Защо по дяволите стана така?
Здравейте, аз съм момиче на 15 г. И съм много влюбена. Ето я и моята история. Тази година съм в ново училище. Нови хора, нови приятели, до някъде и нов начин на живот. Едно момче от училище започна да ми пише постоянно. той е по-голям от мен с 3 години. Пишехме си постоянно. За всякакви теми. След това сякаш писането не ни беше достатъчно и започнахме постоянно да си говорим по скайп. Стана ми много симпатичен, личеше си , че и аз съм му симпатична. Нещата започнаха да стават по-сериозни, той ми намекна че ме харесва. Искаше да излезем, но аз се колебаех. После имаше волейболен мач в училище пак ми предложи да излезем и да гледаме мача заедно, но аз и тогава отказах. Бях не сигурна, колебаех се. Вече ми беше ясно, че ме харесва, но аз не можех да кажа същото за мен. Попита ме дали си търся приятел и аз казах, че в момента не искам приятел. Известно време спряхме да си пишем. Един ден видях, че е на линия и го питах какво прави. Пописахме си и пак поговорихме по скайп. Той все още ме харесваше много. Отново ме попита дали искам да излезем. Отговорих му тактично, че ако излезем ще е по приятелски, той каза че му се ще да не е така. Каза, че тъкмо започнал да ме забравя и аз пак съм се появила. Стана ми кофти, но после ми мина. Отново спряхме да си пишем. След известно време видях, че се е обвързал с едно момиче от по-горния клас. Зарадвах се за него защото момичето беше свястно а той заслужаваше това. Признавам си, че малко ме хвана яд, но всеки път в който ги видех в училище ми минаваше, защото наистина бяха много сладки ^^. Аз обаче започнах да съжалявам, че го бях отрязала цели два пъти. Казвах си само да се освободи и ще действам. Така и стана. Ходиха около 15 дена и скъсаха. Публикувах във Фейсбук една публикация от сорта на '' Харесай и ще ти кажа, , , той я хареса. тостнах му я като съобщение и така започнахме да си пишем. Аз разбрах, че го харесвам много. Пишех му често а той на мен не. Преди ми пишеше на момента в който вляза на линия, сега изобщо не ме отразяваше. Чувствах се ужасно. Реших да му призная чувствата си. Писах му така и така. Той не каза нищо съществено. Вчера отново му писах. Отново си пописахме, аз го питах дали има нещо ново около него. Той ми отговори, че няма няма и да има. Въпросът ми беше защо така? Той директно ми каза, че в момента не иска приятелка и смята да наблегне на спорта. Разплаках се. Влюбена съм до уши в него, а той ме отряза. Не го виня, даже заслужавам много повече, защото осъзнавам, че аз постъпих тъпо като го отрязах. Пропилях си шанса с едно прекрасно момче цели 2 пъти. Знам, че съм глупачка. няма нужда и вие да ми го казвате, пределно ясно ми е. В главата ми се въртят милиони въпроси а аз нямам отговора на нито един. Виждам го в училище и единственото нещо което правя е да му се усмихна а всъщност искам да го гушна и никога да не го пусна. Искам да го нацелувам едно хубаво. Искам да излезем и да се разхождаме държейки се за ръка. В момента бих се радвала дори и ако ми пише, но той и това не прави. И с право и аз да съм ще постъпя така. С всеки път в който го видя е по-красив и прекрасен от предния път. Иде ми да си блъскам главата в стената, но знам, че няма да помогне. Направо се намразих покрай тази случка. Ако някой може да ми даде съвет какво да правя или да ми помогне нека ми пише. Благодаря, че отделихте време да прочетете историята на едно много глупаво момиче.

Коментари

1.   Още си много малка и много ще си блъскаш главата. Живота ще те научи и разбереш, че всичко не е толкоз романтично. Успех.

2.   Ех, че е сладка ученическата любов :) Не, че съм много по-голяма от теб. На 24 съм, но усетих носталгията към тези годинки :) Та по въпроса... момчето те наказва. Това е нормално. 2 пъти си го огорчила, а след това не се е получило и с другото момиче. Прави се на недостъпен, но хормоните го блъскат, може да си сигурна :) Та определено няма да наблегне само на волейбола! Имал е симпатии към теб, определено, навярно още ги има, тъй като не сте били заедно. В този случай единственото, което можеш да направиш, е да бъдеш по-дръзка. Спри да му пишеш по скайп... няма смисъл. Това е детско. До един момент е готино и сладко, но там отношения не могат да се развият. Един единствен съвет – ЦЕЛУНИ ГО! Нищо няма да загубиш, и в най-лошият случай, ще знаеш, че си опитала. Просто като го видиш отиди и го целуни. :) И определено нямам в предвид да му висиш на врата 5 мин., а след въпросната целувка да изпишете 3 романа в скайп :)Отиди приближи се, целуни го, усмихни се и си тръгни ;) Така оставаш топката в неговото поле! Събери смелост! Почти съм убедена, че след това, всичко което е тръпнело в него към теб... ще се върне с двойна сила :) Успех!

3.   Така става много често. Като си свикнала с мисълта, че някой те харесва... и после той спира и излиза с някой друг и ти разбираш какво губиш един вид. И точно това те кара да започнеш да го харесваш.
Твърде малка си, за да съжаляваш - така си се чувствала, така си постъпила. :) С времето ще отмине. Не знам дали е уместно да му пишеш, но щом като е обвързан вече, няма смисъл. Няма да е честно. Просто наложи си да не мислиш за него и всичко ще се оправи. :)

4.   Малка си още, имаш време. Обаче, това е често срещано поведение при жените. Колкото искат някои дами да ми говорят, че не обичат женкарите и разни такива, но не е точно така. Логиката на много жени е, , Щом никоя не го е харесала, защо пък аз да го харесам? " или, , Щом си има приятелка, значи знае как да се държи с една жена. "

Донякъде и при теб е станало така. И той се чувства тъпо точно заради това. Ако той знае, че го харесваш, според мен, няма смисъл пак да му пишеш и да го занимаваш. При такава ситуация, той сам може да те потърси. Опитай се да продължиш за момента и да не го мислиш много, ако нещата не се получат.

5.   Всичко се връща!!!!

6.   От тия милиони въпроси, които ти се въртят в главата, обърни внимание на един - "Как да не се занимавам с глупости и да наблегна на учението? ". Послушай ме и след години ще ме благославяш.

7.   №5 Знам че всичко се връща. Дори много добре осъзнавам, че това ми е малко даже. Но какво мога да направя... А относно целувката, аз си падам малко по-срамежлива и няма да мога да се престраша да го направя :хх :((

8.   Ако се престрашиш да го направиш няма да е само една! ГАРАНТИРАМ ТИ! Просто, както каза номер 2 всичко в него ще се преобърне. Не си изпускай шанса ще съжеляваш повече!