н.

Но без любов не се живее... , любов към нещо или някого :)

3.   Недей да се самосъжаляваш, а говори с него или пък го изненадай приятно... Ако не му споделиш това няма да стигнеш до никъде. Доста неща са преживели мой близки приятели, които са подобни на твоят случай. Направи така, че детето да отвикне да спи при него и постепенно си завърни което си е твое-мястото на спалнята при него. Започни да говориш на темите който той харесва и го интересуват и стъпка по стъпка в разговора вкарвай и това, че не се чустваш желана и прочее. Предразположи го, за да може да ти сподели какъв му е проблема и защо не те поглежда. А щом сте и финансово задоволени не вярвам да се карате.

4.   Седни и открито поговори с него. Кажи му, че на теб всичко това ти липсва и не искаш и не можеш да живееш повече така. Изяснете причините за това отчуждение. И тогава прецени как ще живееш за напред. Но по този начин, по който сте сега не може да продължи дълго. А и не трябва. Няма да е добре за никого от семейството ви.

5.   Еми... Първо му покажи, че искаш повече близост. Покажи му. че още го обичаш, той може да си мисли същото като тебе. Ако и това не е така поговори искрено с него, кажи му, че имаш нужда от него, от неговата любов...

6.   Аз те разбирам много добре, Аз съм мъж и съм в твоята ситуация, Уж живеем заедно а сме реално отдалечени. И аз си мечтая за целувки всяка вечер но уви, Спим на едно легло, но просто спим... Въртя се в този кръг без да знам как да изляза от него, каквото и да опитвам. Не знам и аз какво да те посъветвам. Аз съм и в по трудна ситуация защото не мога да предприема крайни действия защото не мога и да си помисля че мога да живея далече от детето си.. Единствено се успокоявам, че просто това ми е предречено.. да не бъда щастлив.. ако не го приема.. ще се побъркам...

7.   Момиче, стига чака да ти се случат разни неща, ами се бори за тях.
Децата вече са големи, научете ги да спят сами. Вие сте първо съпрузи и после родители. Децата колкото и да го обичате, те рано или късно ще излетят от гнездото и ще си останете пак двамата, следователно бори се за тоя съпруг от сега..
Най-вероятно и той се е загубил в превода на вашият брак и затова не му е много до секс.
Щастието си е щастие, всеки сам си позволява дали да го преживее или не. Ти сама си направила този избор "Омъжена съм от от 5 години и имам 2 малки деца, но бракът ми не върви. Чувствам се много самотна и нещастна, въпреки че имам две прекрасни деца. ".
Стига си се оплаквала, ами си стъпи на краката емоционално. Позволи си да си щастлива, остави децата да са по-самостоятелни и сами да си спят в леглата, и се почувствай като жена на съпруга си, а не майка на децата му. Все пак си отгледала 2 прекрасни деца и заслужаваш да си щастлива, нали така?

8.   говори с него :) кажи му какво изпитваш, как се чувстваш, питай го и той как се чувства. Важното е да говорите, докато съвсем не се отдалечили един от друг.

9.   Още една тъжна жена и пренебрегната съпруга. Колко сме много само... Какво им става на тия мъже???

10.   И аз съм в твоето положение, милаааа! За жалост се запознах с един мъж от нета, който е толкова мил, нежен... и добре, че не е от моя град, та до сега сигурно щяхме да сме се срещнали и не знам какво бих се съгласила да правим.... , а той толкова ме желае.. без дори да сме се срещали наживо, а мъжа до мен дори не забелязва вече каква привлекателна половинка си има...!!! Боли ме много, защото вече до толкова ми е писнало от неговото безразличие, че не знам как да спра да мисля за глупости, а не съм жена, която без да му мисли много би изневерила на мъжа си... Аз също имам 2 деца, на 7 и 8год. са.