Споделена история от Тинейджърски

Всички ме обиждат :(
Здравейте аз съм на 12 години и вече не знам какво да правя ;( Постоянно ме обиждат (джудже, дебелана, "сладуранка"). Просто ми омръзна пишат ми някакви глупости във фейсбук и аск. фм. Опитвам се да ги игнорирам, но просто вече не издържам. Колкото повече виждат че не им обръщам внимание толкова повече ме провокират! Когато ме видят в училище или някъде навън започват да крещят и да ме сочат + това настройват всички които познават срещу мен и измислят някакви истории. Аз се водя с 3-4 човека всички др. ме мразят :( Нямам търпение да отида някъде другаде след 7-ми клас, но те ще продължат да ме обиждат ot растояние иска ми се да им фрасна по 1 тупаник и да се спрат, но както казах всички са на тяхна страна. Например когато си вървях с 1 моя фр. покрай нас минаха 2 момичета които дори не познавахме и започнаха да ни обиждат! Гадното е, че заради мен обиждат и моята приятелка, а аз не искам да я замесвам!!!
Моля ви помогнете ми какво да правя НЕ ИЗДЪРЖАМ ПОВЕЧЕ ;(

Коментари

1.   Здравей ;)

Първо, ти си на 12, а в тази възраст доста често се случва да се обръща внимание точно на такива дребни неща.

"Постоянно ме обиждат (джудже, дебелана, "сладуранка")".. обиждат те и вероятно има причина за това.. потърси я първо в себе си.. ако наистина си дебело джудже, тогава каква ти е работата да си правиш аск и да чакаш хората да те питат нещо, което не включва това, че си дребна или дебела.

А може и ти да ги предизвикваш с държанието си! Все пак никой не обича надути, дебели джуджета. Самочувствието трябва да има граници!

Ако съвсем случайно ти не предизвикваш никой с нищо, тогава може да се предполага, че причината е именно във възрастта - 12 години... въсраст, в която дечицата се закачат и подиграват един на друг, като се опитват да се издигнат в очите на останалите (инфантилните продължават да го правят и когато пораснат)..

ИЗВОД: Много неща не станаха ясни, единственото което се разбра е че теб те обиждат и съветчето ми към теб е.. ''ДА НЕ ТИ ПУКА"!

2.   Да не ти пука! Не им обръщай внимание, и аз бях така. Когато се махнах след седми клас забравиха за мен. Сега имам нов клас и всичко е ОК! :)

3.   Хм. Същото се е случило и на Дилън Клеболд и Ерик Харис. И двамата са били обиждани, бити, публично унижавани и тормозени в училище. Били са отличниците на класа. Никое момиче не им обръщало внимание заради всеобщото отношение към тях. Знаеш ли как са си решили проблема? Купили са оръжие, направили са бомби и нападнали училището. Равносметката - убиват 12 ученици и 1 учител, раняват 21. Тази случка повдига въпроса за тормоза в училището.

4.   Номер1 и номер 2 какви простотии пишете..