Какво се случва? Любов ли е това?
Аз съм една нещастница, която се влюби в един пълен нещастник. Значи ужасно съм влюбена в него и той е луд по мен. Да обаче той ме иска само за себе си, а в същото време иска пълна свобода. Аз съм същата. И това не е всичко. Двамата само знаем да искаме и нищо да не даваме. Аз искам не тялото, а душата му. Искам да е мой, но в същото време не предлагам нищо в замяна. Той иска тялото ми до полуда и иска да го искам и не предлага нищо отсреща. Кажете ми какво е това?
Толкова сме еднакви, ужасно много се искаме. Толкова сме големи егоисти, самовлюбени, горделиви...
Като сме сред хора ни се възхищават. Като сме заедно сме уникално силна комбина, като външен вид невероятно много си отиваме, млади, хубави хора, със самочувствие. Е да, самочувствието ни е в повечко и на двамата.
Много силна страст между нас, която не може да остане скрита.

Но нищо не се получава. Готова съм да направя много компромиси със себе си, за да я бъде тази връзка.
Толкова сме еднакви и същевременно различни.
Например ако той е печка, аз съм лед. Той е светлината, аз съм тъмнината. Той е златната среда, аз съм по крайностите.

Тази любов не ме прави щастлива, тя ме разяжда.
Освен това, когато сме заедно се получава нещо като токов удар. Ужасно голямо напрежение има между нас. Като съм с него имам чувството, че ми пие от енергията, направо ме изтощава отвсякъде. А той се нервира от почти всяка моя дума, но нищо не казва. Прави един особено гаднярски поглед, който от своя страна долива масло в огъня...

Кажете ми какво е това нещо, любов ли е?

Коментари

1.   Не съм сигурна дали е любов или просто силно привличане. Често се бъркат тези неща. Защо просто не поговорите... може би това е най-разумното решение, иначе си губите времето излишно.

2.   Като не те прави щастлива, значи не ти трябва тази "любов". Любовта е да си щастлив с един човек, а не да се чувстваш напрегнат и нещастен! Търси другаде, явно този човек не е твой и не ти отговаря по начина, по който ти имаш нужда да ти бъде отговорено на чувствата.

Doriana

3.   След 3 годишна изпепеляваща връзка, разяждана от гордост, инат, себелюбие, липса на компромиси и изгаряща страст, вече сме съпрузи. Събирахме и се разделяхме многократно, деазнехмее се взаимно и всеки искаше, но никой не даваше, през това време се виждахме и с други. Когато разбра, че друг ми е предложил брак полудя, разбра че трябва да отстъпи и да покаже чувствата си. Вече правеше компромиси, аз също и само. след няколко месеца. ми предложи брак. На следващата година се оженихме, всеки ден правим компромиси и си припомняме, че от инат за малко да се загубим за винаги. Щастливи сме о се обичаме, в момента чакаме и първото си дете, което ни прави още по-търпеливи един към друг.
С. моята история искам да ти кажа, че между вас има силни чувства, не ги губете. Но мила, ако искаш да бъде твой не сваляй гарда първа, накарай го са разбере, че тиси животът му и не ложе да съществува без теб. Успех.
Д 26

4.   Ами не, не е любов.
Това е обич до някъде - ти си свикнала с този човек, държиш на него, приемаш го като приятел, искаш най-доброто за него.
Но знаеш ли защо няма да стане - "Като съм с него имам чувството, че ми пие от енергията, направо ме изтощава отвсякъде".
Това е енергиен вампир. Била съм там, знам го.
И аз много държа на него, но той просто е такъв и ми трябваше около година и половина да загрея, че нещата са стигнали до положението - или единият ще убие другият или ще го накара да се самоубие.

Страстта е огромна, не можеш да се откачиш, защото ти е жал, съчувстваш му или се чувстваш като единственият човек, който би могъл да му помогне. Това цели той - той е жертвата, която изсмуква от теб всички положителни емоции, защото е неспособен да си създаде сам такива.

Можеш да му се връзваш толкова дълго, колкото психиката ти позволи, но ти препоръчвам да се разделиш с него сега.

5.   Не, не е любов, ТОВА Е ИСТИНСКА ЛЮБОВ! :)

6.   Ха-ха, нещо сте се объркали.

7.   От авторката: Благодаря на всички за съветите, но с тоя тъпанар се разделихме и не искам да имам нищо общо с него!

8.   Авторката:Странно, не си спомням да съм писала предният коментар

9.   Хаха авторке, някой май си прави шегички с тебе.
Значи едно ще ти кажа- бягай от такива връзки. Не ти трябва. Въпреки, че знам че няма да ме послушаш защото си влюбена. Това са разрушителни отношения. Двете страни трябва да се допълват, да има хармония, а не напрежение и искри. Според мен това между вас е силно привличане, страст... За любов има време.. А и ако беше такава нямаше да питаш тук, а щеше самата ти да го усещаш и да знаеш, че е такава.

10.   Да живееш с някого значи да можеш да правиш компромиси! Не виждам никаква любов тука, само ревности, егоизъм, гордост...!