Да продължавам ли по този начин?
С приятеля ми сме заедно от 2 години и все се виждаме рядко, от както сме заедно. Аз заминах от нашия град и се връщам рядко и той идва при мен рядко.. Сега се прибирам за 1 седмица и го помолих да е до мен на Бъдни вечер, но той ми отказа, понеже ще ходи на едно събирне. Да обаче това беше капчицата, която преля чашата... аз толква свикнах без него, че го чувствам чужд. Чуваме се постоянно но си казваме 2 думи за няма и минута и затваряме. той не е човека, с който мога да споделя. Той не е човека, който ме слуша, който се интересува истински от това което се случва с мен.. А и толква рядко се връщам, можеше поне на този празник да направи изключение и да ме зарадва, а знае че това е любимият ми празник. Да продължавам ли така, да съм с някой, а всъщност да съм сама. Той е добър, заслужава си, но всъщност какъв е щом никога не е до мен... А и плановете ни бяха заедно да заминем, дори не дойде с мен, а можеше да го направи... :( И тази отчужденост не е от сега, била е винаги. Винаги ми е било ужасно гадно, когато го няма, но сега е прекалено.. :(

Коментари

1.   Ти сама разбираш, че няма смисъл да продължаваш с него. Явно просто искаш да чуеш странично мнение, което да затвърди твоето...

2.   Автореке, добре казваш- приятелят ми. Приятели да- но това не е връзка. Ако така се води пред родителите ти- ок, но не е. Какво значи да продължаваш ли- какво да продължаваш- да се чуваш с него? !? !? Там където си- без значение учиш ли или работиш- там е твоята среда, ти си отиваш при родителите- така, че се забавлявай и се радвай на моментите с тях- сама казваш, че са редки. А него... той дори, както казваш не ти е и приятел- има приятели с които нямаш сексуална връзка, но са ПРИЯТЕЛИ! Този човек ти е просто познат с когото дири няма какво да си кажете. Успокой се! Тези празници казваш, че са ти любими, а те са за семейството- значи се забавлявай със семейството, за НГ, ако няма къде да отидеш- значи отново си с родителите, а след това- НАПРЕД!!! Толкова си млада- усмихни се!

3.   Изчакай Бъдни вечер да мине, ако наистина ти откаже да сте заедно, разделете се. Това е правилното решение.

4.   Аз ако бях миличка щях да остана с теб за да празнуваме явно той има други планове но аз разбирам твоето разочарование и твоята тъга. Тъжно е. Това е любимия ти човек.
Не се разделяйте ако иска може да те вземе със себе си за да изкарате всички.

5.   И на мен е любим празник, Бъдни Вечер - деня в който се подаряват скъпи подаръци било то най- скъпите ако си сама повикай мен за да не празнуваш сама ако той не може аз ще те направя щастлива

6.   Зарежи го, как няма да сте заедно на Коледа, той не е сериозен.

7.   Защо не продължиш живота си без него 2 год. не са малко, но мисли за бъдещето си искаш ли той да е с теб или не. Ти сама каза отчуждили сте се няма събиране където трябва да бъде ти няма да си там. Той какво ще прави на това място? Помисли и поговорете с него за това какво следва и защо сте оставили връзката си да кривне от правия път ; )